Samotność

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

Samotność

przez tiktalk 09 lis 2013, 03:49
bedzielepiej, to jest niestety efekt złych schematów myślenia bo ludzie gadają o płytkich rzeczach nagminnie i coś co wiem o sobie z terapii pewnie u osób z zaburzeniami lękowymi z probblemem w kontaktach jest to głupie skupienie na sobie że my jesteśmy w centrum a wtedy koło się nakręca i wszystko co nie jest bliskie naszym problemom jest nie warte rozmowy :] próbuje mysleć 10 metrów od siebie wymuszam na sobie że mój samochód to przedmiot który mam obok siebie a nie amortyzator zje***any i cała głupia historia z kosztami i użeraniem się z mechanikiem. Trudniej jest z ludzmi ale oni też mają w cudzoysłowiu problemy też będą mieli spaczone poglady akurat tam gdzie ci zależy żeby cie zrozumieli ale są też chwile pojednania tyle że wtedy trzeba się pogodzić ze sobą a to już pospolita szkoła jazdy nad którą pracuje hmm chcę być pospolity nie "wyjatkowym gościem z problemami" ot taki
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Samotność

przez rotten soul 09 lis 2013, 03:57
Kestrel,
potem może coś z nich wyniknąć dopiero

Też prawda, jednakże w wielu przypadkach można intuicyjnie wyczuć, jak mniej więcej będzie wyglądał ciąg dalszy. No i może tez tak być, że mogą się przekształcić w przyjaźnie, a te po czasie mogą wygasnąć i znowu zmaleć do rangi płytkich znajomości trzymających się ze względu na staż. Co robić z takimi? Ciągnąć, odbudowywać wszelkimi sposobami czy darować sobie, rezygnując z nich ostatecznie?
rotten soul

Samotność

przez Arhol 09 lis 2013, 04:12
rotten soul, hmm,to już zależy od człowieka - raz bym próbował taką relacje odbudować,jeśli nie wyjdzie - dać se siana
"Whoever fights monsters should see to it that in the process he does not become a monster. And when you look into the abyss, the abyss also looks into you"
Why was it I seeing more beauty in death rather than life?
Moderator

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

Samotność

przez rotten soul 09 lis 2013, 04:34
Kestrel,
Ja nawet razu chyba nie spróbowałem, bo zmiany w nas zaszły za daleko, a nasze drogi mooocno się rozeszły. Także rachu-ciachu i po wszystkim.
rotten soul

Samotność

przez kotyk 09 lis 2013, 05:34
Kestrel napisał(a):Nie znam cię za bardzo,bo po kilku postach ciężko kogoś poznać,ale wydajesz się fajną osobą,w czym kłopot że samotna się czujesz? (albo błędnie wnioskuje)
dzięki za miłe słowo ;)
fakt, nie udzielam się zbyt intensywnie, ale wcześniej w tym temacie pisałam, że mam naturę samotnika (introwertyzm, lubię być sama, często wręcz unikam ludzi) i nigdy mi to nie przeszkadzało - dopiero od jakiegoś czasu zaczęłam czuć się samotna (a nie tylko 'sama').
kłopot jest we mnie. starając się patrzeć obiektywnie, mogłabym pewnie powiedzieć, że jestem raczej lubiana wśród znajomych albo, w najgorszym wypadku, traktowana neutralnie. ale wkręcam sobie, że jestem nudna, nie pasuję + tak naprawdę nie lubię spotkań w większym gronie i chyba nie potrafię swobodnie rozmawiać z ludźmi oko w oko, a już w ogóle poznawać nowych osób. te z moich obecnych znajomości, które dobrze się trzymają i nie uważam ich za powierzchowne (całe 2), zaczęły się w internecie.

Samotność

przez rotten soul 09 lis 2013, 06:07
że mam naturę samotnika (introwertyzm, lubię być sama, często wręcz unikam ludzi) i nigdy mi to nie przeszkadzało - dopiero od jakiegoś czasu zaczęłam czuć się samotna (a nie tylko 'sama').

A to o mnie jest. Słowo w słowo. Niestety.
rotten soul

Samotność

przez Asuu 09 lis 2013, 06:11
Halo, ludzie, nie mieszajmy w to "naszego" introwertyka, proszę, on nie ma z tym zbyt wiele wspólnego, oprócz tego, że mamy mniejsze limity na przebywanie z drugim człowiekiem.

Dziś było wesoło, najpierw się zmusiłam na spotkanie, a teraz znów się zastanawiam, po co -.-
Niby się człowiek czuje samotny, ale jak przyjdzie co do czego, to za bardzo tego zmieniać nie chce ^^

Samotność

przez tiktalk 09 lis 2013, 06:20
najpierw się zmusiłam na spotkanie, a teraz znów się zastanawiam, po co

no i wszystko zależy od tego jak mocno boli, nie powinno a tak jest i najgorsze że często nie wiadomo kiedy to jest blokada a kiedy można sobie powiedziec zwyczajnie "nie che mi się teraz" bez wyrzutów sumienia
tianeptyna 4x12,5 / wiadro supli ;)

Samotność

przez Asuu 09 lis 2013, 06:27
Wyrzuty są niezależnie od podjętej decyzji -.-

Samotność

przez kotyk 09 lis 2013, 11:18
Asuu napisał(a):Halo, ludzie, nie mieszajmy w to "naszego" introwertyka, proszę, on nie ma z tym zbyt wiele wspólnego
jak nie ma, jak ma..

Samotność

przez rotten soul 09 lis 2013, 14:55
kotyk,
jak nie ma, jak ma..

Właśnie. Ma i to dużo. Ja go obarczam w jakiś 60% za to jaki jestem teraz, i jak wyglądało moje dotychczasowe życie.
rotten soul

Samotność

przez SmutnaTęcza 09 lis 2013, 22:54
Kolejny samotny wieczór w domu, a inni na imprezach, spotkaniach itd. Typowe. :(

Samotność

przez los_historicos 09 lis 2013, 23:02
Powtarzam jeszcze raz - ilość imprez i dziewczyn zaliczonych w sobotni wieczór nie jest wyznacznikiem tego kto lepiej spędza wieczór. Można wziąć książkę, wykąpać się czy pograć w karty.
Srubasabadananienieryszczybysryburstzhhh - złota myśl Juliana Tuwima

Samotność

przez SmutnaTęcza 09 lis 2013, 23:03
Ale nie tydzień w tydzień i w ogóle nie mieć z kim rozmawiać.

Sortuj wg