Zespół PSSD-dysfunkcje seksualne spowodowane zażywaniem SSRI

Masz pytanie związane z lekami ? Chcesz podzielić się 'wrażeniami' z innymi ? Farmakologia czy psychoterapia... ?

przez Kalebx3 20 paź 2014, 18:55

Ketamina najprawdopodobniej nigdy nie zostanie zatwiedzona do leczenia depresji ponieważ nie można jej opatentować

A to dla mnie nowość . Czemu ??? pytam .
Jak nie przejdzie ketamina to mam nadzieję ,że przejdzie coś podobnego w działaniu do Ketaminy tyle ,że lepsze i bardziej skuteczne , a nie będzie grozić używaniem czystorozrywkowym . Chemicy nie stoja w miejscu . Jednego ( a może nie tylko jednego czego bym sie obawiał )to tego ,że jesli nowy lek okaże sie zbyt skuteczny w leczeniu depresji i kikla takich sesji z tym lekiem będzie oznaczać trwałą remisję w tej chorobie , to czy taki lek będzie maił prawo bytu w tym skomercjalizowanym i nastawionym na zysk świecie . Nie jest tajemnicą ,że takie SSRI ( bo te znam z własnego doswiadczenia ),żeby pomagały musza być przyjmowane stale , aprzynajmniej raz dziennie , po prostu , by pomagaly musza by KUPOWANY I ŁYKANE ,,,i wtedy producent ,aptekarz i cała reszta "Bandy "dobrze z tego zyje . Ba nawet psychoterapeuci mogli by stracic robotę , albo znacznie ograniczyć swoje wpływy do kieszeni . Kto byłby zainteresowany takim lekiem? Oprócz chorych i cierpiących nie widzę innej grupy Ludzi . No chyba ,że Judymi poświęcający wszystkie swoje Siły , Zapał , Poświęcenie i Czas na To by ludzi uwolnili sie raz na zawsze z zakały , która dręczy coraz wiecej ludzi na całym świecie . Tak myślę . Myśle też ,że szczeście w nieszczęściu jest takie , iż wielkim dobrodziejstwem jest to ,że żyjemy w dzisiejszych czasach , gdzie postęp medycymy szybko pnie sie do góry , bo co by było jakbyśmy cierpieli na Depresję , NN a zyli na początku lat 50 ? Lipa by była , straszna lipa i zabiegi chiorurgiczne na otwatrym mózgu ,lobotomie , "elektryki : itd , średniowiecze , mroczne jak nasze depresje .
>>> Jesteśmy żebrakami żyjącymi na koszt Boga >>>

przez media 20 paź 2014, 19:22
W USA jest już sporo miejsc w którch leczy się ketaminą:
http://www.ketamineadvocacynetwork.org/46-2/

-- 20 paź 2014, 19:28 --

Ciekawy artykuł z Scienific American na temat leczena depresji ketaminą:
http://blogs.scientificamerican.com/tal ... nt-part-1/
http://blogs.scientificamerican.com/tal ... cs-part-2/
http://blogs.scientificamerican.com/tal ... ts-part-3/

http://pensees.pascallisch.net/?p=1375

-- 20 paź 2014, 23:07 --

Do poczytania:
Chromatin Remodeling: A Novel Mechanism of Psychotropic Drug Action
http://molpharm.aspetjournals.org/content/70/2/440.full
Epigenetic side-effects of common pharmaceuticals: a potential new field in medicine and pharmacology.
http://www.medical-hypotheses.com/article/S0306-9877(09)00291-6/pdf
5-HT1A receptor antagonism reverses and prevents fluoxetine-induced sexual dysfunction in rats
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19435548
Mam pełną treść artykułu wyślę do zainteresowanych osób.

przez xanonymous 24 paź 2014, 11:37
Jak się ma PSSD warto zbadać poziom prolaktyny we krwi. Np. taki citalopram w pewnym badaniu klinicznym podawany 10dni podwyższył jej poziom o 40%. Zbyt dużą prolaktyna obniża poziom testosteronu. Podobnie skrajnie niski poziom prolaktyny też ponoć hamuje wytwarzanie testosteronu. Najlepiej Jak prolaktyny jest w sam raz albo lekko obniżona jest. Można ją obnizyć lekami lub róznymi suplemantami podbić dopamine.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez planB 24 paź 2014, 11:46
Ogólnie to warto trzymać ciało w stanie homeostazy z wyczucia; ..no ale wyczuwać trzeba się nauczyć ;

Co do Citalu to go powinni chyba już wreszcie wycofać ? ..na co oni czekają jak jest eS ?
Przecież te wyniki prolaktyny przy nim zabijają ludzi fizycznie i psychicznie !!! :evil:
Do zbicia Agoniści rec. D i nie nie nie Bromo do holery jasnej tylko np. Pronoran
I Dare, readY

przez mio85 24 paź 2014, 13:57
Czy zwieksznie poziomu dopaminy zawsze powoduje zmniejszenie poziomu prolaktyny? Sa jakies madre badania na ten temat?

przez xanonymous 24 paź 2014, 14:22
Ponoć wellbutrin nie wplywa na poziom prolaktyny tak mi sie coś obiło o uszy. TU założyłem nowy wątek pssd-prolaktyna-testosteron-dopamina-libido-t52696.html Co do cynku to tu jeden typo brał po 75mg na raz i mowil ze doznawal lekkiej eufori na kilka kilkanascie minut http://herbs.mxf.yuku.com/topic/4280043 ... -Inhibitor

co do badań to trzeba poszukać http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/?ter ... +prolactin ogolnie slyszalem ze dopamina i prolaktyna dzialaja na siebie antagonistycznie.

Kurcze bigfarma nawet daje paroksetyne na przedwczesny wytrysk ze to niby jakas choroba jest:/ tylko po takiej kuracji mozna w ogole miec problemy ze wzwodem ale grunt ze problem przedwczesnego wytrysku zażegnany. Są ludzie którzy wlasnie stosuja leki na to :roll:

Tu badanie w ktorym ekstrakt z cebuli pomógł szczurom pozbyc sie PSSD po paroxetynie http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/23614288

Ludzie jedżcie cebule :D

przez mio85 24 paź 2014, 16:45
No ale chyba nie wszystkie SSRI podwyzszaja poziom prolaktyny. Mam nadzieje, ze Cital jest wyjątkiem. Pytalem sie nawet o to Miko ostatnio i mowil, ze on nie slyszal o zadnych badanich na temat zwiazku fluoksetyny z prolaktyna. Tak sie sklada, ze mam zmierzony poziom, jak bylem bez lekow wiec zmierze jeszce raz i porownam jak sie fluo rozkreci. Zawsze moze sie komus przydac ta wiedza.

przez xanonymous 25 paź 2014, 12:29
Z jakiego powodu miałeś zmierzony poziom prolaktyny? A tu jest to badanie z citalopramem http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/9331518

przez mio85 25 paź 2014, 16:18
Zrobilem z ciekawosci badania wszystkich hormonow. Jesli chodzi natomiast o badania nad poziomem testosteronu i prolaktyny przy braniu fluoksetyny to niestety nie ma ich zbyt wiele lub sa robione na malej liczbie osob wiec ciezko stwierdzic jakies prawidlowosci. Jestem strasznie ciekaw. Ciekawe jest tez to, ze testosteron znaczaco wplywa na poziom dopaminy i jego niski poziom na pewno nie jest korzystny dla psychiki. A tak sie sklada, ze jak na swoj wiek testosteron calkowity mam niski (i tu tez same niewiadome, bo podobno na jego poziom w dniu badania ma wplyw wiele czynnikow i nie jest on calkowicie miarodajny). Kto wie jak reagowaliby pacjenci z depresja przy podwyzszaniu jego poziomu? Zachodze w glowe moze niski testosteron sprzyja depresji? Tym bardziej, ze mi towarzyszy niskie libido, zmniejszenie jąder, słabszy zarost, zmęczenie. Smutne jest tylko to, ze suplementacja testosteronem konczy sie zanikiem wlasnej produkcji hormonu i trzeb go podawac przez cale zycie. Mozna sobie zapewnic dodatkowa atrakcje wcale nie zyskujac pewnosci, czy osiagnie sie poprawe w zakresie libido, czy lepszego samopoczucia. Boli troche to, ze nawet decydujac sie na jakis eksperyment i poswiecajac sie kosztem skutkow ubocznych na swoim zdrowiu to jego skutek moze byc juz nieodwracalny :evil: Organizm sam powinien wracac do swoich naturalnych procesów. Kosc sie jakos zrasta, a z ta chemia zawsze sa jakies cyrki.

przez fisherman 25 paź 2014, 18:09
Ogólnie testosteron warunkuje jakość męskiego życia, że tak powiem całościowo. Czyli jeśli utrzymuje się na niskim poziomie, to siada wszystko - psychika, mięśnie, szkielet, seksualność to tak wyliczając z grubsza. Te normy, które przedstawiają lekarze to są jaja, bo są opracowane na bazie badań na przekroju wiekowym od okresu dojrzewania do starych dziadków, czyli np. dla lekarza mieścisz się w widełkach i ciul, że wynik odpowiada normie, ale chyba dla dziadka 70 lat. Inną kwestią jest, że jest to kwestia indywidualna i jeden przy danym stęż. testo będzie czuł się ok, a inny tragicznie. Dochodzi jeszcze taka ciekawostka, że w badaniach często goście z poprzednich pokoleń badani w wieku załóżmy 60-70 lat mają testo powyżej obecnie przyjętej normy (a jak wiadomo z wiekiem spada) . To ile oni mieli np. w wieku 20-25 lat - 2-3x górna norma na dzisiaj ? :D Także to już daje do myślenia.

Nie wdając się zbytnio w opowiadanie o mojej historii (brałem cital przez 1,5-2lat, kilka lat temu) , to powiem Ci, że ja po wielu latach co tu dużo mówić chujowego na wielu płaszczyznach żywota, wpadłem w końcu na to, że winą może być poziom testosteronu. Zbadałem i wyszło w normie, ale bez szału jak na 20-kilku latka, więc postanowiłem coś z tym robić. Jako, że nie miałem w tamtym czasie odpowiedniej wiedzy i pewności, to nie zdecydowałem się na bicie teścia, tylko coś lajtowego - booster testosteronu, czyli po prostu miks różnych ziółek które go podnoszą. No i zbadałem i podniosło się o 30% w stosunku do startowych wartości. A co się zmieniło w egzystencji? Poprawa libido, poprawa erekcji, znaczna poprawa możliwości intelektualnych, całkowite wytłumienie myśli samobójczych, poprawa masy, definicji i siły mięśni, złagodzenie lęków, zahamowanie wypadania włosów łonowych, powrót owłosienie na łydkach i jego wzmocnienie na całym ciele - mógłbym jeszcze trochę dalej nawyliczać...

Mam niedługo umówioną wizytę u endokrynologa, ale nie spodziewam się niczego konstruktywnego, raczej idę tak dla spokoju sumienia, przed rozpoczęciem leczenia na własną rękę. Jaki plan? Chce podbić teścia do góry normy i zobaczyć jak będzie z samopoczuciem i ciałem - oczywiście przy zachowaniu odpowiedniej korelacji z pozostałymi hormonami. Jako, że booster zadziałał, to znak że jajca nie są problemem a raczej coś w głowie (przysadka, podwzgórze ?). Dlatego nie ma sensu w takiej sytuacji bicie teścia i będę próbował z HCG i Sermami (Nolvadex).

Ogólnie to nie ma tak się co bać tego testosteronu z zewnątrz, bo jajca to odpaść mogą, ale jak jesteś na tzw. bombie, a nie jak bierzesz dawki w ramach HRT, tzn. po czasie i na takich dawkach będzie ujemny efekt, ale nie tak że od razu jajca wyschną.

przez wisnia80 25 paź 2014, 18:12
Nie wiem mi się na tych SSRI chce ruchać że hej, napiszę tak kolokwialnie. Co nie jest dobre bo nie mam obecnie baby, i to działa na mnie depresyjnie bo nie wiem co z robić z tym całym libido. :evil:

przez fisherman 25 paź 2014, 18:21
Nie wiem mi się na tych SSRI chce ruchać że hej, napiszę tak kolokwialnie. Co nie jest dobre bo nie mam obecnie baby, i to działa na mnie depresyjnie bo nie wiem co z robić z tym całym libido. :evil:

Jak masz dobrą wypłatę, to : www.roksa.pl :D

Swoją drogą ciekawe, taki efekt paradoksalny, jak np. efekt nasseny po mocnej kawie.

przez swistak2112 28 paź 2014, 09:43
mio85 napisał(a):A tak sie sklada, ze jak na swoj wiek testosteron calkowity mam niski (i tu tez same niewiadome, bo podobno na jego poziom w dniu badania ma wplyw wiele czynnikow i nie jest on calkowicie miarodajny). Kto wie jak reagowaliby pacjenci z depresja przy podwyzszaniu jego poziomu? Zachodze w glowe moze niski testosteron sprzyja depresji?

W moim przypadku suplementacja testosteronu (preparat Undestor testocaps) daje wyraźne działąnie p.depresyjne- wyraźnie pomaga klasycznym antydepresantom. On mnie nie pobudza a napędza w sposób naturalny, przez motywację i chęć do działania. Wiadomo- tłumi przysadkę, więc nie jest dla osób, które planują prokreację. W sytuacji, gdy niski testosteron jest powodem za niskiego poziomu LH (a jądra są sprawne czynnościowo) to pomoże lek o nazwie Pregnyl. Niestety jest w zastrzykach i jest nietani. Natomiast nie powoduje żadnych problemów z prokreacją (może też być użyty do odzyskania płodności po stosowaniu testosteronu). Przy stosowaniu SSRI czy SNRI Undestor nie ma wpływu na libido ani na sprawność seksualną, choć lepsze samopoczucie po nim sprzyja tym czynnikom. Ja jeszcze biorę Bromergon na zbicie prolaktyny po neuroleptykach, ten lek też może pomóc w dysfunkcjach seksualnych po silniejszych psychotropach.

-- 28 paź 2014, 08:52 --

fisherman napisał(a):Ogólnie testosteron warunkuje jakość męskiego życia, że tak powiem całościowo. Czyli jeśli utrzymuje się na niskim poziomie, to siada wszystko - psychika, mięśnie, szkielet, seksualność to tak wyliczając z grubsza. Te normy, które przedstawiają lekarze to są jaja, bo są opracowane na bazie badań na przekroju wiekowym [...]

[...] wpadłem w końcu na to, że winą może być poziom testosteronu. Zbadałem i wyszło w normie, ale bez szału jak na 20-kilku latka, więc postanowiłem coś z tym robić. Jako, że nie miałem w tamtym czasie odpowiedniej wiedzy i pewności, to nie zdecydowałem się na bicie teścia, tylko coś lajtowego - booster testosteronu, czyli po prostu miks różnych ziółek które go podnoszą. No i zbadałem i podniosło się o 30% w stosunku do startowych wartości. A co się zmieniło w egzystencji? Poprawa libido, poprawa erekcji, znaczna poprawa możliwości intelektualnych, całkowite wytłumienie myśli samobójczych, poprawa masy, definicji i siły mięśni, złagodzenie lęków, zahamowanie[...]

1. U mnie testosteron jest zawsze badany adekwatnie do wieku. Każda poradnia andrologiczna tak robi.
2. Jeśli poziom testosteronu jest prawidłowy, to nie ma wskazań do jego podawania, gdyż odstawienie skutkować będzie niedomogą gonad i lustrzanym odbiciem w psychice. Poza tym stosowanie testosteronu wtedy to doping, a żaden lekarz nie nadstawi na to swojej głowy. Zwłaszcza, że może tyczyć płodności.
3. Jeśłi Ci ziółka tak pomagają jak piszesz - to gratulacje. Tylko to stosować. Żadnych psychotropów. Kasę wydać nie na endokrynologa a właśnie na pomagajace ziółka.
(swoją drogą to chciałbym mieć taką autosugestię- niestety jej nie mam).
Świstak
F33
Sertralina 75-100, Mianseryna 60-90
Clonazepam 1x0,5 , Gabapentin 2x800
Chlorprothixen 50-100, Ketilept 100
Eestazolam, Zolpidem- doraźnie

przez fisherman 28 paź 2014, 14:24
W sytuacji, gdy niski testosteron jest powodem za niskiego poziomu LH (a jądra są sprawne czynnościowo) to pomoże lek o nazwie Pregnyl.

Ten Pregnyl to jest właśnie HCG. Ponadto można też próbować z lekami typu SERM i łączyć z HCG. Estry testosteronu to ostateczność, jest sens je brać jeśli już po prostu jajka nie mają za wiele do powiedzenia. Poza tym leczenie tych spraw w Polsce (z resztą jak i innych rzeczy) to jest porażka. Wielu kretynów przepisuje sam testosteron, kiedy można właśnie go brać w asyście powyższych środków i będzie zachowana jakaś czynność jąder.

Co to w ogóle znaczy, że testosteron masz badany adekwatnie do wieku? Masz jakieś widełki przydzielone, czy jak? Z tego co się orientuję, to te normy są bardzo umowne i co kolejny artykuł medyczny, to inne podejście. Poza tym każde lab. ma swoje zakresy. Ogólnie u zdrowego mężczyzny powinien oscylować koło górnej granicy, a jeśli jest mu bliżej do dolnej i występuje zespół objawów, to już można mówić o wskazaniu.

Ziółka pomogły i jest to na papierze potwierdzone wynikami, a zmiana nie jest w granicach błędu, tzw. forma dnia też wykluczona. Poza tym jeśli siłą woli potrafię sprawić, że mi w nowych miejscach na ciele wyrastają włosy, do tego doliczając też poprawę w niemal każdej sferze życia, to za pół roku będę pewnie lewitował i wyginał łyżki wzrokiem.

Sortuj wg