Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ceny leków


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Odnoszę wrażenie , że w ministerstwie siedzą debile.Nie ma jak tego nazwać łagodniej....

Niestety jesteśmy skazani na ich debilne decyzje.

Przykład -Lamitrin( lamotrygina) , który z powodzeniem biorę.

 

Lamitrin 50 mg 30 tabletek na ryczałt kosztuje 14,54 pln

http://www.doz.pl/apteka/p11318-Lamitrin_Lamictal_tabletki_50_mg_import_30_szt

 

Ten sam lamitrin ale 100 mg i w ilości 60 tabletek w opakowaniu ( czyli realnie 4 razy więcej substancji czynnej jaką jest lamotrygina niż w opakowaniu lamitrin 50 mg i 30 tabletek ) kosztuje na ryczałt 3,20 !!!!!!!!!!!!!

 

http://www.doz.pl/apteka/p11320-Lamitrin_Lamictal_tabletki_100_mg_import_60_szt

 

Jakie trzeba mieć kwalifikacje żeby pracować w NFZ ?

Wypis ze szpitala psychiatrycznego wystarczy?

Może się nadam?

 

Malo tego.

Generyk lamotryginy o nazwie Trogine , mający TEN SAM SKŁAD ( LAMOTRYGINA) CO LAMITRIN I WYSTĘPUJĄCY W TAKICH SAMYCH DAWKACH nie jest refundowany w CHAD tak jak Lamitrin.

Jest refundowany tylko w padaczce.

Jaki cel ma ten burdel?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź prosta: co by jeszcze skroić obywatela. Za granicą nie ma takich bzdur, jak lek refundowany na tą i na tą chorobę. Jeśli lekarz zapisze np. na katar neuroleptyk za kilka stów, to kupujemy go na zniżkę, bo lek jest po prostu refundowany. Nie ma zabawy czy pacjent choruje na to czy na tamto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

intel moze w tym pozornym chaosie jest pewna metoda,w nawiązaniu do lamotryginy-byc moze pewne firmy są promowane (np.Lamitrin który stosuje sie w wiekszym spektrum chorób psychofizycznych co zwiększa szanse firmy na popyt na jej lek) zas inne firmy są traktowane jako intruz dla tej pierwszej jak moze to miec miejsce w przypadku producenta Trogine.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak wytłumaczyć te różnice w cenie w obrębie lamitrinu?

Logicznie rzecz biorąc skoro opakowanie 30 tabletek po 50 mg każda kosztuje około 15 pln to opakowanie 60 tabletek i to w dodatku po 100 mg każda powinno kosztować coś koło 60 pln, czyż nie? A kosztuje 3,20 pln

Ja juz to wiem od dzisiaj.

Ale dotychczas przepłacałem jak cholera kupując tabletki 50 mg....

I chyb o to w tym burdelu chodzi....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wytłumaczyć to ze Elicea 5mg/30tabl jest droższa od Elicea 10mg/30 tabl? Być może chodzi o to że wdrażając jakiś lek zwykle zaczyna się leczenie od najniższej dawki -w przypadku lamotryginy jest to 50mg a Elicei 5 mg-ustawodawca o tym wiedział i być może tu chciał nieco zarobić na potencjalnych pacjentach .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy Relaniu czy odpowiednik nie był by tańszy i lepszy od Zomirenu (Afoban,Xanax)?

A co z Delparan,może tańszy sam Tramal albo odpowiednik.

Przeraziło mnie ostatnio bo bardzo dużo zapłaciłam za lekarstwa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak właśnie to wygląda.. Cholerny syf mamy w NFZ i każdy to widzi, ale próbuje się dostosować.

Ja tymczasem zlikwidowałbym ten cały chory fundusz. Co roku dostaje od podatników ponad

50 miliardów! I nie ma kasy na refundowanie leków??! To co mam robić, wchodzić na

http://www.am24.pl/ i łykać suplementy, bo tylko na to mnie stać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hehe dorwałem niedawno piracetam przez pół ceny zamiast 50zł za 60 tabl po 1200mg

to dwie w takiej cenie w aptece jednej koło przychodni są niskie ceny

nieźle wyczaił właściciel gdzie sprzedawać i w jakich cenach wolny rynek :yeah:

najtańsza wenlafaksyna to był axyven

jednak stracił refundację i teraz Faxolet po zniżce ok 4zł za 28 tabl 75mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lamitrin dopiero od tego roku jest refundowany (ryczałt) na Chad, wcześniej był tylko przy padaczce. To jedyny lek, który pomógł mi ustabilizować nastrój i wcześniej płaciłam za niego dużo więcej. Bo w NFZ oczywiście wybierają, dla kogo lek ma być refundowany, a dla kogo nie. Moja pani doktor zleciła mi nawet EEG, choć wcale nie podejrzewała epilepsji, ale gdyby wyszło "cokolwiek" to chociaż leki miałabym tańsze. Wszędzie pełno absurdów.

 

-- 01 wrz 2013, 17:55 --

 

do wykończony:

axyven stracił refundację? jeszcze w lipcu go kupowałam. ja biorę 225, czyli 75+150 więc zawsze staram się wybierać najtańszy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc pod uwagę ilość dostępnych na rynku leków i zróżnicowanie cen w aptekach, to czasami nie wiadomo, co kupić i gdzie kupić. Poza tym nigdy nie wiadomo, w jakim stopniu dany lek jest refundowany, ewentualnie czy w ogóle jest. Ciągle są jakieś zmiany. A zamienników leków też nie brakuje. Czasem sam lekarz wyjaśni działanie leku przy jego przepisywaniu bądź zmianie na inny, a czasem farmaceuta coś podpowie.

 

Co więc sądzicie o porównywarkach leków dostępnych w Internecie? Znam taką http://porownywarkalekow.pl/ w której można sprawdzić ewentualne zamienniki, co trochę ułatwia orientowanie się sytuacji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

bazalekow.mp.pl - najlepsza baza leków, opisów refundacji i cen. Tam na bieżąco podawane są wszystkie ceny, jak tylko następują jakieś zmiany, na tej stronie wszystko się pojawia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×