Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez olinelka 17 maja 2011, 10:42
Cześ Wam.
Zwariuję chyba. Znowu mam małą fazę węzłową :why: Pocę się w nocy jak mysz i mam cały czas jakieś dziwne pobolewania z prawej strony szczęki i ucha. Po stronie tych węzłów. i jeszcze nie zrobiłam morfologii bo sie boję. I cały czas jestem zmęczona :why:

przez togolina 17 maja 2011, 10:52
judyta14 napisał(a):Tak,oczywiście,że robiłam rozmaz ręczny,właśnie na jego podstawie rodzinna dała od razu skierowanie do hematologa i zasugerowała szybką wizytę.
W rozmazie nie ma jakiś patologicznych komórek,tylko limfocyty z 60% wzrosły do 66% a neutrofilie spadły z 32% na 22%, reszta to monocyty,pałeczki i zasadochłonne-te trochę podwyższone do 8% przy normie max 5%.
Cała ogólna morfologia w normie,płytki,hemoglobina i reszta ok! Nic nie jest poniżej lub powyżej. Ogólne leukocyty też 7.2,miesiąc temu miał 7.6 czyli w sumie tak samo. OB 5, crp ujemny.
Nie wiem na jakiej podstawie rodzinna powiedziała wprost o chorobie rozrostowej, hematolog uznała,że trochę na wyrost, i że te węzły palpacyjnie nie budzą u niej niepokoju,ale diagnostykę rozrzerzyła...syn czuje się świetnie. Kurde...ale skąd te rosnące limfocyty.
Ta diagnostyka troche potrwa, samo badanie moczu po zbiórce 24 h musi być poprzedzone tygodniem nie jedzenia czekolady i orzechów.Potem kolejny tydzień na wyniki. To badanie hormony nadnerczy, ale syn raczej nie ma z tym problemu, ciśnienie ma wzorcowe,żadnych napadów skokowych,zawrotów głowy. W czwartek mamy usg brzucha,ponowne węzłów.Jeszcze rtg klatki pier. potem kolejna morfologia z badaniem na tarczycę.

Chyba oszaleję,skąd te rosnące limfocyty...

-- 1

judytka - myślę ,.że nie masz się co martwić. Przyczyn takich wyników może byc wiele, znalazłam takie coś ,, Przewaga limfocytów kosztem neutrofili występuje zazwyczaj w infekcjach wirusowych, chorobach autoimmunologicznych, alergiach. " Najważniejsze że jest diagnozowany i ktoś sie zajął, u mojego syna ponad miesiąc trwała diagnoza mononukleozy zakaźnej i tez przechodziłam koszmar. Kiedy masz pozostałe badania? Usg jamy brzusznej i rtg klatki piersiowej? Są to badania które miał też robione mój syn i one pokazały u niego węzły wewnętrzne powiększone, powiększoną wątrobę i śledzionę.
Ponadto może w organiźmie toczy sie jakaś infekcja... Może warto sprawdzić też tę chlamydię ?

-- 17 maja 2011, 09:55 --

olinelka - ja tez ostatnio sie pocę w nocy... dramat ... ale myśle że jest to związane z nerwicą bo morfologię mam książkową....i u Ciebie pewnie jest to samo...
Myślę że w naszym przypadku te poty nocne można zaliczyć do objawów głównych naszego schorzenia...

przez judyta14 17 maja 2011, 11:13
Dzisiaj odbieram rtg-po godz 17, a w czwartek mamy usg, w przyszłym tygodniu dopiero oddajemy ten mocz i tydzień czekania za wynikiem.
Morfologię i na tarczycę tak za ok 2 tygodnie...żeby wynik był jak najbardziej aktualny przed kolejną wizytą u hematologa, a musimy tak długo czekać bo wszystko przez te procedurę z moczem.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez togolina 17 maja 2011, 11:20
Rtg też dużo pokazuje jakby coś było ,, nie tak "...
A to dobowe badanie moczu w jakim celu ??? A tarczycę jakie masz badanie? Samo TSH ?

przez Riffo 17 maja 2011, 11:59
jakubkowa, zwykłą :) Na tą z kontrastem nie dało się uprosić neurologa ;-)

-- 17 maja 2011, 12:06 --

joakar4, Twój post to wypisz wymaluj mój stan samopoczucia z stycznia. Cały miesiąc przy lustrze , każdy pieprzyk podejrzany , zdjęcia z wakacji w rękach i analizowanie , który już był , a który się pojawił. Koleżankę tak drażniłem pytaniami o te pieprzyki , że w końcu dostałem od niej w pysk abym się obudził :lol:

Uważaj bo można przez to wpaść w nie złe schizy. Osobiście miałem już chore sny , że się budzę , a moje ręce są całe w pieprzykach. Gdy u mnie doszło do analizowania każdego zadrapania , to odpuściłem z typ pieprzykami ;-)

przez jakubkowa 17 maja 2011, 12:27
To zwykłą ja miałam rutynowo robioną na pogotowiu, ona nie wykazuje ani guzów ani tętniaków. ..jedynie wylew albo zapalenie opon....taką informację otrzymałam bo zapytałam wtedy lekarza.:(
...Zagłuszanie bólu na jakiś czas sprawia, że powraca on ze zdwojoną siłą...

przez Riffo 17 maja 2011, 12:33
Mi znowu lekarz powiedział , że zrobią tą tomografię i jeśli coś im się nie będzie podobać , to dopiero zrobią z kontrastem. Z drugiej strony to już sam nie wiem na jakie TK mam to skierowanie , bo na skierowanie mam napisane TK mózgu , diagnoza - silne bóle głowy i zawroty...

Panie i panowie , co może oznaczać podwyższone TSH , ja mam 4,9 norma 4,2 -endokrynolog powiedział , że nie daję mi na razie hormonów , bo to nie ma sensu. Według niej do sierpnia powinno się unormować. Miałem ciężki okres w życiu , w nocy nie spałem , w dzień parę godzin i tak w kółko , lekarka powiedziała , że pewnie to jest powodem rozregulowania tarczycy. Miałem zrobione USG i nie wykazało żadnych zmian na tarczycy.

przez klebeknerwow 17 maja 2011, 20:59
Meganka, Witaj Meganko :) Przepraszam, że Cię tak męczę ale strasznie się zamartwiam tym co zrobiło mi się na podniebieniu. Najpierw zauważyłąm maleńki jak krostka guzek zaczerwieniony, dzisiaj obok już drugi.. ale bardziej martwi mnie coś co jest obok... ;/ jakby biała plamka dość dobrze odgraniczona.. wiem, że nie dużo Ci to mówi ale postanowiłam napisać bo Twój ostatni post n.t. czerniaka bardzo mnie uspokoił. Oczywiście bardzo się zmartwiłam po przeczytaniu zawartości internetu dotyczącej- standardowo - czerniaka występującego na podniebieniu.. :time: ta zmiana czasem mnie zakuje, zresztą nie mam pewności, że to ona. Mam chyba lekki stan zapalny gardła, czuję się osłabiona ale to chyba jajeczkowanie - w tym okresie cyklu często tak mam. Ta plamka nie jest wyniosłą. Te "krostki" zaczerwienione, jedna nachodzi na plamkę białą.. naprawdę przepraszam, że piszę z tym do Ciebie. Bardzo Cię pozdrawiam! Daj znak co u Ciebie.

-- 17 maja 2011, 21:00 --

Riffo napisał(a):Mi znowu lekarz powiedział , że zrobią tą tomografię i jeśli coś im się nie będzie podobać , to dopiero zrobią z kontrastem. Z drugiej strony to już sam nie wiem na jakie TK mam to skierowanie , bo na skierowanie mam napisane TK mózgu , diagnoza - silne bóle głowy i zawroty...

Panie i panowie , co może oznaczać podwyższone TSH , ja mam 4,9 norma 4,2 endokrynolog powiedział , że nie daję mi na razie hormonów , bo to nie ma sensu. Według niej do sierpnia powinno się unormować. Miałem ciężki okres w życiu , w nocy nie spałem , w dzień parę godzin i tak w kółko , lekarka powiedziała , że pewnie to jest powodem rozregulowania tarczycy. Miałem zrobione USG i nie wykazało żadnych zmian na tarczycy.

Ja też tak miałam, że wypytywałam ludzi o moje znamiona. Moich znajomych stresowało jak wpatrywałam się w ich pieprzyki (z przerażeniem zresztą) ;)

-- 17 maja 2011, 21:04 --

joakar4 napisał(a):Ja chyba zwariuję :( Byłam dzisiaj na zakupach i w lustrze w sklepie przyjrzałam się swojemu pieprzykowi na szyi - z boku szyi. I tak na niego spojrzałam, ze on jest jasny ale ma brązową plamkę. Z boku był zaczerwieniony, ale okazało się że zrobił się pryszcz. Od zawsze mam taki podobny pieprzyk na samym środku szyi. Ale ten podejrzany jest większy (ok. 4-5mm) i jak spojrzałam na zdjęcia sprzed dwóch lat to go tam nie widziałam, a powinien być widoczny. Boję się. :why: Pamiętam, ze kilka miesięcy temu zwróciłam na niego uwagę i pomyślałam sobie, ze ma ciemniejszą plamkę, ale ja wtedy się na czerniaku nie znałam. I nie zwracałam na niego uwagi, a teraz mi się bardzo nie podoba. Kurcze nawet nie mam kogo spytać, czy miałam już ten pieprzyk wcześniej. Na tej szyi cholera to mam trzy różnokolorowe pieprzyki. I jeszcze te węzły powiększone, a jak to przerzuty. Ostatnie usg miałam w grudniu i od tego czasu mogło się wiele zmienić. :why:

Jutro wracam do domu, to w środę rano może już mi się uda dostać do dermatologa. Wtedy jej pokażę wszystkie moje pieprzyki, bo co chwila panikuje z kolejnym, a mam ich setki.

Joakar, spokojnie :) z pewnością wszystko w porządku :)) Też mam pieprzyki z ciemniejszymi plamkami, nawet takie wypukłe, obok jednego też zrobił mi się pryszcz i prawie zeszłąm na zawał bo pierwsze co zobaczyłam to zaczerwieniony pieprzyk ;/ ale przyjrzałam się i obserwowałam. Jak Cię coś niepokoi to do dermatologa - to Cię uspokoi. Jeżeli się nie powiększał to spokojnie, a zaczerwienienie zniknie wraz z pryszczem. Pozdrawia Asia =)

-- 17 maja 2011, 21:07 --

olinelka napisał(a):Cześ Wam.
Zwariuję chyba. Znowu mam małą fazę węzłową :why: Pocę się w nocy jak mysz i mam cały czas jakieś dziwne pobolewania z prawej strony szczęki i ucha. Po stronie tych węzłów. i jeszcze nie zrobiłam morfologii bo sie boję. I cały czas jestem zmęczona :why:

Przestań... ;// eż właśnie tak mam, że mnie bolą pod szczęką... aaa.. to może być od wszystkiego.. pogoda się spaprała, mogło nas zawiać, zaraz nerwy doszły i tyle. Spokojnie, nie możemy wpadać w panikę..

przez joakar4 17 maja 2011, 22:22
Hej. Alarm odwołany :uklon: Zaczerwienienie zniknęło, jak wydusiłam tą krostkę. I przejrzałam wczoraj stare zdjęcia i ten pieprzyk tam był na szczęście już dwa lata temu. Do dermatologa dzwoniłam i dopiero w czwartek rejestrują na czerwiec, chyba, ze to pilny przypadek to mogę przyjść rano to pani dr mnie przyjmie. Ale poczekam i się spokojnie umówię. Jejciu, ale mi ulżyło :uklon:
Istniejemy, póki ktoś o nas pamięta...

przez zetVi 17 maja 2011, 22:49
To zwykłą ja miałam rutynowo robioną na pogotowiu, ona nie wykazuje ani guzów ani tętniaków. ..jedynie wylew albo zapalenie opon....taką informację otrzymałam bo zapytałam wtedy lekarza.:(

Jakbym dorwała tego lekarza to bym mu chyba przysięgę Hipokratesa wyrecytowała.. bo najwidoczniej miał na celu Cię zdenerwować. Do diagnozy wylewu albo zapalenia opon mózgowych najczęściej wystarczy wywiad czasem uzupełniony w punkcję albo RM - skierowanie na dodatkowe badania TK podaje się w razie wątpliwości w wywiadzie. Jeśli więc wywiad sugeruje wylew - obrazowe badanie wykonuje się w celu odnalezienia miejsca wylewu i to też rzadko, bo tu lepiej sprawdza się angio. Nie prawdą jest, że Tomografia komputerowa bez kontrastu nie wykrywa guza mózgu. Tomografia w przypadku tych chorób - jest priorytetowym narzędziem diagnozowania, zdjęcia tomograficzne mózgu są dokładne i szczegółowe (tzn. w przypadku guzów zazwyczaj ukazują już te nawet niewielkie ogniska). Zawsze przy podejrzeniu rozrostu guza wykonuje się tomografię i od wyników tego badania zależy dalsza diagnostyka.. INACZEJ wygląda kwestia tętniaków. Tutaj faktycznie zaleca się albo uzupełnić TK bez kontrastu angiografią, albo na pierwszy rzut wykonać TK z kontrastem: jedno i drugie wykonuje się przy nieprawidłowościach w wywiadzie. No i to też nie znaczy, że TK w przypadku tętniaka jest mało znaczące. Trzeba zaufać radiologowi i lekarzowi, bez rozpatrywania co daje lepszą odpowiedź co nie daje i bez wnikania w szczegóły techniczne takich badań... nawet zwyczajny jadrowy Rezonans M niejednokrotnie daje odpowiedzi, "ratuje życie" na oddziałach neurochirurgii, bywa, że wystarczy do pełnej diagnostyki. To co dopiero Tomografia, będąca dzisiaj narzędziem do szczegółowej diagnostyki obrazowej. :)

Ja myślę, że bez nieprawidłowości w wywiadzie i przesłanek ku groźnym chorobom nie warto tych badań wykonywać. Jeśli mamy świadomość, że problem wynika z psychiki - to czy nie lepiej spokojnie poczekać i zaufać specjalistom? Tomografia bez kontrastu nie jest wprawdzie inwazyjna.. ale już ta z wprowadzeniem kontrastu poniekąd tak. Ja wiem, że cięzko jest wybić sobie z głowy poważną chorobę zwłaszcza, gdy naprawdę boli i naprawdę dzieje się coś złego.. ale gdy lekarz mówi, że problemu nie widzi, nie opłaca się wykonywać takich badań tylko po to by się uspokoić (i kto wie na jak długo).. :)

Zwariuję chyba. Znowu mam małą fazę węzłową :why:

Olinelka, olinelka... :D A czemuż to.. masz jakieś nowe, powiększone? Czy to tylko z powodu wzmożonej potliwości? Jeśli o to drugie chodzi - noce mamy cieplejsze, ogólnie jest cieplej.. może masz za grubą kołdrę albo piżamę? :smile: Ja na przykład, dopiero niedawno wymieniłam kołdrę na koc - bo zauważyłam, że "już czas" czując że jest mi w nocy za ciepło. :) A pamiętaj, że uczucie ciepła i nieco wzmożona potliwość to nie są jeszcze zlewne poty nocne przy których człowiek przebiera się kilka razy aż do rana..

przez olinelka 18 maja 2011, 11:02
Może i racja z tymi cieplejszymi nocami, ale od dziś mam łeb zawalony czym innym. Też węzłami ale u mojego dzieciątka młodszego. Ona ma juz węzły powiększone od co najmniej dwóch miesięcy, nie ma kataru, kaszlu ani czerwonego gardła.Za to ma wysypkę na rączkach i nóżkach i sprawdzam teraz od czego. Ale wysypka jest na nózkach a nie na buzi-więc skąd te węzły na szyjce i potylicy :?: Zwariuję chyba :why: Kiedyś miała usg węzłów i usg brzucha i morfo i crp i okazało sie , ze te węzły to od kleszcza w główce (w poprzednim roku). Ale teraz nic jej nie ugryzło!! Wizytę u naszego lekarza mam dopiero w poniedziałek bo na urlopie. :why:

-- 18 maja 2011, 10:05 --

Dzięki dziewczynki za pocieszenie. I dobrze, ze tak dużo z Was poci sie w nocy :mrgreen: A tymi waszymi pieprzykami nie przejmujcie sie! Jeśli dermatolog mówi, że ok to ok. Fazę czerniakową też przechodziłam ze dwa lata temu. Nie martwcie się :D

przez klebeknerwow 18 maja 2011, 18:06
Dziewczyny, napiszcie proszę, czy miałyście powiększone węzły łokciowe i gdzie one są dokładnie umiejscowione.. chyba mam powiększony i bolesnu ;//

przez *Monika* 18 maja 2011, 18:13
klebeknerwow, Węzły chłonne są na całym ciele. To takie małe kuleczki, prawie niewyczuwalne. Wyczuwalne są wtedy, kiedy w organizmie może pojawic się infekcja. Mogą się wtedy powiększyć i mogą być bolesne.
Obrazek
Główny Moderator

przez klebeknerwow 18 maja 2011, 18:21
Dziękuję za odpowiedź.. wyczytałąm u doktora Googl, że powiększone łokciowe wskazują na proces nowotworowy.. ;/ może któraś z Was miała kiedyś w tym konkretnym miejscu powiększone węzły? Mam nadzieję, że to nic poważnego mimo tego co jest w necie... :(

Sortuj wg