Derealizacja. Depersonalizacja.

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

Re: Derealizacja. Depersonalizacja.

przez korppi 09 gru 2010, 19:29
hej
ja właśnie z powodu tej derealizacji i depersonalizacji najbardziej cierpię. Na początku pojawiły się razem z innymi objawami nerwicy (zawroty głowy, lęk itd). Później wszystko przeszło miałam normalny tydzień. Przestraszyłam się jakiejś głupoty i nagle wróciło ale tylko dr/dp, z przewagą tego drugiego. Przez dwa dni tylko jako krótkie stany, ale teraz już sama nie wiem. Niby wszystko jest git, ale czuję się "dziwnie", ciągle analizuję czy czuję się sobą i ciągle nie jestem pewna czy na pewno. Mam wrażenie, że zapomniałam jak to jest czuć się normalnie i mam wrażenie że ja sprzed ataków to jakbym nie była ja. :cry: :hide:
boję się tego i mam wrażenie że całkiem już zwariowałam. Czy to nerwica? czy już sama nie wiem co...
Proszę poradźcie coś..

przez Guzik 09 gru 2010, 21:58
Jestem przerażona! Wraca mi nie-czucie! Jak brałam neuroleptyk to ta derealizacja była rzadkością i nie w takim okropnym stopniu! :(

przez polo 11 gru 2010, 13:16
korppi-dla mnie też derealizacja była chyba najgorszym objawem. Z widocznych dla innych była to potliwość, z niewidocznych-właśnie derealizacja. Był czas, że miałem ją tylko w sytuacjach społecznych, ale czasem przeciągała się także na dłuższe okresy.
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez korppi 11 gru 2010, 19:41
ja z objawów zewnętrznych właściwie nie mam chyba nic (oprócz trzęsienia się ze strachu) dokucza mi tylko to co dzieje się w mojej głowie - czuję się bardzo zmęczona tym i zastanawiam się czy mogę z tego w ogóle wyjść. Na szczęście po wczorajszej rozmowie z panią psycholog uspokoiłam się, że nie wariuję :D dzięki czemu też czuję się jakby lepiej. Czekam na wizytę u psychiatry jeszcze. Z Twojego postu rozumiem, że wyszedłeś z nerwicy, możesz się podzielić czymś optymistycznym, bo męczy mnie myśl że już na zawsze pozostanę takim "człowiekiem ze szkła".

przez TheGrengolada 11 gru 2010, 21:32
U mnie derealizacja zdarza się rzadko, ale czasem towarzyszy jej takie zachwianie, czy zawrót głowy :/

przez Śnieżka* 11 gru 2010, 21:40
U mnie przy nawrocie nerwicy i depresji najczesciej wystepuje depersonalizacja
Raz do roku umieram, później rodzę się na nowo, by znowu umrzeć.

przez korppi 11 gru 2010, 21:51
zawroty głowy od tego się u mnie wszystko zaczęło, szybciutko dołączyła derealizacja, później ustąpiła a zadomowiła się depersonalizacja - to najgorsze ze wszystkiego jak dla mnie.

przez TheGrengolada 11 gru 2010, 22:02
korppi napisał(a):zawroty głowy od tego się u mnie wszystko zaczęło, szybciutko dołączyła derealizacja, później ustąpiła a zadomowiła się depersonalizacja - to najgorsze ze wszystkiego jak dla mnie.

U mnie dokładnie tak samo... kilka lat leczyłam się na zawroty głowy, ucho środkowe, coś z jakimiś partiami mózgu nie tak itp. Ale na początku było to zdecydowanie tylko w formie zawrotów głowy.

przez korppi 12 gru 2010, 00:58
TheGrengolada, a leczenie tych zawrotów głowy w od strony neurologicznej? piszesz że coś było nie tak z niektórymi partiami mózgu, lekarze próbowali coś z tym zrobić?

przez TheGrengolada 12 gru 2010, 13:17
Nie, po prostu chodziło mi o to, że lekarze tak myśleli, a naprawdę wszystko jest ok. Po prostu zazwyczaj stwierdzali, że badania nic nie wykazują, ale w tym wieku (to znaczy wówczas 17-19 lat) tak się zdarza i to związane jest z dojrzewaniem, więc mogę sobie pobrać trochę leków na dokrwienie mózgu. No i dopiero neurolog specjalizujący się w nerwicach stwierdził, że zawroty głowy to przygrywka do nerwicy.

przez polo 12 gru 2010, 13:52
korppi- na pewno jest w pewnej części nerwica tym spowodowana, że jesteśmy trochę bardziej "delikatni" niż inni. Ale z drugiej strony nie jest to tożsame. Ja czuję coś takiego, że te wszystkie lata z nerwicą umocniły mnie bardzo jako człowiek, bo zmagałem się z rzeczami, które innym ludziom nawet do głowy nie przychodzą. Pozdrawiam
trzymsie.pl - zapraszam na bloga o ukończonej drodze wyjścia z nerwicy (objawy wegetatywne, lęki i natręctwa), piszę tam jako paolo jones, z chęcią odpowiem na pytania

przez Skoczek 14 gru 2010, 16:21
Hejka - czy do objawów Depersonalizacji w nerwicy można zaliczyć (albo czy ktoś z was takowe odczuwa):
- Szybkie męczenie się (w stosunku do normalnego stanu)
- Bardzo dziwny, przerywany sen, nie dający odpoczynku (+ Brak poczucia odpoczynku)
- Poczucie braku własnej świadomości, myśli (zaznaczając brak domniemywania, jakoby były czyjeś inne)
- Totalna degradacja wcześniej znacznej podzielności uwagi, ponadto problemy z jakąkolwiek jej koncentracją
- Niemalże brak zdolności analizowania, planowania, świadomego wspominania (zaburzenia pamięci)
- BRAK orientacji w czasie, przestrzeni - brak wiedzy nt bieżącej godziny, dnia tygodnia (zakwalifikowałbym jako zaburzenia jakiegoś rodzaju pamięci)
- Wrażenie (?) Spadku sprawności intelektualnej
- Błędy składniowe, mylenie wyrazów (nie jakoś często), mieszanie np "Tu jest teraz teatr" = "Tu jesz tera teaz" itp.
- Zaburzone funkcje takie jak: Liczenie w głowie (np kart przy grze w brydża), zapamiętywania tego, co się przed chwilą robiło itp.
Dodam, iż epizody z widzeniem przez szybę (Derealizacją) (na początku w miarę stałe, potem sporadyczne) już minęły.
Stało się to wszystko dość nagle, choć niewykluczone, że mogło się od dłuższego czasu kumolować.
Będe bardzo wdzięczny za jakieś info (lekarze lekarzami, ale internet ma swoje plusy).

przez Agnieszka_1988 14 gru 2010, 16:44
Nie wiem, ale mam wszystkie wymienione objawy w mniejszym lub większym natężeniu (zależy od dnia). Przypisuję to nerwicy i właśnie derealizacji, bo badania pod względem neurologicznym mam OK...
Agnieszka_1988

przez Skoczek 14 gru 2010, 19:42
Wydaje mi się, że problemem jest tutaj bardziej Depersonalizacja. Derealizacja jest właściwie nieobecna. Należy jeszcze wykonać komplet badań głowy, szyi i kręgosłupa, bo może takie objawy generuje jakieś uszkodzenie mózgu. Jeśli bylibyście tak mili, to prosiłym na odpowiedź na mojego poprzedniego posta. DODAM jeszcze, że pierwsze, co pamiętam z tego stanu, to uczucie - "Jakby mi ktoś odciął płat czołowy" Pozdrawiam.

Sortuj wg