Depresja objawy

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

czy to depresja ?

przez ewaryst7 22 sie 2011, 07:25
Przestan udawać chama i idiotę , a zacznij być sobą. Jak masz sie dobrze czuć , kiedy żyjesz w sprzeczności z samym sobą??.To rodzi frustrację i depresję. Cały czas grasz .Wyobrażam sobie jakie to męczące... Przestan ranić innych , przestaną cię męczyć wyrzuty sumienia , i poczujesz się lepiej.I idz koniecznie do lekarza. Jeśli masz ochotę pogadać , pisz do mnie na PW.

czy to depresja ?

przez Nicky 22 sie 2011, 11:24
> Wieczne zmęczenie, ból wszystkiego, nieprzytomność - nawet w chwilach kiedy nie ma się być czym zmęczonym
> Problem z koncentracją, zapamiętywaniem nawet bardzo prosty rzeczy czy nawet rozmów z ludźmi, problemy ze słuchem. Przytomność jak na drugach czy kacu.
> Brak chęci do robienia czegokolwiek, obiecywanie samemu sobie że jutro się zrobi i sytuacja się powtarza. Jednocześnie ma się frustrację że się stoi w miejscu. Ale tak bardzo się nie chce i się nie widzi w tym sensu. Często odkładanie zrobienia kilku rzeczy za jednym zamachem na jeden dzień.
> Bardzo duża senność, długie "dochodzenie do siebie" po przespanej nocy (6-9h na dobę), dojście do siebie na góra dwie-trzy godziny i niesamowity atak senności
> Nic nie bawi, nawet zainteresowania, brak "pociągu" do nabywania nowych umiejętności czy robienia czegoś nowego
> Dobijanie tego co się dzieje w Polsce (zarobki, wyzysk, brak nadziei na normalne życie na normalnym poziomie).

To są objawy depresji czy ja poprostu tak mam?

czy to depresja ?

przez ewaryst7 22 sie 2011, 14:32
Czy byłeś taki zawsze? Czy masz tak od niedawna? Jeśli jednak , to trwa i przeszkadza , należy udać sie do lekarza. U mnie tak wyglądała depresja..

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

czy to depresja ?

przez Nicky 22 sie 2011, 17:54
Tyle że psycholog zalecany to sam wiem. Ale na razie mnie na go nie stać (+leki). A żeby było mnie stać muszę podjąć odpowiednie działania, które utrudnia powyższe obawy. A takie forsowanie wszystkiego i tak daje bardzo słabe efekty.

Bardziej szukam sposobów jak sobie poradzić z tym bez psychologa i leków,

Depresja objawy

przez tahela 22 sie 2011, 19:22
kinguajs napisał(a):tahela kochana ja mam takie same myśli!!! identyczne... i też mnie to przeraża:/ z resztą co mnei nie przeraża ostatnio...
.

cześc , dobrze wiedziec ze ktos ma podobnie bardzo, zawsze to razniej sie robi jednak, pozdrówka
Kto utraci raz będzie zawsze czekać
Zatrzymujesz czas i zaglądasz w przepaść
Zostaje smutek i tylko smutek
Ostry jak nagły serca głód
Wiatr co zwala z nóg
Smutek i ty

Depresja objawy

przez ona_22 22 sie 2011, 22:55
Hej.
Pytanie moje kieruje do dziewczyn cierpiących na depresję. Nie chce być źle zrozumiana, ale trapi mnie pewna rzecz, dlatego wolę zapytać wprost.
Czy często, podczas depresji zdarzają się Wam problemy z reagularnością cyklu miesiączkowego? Pytam, ponieważ mój cykl jest okropnie rozregulowany. Byłam u lekrza, przyjmowałam drobne leki, ale poprawa była tylko podczas ich przyjmowania. Lekarz zapewnial, że wszystko wróci do normy po pewnym okresie przyjmowania leków- i nic. Niestety to nic nie dało... Jeżeli Was też dotyka taki problem, to powiedzcie, czy rozmawialiście na ten temat ze swoim terapeutą?
Serdecznie pozdrawiam i prosze o odpowiedź.
ona_22
Człowiek jest zbyt skomplikowany, by opisać go słowami...

Depresja objawy

przez Asiia 23 sie 2011, 18:34
Ja miałam dokładnie tak jak Ty... strasznie rozregulowany cykl. Też brałam leki na wywołanie i inne hormonalne ale jak tylko odstawiałam to na nowo problem wracał.
Z tym że ja poza depresją miałam też duże problemy z odżywianiem i myślę, że głównie niedożywienie rozregulowało wszystko.
Potem jadłam za trzech a i tak problem pozostał. Zwiedziłam sporo gabinetów lekarskich, sporo badań zrobionych (wyniki wyglądały nieciekawie) i po naprawdę długim czasie starania o to, żeby doprowadzić siebie do ładu udało się jakoś mniej więcej wyregulować cykl... ale wyników już nie robiłam, boję się ;P

A jak to wygląda u Ciebie?

Depresja objawy

przez *Monika* 23 sie 2011, 19:02
Asiia, Cierpisz na zaburzenia odżywiania? Anoreksja, bulimia?

zaburzenia-od-ywiania-anoreksja-bulimia-t4016-658.html
Obrazek
Główny Moderator

Depresja objawy

przez Asiia 23 sie 2011, 21:50
Dziękuję Poszperam :) Niestety od dawien dawna mam zaburzone odżywianie... No ale to nie ten dział na rozpisywanie się w tym temacie

Depresja objawy

przez ona_22 24 sie 2011, 02:28
Asiia napisał(a):Ja miałam dokładnie tak jak Ty... strasznie rozregulowany cykl. Też brałam leki na wywołanie i inne hormonalne ale jak tylko odstawiałam to na nowo problem wracał.
Z tym że ja poza depresją miałam też duże problemy z odżywianiem i myślę, że głównie niedożywienie rozregulowało wszystko.
Potem jadłam za trzech a i tak problem pozostał. Zwiedziłam sporo gabinetów lekarskich, sporo badań zrobionych (wyniki wyglądały nieciekawie) i po naprawdę długim czasie starania o to, żeby doprowadzić siebie do ładu udało się jakoś mniej więcej wyregulować cykl... ale wyników już nie robiłam, boję się ;P

A jak to wygląda u Ciebie?

Hm.. jak u mnie to wygląda? Jeśłi pytasz o odżywianie to cóż.. nie odżywaiam się zbyt "zdrowo", tzn. nie to, ze fastfoody jakieś, po prostu zjem jakas kanapkę i tyle. a z cykelem to ja jak już pisałam- byłam u lekarza, brałam delikatne leki i nic, zero poprawy.. ale wtedy jeszcze nie wiedziałam odepresji, która pewnie już była,ale nie zdawalam sobie z niej sprawy. Asiia, chodzisz do psychologa? Jeśli tak, to powiedz, rozmawiałas z nim o swoim cyklu,czy tylko szukałas porad u ginekologów?
POzdrawiam

Depresja objawy

przez Asiia 24 sie 2011, 18:53
Nie, nie mówiłam o tych problemach psychologowi, bo jak się do niego wybrałam to już nie miałam w sumie chyba tego problemu.
Hmm... tak się zastanawiam czy depresja może mieć jakiś wpływ na cykl... bardziej chyba stres, wyczerpanie i niedożywienie, pewnie zależy od tego jak u kogo wygląda depresja.
Ja odkąd pamiętam mam jakiś problem ze sobą natury psychicznej a z okresem miałam problem "tylko" przez jakies 2-3 lata i zaczęło się odkąd prawie nic nie jadłam plus bardzo dużo stresów i jak się zatrzymał tak nie chciał się sam pojawiać przez baaaaardzo długo.
Nie wiem czy miałaś robione badania hormonalne.

Depresja objawy

przez ona_22 25 sie 2011, 00:31
Badań hormonalnych w sumie nie miałam. Ale co ma wspólnego depresja i cykl.. to własnie nie wiem jak to wygląda u Was, ale dość dużo czytałam na ten temat i niby depresja z cyklem ma - w brew pozorom bardzo dużo wspólnego... Dlatego też chcialam zapytać jak to wygląda u reszty dziewczyn już "w praktyce" :P

Depresja objawy

przez ewap99 25 sie 2011, 08:01
Ja od lat mam depresję leczyłam sie farmakologicznie i jestem na terapii od 2 lat prawie,nigdy nie miałam problemu z cyklem,zaburzenia odzywiania typu anoreksja czy bulimia mnienie dotyczą
w człowieka nie wolno wątpić póki żyje...

Depresja objawy

przez *Monika* 25 sie 2011, 08:02
ewap99, A w jakim nurcie masz terapię i czy możesz już mówić o jej efektach?
Obrazek
Główny Moderator

Sortuj wg