Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez Saraid 13 wrz 2012, 21:04
Tak masz zupełna racje.
Saraid

Samotność

przez Bonus 13 wrz 2012, 22:22
Życie składa się tylko z dobrych chwil, które trwają raczej krótko i szybko przemijają. W moim życiu prawie w ogóle nie było dobrych chwil w sensie psychologicznym, raczej zawsze było zwątpienie, bezradność, zagubienie...
Psychologia uczy nas myślenia i mądrego postrzegania świata.

Samotność

przez Candy14 13 wrz 2012, 22:50
Życie składa się tylko z dobrych chwil, które trwają raczej krótko i szybko przemijają.

MOja trwa jakies trzy lata i nie zapowiada sie zeby przeminela
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Kazdy współczuje słabym.. na zazdrość trzeba zapracować ;)
Vice Miss Najładniejszych Nóg na forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez Saraid 13 wrz 2012, 23:04
Wszystko przemija,złe dobre wszystko.
Saraid

Samotność

przez Pieprz 13 wrz 2012, 23:07
Svafa napisał(a):Wszystko przemija,złe dobre wszystko.

ale czasem trwa bardzo długo
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today.
Król Balu

Samotność

przez Candy14 13 wrz 2012, 23:07
Svafa, to chyba dobrze? niech zle mija jak najszybciej a dobre zostaje jak najdluzej
Nie musze byc najlepsza ze wszystkich. Wystarczy, że będę trochę lepszą sobą, niż byłam wczoraj.

Samotność

przez Saraid 13 wrz 2012, 23:10
Pewnie,że dobrze dzieki dobrym chwilom mamy siłe na te złe.
Saraid

Samotność

przez Candy14 13 wrz 2012, 23:11
Svafa, :uklon: no wlasnie

Samotność

przez Pieprz 13 wrz 2012, 23:18
Svafa napisał(a):Pewnie,że dobrze dzieki dobrym chwilom mamy siłe na te złe.

prawda prawda
Everything you do, think, or say
is in the pill you took today.
Król Balu

Samotność

przez Bonus 14 wrz 2012, 11:55
Tylko dla takich ludzi, którzy nie mają dobrych chwil, właściwie nie mieli nigdy, jest to w życiu przykre i smutne. Bo wtedy oni czują się gorsi od innych ludzi (choć takimi nie są). Ja jak patrzę na ludzi, którzy coś mają: dobre rodziny, normalne życie, mają cele życiowe, to aż w środku robi mi się przykro, pojawia się zazdrość, bo oni mogą to wszystko mieć, a ja tego nigdy nie miałem. Każdy na moim miejscu czułby się tak samo. Po prostu to jest tak, że jedni mają sporo szczęścia w życiu, a właściwie sami się o nie nie starali, a inni nie mają w ogóle szczęścia, prawie do niczego i żyją z dnia na dzień, a każdy ich dzień jest szary, bez barw i nudny.

Samotność

przez Saraid 14 wrz 2012, 12:43
Bonus napisał(a):Tylko dla takich ludzi, którzy nie mają dobrych chwil, właściwie nie mieli nigdy, jest to w życiu przykre i smutne. Bo wtedy oni czują się gorsi od innych ludzi (choć takimi nie są). Ja jak patrzę na ludzi, którzy coś mają: dobre rodziny, normalne życie, mają cele życiowe, to aż w środku robi mi się przykro, pojawia się zazdrość, bo oni mogą to wszystko mieć, a ja tego nigdy nie miałem. Każdy na moim miejscu czułby się tak samo. Po prostu to jest tak, że jedni mają sporo szczęścia w życiu, a właściwie sami się o nie nie starali, a inni nie mają w ogóle szczęścia, prawie do niczego i żyją z dnia na dzień, a każdy ich dzień jest szary, bez barw i nudny.

Każdy ma dobre chwile ,tylko może ty nie potrafisz ich dostrzec i tyle?skupiasz się ciągle na tym czego nie masz ,zamiast pomyśleć co masz i cieszyć się z tego.Nie muszą to być wielkie sprawy,ważne by umiec się cieszyć drobnostkami,a nie tylko miec żal do życia o coś.Przecież są ludzie którzy maja sie gorzej od Ciebie prawda?Ty ciagle porównujesz się z innymi lepszymi.Spójrz na tych co mają mniej a jak pieknie potrafia się cieszyć chwilą.
Saraid

Samotność

przez Bonus 14 wrz 2012, 13:05
Zgadzam się z tym. Tylko ja właśnie potrafię cieszyć się z tego co mam (a mam tylko parę drobiazgów), jestem dumny z samego siebie, bo cenię swoje wartośći, ale i tak nie mam tego w życiu, z czego byłbym szczęśliwy i zadowolony ze swojego życia. Bo ja nie jestem szczęsliwy w życiu i moje życie w ogóle mi się nie podoba, ale cenię życie.

-- 14 wrz 2012, 12:12 --

Może i każdy ma dobre chwile w życiu, ale nie każdego cieszą te chwile, bo to zależy od tego, jakie są to chwile. Ja, nawet jeśli mam te "dobre momenty" to i tak one nie powodują, że znika moja samotność, że pozbywam się innych problemów, z którymi nie mogę dać sobie rady. Chodzi o to, żeby człowiek czuł w sercu radość, szczęście.

Samotność

przez Saraid 14 wrz 2012, 13:19
Bonus napisał(a):-- 14 wrz 2012, 12:12 --

Może i każdy ma dobre chwile w życiu, ale nie każdego cieszą te chwile, bo to zależy od tego, jakie są to chwile. Ja, nawet jeśli mam te "dobre momenty" to i tak one nie powodują, że znika moja samotność, że pozbywam się innych problemów, z którymi nie mogę dać sobie rady. Chodzi o to, żeby człowiek czuł w sercu radość, szczęście.

Nazywając chwilę dobrą chyba to świadczy o czymś pozytywnym?więc same z siebie cieszą?Mam wra zenie że Ty nie umiesz się cieszyć tak po prostu z życia.Zawsze znajdziejsz jakieś ale....
Nie chodzi tutaj o to że te chwile zniweluja Twoje kłopoty,ale dzieki nim może spojrzysz na nie z innej perspektywy?

-- 14 wrz 2012, 13:21 --

Bonus, to dla Ciebie :D

Saraid

Samotność

przez Bonus 14 wrz 2012, 13:27
Pewnie, że ludzie, którzy mają dużo gorzej, niż ja, cierpią i ja się interesuję społeczeństwem, współczuje takim ludziom, rozumiem ich i tak samo jak ja, oni zasługują na lepsze życie, a go nie mają i co na to poradzą...Im jest przykro z tego powodu, czują żal, złość, ale żyją, starają się nie załamywać, a mogliby...Ja też miałbym powody do załamania się psychicznego, ale cenię swoje życie i staram się być silny psychicznie, a to wiele uczy człowieka. Chyba prawie każdemu człowiekowi czegoś brakuje w życiu...tylko jednym brakuje wszystkiego, innym brakuje tylko paru rzeczy, ale muszą żyć, nie mając tego.

-- 14 wrz 2012, 12:37 --

Ja myślę, że ja potrzę na życię z dobrej perspektywy...Chociaż czasem człowiek zaczyna to życie postrzegać negatywnie, jeśli w jego życiu są tylko problemy, smutki, samotność i nie ma się co dziwić. Oczywiśćie, że ja cieszę się z tego, co mam, bardzo cenię swoje życie i ogólnie życie, tylko nie podoba mi się moja sytuacja i warunki, w jakich żyję (i nie chodzi mi tutaj tylko o warunki mieszkaniowe, choć one wcale nie są złe) ale też o wiele innych spraw. Myślę, że nikt nie cieszy się w pełni ze swojego życia...Nawet ludzie mający wiele, też mogą nie cieszyć się z życia, ponieważ żyją samotnie, bez nikogo, a mają bardzo dużo pieniędzy i mogą dzieki nim kupić sobie wszystko, co materialne (oprócz miłośći, szczęścia i zdrowia oczywiście).

Sortuj wg