KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy kwetiapina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
82
67%

Nie
24
20%

Zaszkodziła
16
13%

Liczba głosów : 122

przez elfrid 13 lut 2014, 17:05
Asmo, ok dzięki za info. poszukam i przeczytam. mi jednak lamo coś nieleży działa na mnie jakoś alergicznie katar, świąd, problemy z cerą.
pregabalina, wenlafaksyna

przez Asmo 15 lut 2014, 07:09
Po miesiącu brania 75mg stwierdzam że śpię jak zabity, sen głęboki, bez przebudzeń a problemy ze wstawaniem tyko przez parę pierwszych dni i zero jakich kolwiek side effects + ogólna poprawa zdrowia. Rewelacja.
F31 - wredna suka!

Lit 750mg
Venlafaksyna 300mg
Lamotrygina 200mg
Kwetiapina 50mg
Xanax, Clonazepam (sometimes)

przez Chaotic 17 lut 2014, 20:37
Czy to możliwe, że po Ketrelu na noc zaczynam wpadać w straszne dołki i ogólnie odkąd zaczęłam go brać czuję się bardzo źle?
Szaleństwo to niemożność przekazania swoich myśli...

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 17 lut 2014, 21:24
Chaotic, jaką dawkę bierzesz i na jakie objawy? Jeżeli niską, to faktycznie początkowo możesz wpadać w dołki. U mnie te dołki były wyjątkowo męczące, póki nie wskoczyłem na 200mg. A na 300mg jest coraz lepiej z każdym dniem. Dawka terapeutyczna jak chodzi o działanie przeciwdepresyjne zaczyna się od 200mg. Przez pierwsze dwa tygodnie kwetiapina faktycznie może wpędzać w dołek, z czasem się to zmienia. A jeżeli u Ciebie się nie zmieni, po prostu będziesz musiała zmienić lek.
Marian_Paździoch

przez syntex 19 lut 2014, 22:22
Kwetiapina jest mi niezbędna żeby zasnąć, biorę od roku i na prawdę bym chciał nie brać już tego bo to zamula tak masakrycznie, że brak mi słów, ale jak mam nie spać non-stop to ehh, dużą cenę za to płacę, bardzo dużą.

- spłyca uczucia
- zmniejsza libido do 0
- cały dzień przymulony chodzę i co chwile śpię
- wrażenie spadku IQ o 70%
- ogólnie po tym nic nie cieszy, nawet muzyka
- akatyzja

aktualnie nie biorę tego od poniedziałku wieczór ( ostatnia dawka na sen w poniedziałek ), ostatnia noc już ciężka była lecz jeszcze trzymało więc jakoś.. jakoś.. zasnąłem na jakieś 3h max, a teraz czuję się jak na speedzie, jakbym wywalił mocną kawę teraz to bym chyba wystrzelił w kosmos, dodatkowo libido prawie w normie, znowu kobiety są dla mnie ładne... muzyka jest piękna.. ale teraz to nawet bym się położyć żeby poleżeć nie mógł, a idea spania mnie śmieszy, niemożliwe dla mnie, tak więc za 30minut znowu zażyję to 200mg i znowu powoli wszystko straci sens...

przez elfrid 20 lut 2014, 06:01
syntex, to może warto połączyć kwetiapinę z jakimś aktywizującym antydepresantm?

przez syntex 20 lut 2014, 08:31
łączę z sertaliną, wcześniej brałem olanzapinę z sertaliną, potem z fluoksetyną no a od roku kwetiapine z sertaliną, aa i jeszcze abilify się przewinęło, problem z bezsennością pojawił się po tym jak odstawiłem olanzapine na 2 mies, no i tak zostało.. wcześniej spałem do 12h bez problemu a teraz po kwetiapinie wyciskam max 4-5h :?

przez elfrid 20 lut 2014, 08:47
Bierzesz 200mg tylko na problemy ze snem w "zwykłej" depresji? Próbowałeś mianseryny albo mirtazapiny na sen?

przez miko84 20 lut 2014, 10:30
syntex jeśli dobrze spałeś po olanzapinie to powinieneś dobrze zareagować na leki wymienione przez elfrida - mirtazapinę lub mianserynę, ew. trazodon. Wszystkie te leki poprawiają sen.
miko84

przez syntex 20 lut 2014, 20:41
schizofrenia...

przez elfrid 21 lut 2014, 07:17
syntex, to bez neuroleptyków się nie obejdzie, a łączenie antydepresantów nie jest wskazana. Na pocieszenie - bierzesz i tak małą dawkę "tylko" 200mg?. Jeśli kwetiapina tak Cię muli może porozmawiaj z lekarzem o arypiprazolu lum amisulpirydzie. Z drugiej strony w zwykłej formie kwetiapiny, jeśli bierzesz w jednej dawce na noc, nie powinieneś odczuwać takich skutków przez cały następny dzień. Innym wyjściem jest przejście na formę kwetiapiny XR.

przez syntex 21 lut 2014, 09:44
Rano 100mg i 200mg na noc, arypiprazol brałem i nie mogę po tym zasnąć więc odpada, a czym różni się wersja xr (przedłużone uwalnianie) w praktyce od zwykłej? jak to odczuję?

przez Marian_Paździoch 21 lut 2014, 11:50
syntex, teoretycznie mniejsza senność, mniej nasilone skutki uboczne i bierzesz całą dawkę tylko wieczorem.
Marian_Paździoch

przez syntex 21 lut 2014, 17:24
A co wg was powoduję u mnie tak masakryczną bezsenność? 5 nad ranem a ja już chodzę po domu.. ogólnie kwetiapina pomaga mi zasnąć i tak z 3h trzyma lecz i tak mimo to nie raz się budzę kilka razy.. Coś tu jest nie tak, rozumiem gdybym miał z 70 lat ale ledwo trochę ponad 20 mam..

Sortuj wg