Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Quantum 11 gru 2011, 22:25
...oczywiście badań specjalistycznych nie robisz, by się uspokoić? Niezła lista, zapomniałeś jeszcze o boreliozie...

Nie mam pieniędzy na rezonans, muszę załatwić sobie skierowanie co zrobię w środę. Później pewnie miesiąc, 1,5 miesiąca czekania. Czyli miesiąc, 1,5 miesiąca niepokoju.
Jeśli chodzi o robienie badań to różnie bywa. Po morfologii nie czuję się lepie, po MR już tak. Tak naprawdę ona prawie niczego nie pokazuje. MR natomiast pozwala wejść dogłębnie w sytuację :) Jeśli jakaś jest.
Borelioza? Na pewno nie miałem żadnych zaczerwienień latem i później.

przez George 11 gru 2011, 23:06
Hmmm... Załatwić skierowanie na MRI powiadasz... Mnie się 3krotnie nie udało, chociaż miałem wg mnie jakieś wskazania... Sama morfo pewnie zbyt wiele nie ujawnia, ale na pewno w przypadku poważnych chorób coś w niej widać. Z kolei jakby człowiek chciał się na 100% prześwietlić, to tylko PET, za jedyne 4000 zł.
Ad maiora natus sum

przez hardchorusss 11 gru 2011, 23:37
Postawiłem sobie super ambitne założenie że nie bedę korzystał z pomocy dr.google i trzymam się tego już całe 2 dni.Zapytam więc was
Co to jest ten PET o którym pisze kolega wyżej-jeśli to jakieś prześwietlenie to czy ze szkodliwym promieniowaniem jak tomografia czy z nieszkodliwym jak tomograf?Bo po każdym prześwietleniu dopada mnie strach o nowotwory wywołane promieniowaniem.
I kolejna sprawa to "modna"tutaj borelioza.Czy mozna się tym zarazić bez ugryzienia kleszcza tylko w jakiś inny sposób?A jeśli odpowiedź brzmi nie to pytanie dodatkowe:czy mozna nie poczuć że zostało sie ugryzionym przez kleszcza?
Wiem że mógłbym sobie posprawdzać odpowiedzi na te pytania ale naprawde staram się zwalczyć to uczucie bo kończy się tak że siadam na 2 minuty do dr.google a wstaje od biurka o 3 w nocy zlany potem i z kilkoma nowymi schorzeniami o których wczesniej nie słyszałem

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez George 12 gru 2011, 10:52
Pozytonowa Tomografia Emisyjna (ang. Positron emission tomography, PET) jest techniką obrazowania, w której (zamiast jak w tomografii komputerowej – zewnętrznego źródła promieniowania rentgenowskiego lub radioaktywnego) rejestruje się promieniowanie powstające podczas anihilacji pozytonów (anty-elektronów). Źródłem pozytonów jest podana pacjentowi substancja promieniotwórcza, ulegająca rozpadowi beta plus. Substancja ta zawiera izotopy promieniotwórcze o krótkim czasie połowicznego rozpadu, dzięki czemu większość promieniowania powstaje w trakcie badania, co ogranicza powstawanie uszkodzeń tkanek wywołanych promieniowaniem. Wiąże się także z koniecznością uruchomienia cyklotronu w pobliżu (krótki czas połowicznego rozpadu izotopów to także krótki maksymalny czas ich transportu) co znacząco podnosi koszty.

Tobie się tomograf myli z rezonansem MRI kolego. Poza tym doradzam całkowicie pozbyć się neta na jakiś czas, bo faktycznie Panu szkodzi.
Ad maiora natus sum

przez kasia000 12 gru 2011, 15:53
_asia_ napisał(a):
kasia000 napisał(a):aaa właśnie PCRY przypomniało mi się coś - PCR i PCR TIMEwychodzą dodatnie w zasadzie każdemu, można się ładnie wpieprzyć w miesiące leczenia czegoś, czego nie ma. Potem pojawiają się efekty uboczne antybiotyków - i znowu się to leczy, bo "może to borelioza".czegoż to nie zrobi sie dla pieniędzy!

Kasiu, nie szerz proszę nieprawdziwych informacji, bo mylisz badania. pcr i pcr real time wcale nie wychodzą fałszywie dodatnie tylko testy ELISA. skąd masz takie informacje o tych PCR? przecież to bzdura, jak już to mogą one wyjść fałszywie ujemne a nie dodatnie. to ELISA są bardzo niemiarodajne w przypadku boreliozy.

-- 10 gru 2011, 15:45 --

Kasiu, proszę napisz skąd masz takie informacje, bo szalenie mnie to interesuje. to kompletna bzdura z tymi fałszywie dodatnimi pcr/pcr real time. jak można znaleźć we krwi coś czego nie ma? :) co innego ELISA, te są niestety bardzo niemiarodajne, bo badane są wytwarzane przeciwciała, które z racji niespecyficzności w przypadku ELISA i licznych reakcji krzyżowych mogą imitować przeciwciała przeciwboreliozowe podczas gdy będą reakcją na obecność innych bakterii itd. dlatego to ELISA jest odradzana przy badaniu boreliozy. jej miarodajność wynosi średnio 10-30%, a wyniki mogą być zarówno fałszywie ujemne jak i fałszywie dodatnie.

NIE ASIU NIE MYLĘ BADAŃ !!!
MÓWIĘ CAŁĄ PRAWDĘ O PCR-Żaden normalny lekarz nie uznaje wyniku tego testu PCR, nauczeni doświadczeniem - dokładność jest zbliżona do wróżenia z fusów. Te testy nie są potwierdzane segmentacją, więc równie dobrze można rzucać monetą.
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Adżi_1989 12 gru 2011, 18:51
Wróciłam właśnie od lekarza.Węzeł i ból szyi nie dawał mi spokoju.
Chciałam się z tym wybrać po świetach, ale nie wytrzymałam.
Lekarz macał i macał no i stwierdził, że nie wyczuwa nic niepokojącego.
Stwierdził, że te bóle mogą być od kręgosłupa szyjnego, oczywiście nie przyznałam się
do nerwicy.Dostałam skierowanie na prześwietlenie odcina szyjnego.Nawet się cieszę
bo często też miewam drętwienia i sztywność karku. ehhh....;(

przez Thazek 12 gru 2011, 19:00
Adżi_1989, A nie masz czasami bruksizmu? Bo od tego drętwieje kark i boli.
Nerwico chcesz mnie znów dopaść?!?!To skoczę do apteki po stoperan bo Cię chyba POSRAŁO!
http://www.youtube.com/watch?v=jYj7T9eEQ4U
F41.0<--- Było minęło... F41.1<--- już prawie nie ma :D CHYBA ZDROWIEJĘ :D

przez jasaw 12 gru 2011, 19:03
[bAdżi_1989][/b], sztywnienie karku, drętwienie to klasyczne objawy nerwicy. Oczywiście ja także miałam prześwietlenie kręgów szyjnych, wprawdzie wyszły zwyrodnienia, ale ćwiczeniami relaksacyjnymi udało mi się pozbyć objawów związanych z karkiem. Chory, szyjny odcinek daje co jakiś czas nieprzyjemne dolegliwości, niestety.
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

przez Quantum 12 gru 2011, 19:07
Ale mnie rwie mięśnie uda i ramienno-promienny ahhhh. Zaraz sprawdzę czego to jest objawem...

...żartuję, nie muszę sprawdzać bo już wiem!

przez Adżi_1989 12 gru 2011, 20:23
Jasaw, podejrzewam że te doleglowości karkowe to głownie nerwica, wcześniej nie miała takich problemów, ale warto sobie zrobić badania,
zresztą kilka lat temu podczas biegów szkolnych koleżanka mnie przewróciła, miałam lekki urz szyi, byłam w tedy u lekarza i mi powiedział, że moge mieć kiedyś z tym problem.

przez George 12 gru 2011, 21:39
secretladykkk napisał(a):Z tego co ja wiem od osoby po nowotworze to PET jest rezonansem całego ciała pod kątem nowotworów wszelkiej postaci. I też nieoficjalnie wiem że nie ma żadnego lekarza który były w stanie zweryfikować ich obecność na podstawie tego prześwietlenia i trzeba byłoby latać między lekarzami odpowiednich specjalności przez 3 lata. ;-/

Czy ta osoba miała nowotwór mózgu? Po pierwsze PET to nie rezonans magnetyczny. Bliżej mu do tomografu... Po drugie PET w połączeniu z izotopami różnych pierwiastków potrafi wykryć zmiany nowotworowe na poziomie metabolizmu komórkowego, czyli znacznie wcześniej niż w innych metodach obrazowych badań. Po trzecie interpretacja wyników badania PET jest bardzo złożona, stąd pewnie trudności w odczytach wyników. Są jednak w tej branży specjaliści. Nie wierzę w teorię, że interpretacją wyników zajmowano się 3 lata. Każdy ośrodek medycyny nuklearnej ma swoich specjalistów. Oczywiście co innego znaleźć np. guza a czym innym stwierdzić jaki on jest i czym go leczyć...
Ad maiora natus sum

przez anka00 12 gru 2011, 23:12
Quantum ja miałam robiony rezonans magnetyczny głowy. Miałam straszne zawroty, poszłam do lekarza rodzinnego, kazał porobic badania krwi a gdy wyniki okzały sie ok dał skierowanie do neurologa który dal mi skierowanie na MRI głowy. Badanie nic złego nie wykazało. Doskonale cie rozumiem. Ja tez czekałam na badanie i myslałam ze oszaleje z nerwów. Czekała na nie tylko dwa tygodnie bo jakims cudem ktos tam odwołał badanie i mnie wcisneli, ale te 2 tygodnie to był koszmar. Codziennie płakałam, byłam pewna ze napewno mam jakąś straszna chorobe. Oczywiscie naczytałam sie w necie o guzach mózgu, stwardnieniu rozsianym i paru innych rzeczach. Okazało sie ze moje objawy powoduje nerwica. Chociarz czasem mam wątpliwosci czy aby napewno.

przez kasia000 13 gru 2011, 12:04
ucho odetkane od 4 dni-hurrra
! nie zapeszam....ciiichoooo;-)
"Nastał nowy dzień, dziś swe życie zmień....."

przez Quantum 13 gru 2011, 12:49
Byłem dzisiaj u lekarza.

1. Nie dała mi skierowania na rezonans
2. Zasugerowała, że mogę mieć zanik rdzenia
3. Wysłała do reumatologa i neurologa

Super.

Sortuj wg