CHAD Choroba Afektywna Dwubiegunowa

Forum poświęcone depresji oraz CHAD. Jeżeli czujesz, że sam/a sobie nie radzisz, nie zwlekaj z napisaniem o tym. A jeżeli depresje masz za sobą - możesz podzielić się wskazówkami.

przez Miniaa 11 mar 2011, 13:33
Dust, jesli szukasz lekarza psychiatry to świetna i bardo przejmująca się pacjentami jest Pani dr hab Trzos-Poradowska, przyjmuje na ul. Rusznikarskiej (tam nie ma konkretnej godziny umówienia są, więc są kolejki) oraz Przyjmuje na Fielorfa-Nila 14(tam wizyta na konkretną godzinę) jest to przychodnia gdzie we wtorki i czwartki przyjmuje prywatnie, ale w środy na NFZ :) http://www.gabinetyrozwoju.pl/zespol/ma ... ska-trzos/ Teraz kiedy nie jest ze mną najlepiej mam wizyty co tydzień i ma bardzo osobiste podejście po pacjentów. Od razu jak wchodzę do niej, to pamięta mnie i wszystko co do niej mówiłam. Nawet nie musi czytać karty. Hmm, natomiast jeśli chodzi o endokrynologa to na Rusznikarskiej jak najwcześniej rano się rejestrujesz i masz wizytę tego samego dnia. Moja mama leczy się tam u endokrynologa, facet jest cholernie nie miły, ale zna się na swojej robocie i nie czekasz na wizytę 2 miesięcy.

Napisz, czy zdecydowałeś się na któregoś z tych lekarzy. Do Pani Trzos-Poradowskiej termin będzie pewnie na najbliższą środę. Jedyne co trzeba mieć to RMUA i dobrze mieć historie choroby.

Pozdrawiam i życzę wszystkiego najlepszego
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez Zenonek 11 mar 2011, 15:33
Dust,

To nie bierzesz juz tego zestawu Efectin + Mirta ??

Moze wartoby sie zastanowic nad przejsciem na Diazepam (silnie dziala na derealke , zoobojetnia).

Ewentualnie moze Hydroksyzyna jako dodatek troche by opoznila wzrost tolerki na Klonazepam.

przez Shadowmere 11 mar 2011, 15:44
Diazepan..czyli relanium tak??
Podaje się malym dzieciom przy premedykacji..Na mnie w ogole nie zadzialal-nawet 20 w szpitalu :why:
Shadowmere

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Zenonek 11 mar 2011, 15:48
Shadowmere,

20 ? to mala dawka dosyc.

Na mnie dziala o wiele silniej niz Xanax. Super ogalusza i zoobojetnia.

przez Shadowmere 11 mar 2011, 15:51
mowimy o relanium?
Jezeli tak to jest jedynie w tabletkach po 2 i 5 mg...
Co wskazuje,że dawka 20mg jest już niestandardowa..i duża.
Shadowmere

przez Zenonek 11 mar 2011, 15:59
Shadowmere,

Tak.

O ile pamietam 0,5 Alpro = 10 mg Diazepamu (Realanium, Valium). Zatem 20 mg bedzie niby rownowazne 1 mg Alpro.

Na mnie np 1 mg Xanaxu dzialo OK, ale znacznie mocniej daje w dekiel 15 mg Diazepamu - w moim przypadku.

Leki z grupy benzo w sumie tez sie roznie miedzy soba nie tylko sila dzialania (co jest rownowazone przez dawki) , ale takze intensywnoscia i sposobem oddzialywania.

Na mnie np Tranxene , nawet 40 mg prawie nie dzialalo, na Ciebie 20 Dia tez nic....Ahh te nasze lby, nigdy nic nie wiadomo...

przez specjal 11 mar 2011, 19:45
ta tylko z benzo trzeba uwazac i nie pic alkoholu a pozatym przyjmuje sie go doraznie.1mg xanaxu to duzo.Moja taktyka na przetrwanie to symfaxin 150mg i do tego 50mg hydroksyzyny lub xanax(ale to rzadko i jak wiem ze nie bede pil alkoholu).U mnie w sklepie 19zl pol litra smifnoffa normlanie rewelacje.Zennonek jestes psychiatra ze znasz sie tyle na rzeczy czy weteranem w walce z choroba?

-- 11 mar 2011, 19:46 --

i to jest to na kazdego inaczej dziala.Z tego co mi sie wydaje to jackson bral xanax.
Jam nie z soli ani roli,jam jest z tego co mnie boli.

przez Miniaa 11 mar 2011, 19:55
Jeśli chodzi o benzodziazepiny to bardzo ważny jest okres półtrwania. Im krótszy tym dany lek bardziej uzależnia i działa mocniej.

Tutaj tabelka porównawcza: http://www.benzo.org.uk/bzequiv.htm

Ja na razie biore Xanax 1 mg: 1- 1/2 - 1 i trochę pomaga
Kiedyś zatrzymam czas
I na skrzydłach jak ptak
Będę leciał co sił
Tam, gdzie moje sny,

przez Dust 11 mar 2011, 20:45
Miniaa - bardzo dziekuje za zainteresowanie sie i namiary :smile: .

Zenonek - dalej jestem na wenlafaksynie i mirtazapinie + stabilizator czyli lamotrygina.

Clonazepam jest mocny a jego okres poltrwania choc wiekszy niz alprazolamu to i tak niewystarczajacy.Mam objawy odstawienne pomiedzy dawkami wiec jezeli chodzi o tolerancje to kolorowo nie jest.Na 1mg dobowo jest bardzo ciezko wytrwac :/.

Na razie robie wszystkie badania i chwile to potrwa.Kserokopie kart chorob tez musze zrobic zeby moc gdziekolwiek isc.

W dalszym ciagu mam intensywny rapid-cycling co mnie wykancza.

Alkohol nie jest dobrym pomyslem tak jak inne uzywki.Nawet z kawą sie ograniczam.
Dust

przez Waplo 12 mar 2011, 04:37
Ka_Po ja bym Ci zaproponował najszybszy kontakt z Twoim lekarzem ,mimo że Ci się nie chce( bo przecież jest super fajnie :yeah: :yeah: :yeah: ). Życzę Ci jak najlepiej ale schematy w CHAD są raczej stałe :-| . Pozdrawiam.

Mawfreen, fajnie że jesteś :D . Mam nadzieję ,że pobyt na tym forum i tym podobnych forach pomoże Ci choć trochę panować nad tą wredną chorobą. Jest tu wielu Weteranów z długoletnim doświadczeniem, którzy się chętnie z Tobą podzielą swoimi obserwacjami.Także ,Witaj, czytaj , pytaj i odblokuj Swoje PW,bo czasami swobodniej się tam pisze.
Uśmiech pozwala nabrać dystansu do Życia :D

przez Michuj 12 mar 2011, 08:41
Ka_Po, Czytając Twoje posty, to nic tylko na CHADA chorować :mrgreen:
Michuj

przez zdesperowany1 12 mar 2011, 10:59
Ja ostatnio tez tak dobrze sie czuje ze w ogole zapomnialem o smutku. Ale czy ja wiem czy takie nieustanne silne poczucie szczescia jest fajne?
zdesperowany1

przez Shadowmere 12 mar 2011, 11:06
zdesperowany1, już nie wydziwiaj :mrgreen:
Shadowmere

przez zdesperowany1 12 mar 2011, 11:50
? Smutek musi byc jako element pelni szczęscia
zdesperowany1

Sortuj wg