Skocz do zawartości
Nerwica.com

MOKLOBEMID (Aurorix,Mobemid,Moklar)


mała_ja

Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

73 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy moklobemid pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      33
    • Nie
      29
    • Zaszkodził
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Po tym leku niby powinienem mieć więcej energii a teraz czuję się jakiś wyczerpany. Przez ostatnie dni śpię po 2 do 3 godzin na dobę. Potrafię o 8 rakno zaraz po wzięciu 450 zasnąć na dwie 3 godziny. Później leżeć jeszcze 3. I o ile w pierwszych dniach jakoś mi to nie przeszkadzało tak teraz czuję się jak wrak człowieka. Zero chęci na nic, doszedł ból głowy, chyba spowodowany brakiem snu. No ale jestem na leku od kilku dni, dam mu szansę. Poza tym że nie śpię prawie wcale, to skutków ubocznych, ani działania pozytywnego nie zaobserwowałem. Za 3 miesiące kończy mi się zasiłek dla bezrobotnych i jak nie stanę na nogi to będę w głębokiej dupie. W sumie to już jestem w stanie w którym się teraz znajduje, ale jak zabraknie mi środków do życia, a mój stan się nie poprawi to nie wiem co ze mną będzie. Czekam też na komisję lekarską bo, mój psychiatra mnie skierował na rentę chorobową. Tylko że jakoś nie wierzę że cokolwiek mi dadzą. Po za tym nie zależy mi na ręce tylko na zdrowiu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba za niedługo będę się żegnał z tym lekiem, po obiecujących początkach teraz przeważają minusy, przede wszystkim pogorszony lęk i fobia społeczna. Nastrój też kuleje. Raczej nie będę próbował zwiększania dawki, mam mocne przeczucie że byłoby tylko gorzej, chyba że tylko w celu upewnienia się wezmę w któryś dzień 450 mg z alprazolamem pod ręką.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem ze juz wielu z was wypowiedziało się już na temat spłycenia emocji na moklobemidzie i że nie spłyca on aż tak bardzo jak SSRI/SNRI... Jednak mam jeszcze pytanie czy w max dawce Moklobemid też nie spłyca znacznie emocji?? Brał ktoś 600 mg i czy czuł się stłumiony na tym leku?? Zażywalem kiedyś wenlaflaksyne 300 mg i inne SSRI, każdy lek w dawkach średnich bądź wysokich zamulał i to ostro...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od kiedy biorę 200 mg amisulprydu wszystkie negatywne odczucia po moklobemidzie zniknęły, także nie ma już powodu go odstawiać. Lęk, derealizacja, napięcie, stres - wszystko przeszło po pierwszej tabletce amisulprydu. 

Miałem przeczucie że oprócz benzodiazepin tylko on może pomóc i nie myliłem się. Nie pierwszy raz z resztą ten lek pomaga mi kiedy jestem z tego czy innego powodu rozchwiany emocjonalnie i zestresowany. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i się doczekałem jakieś poprawy w samopoczuczu. Śpię troszkę lepiej, ale co najważniejsze to samopoczucie na duży plus. Muszę tylko dodać że odstawiłem na własną rękę po nie całym miesiącu pregabaline, bo czułem że mi nie słuzy. Jakieś bóle w klatce i czułem się jakiś nie dorobiony . Po odstawieniu przez tydzień chodziłem jakiś strasznie podkurwiony, wszystko mnie drażniło, byłem wybuchowy. Nie wiem czy to Moklar się wkręcał czy to po odstawieniu pragabalny. Teraz wszystko minęło. Nie mogę powiedzieć że do końca jest ok, ale wstałem z łóżka i mam w sobie jakieś chęci do życia, koncentracją wróciła do zadowalającego poziomu. Lęków jako tako silnych nie ma, może monetami mnie coś łapie. No ale siedzę w domu. Dzisiaj się wybieram na wycieczkę z dziewczyną. Także odwiedzimy pewnie jakąś restauracje i zobaczę jak będę reagować. Konkretnie chodzi o lęki, bo o samopoczucie jakoś się nie martwię. Wczesniej bez benzo z domu ani rusz. W razie W zawsze mam przy sobie. Także życzę wszystkim miłego dnia i powrotu do zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś wie czy Moklobemid obniża puls i podnosi ciśnienie czy jakoś na odwrót? Zażywam na razie 37.5 mg wenlaflaksyny i ona obniża mi puls a szczególnie tętno spoczynkowe z 51 na 42. Oczywiście czuje się na niej lepiej i mam lepszą kondycję fizyczną dzięki temu dlatego mam nadzieję że Moklobemid poprzez podobny mechanizm działania też będzie obniżał puls tak samo jak Wenla?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×