Ceny leków

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

Re: Ceny leków

przez Majster 09 gru 2009, 14:33
Za Lerivon (30x10) placilem ponizej 20zł
Efectin ER 150 (28x150) w okolicy 200zł
Betaserc (50x24) - kolo 100zł
Cene Seroxatu juz ktos wyzej podal
Ale to bylo 4 lata temu..
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

przez linka 09 gru 2009, 14:44
Majster, też jadłam kiedyś Betaserc, dziadostwo drogie jak cho-le-ra....a i tak mi nie pomagało :-|
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez Majster 09 gru 2009, 14:50
A mi pomoglo: mialem takie stany, ze budzilem sie gdzies lezac na podlodze. Wpadlem wiec w panike bo przecie rownie dobrze moglem sie tak obudzic na drzewie albo w robie albo z kierownica w plecach. Poszedlem wiec z tym w try miga do neurologa (drogi byl, 200 skasowal) - ten obadal mnie konkretnie i przepisal mi wlasnie betaserc i cos jeszcze (za diabla nie pamietam co i ile kosztowalo, ale wiem ze tez tanie nie bylo). No i po miesiacu lykania, czyli wzglednie szybko, przestalem mdlec i wszystko do normy wrocilo.
K.Vonnegut: "Rozmawiając ze mną wcale nie musisz być świrem... Ale miałbyś dużo łatwiej!"

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez linka 09 gru 2009, 14:53
Majster, ja to brałam pewien czas na zawroty głowy, które męczyły mnie non stop, to raczej nawet nie zawroty, co to paskudne uczucie iestabilnoći, co krok to miałam wrażenie, ze jestem na statku......ale to od zwykłego lekarza dostałam, jak się potem okazało, nie działał bo to wszytsko było na podłożu nerwowym i pomogły antydepresanty ;)
Zawsze trzeba działać. Źle czy dobrze, okaże się później. Żałuje się wyłącznie bezczynności, niezdecydowania, wahania. Czynów i decyzji, choć niekiedy przynoszą smutek i żal, nie żałuje się...
Przyjaciel forum

przez namiestnik 09 gru 2009, 17:15
Majster, xizia pytała o fluoksetynę. Nie o inne leki. Chyba, że to tak niezależnie - nie jako odpowiedź piszesz.

xizia, Andepin 20 mg w aptekach dbam o zdrowie jak zamówisz w necie to kosztuje 6,09 zł. Tańszego zamiennika nie znajdziesz już.

A może ktoś wie gdzie kupić najtaniej Wellbutrin?

przez somebody123 09 gru 2009, 21:39
w aptekach dbam o zdrowie jak zamówisz w necie..... Tańszego zamiennika nie znajdziesz już.

namiestnik wielkie dzięki za informację. Właśnie szperam po stronie: http://www.doz.pl/ i porównuję sobie ceny, jakie płaciłem za leki na ostatnią receptę. Kupowałem w aptece: pod Różą w Lublinie na Wojennej 36 i miałem wrażenie, że taniej już się nie da, jednak jak się okazało, bardzo się myliłem. Porównałem wszystkie pozycje i tylko jedna jest taniej tam gdzie kupowałem, natomiast cała reszta jest tańsza i to nawet o kilka złotych w aptekach, których adres podałeś. Tyle tylko, że minister Kopacz ma jakiś projekt i ceny mają być jednakowe wszędzie. Cóż pożyjemy to zobaczymy.

przez namiestnik 09 gru 2009, 23:38
No mam nadzieję, że ten chory pomysł zrównania cen nie wejdzie. Bo dla mnie to, że mogę taniej kupić niż cena zalecana przy obecnej sytuacji to bardzo ważna sprawa. Czasami też w pewnych innych aptekach potrafi być jeszcze taniej - ale to już trzeba lokalnych szukać. Np. leki cukrzycowe są taniej w POLO.

Co do ceny fluoksetyny to zajrzyj też na wątek fluoksetyna. Jest jeszcze tańszy lek.

[Dodane po edycji:]

Tzn. zrównanie cen w jednym przypadku może być dobre - jeżeli te ceny będą naprawdę niskie. Ale to duuużo niższe. By cena refundowanych leków służyła tylko temu by ktoś ich niepotrzebnie nie kupował i nie gromadził aż się przeterminują. Ale by była nieistotna z punktu widzenia leczącego się. A dla tych dla których i taka jest istotna to by mogli otrzymać ekstra dofinasowanie i by było free. Tak jest w jednym ze znanych mi krajów i to jest chyba bardzo dobre rozwiązanie. Ale cóż... w PL kasy nie ma a ja już jest to idzie na afery i ogólnie nie tam gdzie trzeba. Więc...

przez bliksa 11 gru 2009, 14:05
ale macie drogie leki :shock:

ja mam tak:

miansec - 5 zł
paromerck - ok. 25 zł
zomiren - ok 15 zł chyba
Xanax SR - ok. 30zł
fluanxol - 3,20 zł
Są takie chwile, w których człowiek przytuliłby się nawet do jeża.
Przyjaciel forum

przez namiestnik 11 gru 2009, 15:00
drogie?

Zotral kupowałem po 7 zł, a Setaloft po niecałe 5.

Xanax pod nazwą zomiren jest od 9-11 zł do blisko 20 (zależy jaka dawka - są różne).

Ale fluanxol masz bardzo tanio - to jakaś sieciowa apteka?

Po co bierzesz Zomiren i Xanax razem? To przecież ten sam lek?

przez aree1987 11 gru 2009, 15:03
3,20 to standardowa cena neuroleptyków na P
wenlafaksyna 450mg
--

I'm forever black-eyed
A product of a broken home

przez bliksa 11 gru 2009, 17:43
wg. mnie leki za 100 czy 200 zeta są drogie, ktos tam wyzej pisał, ze takie bierze, zomiren i xanax zazywazm wymiennie.
Przyjaciel forum

przez namiestnik 11 gru 2009, 18:24
To fakt. Choć dla mnie i Wellbutrin za 40 zł też jest drogi. Ale narazie dostaję za free. Co by było gdyby to była Concerta czy coś innego za kilkaset zł.

przez bliksa 11 gru 2009, 21:09
namiestnik, a czemu za free? ja też chcę :twisted:
Przyjaciel forum

przez namiestnik 11 gru 2009, 21:45
w szpitalu

Sortuj wg