Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez Nika81 13 kwi 2013, 15:43
Czy spotkaliście się z zaleceniem badania EEG przy częstych i długotrwałych derealizacjach?
Właśnie lekarz mi zlecił to badanie. Rok temu robiłam i wszystko było ok. Jest sens powtarzać?
pozdrawiam!
"Czyż życie nie jest snem, który się śni we śnie"? E.A. Poe

przez Hooligan123 14 kwi 2013, 22:43
Czy to co mam to derealizacja? Czuje silny lęk nie potrafie spac , czuje jakbym odlatywal , jakbym byl w snie , w innym swiecie tak nierealinie taki jakby odużony , nie potrafie tego opisac. Mialem to kiedys jak zaczynaly mi sie problemy z nerwica. Teraz dzieje mi sie tak po dlugotrwalym piciu alkoholu. Czasami mam wrazenie jakbym umieral. Przerazajace uczucie

przez wysłowiona 15 kwi 2013, 12:44
A to tylko przed snem?

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Saska 15 kwi 2013, 14:09
Miałam to dziadostwo. Pojawiło się jak robiłam badania i bałam się, ze jakąś choroba mi wyjdzie i umrę. Trwało to z tydzień. Jakbym była w filmie i oglądała go z boku. Szłam do domu, wiedziałam którędy iść, a wydawało mi się, ze widzę swój dom i drogę do niego pierwszy raz. Nie wiedziałam co się dzieje. Zaczęłam szukać info w necie i jak odszukalam co to i pomyślałam, ze to moja psychika się broni przestałam o tym myśleć jako o czymś strasznym i przeszło. Nie chce drugi raz tego przeżywać poradzicie sobie. Pozdrawiam :)
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Jednak iść! Przecież iść!
Będę iść!

przez Hooligan123 15 kwi 2013, 15:21
Ja mam to caly czas. Nie daje sobie juz rady. Jedynie chwile po przebudzeniu czuje spokoj. Tak to jest tragedia. Mysle nad odwykiem :(

przez Saska 15 kwi 2013, 16:04
No nie pij alkoholu jeżeli masz to po piciu. Zrozum, ze to tylko psychika się broni i nie bój się tego. Wiem ze to straszne uczucie, ale nie nakręcają się bardziej bo to tylko podkręca objawy
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Będę iść!

przez wysłowiona 15 kwi 2013, 19:06
Nie chce drugi raz tego przeżywać

Nie dziwię się, mam dokładnie taki sam mechanizm. Po prostu wiem, że nie przeżyłabym tygodnia z DPD, dlatego jak przytrafi się epizod dd, to staram się podejść do tego ze spokojem, bo to zwyczajnie najrozsądniejsze.

Hooligan123, tak jak Saska mówi, skończ z piciem, wyjdzie Ci tylko na dobre.

przez sebastian86 15 kwi 2013, 19:53
ja czasem mam wrazenie ze moja osobowosc znow sie cofnela do czasow podstawowki.nie wiem czy to mozna nazwac depersonalizacja.
We Are The Champions 2016(L)

przez Hooligan123 15 kwi 2013, 23:55
Latwo mowic przestan pic. Mam depresje jest mi ciezko jestem uzalezniony od alkoholu. Najbardziej mam strach przed samotnym podrozowaniem wtedy nerwy , lęk i to mam najbardziej nasilone. Mowie sobie ze nic sie nie stanie , bo jak do tej pory nic sie nie stalo ale to nic nie daje. Mam uczucie jakbym mial wzrost cisnienia , slabo mi , zoladek sie kurczy itd. Chce zapisac sie na wizyte u psychiatry i jakas terapie

przez szczypiorek86 15 kwi 2013, 23:58
Hooligan123 napisał(a):Latwo mowic przestan pic. Mam depresje jest mi ciezko jestem uzalezniony od alkoholu. Najbardziej mam strach przed samotnym podrozowaniem wtedy nerwy , lęk i to mam najbardziej nasilone. Mowie sobie ze nic sie nie stanie , bo jak do tej pory nic sie nie stalo ale to nic nie daje. Mam uczucie jakbym mial wzrost cisnienia , slabo mi , zoladek sie kurczy itd. Chce zapisac sie na wizyte u psychiatry i jakas terapie

Wszystkim wszystko łatwo powiedzieć dopólki samemu na wąłsnej skórze się nie doświadczy.Mam brata z alkoholizmem i nerwicą(moim zdaniem) i swoje już z tego powodu przeżyłam a drugie tyle(jak nie wieksze ) przede mną więc jestem w stanie Cię zrozumieć ...
szczypiorek86

przez Saska 16 kwi 2013, 00:09
Rozumiem, ze nie jest łatwo, ale uzależnienie też przecież da się leczyć. Trzeba tylko chcieć i podjąć działanie. Walcz z tym bo to tylko pogarsza Twój stan. Trzymam kciuki
To nic! To nic! To nic!
Dopóki sil,
Będę iść!

przez bvb25 16 kwi 2013, 21:28
czy macie lub mieliście tak, że znane Wam miejsca mogą wydawać się całkiem obce i przerażające (nawet własny pokój) bez uczucia odrealnienia lub znikomym odrealnieniu???
Wrażenie, że znane miejsca wydają się obce i przerażające, zamazany spowolniony wzrok,śnieg optyczny, nadwrażliwość na światło(zwłaszcza na sztuczne), otępienie...

Doraźnie xanax

przez k1992 16 kwi 2013, 22:50
Ja mam podobnie przy słabym odrealnieniu. Nie jest to dla mnie przerażające, ale mimo wszystko obce. Pewnie kwestia nerwicy lękowej, przynajmniej w moim przypadku. Grunt to traktować wszystko racjonalnie. No i zwyczajnie pogodzić się z tym uczuciem, bo w przeciwnym razie z powodu frustracji można tylko pogorszyć swój stan.
k1992

przez Noxon 16 kwi 2013, 23:05
Nie wiem. Może ktoś już kiedyś wrzucał, ale wszystkim zmagającym się z derealizacją czy depersonalizacją polecam film "Facet, który się zawiesił". Bardzo dobrze oddaje to co się w nas dzieje. Wrzucam link i mam nadzieję, że komuś w jakiś sposób pomoże. Jeśli był już dodany to przepraszam, ale nie chciało mi się niestety przeglądać wszystkich 341 stron tego działu :P
http://www.youtube.com/watch?v=nD-dshrX6Rs

Sortuj wg