Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Kn24 24 mar 2014, 15:17
platek rozy, dzięki wielkie oby szybko minelo to chorobsko :) bo siedze z mala a ona ma tyle energii a mama dzisiaj jak niezywa ;)
Nie ważne, ile razy się upadnie.
Ważne jest, ile razy się podniesiemy.
:)

przez Ellwe 24 mar 2014, 15:18
płatku praca a przede wszystkim codzienny kontakt z ludźmi i potrzeba bycia w ruchu na pewno duzo by ci dały. Ale musisz być tego pewna, że dasz radę...A nie myslałaś o jakimś pół etatu albo coś w tym stylu?

-- 24 mar 2014, 15:18 --

Kn24, zdrowiej szybciutko:*
I was looking for a breath of a life
A little touch of heavenly light
But all the choirs in my head sang, no oh oh oh

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez aneczkaaaa 24 mar 2014, 15:25
jak cos czekam na wiadomosc PW

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez khaleesi 24 mar 2014, 15:30
aneczkaaaa, Tobie jest pilnie potrzebny psychiatra. Musisz leki zacząć zażywać.
"Zajmij się życiem albo umieraniem"
Nie wystarczy mieć rozum, trzeba jeszcze posiadać go tyle, by go nie mieć za dużo.~~Andre Maurois
Jest cechą głupo­ty dos­trze­gać błędy in­nych, a za­pomi­nać o swoich
Mistrz Avatara

przez Ellwe 24 mar 2014, 15:36
aneczkaaaa, Tobie i tak nikt nie jest w stanie przetłumaczyć niczego jeśli sama nie dopuścisz do siebie, że nie masz choroby którą sobie wmawiasz. Jeśli psychiatra do którego chodzisz obecnie Tobie nie pomógł, wybierz się do innego lub niech Cię ktoś zaproawdzi siłą... 8 neurologów nie mogło się mylić. Sama jestem hipohondryczką i wiem jak jest ciężko kiedy sobie coś wmówisz ale jeśli zostałaś zbadana przez taką liczbę lekarzy i nic tzn. że potrzebujesz pilnej pomocy psychologicznej. Napisałaś, że masz małe dziecko. Może pomysl o tym, że powinnaś zadbać o swoje zdrowie psychiczne dla niego...

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez emka34 24 mar 2014, 15:39
A u mnie piątek i weekend były takie fajne, prawie normalne. Miałam tyle energii, zrobiłam tyle rzeczy, jakbym znów była sobą.
I oczywiście od wczorajszego wieczora znowu bum. Zaczęła swedziec ta cholerna szyja. Z nerwów nie mogłam zasnąć, potem budzilam się co parę minut.
Dzisiejszy dzień w plecy - najpierw obserwacje znamienia, potem przeszło ale znowu swędzenie. Juz głupieje od tego. Rano nie swędzi - zaczyna po południu, zresztą nawet nie wiem, co mnie swędzi.
Chce mi się wyć - żebym mogła wrócić do czasów kiedy nie zdawałam sobie sprawy z tego, ze to znamie mam i życie było takie piękne...

przez Ellwe 24 mar 2014, 15:42
emka34, byłaś u derma?

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez nerwa 24 mar 2014, 15:45
Ja dotarlam do pracy, ale ledwo szlam :) teraz taka zmeczona jestem, kazdy jeden miesien mam chyba zmeczony.
A spac to mi sie tak chce, ze ledwo utrzymuje oczy otwarte :) No i takie zycie...
"The greatest weapon against stress is our ability to choose one thought over another." ~William James

przez emka34 24 mar 2014, 15:46
Ten strach juz chyba nigdy mnie nie opusci...
Obserwuje wszystkich ludzi wokół i na zdjęciach w gazetach czy maja jakieś znamiona. Widzę, że maja. Nie zastanawiają się jak ja kiedyś. Pewnie zobaczyliby gdyby coś złego sie działo.
Dla mnie sluszna skądinąd świadomość, ze takie rzeczy trzeba obserwowac staje sie obsesja czekania na najgorsze.

przez Ellwe 24 mar 2014, 15:49
emka34, rozumiem to doskonale. To jest nasz tok myślenia. naczytamy się i jakby odrzucamy myśl, że możemy sobie spokojnie przeżyć całe zycie do późnej starości. Tylko wydaje nam się, że za kazym rogiem czai się jakaś choroba, która tylko czeka żeby nas dopaść.

-- 24 mar 2014, 15:50 --

emka34, ty chodzisz na jakąś terapię?

-- 24 mar 2014, 15:52 --

emka34, mój mąż ma chyba ze sto znamion i w ogóle nie dopuszcza do siebie myśli, że może się z nimi zacząć coś dziać.

Lamitrin 200 mg
Ketrel 50 mg
Seronil 100 mg

przez emka34 24 mar 2014, 15:56
Ellwe, akurat z tym nie byłam. Pisałam, ze na jesieni byłam z innym znamieniem, które zresztą usunęłam. Zarówno wizyta, jak i wszytko potem to była trauma. Poszłam jak zwykle przekonać się, że panikuje, wyszłam z podejrzeniem czerniaka. Potem jeszcze problem z wynikami, przez siedem tygodni zawiesilam życie. Od odebrania wyniku minęły niespełna 4 miesiące i obawiam się, ze musiałabym zmierzyć się z tym ponownie w tak krótkim czasie.

-- 24 mar 2014, 15:00 --

Ellwe, mój M. też jest cały upstrzony i nawet nie myśli, ze coś mogłoby mu być. A ja wszędzie widzę niebezpieczeństwo czyhajace za rogiem czyhają na moje życie.
Co do terapii to rozglądam się za jakima terapeuta w moim mieście, a łatwo nie jest. O dojazdach gdzieś dalej raczej nie ma mowy.

przez aneczkaaaa 24 mar 2014, 16:00
Opowiem wam swoja historie...
zawsze byłam ambitna dziewczyna pełna pasji a w szczegolnosci sportu..zaczełam studiować AWF. Przerwałam studia ze wzgl. na ciaze i choroby. Od 12 lat grałam w piłke nożna. Z wieloma sukcesami , byłam sedzia piłkarskim, ratownikiem wopr, instruktorem p noznej, siatkówki, koszykówki, p, recznej i gimnastyki.. uwielbiałam sie uczyc i cwiczyc... i w pewnej chwili zaczelo dziac sie cos z moim ciałem.. popadłam w histerie.. a moj narzyczony zamiast mnie wspierac i byc zaczal mnie zdradzac..;( dowiedziałąm sie po czasie.. i doł.. a tu ciaza... i duł.. smierc ojca poprzedziło to wszystko.. nienawidze siebbie i najbardziej ludzi ktorzy mieli mnie gdzies!!!

przez marta80 24 mar 2014, 16:03
Kn24 tez mam male dziecko i wiem co to znaczy jak on daje czadu na calego a ja w swoim swiecie(((:

Nerw nie usnij mi tam kochana dzisiaj;))

aneczkaaa potrzebujesz pomocy lekarza...ja tez latalam od onkologa do onkologa ze swoim wezlem....az wkoncu on sam stwierdzil ze psych potrzebuje!!i kazdy mi mowil jeden lek moze sie myslic no 2...ale nie 8!!!!ile ma twoja pociecha???pomysl o niej..i walcz dla niej.......to najlepsza motywacja....sama jestem matka i wiem co pisze......

przez aneczkaaaa 24 mar 2014, 16:05
nie mam sily nawet dla niego.. wierzcie mi mam ciagle wizje tego ze skoncze na wozku i z rurka w gebie.. nie moge tak ide do psychiatry.. wiem powinanm sie leczyc ale gdzie sprawiedliwosc cierpie najmocniej na swiecie a to nie ja zdradzałam...

Sortuj wg