Czy osoba z nerwicą lękową może skończyć studia?

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Guzik 11 paź 2012, 22:18
montechristo napisał(a):ia.

Ja nie miałem żadnych problemów z czytaniem ani uczeniem się na pamięć. W chwilach ostrej depresji tak - ale od tego są proszki żeby pomagały i pomagały. Teraz też je biorę a i tak się uczę i jakoś pracuję.

Oooooo tak, ja prostego zdania nie mogłam przeczytać ze zrozumieniem, myślałam że mnie upośledziło, miałam poprawki, warunki, leki pomogły.

przez carlosbueno 11 paź 2012, 22:22
Momo z Tato mi nie dadzą - musze liczyć na siebie.
w sumie to dobre ja zawsze wszystko dostawałem i nie jestem nauczony walczyć o swoje a gdybym musiał to na pewno więcej bym robił. Jakbym pochodził z biednej patologicznej, alkoholowej rodziny to albo bym se poradził i żył normalnie albo już nie żył a tak to tkwię w nie wiadomo w czym.
Największy Forumowy Maruda

przez Guzik 11 paź 2012, 22:26
carlosbueno przecież Twoi rodzice nie będą żyli wiecznie, musisz pomyśleć o swojej przyszłości.

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez carlosbueno 11 paź 2012, 22:28
ja moją przyszłość widzę w zakładzie zamkniętym jak na razie, a zresztą to nie jest temat tego wątku.
Największy Forumowy Maruda

przez Sorrow 11 paź 2012, 23:00
montechristo napisał(a):Słuchaj....jak się chce to się znajdzie pracę!!!!
Oczywiście adekwatną do posiadanych umiejętności, predyspozycji itd...
Ja zacząłem od marnych 800 PLN na rękę ale potem swoją postawą udowodniłem że stać mnie na więcej.
Nigdy nic nie dostałem od nikogo w sensie kasy, pomoc tak. Od terapeutów, od innych uzaleznionych, od Boga...
Nie mógłbym ,,nie dostać pracy" - praca jest!!poczytaj ogłoszenia.

Ogłoszenia są a na każde ogłoszenie dziesiątki kandydatów - do tego prawie nikt nie sprawdza aktualności ogłoszeń - np. w PUPie jest pełno ogłoszeń o pracę ale praktycznie wszystkie które nie są z ostatnich dwóch dni są nieaktualne. Ja odpowiadam na ogłoszenia od kwietnia i pracę dostałem tylko raz - tymczasową w introligatorni na 10 dni bo tylko tam brali każdego kto się zgłaszał - zatrudnili kilkadziesiąt ludzi bo mieli bardzo duże zlecenie - i tam spotkałem pełno innych ludzi którzy od dawna szukają pracy a tam w pracy byli bardzo pracowici. Jestem zapisany do 6ciu agencji pracy i co przychodzę to nic dla niewykwalifikowanych niewygadanych nie mają. Z agencjami to są w ogóle cyrki bo dają ogłoszenia by zachęcić ludzi do zapisywania się a jak się ich o nie pyta to się okazuje, że są od dawna nieaktualne. Ostatnio też aplikowałem do sklepu z grami planszowymi - pogadałem ze sprzedawczynią i okazało się, że mają już gościa którego szkolą a na wszelki wypadek jeszcze zebrali sporo CV. A ogłoszenie dalej wisi.
Na gumtree jak wysyłam aplikacje od sierpnia to jak dotąd nie dostałem nawet rozmowy kwalifikacyjnej mimo, że mam profesjonalnie zrobione CV z latami pracy.
Do tego porobiło się teraz coś takiego, że dużo prac które 4 lata temu jeszcze były normalnie dostępne teraz wymaga zaświadczenia o niepełnosprawności. A to są akurat te prace do których miałbym predyspozycje - sprzątanie, stróż i tym podobne.

montechristo napisał(a):Ja nie miałem żadnych problemów z czytaniem ani uczeniem się na pamięć. W chwilach ostrej depresji tak - ale od tego są proszki żeby pomagały i pomagały. Teraz też je biorę a i tak się uczę i jakoś pracuję.
Momo z Tato mi nie dadzą - musze liczyć na siebie.

A, czyli miałeś łatwo. Ja jak mam bardzo stresującą sytuację to się nie potrafię skupić na nauce. Patrzę na kartkę i nie rozumiem co na niej pisze. Za to mi dużo lepiej wtedy idzie robienie czegoś co dotyczy rozwiązania tej stresującej sytuacji - na tym się skupiam automatycznie.
Przez pierwszy rok mi też było łatwo jak miałem pracę i stypendium (tzn. przed każdą sesją myślałem, że nie zdam, musiałem kombinować jak się uczyć - bo w liceum wystarczyło być na lekcji i porobić zadania domowe by piątka była gwarantowana a tu nagle człowiek natrafia na tyle rzeczy, nad którymi musi myśleć by je zrozumieć, lekcje były wyczerpujące tak że człowiek wracał ze szkoły wyczerpany umysłowo, było mnóstwo problemów ale kasa była to problemy nie były ważne - było łatwo).

Ostatnio myślę, żeby zrobić coś takiego, by po prostu samemu się uczyć informatyki z podręczników - jak mam z głowy opłaty za uczelnię to będzie mi trochę lżej finansowo i będzie mniej stresów. No i chwilowo mam mniej stresów bo jestem sam w domu na kilka tygodni więc nie ma mi kto przekazywać żadnych przerażających finansowych wieści. Wypożyczyłem sobie Symfonię C++ standard - materiału jest tam więcej niż podczas 3 semestrów wykładów i ćwiczeń, więc może korzystając z tej chwili ciszy spróbuję przynajmniej zostać programistą i z tym zacząć coś szukać. W ten sposób zaoszczędzę 2000zł na semestr. Nawet jak wydam 500zł z tego na podręczniki to będę 1500zł do przodu (a raczej byłbym gdybym miał pracę).
Ostatnio edytowano 11 paź 2012, 23:07 przez Sorrow, łącznie edytowano 3 razy

przez vifi 11 paź 2012, 23:02
Może, a może nawet powinien. Kiedyś widziałem listę znanych ludzi z zaburzeniami psychicznymi. Naukowców, artystów muzyków.

przez zenon1989 12 paź 2012, 17:10
Bardzo ciekawy temat, chętnie się przyłączę do dyskusji. Też studiuję zaoczne i perspektywa rozpoczęcia kolejnego semestru napawała mnie niewysłowioną grozą. Leczę się jakieś 2 miesiące, ale dalej mam wrażenie, że miałbym problem z nauką na poziomie gimnazjum. Po pierwszych zajęciach lęk minął, ale niezbyt satysfakcjonuje mnie to co wynoszę z zajęć :P. Nie miałem problemów z matematyką na poziomie licencjata, szlifowałem j. angielski i byłem/jestem humanistą z zamiłowania. Natomiast teraz czuję się jakby mi wycięto część mózgu odpowiedzialną za logiczne myślenie. Mam nadzieję, że mi to szybciej przejdzie. Mam duże zaległości w pisaniu pracy licencjackiej. Na siłę napisałbym ją, ale czuję, że ewidentnie brakuje mi dawnej błyskotliwości i analitycznego umysłu. Wcześniej chętnie zagłębiałem się w akty prawne i rozmaite przepisy. Czytając takie rzeczy teraz nawet nie do końca rozumiem czego dotyczą. Wprowadzam ciąg słów czytając je, a mój mózg nie wysyła mi ich analizy. To samo tyczy się pracy-szukam jakiejś łopatologicznej, dopóki się nie wykuruję.
zenon1989

przez vifi 13 paź 2012, 00:13
Ja kiedy się skupiam na nauce, to siłą rzeczy nie mam lęków i czasami nawet nieźle mi to idzie, chodziaż raczej nie to co kiedyś.

przez aniołek 24 paź 2012, 21:35
osoba z nerwicą lękową może skończyć studia,może też mieć pracę, ale nie każda osoba ma takie same objawy tej choroby!Ja jestem na studiach i z nauką nie mam problemów tylko z napadami lęków,jednak z pracą u mnie jest tragicznie....lęk przed pójściem do pracy jest tak wielki,że już wiele razy zwatpiłam w siebie.Marzę czasami o tym,że mogę pójść do pracodawcy i na wstępie powiedzieć co mi dolega żebym nie musiałą umierać ze strachu,że ktoś zobaczy moje objawy ;/
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez Siddhi 24 paź 2012, 22:08
Są nerwice i nerwiczki, a także NER-WI-CE, więc to indywidualna sprawa. Jeśli już niedługo skończę studia to będzie oznaczało, że to możliwe. I mam nadzieję, że tak się stanie, bo studia to była droga przez piekło, najgorszy okres w życiu (nie z powodu nauki, czy kiepskich warunków na uczelni, złych wykładowców, etc., tylko tego dziadostwa na n)
Siddhi

przez Primavera 24 paź 2012, 22:12
u mnie główny problem to nie nauka a frekwencja. bardzo dużo mnie kosztuje by nie opuszczać zajęć, zdarzało mi się pare razy "uciekać" do domu przez nerwicę własnie. także no. ale obiecałam sobie że choćbym miała się czołgać z indeksem w zębach to się obronię i koniec.

przez Siddhi 24 paź 2012, 22:27
Miałem ten sam problem,
ale pomimo wszystko chodziłem (a tego "wszystko" było naprawdę bardzo dużo).
Siddhi

przez aniołek 24 paź 2012, 22:40
tak to dokładnie tak jak ja teraz....dosłownie czołgam się na korytarzach,ale niestety czasem także zdarza mi się zwiać z powodu lęków!
Siddhi trzymam za Ciebie kciuki,baa za wszystkich Nas trzymam te kciuczki lękowe :)
'LUDZIE LUDZIOM......'

przez Tukaszwili 24 paź 2012, 23:28
Dokładnie rok temu zapadłem na nerwicę. Zaczynałem wtedy 5 semestr studiów socjologicznych, zatem musiałem zabrać się za licencjat. Udało mi się obronić i już jedną część nauki wyższej mam za sobą. Teraz czas na magisterkę, mam nadzieję, że i tym razem uporam się z tym ścierwem zwanym nerwicą.

Sortuj wg