TRAZODON (Trittico CR/XR)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy trazodon pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
101
64%

Nie
38
24%

Zaszkodził
18
11%

Liczba głosów : 157

TRAZODON (Trittico CR)

przez em.88 22 lis 2012, 22:58
Witam, pytanie raczej skierowane do męskiego grona. Otóż został mi przypisany Trittico Cr (75) na depresje, słabą potencje. Dodatkowo występuje u mnie tendencja do wmawiania sobie różnych chorób... Dodam, że nie mam zaburzeń ze snem.
Pierwszego dnia wziąłem na noc dawkę 25mg i po jakimś czasie zrobiłem się senny. Na drugi dzień dobre samopoczucie, odeszły 'natrętne' myśli, nie wiem czy to placebo ale i erekcja była lepsza. Następnego dnia (czyli wczoraj) zwiększyłem dawkę do 50mg (lekarz stwierdził, że jak nie będzie skutków ubocznych można zwiększyć). No i tu zaczął się mój problem (?). Obudziłem się w środku nocy z potężną erekcją i bólem w prąciu. Potrwało to tak ze 4h i nad ranem penis był jakby bardziej nabrzmiały. Do wieczora zaczęło przechodzić, ale dalej w spoczynku członek jest jakby twardszy/jędrniejszy niż zazwyczaj. Odczuwam dodatkowo lekki dyskomfort, czuje jakby penis był nabrzmiały.
I teraz pytanie. Miał tak ktoś? Czy to może być priapizm? Może powinienem był skontaktować się z lekarzem? Proszę o odpowiedź bo zaczynam się poważnie martwić. Nie chciałbym pogorszyć swojej sytuacji o dodatkowe problemy natury fizycznej :cry:

I jeszcze z innej beczki zapytam. Czy branie takich leków (np. w przypadku słabego libido i potencji) prowadzi po czasie do wyzdrowienia czy już trzeba taki lek brać cały czas? Czy po jakimś czasie po odstawieniu dochodzą jakieś skutki uboczne, jak np. zaburzenia snu (gdy teraz śpie ok bez leków)?
pozdrawiam

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lord Kapucyn 23 lis 2012, 11:59
Rzadko zgłaszane działania niepożądane
(...)
- priapizm (bolesny i długotrwały wzwód prącia)
(...)

Priapizm przy stosowaniu trazodonu

Choć trazodon powoduje znacznie mniej działań niepożądanych wpływających na sferę seksualną niż większość leków przeciwdepresyjnych, to z częstością 1:8000 leczonych mężczyzn może on wywołać priapizm. W związku z tym należy pouczyć pacjenta o możliwości wystąpienia takiego objawu i konieczności zwrócenia się po pomoc medyczną jeśli objaw taki będzie się utrzymywał powyżej godziny. W przeciwnym wypadku grozi to trwałymi zaburzeniami erekcji. Do wystąpienia priapizmu przy stosowaniu trazodonu bardziej predysponowani są młodzi chłopcy i mężczyźni u których ustępowanie erekcji po wybudzeniu z fazy REM snu jest powolne po przebudzeniu.
Priapizm zazwyczaj ustępuje samoistnie, jego wystąpienie jest przeciwwskazaniem do dalszego stosowania trazodonu u danego pacjenta. Pomoc medyczna w wypadku priapizmu obejmuje monitorowanie przepływu krwi, a w nagłych przypadkach miejscowe wstrzyknięcie fenylefryny, a nawet leczenie chirurgiczne.

-- 23 lis 2012, 12:02 --

Generalnie przyjmowaniu Trittico towarzyszy podwyższone libido i poprawa jakości erekcji.

-- 23 lis 2012, 12:11 --

Leki nasenne stosowane 4 tygodnie i dłużej skutkują wzrostem tolerancji organizmu, uzależnieniem, a po zaprzestaniu ich przyjmowania zespołem abstynencyjnym i tzw. bezsennością z "odbicia". Dotyczy to benzodiazepin i Z-leków- zolpidemu, zopiklonu i zaleplonu. Trittico w przeciwieństwie do nich jest właściwie tego pozbawione, ale w niektórych przypadkach może paradoksalnie powodować bezsenność.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

TRAZODON (Trittico CR)

przez lalulala 28 lis 2012, 13:32
Hej. Wczoraj wieczorem zjadłam pierwszą tabletę Trittico 75mg i zadziałał inaczej niż miał ...tzn. miał mnie uśpić, a zamiast tego tak mnie nakręcił, że nawet nie wiem jakim cudem zasnęłam. Puls w uszach i takie pobudzenie ... w nogach. Tak jakby trzeba było rozchodzić tą tabletkę. A dziś rano uczucie jak na mega kacu: ból głowy taki że ledwo mogę patrzeć w ekran pisząc tego posta i strasznie mi się pić chce. Ulotka mówi o takich działaniach niepożądanych ... Ja natomiast mam pytanie do doświadczonych : czy to minie? Tzn. czy mogę liczyć na to że po paru dniach się przyzwyczaję i będzie to bezobjawowe jak łykanie landrynek czy raczej jak tak zareagowałam to muszę się liczyć z uczuciem permanentnego kaca podczas brania tego leku?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

TRAZODON (Trittico CR)

przez Mihau 28 lis 2012, 19:31
Brałem. Mnie nic nie pomógł. Co do skutków ubocznych to ciężko mi się wypowiedzieć, gdyż biorę pare leków na raz.

TRAZODON (Trittico CR)

przez Szymonek20 24 gru 2012, 19:16
Trittico CR 150 mg chciałem się dowiedzieć co się stanie jak przedawkuje ten lek albo zmieszam z alkoholem. Jakie skutki tego mogą być...
Na necie nie mogę nic za specjalnego wyczytać o skutkach ubocznych a ten lek mi lekarz przepisał na bezsenność... :(

TRAZODON (Trittico CR)

przez Marsal2 24 gru 2012, 19:28
Szymonek20, nie wiem jak działa z alkoholem, bo nie piję. Jak zamiast standardowej dawki 100mg wziąłem 250mg, to po parunastu minutach poczułem się koszmarnie otumaniony i niemal od razu zasnąłem. Ja ze skutków ubocznych miałem tylko bardzo podwyższone libido.
Marsal2

TRAZODON (Trittico CR)

przez Szymonek20 24 gru 2012, 19:35
To jak wezmę dawkę 3000 mg(20 tabletek) to nie powinnienem się obudzić już nigdy :(
Dzięki za informację jak nie to co innego spróbuje.

TRAZODON (Trittico CR)

przez JERZY62 24 gru 2012, 19:40
Szymonek20, daj sobie spokój, zażyj tyle ile Ci lekarz przepisał.
Ostatnio edytowano 24 gru 2012, 19:41 przez JERZY62, łącznie edytowano 1 raz
♪♪♪

TRAZODON (Trittico CR)

przez Marsal2 24 gru 2012, 19:41
Szymonek20, znam takich co po większej ilości silniejszych leków na drugi dzień wstawali jedynie z lekkim kacem.
PS: ładny prezent chcesz dać rodzinie na święta.
Marsal2

TRAZODON (Trittico CR)

przez Szymonek20 24 gru 2012, 19:47
Marsal2 nie znasz mojej sytuacji to nie wiesz co przeżywam w tym momencie. Rodzina jakoś to zrozumie będzie musiała :(
Lekarz dał mi zalecił 1/3 tabletki 50mg ale to za mało zażyłem 150 i zaczeła mnie głowa bolić i opadałem z sił nie mogłem chodzić praktycznie i mi się oczy zamykały ale powoli :(

TRAZODON (Trittico CR)

przez Lord Kapucyn 24 gru 2012, 20:32
LD50 chlorowodorku trazodonu to około 600mg / kg mc. Co oznacza, że osoba o wadze 70kg powinna wszamać 42000 mg czyli 280 tabletek x 150mg, aby mieć 50% szansy na śmierć. O ile wcześniej się nie zrzygasz od takiej ilości tabletek, bo jest to prawdopodobne na 99%. Jak chcesz zmarnować opakowanie tabletek to droga wolna.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

TRAZODON (Trittico CR)

przez Szymonek20 24 gru 2012, 20:40
Aptekę mam 10 minut drogi. Nie to to inne tabletki do tego alkohol i może na jakiś czas chociaż nie będę świadomy co się dokoła mnie dzieje...

TRAZODON (Trittico CR)

przez depas 25 gru 2012, 11:14
Szymonek20, zrobić to co chcesz zrobić przy pomocy leków jest o niebo trudniej niż Ci się wydaje. Wiem, bo próbowałem ledwie kilka miesięcy temu, jak widzisz nie udało się a przy ilości jaką zażyłem powinno. Przy czym ja miałem to szczęście, że jak już najgorsze minęło, okazało się, że nic sobie poważnie w środku nie uszkodziłem. Pozostał tylko wstyd, poczucie winy i żalu. Ty możesz mieć mniej szczęścia.
Dasz radę bez tego.
paroksetyna 40mg
mianseryna 60mg
amisulpryd 200mg

RIP Robin Williams (1951-2014)

TRAZODON (Trittico CR)

przez JERZY62 25 gru 2012, 12:26
Szymonek20, jeśli 20 to liczba lat to chciałbym mieć tyle.
♪♪♪

Sortuj wg