Pomocne książki, artykuły, strony internetowe

Czysty optymizm, czytając to forum nie poznasz kolejnych objawów nerwicy czy depresji, wręcz przeciwnie. Przeczytasz jak ludzie walczą z zaburzeniami!

przez napoleon 01 lip 2012, 00:30

przez klarunia 01 lip 2012, 23:12
Z tym Jezusem, to komuś chodziło o książkę:

"Jezus najlepszym psychoterapeutą wszechczasów"

Też polecam. I zdecydowanie:

"Uratuj mnie"

przez rafka 01 lip 2012, 23:27
klarunia napisał(a):
"Jezus najlepszym psychoterapeutą wszechczasów"

Aż musiałam sprawdzić. Chętnie bym przeczytała.
W domu mam ''To Jezus uzdrawia złamanych na duchu'' - ks. Reczek
rafka

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez mizofonia 12 lip 2012, 16:43
ajajaj89 napisał(a):http://sensus.pl/ksiazki/jak-przezwyciezyc-niesmialosc-i-lek-przed-otoczeniem-trening-martin-m-antony-richard-p-swinson,niesmi.htm

Jak przezwyciężyć nieśmiałość i lęk przed otoczeniem? Trening

Autorzy: Martin M. Antony, Richard P. Swinson
Data wydania: 2007/07
Stron: 344

Ja też polecam. Bardzo wartościowa książka dla osób z fobią społeczną. Pomaga poznać mechanizmy naszych myśli, zmienić nastawienie do świata i zaplanować walkę z własnymi lękami. Mnie samej dużo dała.
Mizofonia - czyli mózg, który wpada w furię słysząc sapanie, chrząkanie, pociąganie nosem, mlaskanie itp.
Mój tekst odnośnie mizofonii: https://docs.google.com/open?id=0B9BDj2 ... VRmN090NkE

przez napoleon 13 lip 2012, 21:27
"Osobowość symbiotyczna i jej leczenie" S. Johnson

świetna książka! myślę że może pomóc wielu osobom w oddzieleniu się od chorego otoczenia...

-- Pt lip 13, 2012 9:25 pm --

Ta też jest ciekawa:
"Koniec współuzależnienia" Melody Beattie

przez Keji 19 lip 2012, 22:27
Hmmm....Niech pomyślę.
"Oswoić lęk..." - Judith Bemis i Amr Barrad
"Powrót do swego wewnętrznego domu..." John Bradshaw
Coś się wyciągnie z książek Horney oczywiście także, choć jej książki są momentami zbyt przytłaczające jak dla mnie.

Wczoraj dorwałam ciekawą stronkę dla DDA/DDD: http://www.uzaleznienieodmilosci.pl/page/cz_dd/
Keji

przez monk.2000 26 lip 2012, 19:25
Ja przeżyłem fascynację Eckhartem Tolle, ale mi przeszło. Ten człowiek to pewnego rodzaju fenomen, dlatego stał się taki popularny. Ale rzeczy które opisuje mówi w taki "prosty" sposób, że aż za prosty. Poza tym sam o sobie powiedział, że rozpoznał stan w którym się znajduję dopiero później zagłębiając się w tradycje duchowe. Widać że to co mówi jest powtórzeniem tego co zawarte w innych tradycjach, w dużej mierze filozofii wschodu. No dobra, może trochę przesadzam, ale to tak jest że jak się człowiek początkowo czymś zafascynuje, to potem może przeżyć rozczarowanie. No i mamy z nim jedną cechę wspólną za co można go lubić, że też dość długo chorował na depresję.

Od siebie polecam książki o Kazimierzu Dąbrowskim i jego teorii dezintegracji pozytywnej. Nie do końca się z nim zgadzam, ale miło widzieć kogoś w naszej cywilizacji który w zaburzeniach psychicznych nie widzi tylko zła.
Awatar to skarb Atlantydy: starożytny Scion.

:( F.20
:smile: Solian 600mg
8) Akineton

przez kaczanov 28 lip 2012, 08:53
Eckhart być może jest oświecony, ale jego nauki są trochę takie "pop". To znaczy uważam, że on sprzedaje buddyzm na rynku zachodnim w takiej wersji fajnej i przyjemnej. Nie mówi o wielu istotnych rzeczach, których nauczał Budda. Jak się bierzemy za medytację, to najlepiej trzymać się Buddy (i oryginalnych źródeł jak Tipitaka, Dhammapada) i nauki mnichów (tradycja Theravada jest najstarsza i najbardziej autentyczna).

przez monk.2000 29 lip 2012, 21:49
Ostatnio się zaczytałem w Kępińskim, bardzo uznany autor. Aktualnie siedzę przy "Melancholii". Bardzo miło się czytam, i polecam tym którzy potrzebują lektury naukowo-humanistycznej.

8) Akineton

przez moniqe33 02 sie 2012, 13:24
Mad_Scientist napisał(a):Polecam książkę absolutnie niezbędną w terapii własnej:

Obrazek

Wybaczcie grubiaństwo. :D

gdzie to można dostać ???
anoreksja bulimiczna, depresja
dokąd tak biegniesz przecież wiesz że przed sobą nie uciekniesz

przez napoleon 02 sie 2012, 13:27
"Zrozumieć rodzinę. Rewolucyjna droga odnalezienia samego siebie" John Bradshaw

-- Pt sie 03, 2012 1:48 pm --

dokument o nerwicy natręctw, ptsd, udarze mózgu, schizofrenii i metody ich leczenia:
http://www.youtube.com/watch?v=VibCtypFGos

-- Pt sie 03, 2012 1:53 pm --

nowe wydanie poradnika dr M. Żerdzińskiego dla osób z nerwicą natręctw:
http://www.centrumpsychiatrii.eu/php/wy ... adnik2.pdf

-- Pt sie 03, 2012 1:56 pm --

Dobronocka - Przejmij kontrolę nad przeszłością:
http://www.polskieradio.pl/9/304/Artyku ... zeszloscia

przez magic92 07 sie 2012, 13:19
Alice Miller

Długo myślałam, czy tworzyć nowy wątek i doszłam do wniosku, że to ma sens. Pewnie czytaliście jej książki. Co sądzicie o jej teorii, poglądach, nastawieniu? Mnie bardzo pomogły w zrozumieniu pewnych schematów, które mnie dręczą, oraz przyczyniły się do czegoś, czego ona, zdaje się, nie popiera - czyli w pewnym sensie zrozumieniu postępowania rodziców, usprawiedliwieniu? No właśnie. Tu mi się zaczyna rozjeżdżać cały pogląd na sprawę. Pewnie doskonale znacie tę walkę złości z poczuciem obowiązku, niepewnością uczuć. Plus jeszcze jak ktoś jest wierzący, to przykazanie 4. Jakie są Wasze przemyślenia, doświadczenia?
Ostatnio edytowano 08 sie 2012, 01:09 przez *Monika*, łącznie edytowano 1 raz
Powód: przeniesiono z działu Psychologia

przez smile 13 sie 2012, 19:18
Hej
czytam obecnie Świadomą drogą przez depresję Jon Kabat - Zinna. Fajna, polecam, aczkolwiek trzeba się na niej skupić, pewne fragmenty przeczytać kilka razy żeby zrozumieć. Plusem jest dołączona płyta cd i rozpisany 8 tygodniowy program wprowadzenia w praktykę. zastanawiam się nad kupnem Życie, piękna katastrofa tego samego autora, tylko zastanawiam się czy warto, czy ona różni się od tej której, mam czy treść jest generalnie ta sama. nie da się sprawdzić bo muszę zamówić przez internet - w księgarniach nigdzie od ręki nie ma. Może ktoś się orientuje ? Może ktoś też to czyta/czytał? Jakie wrażenia ?

przez monk.2000 14 sie 2012, 15:12
Ja przeczytałem, początkowo byłem pod dużym wrażeniem. Rady stosowałem, przez jakiś czas w zmożony sposób interesowałem się tematem. Oderwanie się od depresyjnej rzeczywistości przez skupienie na chwili teraźniejszej wydało mi się kuszące. Niestety tak jak stosuję rady z książki od jakiś pół roku, nie udało mi się zauważyć żadnych znaczących zmian w samopoczuciu. Tego typu metody porównałbym do medycyny ziołowej, nie zawsze wystarczające. W moim przypadku pewnie trzeba użyć jakiejś ciężkiej artylerii.

Nie wiem, może nie rozumiem czym jest medytacja. Ale to raczej niemożliwe, rzecz jest zbyt prosta. Ach, rozczarowania bolą, mam nadzieję że w twoim przypadku smile tak nie będzie.

8) Akineton

Sortuj wg