Kilka metod na pokonanie lęku

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez celka 18 gru 2011, 22:50
Witam!Ja juz sama nie wiem co mi jest ale mówią ze cierpie na silna nerwice ,przeskakuje mi cos w lewej ręce w okolicach serca a do tego kiedys jeszcze doszedl silny ból ręki pojechałam o 3 w nocy na pogotowie tam na samym poczatku lekarz zapytał co mi jest wiec powiedziałam ze cos mi przeskakuje w reku i w okolicach serca i do tego ból jeszscze ,na co on posłuchał mi serca dał tabletke nawet mi wody do popicia nie dał:( pozniej kazał wyjsc na korytarz i wrócic za 10 min .Wróciłam,znowu mierzył mi cisnienie kazał pielegniarce dac mi jakis lek jeszcze w kieliszeczku i znowu opuscic gabinet na 20 min siedziałam na tym korytarzu pielegniarka mnie zawołała zrobiła EKG serca i powiedziała ze serduszko wcale nie bije mi za szybko lekarz znowu mi cisnienie zmierzył posłuchał i do mnie powiedział:Nie wiem co Ci jest i nic Ci nie poradze ale serce bije Ci za szybko nie wiem czy to serce czy nerwica czy tarczyca i wreczył recepte jakąs myslałam ze sie porycze potraktował mnie strasznie jak tylko wyszłam to juz nie powstrzymałam łez Mam problemy ze snem straszne w ogóle spac nie moge mam takie dziwne mysli a jak umre jak jestem chora dziwne to ale tak ze mna jest czasami ma tez takie parzenia głowy dziwne nie wiem co to:( Ataki gorąca też bywają to wszystko jest straszne nie chciałabym przez to przechodzic jestem młoda mam 21 lat a stale mi cos dolega mam dosyc połykania leków nie chce tego ,ale jesli po jakims miało by byc lepiej to chętnie.A jak juz cos mi sie dzieje to zaraz sie trzęse

przez Majkel86 18 gru 2011, 23:27
Pewnie nerwica, myślisz, że coś Ci jest i tylko się nakręcasz a tak na prawdę to jesteś zdrowa tylko umysł nie pracuje tak jak powinien ;)

przez jasaw 30 gru 2011, 00:00
Polecam ciekawy, niedługi artykuł, przed chwilą trafiłam na niego:

http://zwierciadlo.pl/2010/cialo-dusza- ... na-zdrowie
"Cierpliwość jest podporą słabości, niecierpliwość - ruiną silnych"
"Nie możesz dokonać wyboru, jak umrzeć. Ani kiedy.
Możesz tylko zdecydować, jak żyć. Teraz"
Dobra Dusza Forum

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez Michał 1972 08 sty 2012, 02:39
Ponad pól roku jestem na forum i cały czas odkrywam nowe ciekawe wątki . Wierze , ze uprawianie sportu może pomoc , ale jak zacząć cierpiac na agorafobie? Problemem dla mnie jest przejście z domu do auta a co dopiero bieganie czy jazda na rowerze. Póki co nie mam żadnej metody na pokonanie leku prócz tych farmakologicznych. Może poczestuje sie Xanaxem i wtedy wybiore sie na wycieczkę rowerowa? Hmmmm...jutro spróbuje :D

-- 08 sty 2012, 01:44 --

Paweł BaX, Super stronka, zaczynam od jutra od joggingu w koło swojego domu :mrgreen: dzięki :uklon:
Życie jest jak transwestyta, wszystko ładnie pięknie , a tu nagle ch...!

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez Majkel86 08 sty 2012, 12:06
Musisz próbować :) Jak Ci się uda wyjść na ten rower to pewnie na drugi dzień znowu będzie strach przed tą sytuacją ale trzeba sobie za każdym razem na spokojnie przemyśleć tą sytuację i zastanowić czy na prawdę nie przesadzamy z oceną, bo przesadzamy za każdym razem :)

przez Michał 1972 08 sty 2012, 13:19
Majkel86, Byłem pobiegać :hide: nie przypuszczałem , ze jest ze mną aż tak zle :-| dwa razy po 4 minuty ciągłego truchtu to wszystko na co było mnie dzisiaj stać :oops: na pocieszenie pozostaje fakt, ze dałem radę bez benzo. Jutro powtórka , myśle , ze po tygodniu powinno być lepiej...

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez Majkel86 08 sty 2012, 16:58
No z kondycją różnie bywa ale po takim wysiłku zaraz się człowiek lepiej czuje :)

przez Michał 1972 09 sty 2012, 12:19
Dzisiaj było 0,5h na rowerze i faktycznie czuje sie lepiej niż wczoraj. Tylko 0,5h bo wybrałem sie bez rekawiczek i strasznie zmarzly mi ręce . Faktycznie to może sie sprawdzić, i wysiłek fizyczny w obojętnie jakiej postaci może być jedną z metod na pokonanie leku i jak sadze rownież depresji. Teraz jestem z małym, bo żona odsypia nocke ale jak sie obudzi , troche sobie jeszcze pójdę pojeździć .

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez kingula116 17 sty 2012, 21:41
Witam jestem tu naowa i ciesze sie se wlasnie tu trafilam.mi moja nerwica lekowa zaczela sie 2 lata temu po smierci meza brata przezylam to strasznie bylam wtedy swieza mamusia moj synek mial niecale 4 miesiace.zaczelam miec takie ataki strachu ze cos mi sie stanie ze napewno bede miec zawal bo lecze sie na nadcisnienie wsumie mozna powiedziec ze jest ksiazkowe ale leki biore slabe i male dawki ale biore,tk wiec sie tym wszystkim przejelam ze nie moglam noramlnie funkcjonowac zajmowac sie dzieckiem bolalo mnie w klatce piersiowej brzyuch i najgorasze zawroty glowy nogi jak z waty-gumy ojj masakra dostalam sie do psyhiatry stwierdil nerwice lekowa dal keki i zalecil terapie psychologoiczxna zaczelam brac leki troche sie poprawilo i chodzilam na terapie ale bardzo krotko poniewaz praca mi na to ie pozwalala.tak wiecnradzilam sobie sama z lekami bywaly dni bardzo ciezkie poprostu kazdy bol ktory mi sie kojazy z zawalem mostek,serce,reka cisnienoe podwyzszone konczyylo sie ogromnym strachemburaczkowa twarza i lodowatymi rekami nawet plakalam nieraz tak sie zlke i SlABO czulam,tak wiec nadszedl okres ze napady strachu-leku pojawialy sie adko raz n miesiac lkub dwa i trwaly 3,4,5 dni strasznirev tylam po lekachwiec poszlam do lekarza zeby zapytac czy moge odstawic oczywiscie robilam to bardzo pomalu tak wiec zeszlam z rexetinu i od 5 stycznia 2012 jestem bez lekow dostalam dorazniev afobam i uzylam go juz 2 razyponiewaz tak sie zle czulam ze az nw nocy musialam jechac do przychodni na ekg oczywiscie wyszlo ksiakowe wiec sie uspokoilam wtedy .ale czulam sie okropnie jak bym zaraz zaslabnac miala iwtedy same czarne mysli ze karetka nie dojedzie ze cos tam ehh bardzo ciezko mi jest w te okropne dni kiedy kek niewiadomo skad przychodzzi,zastanawiam sie czy to moze byc skutek odstawienia lekow wkoncu bralam je 2 lata.BARDZO PROSZE POMOZCIE MI BO JEST MI BARDZO CIEZKO MOJE GG 9518686 NAPISZCIE AA MAM 25 LAT ZAPOMNIALAM WAM NAPISAC ZASTABNAWIAM SIE CZY ABY NIE POWROCIC DO TERAPI PSYCHOLOGICZNEJ pstychiatra mi powiedziala ze jest mi nie potrzebna ona i leki tylko psychoterapia co myslicie czekam na gg

przez pisanka 19 sty 2012, 14:32
mi pomaga prysznic :-) i wyjście na powietrze. chociaż często boję się, że ktoś mnie zaatakuje i takie tam.. :P

przez namiestnik 20 sty 2012, 15:44
Mi też bardzo pomaga prysznic. Najlepiej z szorstką gąbką i jednym z ulubionych płynów.

przez Michał 1972 20 sty 2012, 21:16
Kupilem sobie mate ozonowa i releksuje sie kapilelami babelkowymi ;)

Velaxin 150sr 1-0-0
Chloroprothixen 15 0-0-2
Velaxin 75er 0-0-1

przez pisanka 20 sty 2012, 23:28
oglądam seriale i bezproduktywnie spędzam czas w internecie. wszystko byleby odciągnąć uwagę od stresu przed pójściem jutro na wystawę i w niedzielę do teatru :X (pierwsze wyjście na elicei z domu. chyba powinno być wszystko ok? a jak dostanę ataku?). zaraz prysznic - czuję, że w tym momencie zaczynam panikować. tak, prysznic pomoże.

przez Mightman 21 sty 2012, 11:15
Nie dostaniesz ataku, a jak dostaniesz to nie bój się o to że karetka niedojedzie bo dojedzie bo teatry są w dużych miastach a w dużych miaasyach szpitali od groma. Do tego pewnie idziesz do teatru ze znajomymi/rodziną/koeżanka/sympatią więc zakładając że przynajmniej jedna z osób Ci towarzyszacych zna twój problem pomoże Ci :) i najważniejsze nie narobisz sobie wstydu przed ludźmi. Ma być to miły wieczór spokojnie, puść sobie jakąś relaksacje odpręż się i głowa do góry i nie myśl o tym przede wszystkim. :papa:

Sortuj wg