Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

mephion

Użytkownik
 • Zawartość

  188
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. Sądzę że wiele zależy od tego jakie leki się bierze, na benzo można pociągnąć 2-3 tygodnie bez uszczerbku, standardowe nasenne pewnie ze 2-3 miesiące, a psychotropy wspomagające sen nawet i kilka lat. Sam od przeszło roku biorę mianserynę. Obecnie z 60 mg zszedłem do 10 mg, ale w dalszym ciągu nie jestem w stanie z niej zrezygnować. Schodzę z leku bardzo powoli od pół roku. Czasem rzecz jasna pojawia się bezsenna noc, ale w granicach normy. O serce bym się nie martwił, bardziej od leków na pewno szkodzi długotrwała i uporczywa bezsenność.
 2. Sądzę że wiele zależy od tego jakie leki się bierze, na benzo można pociągnąć 2-3 tygodnie bez uszczerbku, standardowe nasenne pewnie ze 2-3 miesiące, a psychotropy wspomagające sen nawet i kilka lat. Sam od przeszło roku biorę mianserynę. Obecnie z 60 mg zszedłem do 10 mg, ale w dalszym ciągu nie jestem w stanie z niej zrezygnować. Schodzę z leku bardzo powoli od pół roku. Czasem rzecz jasna pojawia się bezsenna noc, ale w granicach normy. O serce bym się nie martwił, bardziej od leków na pewno szkodzi długotrwała i uporczywa bezsenność.
 3. Abbey, kilkutygodniowy spokój na lekach? czy sam z siebie?
 4. Ja na pełne działanie Depralinu musiałem czekać ponad 4 miesiące. Długo się rozpędzał, ale teraz jest już niemal dobrze.
 5. coldboy, w tym temacie jest ponad 2 tys. odpowiedzi. Wiele z nich to wypowiedzi osób którym lek pomógł. Wystarczy pogrzebać.
 6. małaMI25, moje sny na lekach są intensywne ale jednocześnie nigdy nie są koszmarem. Cudowny surrealizm. :-)
 7. QueenForever, biorę już ponad 4 miesiące w dawce 10 mg. Pierwsze efekty działania zauważyłem po 6 tygodniach, a znaczną różnicę dopiero po 10 tygodniach. Problemy ze snem miałem przed rozpoczęciem leczenia, lecz w początkowym okresie się znacznie nasiliły, a obecnie tylko trochę lepiej pod tym względem. Na sen wspomagająco dotarłem Lerivon czyli psychotrop zawierający mianserynę. Obecnie już prawie na mnie nie działa ale przez pierwszy miesiąc bardzo mi pomógł z bezsennością. Też masz problem ze spaniem?
 8. znerwicowanywojtek, mam tak, samo. Długi nie umiem usnąć, wiercę się, a jak zasnę budzę się co chwila. Średnio 1 na 3 noce przesypiam w miarę normalnie. :-/ Trza sobie znaleźć nocne hobby....
 9. QueenForever, trzeba czekać, czasem lek długo się rozkręca i na pierwsze efekty pojawiają się nawet dopiero po 8 tygodniach. Bierzesz 20 mg?
 10. Flea, lek jeszcze nie zaczął działać. Pierwsze efekty będą dopiero po kilku tygodniach. Skutki uboczne trochę pomęczą ale z czasem zupełnie powinny przejść, trzeba wytrwać. Dobry efekt w pierwszym tygodniu to najprawdopodobniej tylko (lub "aż") placebo.
 11. QueenForever, lekarz psychiatra rzecz jasna. Na własną rękę leków nie biorę.
 12. od początku 10 mg, do tego mianseryna 60 mg - ale to tylko nasennie, lekiem prowadzącym jest Depralin
 13. Co prócz mianseryny działa równie zbawiennie na sen?
 14. przesilenie wiosenne i zimowe - nerwicowcom "gra na nerwach"
 15. Od 4 miesięcy biorę Depralin. Pierwsze 3 tygodnie - wyraźne nasilenie objawów lękowych i depresyjnych. Po miesiącu pierwsze przebłyski lepszego. Wyraźna poprawa po 3 miesiącach, aczkolwiek daleko mi jeszcze do "normalności".
×