Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Prakseda 02 kwi 2014, 20:47
evvelinka napisał(a):Jak często ten stan podgorączkowy?

Występuje u mnie chronicznie. W zasadzie mało kiedy go nie mam. Na szczęście od jakiegoś czasu ma tendencje spadkową.

evvelinka napisał(a):A mogłabyś powiedzieć co u ciebie ze wzrokiem jest nie tak? I jak objawia się to drętwienie kończyn? W czasie spoczynku, chodzenia?

Miałam ciemne bądź białe plamki przed oczami - po leczeniu ten objaw mi minął. Badania okulistyczne <dno oka, pole widzenia - idealne>. Co do drętwienia kończyn - dopada mnie w nocy czasem powodując wybudzenie.

księżniczka napisał(a):No ale pod bolerioze wiele mozna podciagnac jak i pod inne choroby... pojde do rodzinnej ze mnie ugryzl i chce na bolerioze, niehc mi da chociaz tego elisa :P

Z tego co się orientuję lekarz rodzinny nie może dać skierowanie nawet na Elisę. Dermatolog może <pewnie ze względu na objaw skórny - rumień>.

evvelinka napisał(a): ale z drugiej strony elisa są gorsze, nie wykryją, a ja się poddam i nie pójdę na ten wb w końcu. A nie można western blot poprosić na nfz?

Elisa faktycznie gorsza - choć u mnie w tym badaniu w jednej klasie wyszedł wynik dodatni <w drugiej "pomiędzy">. Refundowany NFZ to u zakaźników.

przez nerwa 02 kwi 2014, 21:01
Prakseda napisał(a):Miałam ciemne bądź białe plamki przed oczami - po leczeniu ten objaw mi minął. Badania okulistyczne <dno oka, pole widzenia - idealne>. Co do drętwienia kończyn - dopada mnie w nocy czasem powodując wybudzenie.

A te plamki to były tak zwane męty plywajace w oku, czy raczej takie stabilne plamki?
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez księżniczka 02 kwi 2014, 21:03
Prakseda, na ELISa daje rodzinny, moja babcia z dziadkiem byli, a dziadek nawet 3 razy :)

-- 02 kwi 2014, 20:03 --

nerwa, męty to nie BOLERIOZA.
Obrazek
Push me and then just touch me... Till I can get my... satisfaction!

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez marta80 02 kwi 2014, 21:09
Witajcie;))

tez myslam ze mam bolerke bylam pewna na 100% wszystkie objawy mi pasowaly i co nie mam:))wiecie jak to jest z nami..nam wszystko do wszytskiego pasuje;))

ja dzis kiepsko...w sumie zadna..nowosc...bol kich pod lewym zebrem...mial tak ktos??chyba mi znow wraca ZJD...((:chyba sie na kolonke trza wybrac((:

przez księżniczka 02 kwi 2014, 21:14
marta, a mialas od rodzinnego skierowanie czy sama szlas ?
Obrazek

przez Prakseda 02 kwi 2014, 21:14
nerwa napisał(a):A te plamki to były tak zwane męty plywajace w oku, czy raczej takie stabilne plamki?

Czasem się ruszały ;) <ale nie zawsze>.

księżniczka napisał(a):Prakseda, na ELISa daje rodzinny, moja babcia z dziadkiem byli, a dziadek nawet 3 razy :)

A kiedy? :) Bo może przepisy uległy zmianom od tamtego czasu? :) Osobiście również słyszałam, że kiedyś można było skierowanie na ELIS-ę wysępić od rodzinnego, ale obawiam się, że to już chyba przeszłość :) <choć mam nadzieję, że nie>. Poszperałam trochę i takie coś znalazłam: http://www.nfz.gov.pl/new/index.php?katnr=11&dzialnr=5&artnr=6004&czartnr=10

A propos mojego poprzedniego posta:
Prakseda napisał(a):Refundowany NFZ to u zakaźników.

"Refundowany NFZ" :hide: :D
Miało być: Refundowany WB to u zakaźników.

przez evvelinka 02 kwi 2014, 21:25
Prakseda napisał(a):
evvelinka napisał(a):A mogłabyś powiedzieć co u ciebie ze wzrokiem jest nie tak? I jak objawia się to drętwienie kończyn? W czasie spoczynku, chodzenia?

Miałam ciemne bądź białe plamki przed oczami - po leczeniu ten objaw mi minął. Badania okulistyczne <dno oka, pole widzenia - idealne>. Co do drętwienia kończyn - dopada mnie w nocy czasem powodując wybudzenie.

A kiedy mija to zdrętwienie? Po ruszeniu nogą czy pozycja nie ma znaczenia? Ile takie coś trwa? Przepraszam, że się tak dopytuję, ale mi w ciągu ostatnich miesięcy kilka razy zdrętwiała totalnie jedna noga właśnie w nocy lub nad ranem. A u ciebie jak często się to działo?

przez księżniczka 02 kwi 2014, 21:32
a mam codziennie rano dretwe nogi, a rece jka ide spac xD wszystko mija jak sie rozruszam
Obrazek

przez Lisa_ 02 kwi 2014, 21:42
Było już dobrze, dziś bum...
Mam chyba sepsę, normalnie raz mi zimno, raz gorąco, aż czuję, jak się te bakterie we mnie zalegają, boli mnie łydka, znaczy piszczel w lewej nodze... A różne kości mnie bolą, bo lewa ręka też. Boże, jak się boję... Nic mi nie jest, prawda? To znów mi siedzi w głowie... I po co ja oglądałam Na dobre i na złe...? Chyba to obudziło to moje głupie myślenie.
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez księżniczka 02 kwi 2014, 21:42
Obrazek

przez Prakseda 02 kwi 2014, 21:46
evvelinka napisał(a):A kiedy mija to zdrętwienie? Po ruszeniu nogą czy pozycja nie ma znaczenia? Ile takie coś trwa? Przepraszam, że się tak dopytuję, ale mi w ciągu ostatnich miesięcy kilka razy zdrętwiała totalnie jedna noga właśnie w nocy lub nad ranem. A u ciebie jak często się to działo?

Generalnie to zdrętwienie dopada mi jedną rękę - od ramienia aż po koniuszki palców. Jest tak intensywne, że można by to nazwać swego rodzaju bólem - nie mam w ogóle czucia w tej kończynie <jest totalnie bezwładna>, by ją rozruszać muszę się ratować drugą ręką. "Reanimacja" trwa ok. minuty, być może dłużej, ciężko mi określić, bo zawsze wtedy zaspana i zła jestem ;) U mnie dzieje się to "rzutami" - czasem nawet x2 w ciągu jednego tygodnia, a czasem przez kilka miesięcy spokój.

Księżniczka - link, który podałam jest z marca tego roku - nie ma tam borelki, więc tak jak pisałam powyżej - rodzinny raczej nie poratuje.
Dermatolog chyba może dać <przynajmniej kiedyś mógł>. Ale jak ktoś nie ma rumienia, to prawdopodobnie napotka opór ze strony lekarza.

przez nerwa 02 kwi 2014, 21:47
Lisa_, a mi tez caly czas raz zimno raz goraco, i dreszcze jakies. Raz zakladam dwie bluzy i zimno, a teraz np. z krotkim rekawkiem siedze. A temperatura w normie...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez Lisa_ 02 kwi 2014, 21:49
nerwa, ja nawet nie mierzę, bo wiem, że nic mi nie jest... Znaczy głęboko w świadomości wiem, ale myśli biegają dookoła wszystkich chorób i umierania i boję się iść spać, bo się rano nie obudzę...
F41.0
Od 17.11.2014 bez leków.
27.03.2014 - 17.11.2014 - escitalopram 10 mg

przez księżniczka 02 kwi 2014, 22:25
aaa Prakseda, to nie takie dretwieje, ja mam rece i nogie wszystkie 4 ;D konczyny :D... i to tak hmmm... niby boli, ale czuje wszystko tylko nieprzyjemnie i chyba bardziej od kreogslupa, bo w jacuzzzi jak mi babelki na ledzwia leca, to noga sztywnieje......
Obrazek

Sortuj wg