TIANEPTYNA (Coaxil,Stablon,Tatinol)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy tianeptyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
39
48%

Nie
33
40%

Zaszkodziła
10
12%

Liczba głosów : 82

przez benzowiec84 07 lut 2015, 03:12
Tańczący z lękami napisał(a):
miko84 napisał(a):Rano zgodnie z rytmami dobowymi najwyżej skacze kortyzol i noradrenalina.

a co skacze wieczorami, bo wtedy czuję się gorzej?

testosteron
Bupropion 300
Klon/alpra 2mg

przez miko84 07 lut 2015, 09:28
artur1978 nie sądzę by zwiększanie transmisji dopaminergicznej było szkodliwe długoterminowo, jak już to chroni przed ew. Parkinsonem (przykład kofeiny i innych antagonistów adenozyny). Zwiększanie transmisji dopaminergicznej zwiększa neuroplastyczność.

Jeśli ktoś obawia się wolnych rodników to powinien zrezygnować lub ograniczyć spożycie wielonienasyconych tłuszczy bo one bardzo łatwo ulegają utlenianiu w organizmie.

Tańczący z lękami powinieneś zapytać może nie co skacze ale co spada - a spada kortyzol. Jego wieczorny spadek wiąże się z pogorszeniem objawów depresji w jej atypowej odmianie. To w tym typie depresji podejrzewa się słabą aktywność osi HPA (dlatego te osoby czują się lepiej rano gdy kortyzol jest najwyższy).
miko84

przez wisnia80 07 lut 2015, 10:00
miko84 napisał(a):
Tańczący z lękami powinieneś zapytać może nie co skacze ale co spada - a spada kortyzol. Jego wieczorny spadek wiąże się z pogorszeniem objawów depresji w jej atypowej odmianie. To w tym typie depresji podejrzewa się słabą aktywność osi HPA (dlatego te osoby czują się lepiej rano gdy kortyzol jest najwyższy).

miko84 a skąd masz takie info?

Ja się rano czuję najgorzej. Czyli tianeptynka nie dla mnie?

Co do wielkości kortyzolu, to największy jest jak sobie dam wycisk na treningu. A po treningu czuję się świetnie. I jak to się ma do HPA? :mrgreen:

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez miko84 07 lut 2015, 10:08
wisnia80 pisze o tym w wielu artykułach medycznych. Większość naukowców skłania się do rozdzielenia depresji na 2 główne typy, depresję endogenną (biologiczną, dawniej często zwaną melancholijną) i atypową. Różnią je objawy i różne zachowanie osi HPA - w pierwszej jest ona nadaktywna w drugiej zbyt słabo aktywna.

Tyle teoria, depresja jest zbyt złożoną chorobą by przypasowywać takie teorie do wszystkich. Czy tianeptyna okaże się dla Ciebie trafiona sprawdzisz tylko biorąc ten lek przez odpowiedni czas (najlepiej 8 tygodni).
miko84

przez wisnia80 07 lut 2015, 11:10
miko84 napisał(a):wisnia80 pisze o tym w wielu artykułach medycznych. Większość naukowców skłania się do rozdzielenia depresji na 2 główne typy, depresję endogenną (biologiczną, dawniej często zwaną melancholijną) i atypową. Różnią je objawy i różne zachowanie osi HPA - w pierwszej jest ona nadaktywna w drugiej zbyt słabo aktywna.

Tyle teoria, depresja jest zbyt złożoną chorobą by przypasowywać takie teorie do wszystkich. Czy tianeptyna okaże się dla Ciebie trafiona sprawdzisz tylko biorąc ten lek przez odpowiedni czas (najlepiej 8 tygodni).

Ano poczekam :-) Najważniejsze żeby gorzej nie było, a to już znaczy że lepiej. Co do sportu to na SSRI moje osiągi oceniam na 30% słabsze + lanie się z człowieka jak ze świni od samego stania i myślenia.

A właśnie, jak to w lecie na tianepytnie wygląda, zwiększa potliwość? Ktoś coś jakieś doświadczenia.

przez miko84 07 lut 2015, 11:16
Tianeptyna jest wg. mnie bardzo łagodna jeśli chodzi o skutki uboczne. To dlatego stała się taka popularna w naszym kraju gdzie przepisują ją już bez obaw lekarze rodzinni i neurolodzy. Dobrze by było gdyby każdy lek przeciwdepresyjny miał tak mało uboków jak tianeptyna. Szkoda tylko, że nie jest skuteczniejsza.
miko84

przez artur1978 07 lut 2015, 11:42
wisnia80 napisał(a):
miko84 napisał(a):wisnia80 pisze o tym w wielu artykułach medycznych. Większość naukowców skłania się do rozdzielenia depresji na 2 główne typy, depresję endogenną (biologiczną, dawniej często zwaną melancholijną) i atypową. Różnią je objawy i różne zachowanie osi HPA - w pierwszej jest ona nadaktywna w drugiej zbyt słabo aktywna.

Ano poczekam :-) Najważniejsze żeby gorzej nie było, a to już znaczy że lepiej. Co do sportu to na SSRI moje osiągi oceniam na 30% słabsze + lanie się z człowieka jak ze świni od samego stania i myślenia.

A właśnie, jak to w lecie na tianepytnie wygląda, zwiększa potliwość? Ktoś coś jakieś doświadczenia.

Zero wplywu na potliwosc a osiagi sporcie spokojnie o 30% lepsze, pwoiedzialbym ze to taki anabolik troche, pewnie przez supresje kortyzolu i podwyzszenie dopaminy rowniez podwyzsza testosteron.
Ponadto przyjecie tianeptyny zwieksza dramatycznie produkcje hormonu wzrostu ale nei wiem na ile to trwaly egekt i czy jest na niego tolerancja.
Tak czy inaczej dla mnie byl bardzo pro wysilkowy fizycznie, jak taka maszyna mala sie czulem ciezko mi sie byl ozmeczyc i regeneracja duzo lepsza.

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/7912195

przez lunatic 07 lut 2015, 11:52
zaden lekarz nie potraf tego wyjasnic dlaczego ten lek wzmaga odczuwanie roznych emocji, słysze za kazdym razem ze tak nie powinno byc bo on powinien dzialac uspokajająco, w dwa tygodnie uporał sie troche z derealizacją i silnym zmeczeniem ale znów kosztem intensyfikacji roznych uczuć i mysli z ktorymi ciezko dac rady ,znow powtarza sie ten sma schemat ze pomaga mi a jedno rownocześnie szkodząc na co innego
ta derealizacja wydaje sie jakimś stanem który organizm sam wprowadza dążąc do braku odczuwania rzeczywistości

przez miko84 07 lut 2015, 11:52
miko84

przez artur1978 07 lut 2015, 11:59
miko84 napisał(a):http://raypeat.com/articles/articles/growth-hormone.shtml

:mrgreen:

Coz tio jeden artykul bez wiekszych podstaw, poziom HG spada wraz z wiekiem co koreluje z pogarszajacym sie stane mzdrowiem a nie na odwrot.
Wielu aktywnych sportowcow laduje HG (miedzy kontrolami oczywiscie) co powoduje u nich wzmozony metabolizm i lepsza wydajnosc.
POodbnie ludzie na GHB raportuja sporo lepsza kondycje i stan skory, nizszy poziim tkanki tluszczowej etc a GHB jest znanym srodkiem uwalniajacym HG.

Zreszta mysle ze wszystkie srodki ktore tylko "zwiekszaja" poziom przez stymulacje wewnetrznej produkcji nie moga byc bardzo szkoldiwe bo organizm sam sobie z ttm poradzi.
Co innego wielka strzykawa z HG od chinskiego przemytnika... :D

przez Zbychu 1977 07 lut 2015, 12:05
Tianeptyna intensyfikuje emocje poprzez jej wpływ na transmisje dopaminergiczną w układzie nagrody,jej przeciwlękowe działania ma związek z agonizmem receptorów opioidowych mu.
Zbychu 1977

przez miko84 07 lut 2015, 12:12
artur1978 a przeczytałeś go dokładnie z odnośnikami do badań? :) Artykuł pisze dość kumaty 80-letni fizjolog który spędził życie na badaniach. Osoby z akromegalią nie wyglądają na zbyt zdrowe :P
miko84

przez artur1978 07 lut 2015, 12:18
miko84 napisał(a):artur1978 a przeczytałeś go dokładnie z odnośnikami do badań? :) Artykuł pisze dość kumaty 80-letni fizjolog który spędził życie na badaniach. Osoby z akromegalią nie wyglądają na zbyt zdrowe :P

No tez z niedoborem tez nie;)
Mysle ze umiarkowany wzrost HG polepsza sprawnosc fizyczna i zdolnosc znoszenia wysilku i tu sie chyba mozemy zgodzic. Sa tez pewnie jakies koszty tego, ale o ile sie nie laduje egzogennego HG to nie powinno byc klopotu.
Zreszta nei wiem nawet czy taienptyna tak dziala. Faktem jest ze zwiekszenie poziomu dopaminy zbija prolaktyne i podwyzsza poziom testosteronu, mzoe to taki mechanizm.

przez miko84 07 lut 2015, 12:35
Umiarkowany wzrost na pewno nie zaszkodzi. O ile niedobór GH w okresie wzrastania jest widocznie szkodliwy o tyle wszelkie procesy "wzrostowe" w wieku dorosłym często kończą się źle (w końcu nowotwory są typowym przykładem nadmiernego i patologicznego wzrostu i podziału komórek). Co do dopaminy to zgadzam się, jeśli ktoś nie ma skłonności do manii lub psychozy to im więcej dopaminy tym lepiej - to ogólnie "zdrowy" neuroprzekaźnik. Z nim nie mam takiego "problemu" jak z serotoniną, której nadmiar wg. mnie może szkodzić (i nie mam na myśli tylko zespołu serotoninowego).
miko84

Sortuj wg