"Wkręcanie się" czyli nie wszyscy maja depresję

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Nevada 13 cze 2007, 16:21
dobrze powiedziane, tylko mało kto ma odwagę spojrzeć w rdzeń swoich problemów.
nie pomagam na pw.
nie pomagam w ogóle.

przez Pstryk 13 cze 2007, 17:42
I co dalej? Znalazłam rdzeń swoich problemów, zmierzyłam się ze swoimi lękami, poukładałam co trzeba, a mimo to nadal dzieją się ze mną dziwy?
Pstryk

przez Joanna24sziu 18 cze 2007, 13:28
No właśnie niezrozumienie wśród najbliższych to najgorsza rzecz, mi wszyscy którzy wiedzą o mojej chorobie twierdzą,że to moja wina,że wcale nie jestem chora tylko użalam się nad sobą,że po co biore te leki , które mnie ogupiają.. to jest smutne jak słyszy się takie rzeczy od najbliższych i że musisz sobie jakoś sama poradzić, bo ja już nie mam siły na Ciebie i zupełnie nie wiem jak Ci pomóc- tak mi ostatnio mój chłopak powiedział , fajnie?on w ogóle nie chce nic słyszeć o depresji, mówi tylko czy Ty wiesz co mi robisz? martwie się o Ciebie, weż się w garść, zrób to dla mnie, a ja oczywiście nic nie potrafie zrobić z tym swoim stanem..r a t u n k u
są anioły na ziemi
całe w bieli
skrzydła gdzieś pochowały
w szafie na dnie
ludzką postać przyjęły
by nie różnić się niczym
ale serca nie skryją
wiem że żyją
ciepłym głosem przemawiają
dłoń podają
tylko po to by pokazać jak żyć dalej

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez blackwitch 18 cze 2007, 14:13
Prawdą jest to że należy starac sie nie uzalac nad sobą i jakos isc do przodu. Z drugiej jednak strony, ci którzy nawet sa ci najblizsi prawdopodobnie nie staneli w obliczu problemu z ktorym sami sobie nie radza- dlatego ferują takie wyroki. Byc moze tez stosuja mechanizm ucieczki- łatwiej jest im myslec ze nic ci nie dolega, nie musza sie wtedy tak martwic. Nikt tego problemu za nas nie rozwiąże, to fakt. Musimy sie z nim uporac sami, ale trzeba tez pamietac, ze przede wszystim po to by sobie pomoc. Nie innym. Pozdrawiam cieplo:)

Sortuj wg