Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ceny leków


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Mam do odsprzedania lek Alventa (Venlafaxinum) 150mg osobie z Warszawy. Oczywiście trochę taniej niż w aptece :D . Bynajmniej nie jestem żadnym dilerem, tylko postanowiłem (w porozumieniu z lekarzem) zejść do 75mg (przez pewien czas brałem nawet 300mg dziennie :P ) i zostało mi trochę zapasów większej dawki, a że to są kapsułki, to nie da się ich podzielić.

 

[Dodane po edycji:]

 

Za poprzedniego posta dostałem ostrzeżenie... Pewnie rzeczywiście złamałem regulamin, ale czy zrobiłem coś złego? Większość z nas dotkliwie odczuwa ceny leków. Jednocześnie nieraz zdaża się, że komuś zostają jakieś niewykorzystane leki, bo zmieniło się lek, dawkę, przestało brać itd. Czy lepiej taki lek wyrzucić i nikomu się nie narażać, czy odsprzedać komuś wyraźnie taniej niż w aptece i złamać regulamin forum?

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do odsprzedania lek Alventa (Venlafaxinum) 150mg osobie z Warszawy. Oczywiście trochę taniej niż w aptece :D . Bynajmniej nie jestem żadnym dilerem, tylko postanowiłem (w porozumieniu z lekarzem) zejść do 75mg (przez pewien czas brałem nawet 300mg dziennie :P ) i zostało mi trochę zapasów większej dawki, a że to są kapsułki, to nie da się ich podzielić.

 

[Dodane po edycji:]

 

Za poprzedniego posta dostałem ostrzeżenie... Pewnie rzeczywiście złamałem regulamin, ale czy zrobiłem coś złego? Większość z nas dotkliwie odczuwa ceny leków. Jednocześnie nieraz zdaża się, że komuś zostają jakieś niewykorzystane leki, bo zmieniło się lek, dawkę, przestało brać itd. Czy lepiej taki lek wyrzucić i nikomu się nie narażać, czy odsprzedać komuś wyraźnie taniej niż w aptece i złamać regulamin forum?

 

trochę czasu temu, ale cóż, może kogoś innego z podobnym problemem oświeci.

kapsułkę jak najbardziej da się podzielić - na oko, ale to zawsze coś. sama dzieliłam swoje 75mg na pół a nawet na cztery, jak zmieniałam dawki. pod światło przesypywać do dwóch połówek kapsułki i na oko widać czy równo. za radą lekarza oczywiście. zamiast kupować pięć rodzajów opakowań by zużyć dwie małe kapsułki warto sobie dzielić i tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

trochę czasu temu, ale cóż, może kogoś innego z podobnym problemem oświeci.

kapsułkę jak najbardziej da się podzielić - na oko, ale to zawsze coś. sama dzieliłam swoje 75mg na pół a nawet na cztery, jak zmieniałam dawki. pod światło przesypywać do dwóch połówek kapsułki i na oko widać czy równo. za radą lekarza oczywiście. zamiast kupować pięć rodzajów opakowań by zużyć dwie małe kapsułki warto sobie dzielić i tyle.

 

Wiem, że teoretycznie można dzielić :D i kiedyś nawet widziałem jak ktoś to robił, ale przy moich natręctwach nie byłoby to takie proste ;) . Cóż, natręctwa bywają kosztowne...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze wydawało mi się, że pierwszy był właśnie Prozac... W każdym razie lekarz ma chyba nawet obowiązek na żądanie pacjenta wypisać mu tańszy odpowiednik leku (oczywiście jeżeli taki istnieje). W normalniej aptece nie powinnaś mieć problemu, żeby kupić Prozac zamiast Bioxetinu... Owszem, generyki nie zawsze są tak dobre jak lek orginalny, ale fluoksetyna jest na rynku już ponad 20 lat i nie sądzę, żeby obecnie leki ją zawierające różniły się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a ona że niee, bo bioxetin to był pierwszy na rynku bla bla. :shock::roll:

Może wie co mówi kobitka, chociaż się z nią pożarłam niemiłosiernie.

 

Pierwszy był z całą pewnością Prozac. Kolejne to kopie oryginału.

 

Może ma podpisaną umowę z dostawcą Bioxetinu i zbiera punkty na wycieczkę do Egiptu (oczywiście w celu odbycia konferencji na temat leku ;) ) Albo jest niedouczona lub po prostu jej się coś pomyliło.

 

W każdej aptece możesz dostać tańszy zamiennik - zamiast Bioxetinu (też zamiennika). Prozacu już nie dostaniesz - są same zamienniki - ale działają tak samo. Mogą być mniej lub bardziej smaczne czy miłe w przyjmowaniu. :) Tanie są np. Andepin, Fluoxetin, Fluoksetyna czy nieco droższy, ale nadal niedrogi Seronil (w kapsułkach). Farmaceutka będzie wiedziała (zresztą innego niż odpowiednika nie wyda na receptę).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma już go w sprzedaży. Ale te zamienniki działają tak samo. A oryginalny Prozac był baaardzo drogi - dużo droższy od Bioxetinu. Osobiście najbardziej mi się podobał Seronil - ze względu na sposób pakowania, a co za tym idzie minimalizowanie zgagi. I wcale mimo to nie był najdroższy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mi tez lekarz w pewnym momencie przepisal seronil zamiast lexapro, powiedzial, ze dzialaja podobnie ale seronil duuuzo tanszy (lexapro najtaniej za 80 zl kupowalem, a w niektorych aptekach ponad stowa);jednak nie byla to dobra decyzja dla mnie, seronil za bardzo aktywizujaco dzialal, a z lexapro nie mialem tego problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jako iż jestem świeżo upieczoną studentką to potrzebuję czegoś na studencką kieszeń. Do tej pory psychiatra zapisywał mi Depralin (odpowiednik Lexapro) i był bardzo skuteczny, gdyby nie ta cena... Teraz chciałabym zasugerować coś tańszego i stąd moje pytanie; co będzie najtańsze?

Paroksetyna, fluoksetyna, sertralina czy wenlafaksyna?

Ew. gdzie mogę znaleźć porównywarkę cen leków?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sertralina 50 mg, standardowa dawka - najtańszy Sertagen 3,5 zł za opakowanie,

paroksetyna, standardowa dawka 20 mg- coś koło 12-15 zł

wenlafaksyna - standardowa dawka 75 mg - najtańsza Alventa - około 28 zł,

fluoksetyna-nie wiem, nie brałem

Oczywiście ceny są na receptę na ''P''

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sertralina 50 mg, standardowa dawka - najtańszy Sertagen 3,5 zł za opakowanie,

paroksetyna, standardowa dawka 20 mg- coś koło 12-15 zł

wenlafaksyna - standardowa dawka 75 mg - najtańsza Alventa - około 28 zł,

fluoksetyna-nie wiem, nie brałem

Oczywiście ceny są na receptę na ''P''

Prefaxine (wenlafaksyna) 37,5mg kupiłam dzisiaj za 9,90zł (na receptę "P").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×