Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez angie1989 22 lis 2014, 12:02
Dziekuje wan za wsparcie.
Boje sie ze od sierpnia to juz morfologia mogla sie zmienic.
Skonczylam leczyc boreliozę dwa miesiące temu. Antybiotyki brałam ponad pól roku.

przez malenstwo31 22 lis 2014, 12:44
angie1989, pól roku antybioty?? Kochana no to nie dziw sie ,ze dzieja się z Toba takie rzeczy:) przez 2 miesiące organizm po takiej dawce musi dojsc do siebie

przez PannaNerwica 22 lis 2014, 13:17
Ja się czuję fatalnie dziś, a Wy? Strasznie boję się, że mam tego guza, naczytałam się, że przy kichnięciu, kaszlu boli. Kichnęłam, zabolało i już nie wytrzymuję psychicznie :(

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez sinister 22 lis 2014, 13:43
Ja dziś ani dobrze ani źle, boli mnie przy dotyku tam gdzie jest tarczya i mam tkliwe węzły, ale nie powiększone. ehh

przez nefretis 22 lis 2014, 14:28
PannaNerwica, nie masz żadnego guza. Mozliwe, że masz zapchane ucho i wzrasta ciśnienie, wtedy boli i głowa i pod uchem. Wiadomo, przy kaszlnięciu/kichnięciu najbardziej.
Zobaczysz, ze przejdzie, wiem, ze trudno w to uwierzyć.
Ja się czuję srednio, dziś nie boli mnie bardzo ale czuję to miejsce, po prostu czuję. I nie mam w sobie spokoju, luzu, niby się czyś zajmę ale w tle, gdzieś z tyłu głowy ciągła świadomośc, że pewnie zaraz się zacznie i wyliczanka ciekawe co to, czy nerka, moze trzustka (wczoraj czytałam o facecie , którego 2 lata diagnozowali, zwijał się z bólu pod żebrem, miał milion badań, BYŁY DOBRE!!! i dopiero KTÓREŚ TAM TK pokazało guz trzustki, napisał to na jednym forum 2 lata temu i potem więcej nie pisał, aż ludzie się dopytywali gdzie on jest, wiadomo juz go pewnie nie ma, miał 35 lat :cry: ) Takie historie sa najgorsze, ciągle mam w głowie takie cuda.
To zaboli jakby płuco, to plecy, to zoładek. Cały czas coś. O właśnie teraz czuję, ze się zaczyna, gniecenie i załamanie, ze jednak nie odpuszcza:((

sinister dobrze, ze bierzesz leki, ja nie biorę nic. Ale kiedyś brałam Moge powiedzieć , ze tak po 2 miesiącach miałam niemal zero lęków. Wszystko wyciszało się bardzo długo.

angie1989 ja pijam czystek, byłam bardzo dobrze nastawiona do tego ziela, wydałam 40zł za mała torebkę, teraz lezy w szafce bo mi się nie chce parzyć, czytałam, że z tym czystkiem to takie trochę nakręcane. Lek-cud na całe zło. Ludzie pisali, że g... daje:(
U mnie z kolei zawitał tatarak i lukrecja, na brzuch niby że.
I że ma działanie antynowotworowe. Zwariowac idzie.

-- 22 lis 2014, 13:35 --

sinister nie wiem czy badałes kiedys tarczyce, (moze pisałeś wczesniej a ja nie widziałam) - zakładam, ze masz zdrową ale warto zbadać.
Ja od 2 mcy mam zdiagnozowane Hashimoto (jest to autoimm. zapalenie tarczycy, podobno daje mnóstwo objawów nerwicowych, mój lekarz twierdzi, ze nie mam żadnej nerwicy tylko to. Nie wierze mu ale wśród objawów Hashimoto są np. ciągłe lęki, depresja, szczękościsk, bóle karku, głowy, drętwienia, osłabienie, bóle stawów, kości, sensacje sercowe i inne - więc niewiadomo) haha objawy chorób to ja znam najlepiej:)
Powiem wam szczerze, że dokąd nie wiedziałam że mam Hashi było ze mną nie aż tak źle. tragedia zaczęła się własnie jak sie dowiedziałam. Potem zaraz o alergiach pokarmowych. Mój mąż twierdzi (obserwuje to z zewnątrz) , że po diagnozie po prostu oszalałam.
Czyli popatrzcie też co robi psychika :zonk:

przez angie1989 22 lis 2014, 15:04
Powiem wam ze mi tak hipochondria juz tak niszczy życie ze masakra...
Cale dnie mysle tylko o chorobach...
Teraz się zastanawiam czemu wczoraj mnie tak kości bolaly...
Boje się ze to jakas powazna choroba nie mam w ogóle radości z zycia. ;(;(;(
Rodzina jest juz tym zmeczona... Ja tez...
Nawet jak się czymś zajmę to na chwile zapomnę a potem znow wraca...
nefretis, Masz hasi? I jak się z tym żyje? Jakie bierzesz lekarstwa?
U mnie tez kiedys podejrzewali...lekarka kiedys powiedziała ze krąży wokół mnie to hasimoto...
Teraz juz jakiś czas mam spokój z tarczyca...

przez sinister 22 lis 2014, 16:19
Cholera, martwie się, że mam białaczkę, albo inny nowotwór... Bo ostatni raz z domu wychodziłem we wtorek, a dziś czuję , że mam gorączke i boli mnie gardło,domownicy są zdrowi więc niby skąd bym dostał gorączki bez powodu?

-- 22 lis 2014, 16:24 --

angie1989 a bierzesz jakieś leki? bo mnie ustało sprawdzanie ciągłych chorób jak mi zwiększył psychiatra dawkę mozarinu chociaż objawy fizyczne jeszcze nie ustały i czasem się zamartwiam np. dziś.

przez malenstwo31 22 lis 2014, 17:55
Ja dziś tez średnio się czuje. Jaki jakiś niepokój w środku i tak jakby mi się w głowie kręciło. Tłumacze sobie ze to stres przed odebraniem wyników. Nie czytam nic na necie. Zaraz sobie będę ćwiczyć żeby trochę zeszły emocje. Będę trzymać się zleceń psychologa. Zła energię zamienię na dobry czyn :D obiecałam sobie ze będę myśleć przez weekend tylko pozytywnie.skoro potrafię nakręcić się na negatywne myślenie to na pewno też się da na pozytywne

przez PannaNerwica 22 lis 2014, 20:03
nefretis, chciałabym wierzyć tak jak Ty, że nie mam tego guza...

nefretis napisał(a): I nie mam w sobie spokoju, luzu, niby się czyś zajmę ale w tle, gdzieś z tyłu głowy ciągła świadomośc

Mam to samo... Oglądałam sobie dzisiaj serial, wciągnęłam się i na moment zapomniałam, ale potrafię sobie natychmiast przypomnieć i jeszcze tak jakby "karcić się" w myślach, że zapomniałam. Chore.

Bardzo Cię rozumiem, najgorzej trafić na taką historię. Ja ciągle myślę o tej dziewczynie z pudelka, tej, co miała guza mózgu :(

Masz rację - masakra co ta psychika potrafi. I mimo tej wiedzy, gdy człowieka coś boli, to myśli, że to na pewno nie psychika, tylko "coś".

angie1989 napisał(a):Powiem wam ze mi tak hipochondria juz tak niszczy życie ze masakra...
Cale dnie mysle tylko o chorobach...
Teraz się zastanawiam czemu wczoraj mnie tak kości bolaly...
Boje się ze to jakas powazna choroba nie mam w ogóle radości z zycia. ;(;(;(
Rodzina jest juz tym zmeczona... Ja tez...
Nawet jak się czymś zajmę to na chwile zapomnę a potem znow wraca...

Mam to samo, idzie się wykończyć :(

sinister, jaką masz tę gorączkę? Nikt w rodzinie nie musi chorować, żeby Ciebie np. przewiało :) Beznadziejną mamy teraz pogodę.

malenstwo31, podziwiam! :) Wyniki będą super, zobaczysz :*

przez malenstwo31 22 lis 2014, 21:00
sinister napisał(a):Cholera, martwie się, że mam białaczkę, albo inny nowotwór... Bo ostatni raz z domu wychodziłem we wtorek, a dziś czuję , że mam gorączke i boli mnie gardło,domownicy są zdrowi więc niby skąd bym dostał gorączki bez powodu?

-- 22 lis 2014, 16:24 --

angie1989 a bierzesz jakieś leki? bo mnie ustało sprawdzanie ciągłych chorób jak mi zwiększył psychiatra dawkę mozarinu chociaż objawy fizyczne jeszcze nie ustały i czasem się zamartwiam np. dziś.

z wlasnego doświadczenia wiem ,że leki lekami ale terapia jest najwazniejsza...niestety leki nie uleczą duszy, Lekami wyciszymi objawy ale to "coś" jest głeboko w nas

przez angie1989 22 lis 2014, 21:30
Dziewczyny czy wy bierzecie tabletki antykoncepcyjne? Ja dzis wzięłam pierwsza ale nie wiem czy brać dalej bo one mogą zwiększać ryzyko zachorowania na raka piersi... Wiec nie wiem teraz co robic.
Biorę elicee. Lekarz od boleriozy przepisuje mi ja na moja prosbe do psychiatry juz nie chodzę.

-- 22 lis 2014, 20:36 --

malenstwo31, Ja nie wiem czy terapia cos daje...moze jakas u dobrego psychoterapeuty trwajaca dlugo...
sinister, Mówisz ze ja nie mogę miec bialaczki bo miałam morfologię w sierpniu ty miałeś we wrześniu wiec jakim cudem chcesz ja miec?

przez sinister 22 lis 2014, 21:52
No i gorączki nie mam gardło nie boli. Haha to na bank nerwicowe, no bo niby jak tak by się gorączka sama schowała nagle? Teraz się czuję dziwnie jakoś, ale nie źle. Muszę koniecznie powtórzyć badanie na tarczycę. Usg tarczycy bym zrobił, ale krucho u mnie z kasą bez pracy aktualnie, więc zadowolę się powtórką badań.
Jutro o 8 idę z mamą po zakupy, znowu pewnie spocę się jak świnia za przeproszeniem, bo tłum ludzi itd, ale trzeba to przełamywać. Aktualnie jestem sam w domu, nie ma mamy ani brata, trochę dziwnie się czuję, ale nie panikuję. W poniedziałek idę myć drzwi i okna do babci i martwię się silnych ataków, bo właśnie po takich porządkach u babci wszystko się zaczęło przed Świętami Wielkanocnymi. Na wtorek dzień i nocka u koleżanki zaplanowana, także coś u niej ugotuję, pooglądamy powspominamy czasy licealne. Kurde, ale ta tarczyca mnie boli przy dotyu ;/

przez nefretis 22 lis 2014, 22:06
[quote="PannaNerwica"]nefretis, chciałabym wierzyć tak jak Ty, że nie mam tego guza...

Nie masz na pewno, to ta okrutna choroba nas oszukuje a umysł wytwarza takie objawy, których sie najbardziej boimy. Tak mówił mi psychiatra, szkoda, ze cięzko w to uwierzyć. Wszędzie wkoło same historii chorób, jak nie w TV to w necie.

Starałam się skupić na wizycie mamy dziś popołudniu ale się nie da, oni zyja w normalnym świecie, ja też niby się usmiecham się itp. ale mam chęc ciągle ich pytać czy wydaje im się, ze nic mi nie jest. Ale siedze cicho, czasem coś palnę ale zaraz się ze mnie śmieją
Oczywiście ostatnio wyobrażałam sobie, ze wróciłam od lekarza z okropna diagnozą a oni przepraszają mnie, ze śię naśmiewali i teraz dopiero wierzą. Jezus to nienormalne. Codziennie schiza.

Od wczoraj jakoś mam nowy objaw. Suchośc w ustach. Przerażająca suchość i lekkie pieczenie w jamie ustnej. Nie zgaga. tylko pieczenie policzków, języka od wewnątrz. Na jednej stronie czytam że to podłoże psychiczne a na innej że rak żołądka ma taki objaw. Boże! Ratunku:(

Angie tak, mam Hashi. Wyszło przypadkiem bo TSH zawsze miałam dobre!!! Poprostu USG, które zrobiłam profilaktycznie przy okazji USG brzucha wykazało stan zapalny w tarczycy. W zasadzie TSH nadal jest dobre natomiast mam przeciwciała we krwi i lekko zmienione FT3 i FT4. Biorę mała tabletkę raz dziennie rano z hormonem. W sumie dobrze , ze to wyszło, bo dzięki temu skierowano minie do dietetyka a tam wyszły nietolerancje pokarmowe o których nie miałam pojęcia. jednym słowem zatruwałabym swój organizm dalej. jestem szczesliwa, ze mi to wykryli i mam diete.

-- 22 lis 2014, 21:08 --

hej napiszcie jak to robicie, że możecie kogoś zacytować w odpowiedzi. Chodzi o to, żeby czyjas wypowiedź wyswietlała się w okienku i żeby mogła się do niej ustosunkować, trzeba cos wklejać?

przez angie1989 22 lis 2014, 22:10
nefretis, no a miała jakies objawy? Przeciwciała Ci robili?
Czy ty moze bierzesz tabletki antykoncepcyjne?

Sortuj wg