MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Mocloxil,Moklar)

OPINIE użytkowników na temat leków przepisywanych w leczeniu nerwic, depresji itp.

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

Tak
21
42%

Nie
20
40%

Zaszkodził
9
18%

Liczba głosów : 50

przez Marian_Paździoch 23 maja 2014, 10:21
Kolejny przykład, jak lekarze trzęsą dupą, bo nie potrafią leczyć. Najchętniej to by dali najniższą dawkę SSRI i niczego nie zwiększali/nie dodawali.
Fluanxol to lek z zupełnie innej grupy niż Mobemid. Do Mobemidu często stosuje się neuroleptyki (czyli leki z tej grupy co fluanxol), np. na sen, ponieważ Mobemid przez działanie pobudzające może powodować bezsenność. Więc jak chcesz przejść z Mobemidu na Fluanxol to nie ma problemu.
Marian_Paździoch

przez bububa 23 maja 2014, 10:37
Dzięki wielkie :)

przez Lord Kapucyn 23 maja 2014, 20:30
Temat wałkowany chyba tryliard razy na forum. Odstęp DWÓCH TYGODNI pomiędzy inhibitorami MAO, a lekami z innej grupy dotyczy tylko nieodwracalnych IMAO. Moklobemid jest RIMA(odwracalnym inhiborem MAO A)- jego okres biologicznego półtrwania w organizmie to 1-2 godziny, a MAO A blokuje najsilniej przez pierwsze 8-10 godzin po zażyciu, a inhibicja całkowicie wygasa po upływie 24 godzin. W praktyce może przejść z moklobemidu na inny lek po upływie doby. Lekarze znowu wykazują się niewiedzą.
There is one wonder drug, but in three substances.
In the name of the stimulating N-(4-Bromophenyl)adamantan-2-amine,
and of the empathogenic (±)-4-Amino-3-phenyl-butyric acid,
and of the nootropic Ethyl 1-(phenylacetyl)-L-prolylglycinate.

"Jeżeli przysłucham się uważniej, słyszę jak moje geny łkają".
Moderator/ R2 - D2

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Marian_Paździoch 23 maja 2014, 22:29
Dark Passenger, a ten lek w małych dawkach może nasilać lęki? Teoretycznie fluo też jest pobudzająca, ale ja osobiście tego nie poczułem, a brałem 60mg. Generalnie serotoninowe leki mnie nie pobudzają, tylko noradrenalina nasila lęki.
Marian_Paździoch

przez pinokioo 09 cze 2014, 18:05
witam,

mam pytanie od roku biore moklar w dawce 300mg problem polega na tym, ze od kilku miesiecy czuje w sobie jakas taka wielka pustke. Mimo, ze kiedys mialem problem z nerwica lekowa (dalej mam) to mimo wszystko moja glowa byla pelna pomyslow ktore chcialem realizowac. Dzisiaj nie mam pomyslow w ogole, czuje sie po prostu wyjalowiony, troche jak pusta skorupa. Nie wiem co chce w zyciu robic i nic mnie w sumie nie cieszy. Nie wiem, co mam zrobic bo z jednej strony faktycznie mniej przejmuje sie tym co inni o mnie powiedza, ale z drugiej strony nie chce przez reszte swojego zycia byc tylko obserwatorem i czuc sie jakby ktos uwiezil mnie w akwarium. Czy takie objawy maja cos wspolnego z moklarem czy jest to cos innego? Jezeli tak to co to moze byc?

przez Marian_Paździoch 09 cze 2014, 18:09
Zwiększ dawkę do 600mg dziennie i poczekaj czy zadziała. Jeżeli nie - powiedz doktorkowi, że lek przestał działać, przepisze Ci coś innego.
Marian_Paździoch

przez beladin 09 cze 2014, 18:28
pinokioo, Może to lęk Cię motywował,a teraz kiedy nie ma zapalnika jeszcze nie wiesz co tak naprawdę chciałbyś robić?
Wszystkie tego typu specyfiki spłycają emocje. Na tym m.in. opiera się ich "dobroczynne" działanie. Zwiększając dawkę prawdopodobnie odczujesz również silniejsze działanie i pod tym względem. Nie wiem jakie jeszcze korzyści czerpiesz z tej terapii. Może bez leków nie jesteś w stanie wstać z łóżka ..w takim przypadku faktycznie korzyści przewyższają skutki uboczne i terapia lekami ma sens.
Ostatnio edytowano 09 cze 2014, 18:34 przez beladin, łącznie edytowano 1 raz
beladin

przez Marian_Paździoch 09 cze 2014, 18:30
Bez tego spłycenia emocji byłbym pewnie już po półrocznej wizycie w szpitalu :P
Marian_Paździoch

przez lunatic 09 cze 2014, 18:34
beladin napisał(a):Wszystkie leki tego typu specyfiki spłycają emocje. Na tym m.in. opiera się ich "dobroczynne" działanie.

nie wszystkie, u mnie np. moklobemid potęgował emocje a nie spłycał,podobnie tianeptyna, reboksetyna i bupropion, zaden z nich nie spłycał

przez beladin 09 cze 2014, 18:46
Marian_Paździoch, Właśnie. Dlatego osobiście uważam, że leki powinny być zarezerwowane dla cięższych przypadków i to na krótki okres, np. okres wyjścia z ciężkiej depresji. Potem, przy dłuższym stosowaniu, terapia lekami przynosi dużo szkód.
Każdy cierpiący oczywiście czuje się ciężkim przypadkiem, dlatego lekarze wypisują, ludzie biorą, rozczarowują się, zmieniają lek ..i machina się kręci
beladin

przez elfrid 09 cze 2014, 18:48
beladin, odstawienie leków prowadzi do nawrotu depresji, więc nie wiem jaki miałby być sens krótkotrwałego leczenia.
pregabalina, wenlafaksyna

przez lunatic 09 cze 2014, 18:51
elfrid,
ja w jednym wątku spotkałem sie z określeniem ze 6-miesięczne zażywanie po ustąpieniu objawów gwarantuje trwały efekt, chyba jakis cytat z ulotki escitalopramu ktos dał, nie spotkalem sie jeszcze z pojęciem zeby coś takiego miało dać gwarancje

przez beladin 09 cze 2014, 19:07
elfrid, Jeśli bilans zysków w stosunku do strat jest na plus to można brać. Oczywistym jest, że to nie leki przynoszą efekt terapeutyczny, a zmiany, które dzięki nim wprowadzamy w naszym życiu i myśleniu. Takie zmiany można wprowadzać i bez leków, uczęszczając na terapię, oczywiście po wyjściu ze stanu permanentnej depresji. Poza tym o jakiej depresji mówimy? Wątpię by ktoś faktycznie chory na depresję miał siłę i motywację klepać x postów na forum. Powiedzmy sobie szczerze.. tutaj nikt nie ma depresji, a jedynie cierpi z powodu lęków, wycofania, bezczynności, poczucia winy, skutków ubocznych siedzenia przed komputerem. Przygnębienie jest jedynie tego skutkiem.

lunatic, A działają?
beladin

przez Marian_Paździoch 09 cze 2014, 19:11
lunatic napisał(a):elfrid,
ja w jednym wątku spotkałem sie z określeniem ze 6-miesięczne zażywanie po ustąpieniu objawów gwarantuje trwały efekt, chyba jakis cytat z ulotki escitalopramu ktos dał, nie spotkalem sie jeszcze z pojęciem zeby coś takiego miało dać gwarancje

Na niejednej ulotce wyczytałem, że leki trzeba brać minimum pół roku. Może i to się sprawdza, ale tylko u osób, które np. muszą przetrwać jakiś trudny okres w życiu a potem psychicznie wychodzą na prostą i mogą sobie pozwolić na odstawienie psychotropów.
Samymi SSRI leczę się od dwóch lat i odstawienie jednego z nich spowodowało po miesiącu nawrót ostrej depresji, poczucie totalnej pustki. Cóż, czterech psychologów mi nie pomogło w żaden sposób, więc to znak, że jest coś nie tak z chemią. Choćby człowiek był bogaty i miał wszystko, spełniał marzenia - z nieprawidłową chemią mózgu to wszystko byłoby chooja warte.

elfrid napisał(a):beladin, odstawienie leków prowadzi do nawrotu depresji, więc nie wiem jaki miałby być sens krótkotrwałego leczenia.

Otóż to. Leki p. depresyjne nie mają właściwości leczniczych, jedynie maskują objawy i tyle. Branie np. SSRI przez cztery lata nie sprawi, że po odstawieniu poziom serotoniny nadal będzie wysoki.
Marian_Paździoch

Sortuj wg