Skocz do zawartości
Nerwica.com

Ceny leków


kate80

Rekomendowane odpowiedzi

Sulpiryd-na "P" - 0zł

Amitryptylina, na "P" - 0zł

Elenium-ok 12zł

Estazolam-ok 8zł

Clonazepam-ok.6zł(na "P" -0zł)

Asentra-ok.30zł

Mirtastad(MIrzaten)-zależnie od stężenia-od 48-60zł.

Fluoksetyna - na "P" -od 6-11zł

Welafax 75mg-ok30zł.

Warto rozejrzec sie po kilku aptekach bo różnice w cenach sięgaja nawet kilkunastu albo i więcej złotych!!.

Jestem tu nowy i pozdrawiam wszystkich:)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie mi kiedy lekarz może przepisać lek ze zniżką, ja zacząłem leczenie od początku tego roku i mam przepisany teraz drugi lek bo pierwszy słabo działał ale zarówno pierwszy jak i drugi jest płatny 100% to dlaczego lekarka nie przepisuje mi ze zniżką,leczę się prywatnie i czy to też ma jakieś znaczenie.Przecież jak jest możliwość to chciałbym płacić taniej. :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mefiboszet,

link http://www.doz.pl/leki/

bardzo mi się przydaje.

Zamawiam przez tą strone edronax, w aptekach normalnie kosztuje około 38 zł, a zamawiając przez strone płace 31 zł. Miesięcznie potrzebuję trzy opakowania. Poza tym i tak najczęście nie mają tego w aptekach, trzeba zamawiac.

Pozdrowienia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widocznie leki ,które bierzesz nie są refundowane.Napisz co bierzesz to ktoś Ci napewno pomoże ;)

A przepisuje je w chorobach przewlekłych(wpisuje na recepcie literkę "P" i wtedy masz ze zniżką, albo nawet za darmo)

 

Miałem asertin a teraz mam anafranil SR 75

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podaję ogólnopolskie, ustalone przez ministerstwo zdrowia, refundowane ceny najpopularniejszych substancji w postaci oryginału i najtańszego odpowiednika( w żadnym wypadku nie gorszego od oryginału, gdyż substancja, jej jakość i ilość muszą być takie same, czyli biorównoważne. Tańsze są dlatego, że mamy na szczęście w ustroju kapitalistycznym coś takiego jak ustawy antymonopolowe i patent na dany lek nie moze trwac dłuzej niz okreslony czas. Po uplynieciu terminu patentowego inne firmy farmaceutyczne moga tworzyc dokladnie ten sam lek i nie musza prowadzic przy tym kosztownych badan przedklinicznych i klinicznych nad daną substancją, mogę opierać się na badaniach pierwszego producenta )

 

Wszystkie ceny tutaj podane to "ceny w chorobie" , czyli te po których kupimy dany lek na receptę z P.

 

Wenlafaksyna

Efectin ER 75*kaps. o przedł. uwalnianiu* 0,075 g* 28 kaps.* 56.74 zł

Efectin ER 150*kaps. o przedł. uwalnianiu*0,15 g*28 kaps.*97.60 zł

Venlectine* kaps. o przedł. uwalnianiu*0,0375 g*28 kaps.*20.22

Venlectine* kaps. o przedł. uwalnianiu*0,075 g*28 kaps.*29.73

Venlectine* kaps. o przedł. uwalnianiu*0,15 g*28 kaps.* 59.43

 

Sertralina

Zoloft*tabl. powl.*0,05 g*28 tabl.* 30.41 zł

Zoloft*tabl. powl.*0,1 g*28 tabl.* 62.35 zł

Setaloft 50 mg*tabl. powl.*0,05 g*30 tabl.* 4.99 zł

Setaloft 100 mg*tabl. powl.*0,1 g*30 tabl.*9.97 zł

 

Paroksetyna

Seroxat*tabl. powl.*0,02 g*30 tabl.* 51.95 zł

ParoMerck*tabl. powl.*0,02 g*30 tabl.*14.97 zł

ParoMerck*tabl. powl.*0,02 g*60 tabl.* 29.07 zł

 

fluoksetyna

Bioxetin*tabl.*0,02 g*30 tabl.* 18.43 zł

Andepin*kaps.*0,02 g*30 kaps.* 7.45 zł

Fluoksetyna*tabl. *0,02 g*90 tabl.* 26.76 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest tak, że jak mam na recepcie np. Seronil albo Bioxetin to mogę zamiast niego poprosić o Andepin albo Fluoteksynę w aptece? Czy też muszę na recepcie mieć wypisany zamiennik? Czasami lekarze za żadne skarby nie chcą wypisać innego - a raz zostałem objechany, że kupiłem inny (aptekarka sama zaproponowała) bo napewno drożej zapłaciłem (akurat było odwrotnie - bo na recepcie był jeden z najdroższych - akurat się poprostu skończył w aptece).

 

No i nie wiem jak to jest.

 

A wogóle wielkie, WIELKIE dzięki za tą listę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest tak, że jak mam na recepcie np. Seronil albo Bioxetin to mogę zamiast niego poprosić o Andepin albo Fluoteksynę w aptece? Czy też muszę na recepcie mieć wypisany zamiennik? Czasami lekarze za żadne skarby nie chcą wypisać innego - a raz zostałem objechany, że kupiłem inny (aptekarka sama zaproponowała) bo napewno drożej zapłaciłem (akurat było odwrotnie - bo na recepcie był jeden z najdroższych - akurat się poprostu skończył w aptece).

 

No i nie wiem jak to jest.

 

A wogóle wielkie, WIELKIE dzięki za tą listę.

 

Cieszę się, że taka lista Ci się przydała. Tak, możesz poprosić o zamiennik, a farmaceutka w aptece musi Ci wydać najtańszy odpowiednik, jeśli takowy ma.

Przykro mi , że zostałeś objechany , musiałeś trafić na jakiegoś lekarza-barana.

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiałem czy jest tak, że lekarz ma jakiś profit z tego, że ja kupię ten a nie tamten? Czy to jakoś firmy farmaceutyczne sprawdzają od kogo były recepty na ich leki?

 

Pewności nigdy mieć nie będziemy, ale przypuszczam, że lekarze nie bez powodu tak często upierają się przy danym odpowiedniku... 8)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A masz taką listę dla benzodiazepin? Np. jakieś odpowiedniki cloranxenu? Albo podobnych?

Cloranxen jest najtańszy, jest jeszcze tylko droższy Tranxene.

klorazepan dipotasowy

Cloranxen*tabl.0,005 g*30 tabl.*17.10 zł

Cloranxen*tabl.0,01 g*30 tabl.* 23.16 zł

 

alprazolam

Xanax* tabl. 1 mg*30 tabl.*41.94 zł

Xanax* tabl.0,5 mg g*30 tabl.*27.24 zł

Xanax* tabl.0,25 mg*30 tabl.*16.54 zł

Zomiren*tabl. 1 mg*30 tabl.*18.42 zł

Zomiren*tabl. 0,5 mg*30 tabl.*10.48 zł

Zomiren*tabl. 0,25 mg*30 tabl.*5.32 zł

Xanax SR*tabl. o przedł. uwalnianiu*1 mg*30 tabl.*29.70 zł

Xanax SR*tabl. o przedł. uwalnianiu*0,5 mg*30 tabl.*29.70 zł

Neurol SR 1*tabl. o przedł. uwalnianiu*1 mg*30 tabl.*28.78 zł

Neurol SR 0,5*tabl. o przedł. uwalnianiu*0,5 mg*30 tabl.*19.80 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zamiast Cloranxenu można poprosić o alprazolam? Taki Zomiren jest dużo tańszy. A gdzieś znalazłem, że 10 mg Cloranxenu odpowiada między ,25 mg a ,5 mg Xanaxu. To by było 5 albo 10 zł a nie dwadzieścia kilka. Strasznie leże finansowo i tak...

 

Widziałem, że dużo osób bierze Xanax i chwalą. To i Zomiren byłby ok.

Kiedyś brałem Chlorprothixen - ale to bardzo źle na mnie działało. Cloranxen przynosi dużą ulgę i mogę po nim coś jeszcze robić. Może ten też byłby ok? Poprosze może lekarza i spróbuje. Najwyżej 5 zł się zmarnuje.

 

Dzięki Szlomo. Masz super informacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy zamiast Cloranxenu można poprosić o alprazolam? Taki Zomiren jest dużo tańszy. A gdzieś znalazłem, że 10 mg Cloranxenu odpowiada między ,25 mg a ,5 mg Xanaxu. To by było 5 albo 10 zł a nie dwadzieścia kilka. Strasznie leże finansowo i tak...

 

Widziałem, że dużo osób bierze Xanax i chwalą. To i Zomiren byłby ok.

Kiedyś brałem Chlorprothixen - ale to bardzo źle na mnie działało. Cloranxen przynosi dużą ulgę i mogę po nim coś jeszcze robić. Może ten też byłby ok? Poprosze może lekarza i spróbuje. Najwyżej 5 zł się zmarnuje.

 

Dzięki Szlomo. Masz super informacje.

 

10 mg Cloranxenu odpowiada ok. 0,5 mg Xanaxu/Zomirenu.

Wiem to z tej strony:

[flash=,]https://hyperreal.info/node/4257 -> (Wogole bardzo duzo o benzo, o tym jak brac, jak odstawiac)

Nie mozna poprosic o alprazolam w zamian za Cloranxen, bo chodz to leki z tej samej grupy to jednak inne substancje czynne.

Osobiście polecam ci Neurol SR , tabl. o przedluzonym uwalnianiu, gdyz dzialaja dluzej, wystarczy wziasc raz na dobe, dzieki czemu nie wzrasta tak szybko tolerancja organizmu i nie trzeba szybko zwiekszac dawek ;).

Najlepiej skonsultuj to z psychiatrą, powiedz mu o tych tabl. z przedluzonym uwalnianiem i niech on Ci wyznaczy dawkę. Odradzam brania na wlasna reke i brania recept od lekarki ogolnej/rodzinnej ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja chciałbym by nie działało za długo. Cloranxen jak dla mnie działa za długo. Ja biorę doraźnie i najlepiej jak by mi działał godzinę-dwie a nie pół dnia czy dłużej jak Cloranxen. Spytam psychiatry jak u niej będę.

W takim układzie dobry będzie Zomiren. Tylko pamiętaj, aby brać małe dawki, bo łatwo się uzależnić, a z odstawianiem jest koszmar. Wiem z doswiadczenia. :twisted:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie się zastanawiałem czy jest tak, że lekarz ma jakiś profit z tego, że ja kupię ten a nie tamten? Czy to jakoś firmy farmaceutyczne sprawdzają od kogo były recepty na ich leki?

 

 

firmy farmaceutyczne mają dostęp do aptecznych wydruków, stąd wiedzą jaki lek ile razy dany lekarz zaordynował i na tej podstawie płacą mu prowizję lub fundują wczasy na ładnej wyspie.

Więc Twój lekarz też może działać w ten sposób, choć nie musi.

Generalie to oni nie mają skrupołów i robią tak, żeby wycisnąć jak najwięcej, tymbardziej, że czują się pokrzywdzeni przez los, fiskusa, państwo o bóg wie kogo jeszcze.

Mieli ukrócić ten proceder dostępu do aptek, ale nie wiem jak to wygląda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to powinni to ukrócić. Dobrze by było - przypisywano by leki skuteczne i niedrogie, a nie najdroższe - bo w cenie tych pewno jest największa działka dla lekarza.

 

Kurcze. No to już wiem czemu moja lekarka mimo moich próśb bym dostał coś tańszego bo mam fatalnie z kasą i powiedziałem jej przecież, że już nie mam za co żyć - nadal mi wypisywała najdroższy lek jaki był w aptece. Wyjaśnia się też czemu mnie tak opier... gdy kupiłem coś innego, tańszego.

 

To za taką jej pomoc to ja dziękuję. Wyraźnie ma mnie w d. Tak czy inaczej od jakiegoś czasu próbuję znaleźć innego lekarza. W takim razie szkoda, że tak późno. Poszedłem do innego, a on mi od razu, że jak wszystko zawalam i trudno mi funkcjonować to pewnie z kasą też gorzej, więc czemu biorę takie drogi leki - i przepisał 10 razy tańszy odpowiednik. Ale polecił jeszcze innego lekarza. Tamten znowu nie ma już miejsc i polecił jeszcze inną lekarkę. No i u niej dopiero mam mieć wizytę. No może tam się ostanę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie rozwiązanie dla wszystkich Wspaniałych Forumowiczów , którzy chcą dowiedzieć się ile kosztuje obecnie dany lek(i jego odpowiedniki).

 

http://leki-refundowane.com/

 

Należy wpisać w wyszukiwarce interesujący nas lek, a następnie zaznaczyć w ramce "posiadane uprawnienia" opcje : ubezpieczony i choroby przewlekłe. Pokaże Wam się wtedy cena jaką zapłacicie za dany lek z receptą na tzw " P" .

 

Ps. Jak na buszmena netu przystało przyznam, że jestem zdziwiony faktem, iż tak póżno odkryłem taką fajną i praktyczną stronkę. ;)

 

Pozdro

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×