Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Kiya 05 sty 2012, 09:16
Moi dawni znajomi mają życie, w którym nie muszą martwić się o podstawy. Więc ciągle się wstydzę, że czegoś nie mam. Jest mi smutno, że nie mam gdzie się podziać. Jest mi okropnie źle, że trudno wyjść na człowieka przychodząc na świat w rodzinie niezamożnej z problemami.

Znam to bardzo dobrze... :(
"Jestem toksycznym produktem odpadowym aktu stworzenia."

Samotność

przez self_therapy 05 sty 2012, 15:05
Może zabrzmi to jak porada z taniego poradnika psychologicznego ale w momencie kiedy jesteśmy dorośli sami bierzemy odpowiedzialność za swoje życie. Oczywiście, że ciężej jest w życiu jak się pochodzi z rodziny niezamożnej, w dodatku z wieloma problemami, ale nie jest to niemożliwe.

Miałam taki etap w życiu, że spisałam się na straty. Uznałam, że nigdy nic nie osiągnę bo nie mam na to odpowiednich pieniędzy. Wiadomo, szkolenia, kursy, terapia - to wszystko kosztuje i to niemało. Żyłam z dnia na dzień, patrząc na swoich zamożnych znajomych i myśląc: ,,Ale to oni mają fajnie, o nic nie muszą się martwić!''. Tłumaczyłam swój obecny stan sytuacją rodzinną, z góry skazałam siebie na gorsze życie. Niestety ale to prawda, że do momentu kiedy samemu nie zawalczy się o swoje szczęście to nikt tego nie zrobi za nas. Ja straciłam wiele lat na czekanie aż wreszcie ktoś się zjawi i całkowicie odmieni moje życie. Nie warto. Lepiej małymi krokami uświadamiać siebie, że zasługujemy na szczęście i zrobić coś dla siebie. A przynajmniej zacząć o tym myśleć :)

To trochę w myśl opowieści, którą kiedyś usłyszałam:

Było 2 braci, pochodzących z rodziny alkoholików. Jeden z nich poszedł w ślady ojca i dużo pił. Drugi - nie pił w ogóle. Pierwszy na pytanie dlaczego pije, odpowiedział: ,,A jak można inaczej wychowując się w takiej rodzinie w jakiej się wychowałem''. Drugi z braci na pytanie dlaczego nie pije odpowiedział tak samo jak pierwszy: ,,,,A jak można inaczej wychowując się w takiej rodzinie w jakiej się wychowałem''.

Samotność

przez neutrina 05 sty 2012, 22:24
Chciałabym się z Wami podzielić kawałkiem wartościowego kina. Może komuś przypadnie do gustu.
http://www.ekino.tv/film,Angel-A-2005-L ... ,5976.html

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Kiya 05 sty 2012, 22:42
Dziś są *jego* urodziny. Postanowiłam pierwszy raz od 11 lat udawać, że nie pamiętam...

Samotność

przez JJ_Papa 09 sty 2012, 22:51
No do skaczących ocelotów! Kolejny dzień mija mi w samotności a ja czuje, że nic nie mogę z tym zrobić... Czuje się tak jak bym nie posiadał odpowiedniej części mózgu odpowidzialnej za kontakty interpersonalne. Zaczynam się na poważnie zastanawiac czy nie jestem jakoś upośledzony i czy niektórym osobom nie jest po prostu przeznaczone życie w samotności. Czasem wydaje mi się, że jestem z tym faktem pogodzony jednak chyba nie ma gorszego uczucia niż świadomość, że nikomu na mnie nie zależy...

Samotność

przez neutrina 10 sty 2012, 18:32
JJ_Papa od jak dawna doskwiera Ci samotność?

Samotność

przez JJ_Papa 10 sty 2012, 21:08
Różnie można to interpretować bo w poważnym związku z drugą osobą nie byłem nigdy ale naprawdę samotność mi zaczęła doskwierać od jakichś 4-5 lat kiedy zrozumiałem, że koledzy nie są w stanie zaspokoić wszystkich emocjonalno-psychicznych potrzeb...

Samotność

przez neutrina 13 sty 2012, 20:28
Niedawno uświadomiłam sobie, że pogodziłam się z samotnoścą i brak mi sił by zmienić ten stan. Coraz bardziej ciągnie mnie to na dno.

Samotność

przez vintage 14 sty 2012, 12:24
No dobra, właśnie się zorientowałem, jak zgorzkniałym szmaciarzem jestem. Tak długo byłem sam, że wyparłem fakt, że pragnę bliskości, a potrzebuję jej tak bardzo, że cały chodzę. Potrzebuję kogoś, przy kim będę mógł zapomnieć o wstydzie za to kim jestem, kogoś, kto będzie potrzebował we mnie oparcia, żebym mógł zapomnieć o sobie i skupić się na niej. Boję się, że jestem zbyt zdesperowany, że nikt nie będzie chciał ciepłej kluchy.

-- 14 sty 2012, 11:27 --

No i, cholera mać, czuję tak straszną zazdrość o normalność, że mnie rozdziera. I co z tego, że jestem tego świadomy, nie umiem z tym walczyć.
Jeśli nadasz myślom formę słów, łatwiej będzie Ci prowadzić wewnętrzny dialog.

Samotność

przez Kalista 14 sty 2012, 20:18
Samotność, jeśli jej nie ma często szukamy czegoś podobnego. Zdarza się, przynajmniej mnie uciekać od ludzi. Wiem że to do niczego nie prowadzi. Są przy mnie osoby, które chcą mojego towarzystwa i kwestią jest tylko powiedzieć ok, przyjdę. Nawet jednak jeśli chcesz się odezwać, coś krzyczy nie. Osoby z depresją w moim przekonaniu bardzo potrzebują drugiej osoby by łatwiej to wszystko przejść. Jednak mamy talent do odrzucania dłoni, która zostaje nam podana. Czy ktoś wie co można zmienić, jak przez to przejść??

Tak jak mówicie JJ_Papa , Neutrina. To może prowadzić tylko na dno więc jak się przed tym obronić?!

Samotność

przez sweethomealabama 15 sty 2012, 01:02
jestem sama nawet ze swoim,,BOJEM;; :?

Samotność

przez JJ_Papa 15 sty 2012, 03:47
Kalista, Trudne pytanie... Wydaje mi się, że rodzina i przyjaciele to osoby, które może nie zawsze pomogą nam wypłynąć na powierzchnie ale z pewnością nie pozwolą nam sięgnąć dna... Myślę, że pierwszą linią obrony przed samotnością jest docenienie właśnie tych osób...

neutrina, Znam ten stan bardzo dobrze... Jak sobie z nim radzisz?

vintage, Przechodzę przez podobną sytuację i obawiam się tego samego. A normalość masz z pewnością w psychice tylko jest stłumiona przez negatywne myśli... Pytanie tylko co rozumiesz przez normalność... Dla niektórych normalne jest słuchanie hip hopu dla innych jazzu, taki trywialny przykład ale chyba wiesz co mam na myśli... Może to co rozumiesz przez własną "nienormalność" to po prostu Twoja osobowość z którą nie warto na siłę walczyć i zaakceptować to jakim się jest?

Samotność

przez _someone_ 15 sty 2012, 03:58
Mnie samotność w kłopotach doprowadza do czarnej rozpaczy. :roll: Podejmuję powoli decyzję o poddaniu się. Leki nic nie zmieniają, bo nie można zmienić piekła, które towarzyszy mi od lat. Brak perspektyw...

Samotność

przez Kiya 15 sty 2012, 11:33
JJ_Papa napisał(a):Może to co rozumiesz przez własną "nienormalność" to po prostu Twoja osobowość z którą nie warto na siłę walczyć i zaakceptować to jakim się jest?

Też zawsze tak myślałam, ale jakoś moja osobowość nigdy nie zyskała akceptacji otoczenia...

Sortuj wg