Emetofobia - Lęk przed wymiotowaniem

Subforum poświęcone nerwicy lękowej.

przez alu 06 maja 2015, 20:51
arminn, smecta to lekki lek na biegunkę. Ja w razie wu mam aviomarin - liczę, że kiedyś mi uratuje życie. A co ciekawe - jak miałam GŻ to paradoksalnie mdliło mnie mniej niż na co dzień i miałam "tylko" gorączkę, biegunkę i ból wszystkiego.
alu

przez arminn 06 maja 2015, 21:14
alu, dziwne,że to powiem i wybacz,ale byłaś szczęściarą :mrgreen:
Ja swoją ostatnią GŻ wspominam co najmniej źle :roll:

Mi właśnie po tych moich żołądkowych perypetiach został dziwny nawyk/przyzwyczajenie.
Zawsze muszę mieć przy sobie jakieś miętusy.
Obojętnie,gdzie ide i po co.Po prostu MUST HAVE.
Boję się,że gdybym tego nie miała czułabym się nieswojo i jak na złość w razie przypływu "mdłego samopoczucia" nie miałabym się czym poratować :roll:
Żeby to mi kiedyś przeszło,masakra..
Samotność jest wtedy, kiedy nie ma mnie we mnie..

przez alu 06 maja 2015, 21:24
arminn, pewnie, że byłam! W ogóle ostatni raz rzygałam 16 lat temu, a mam lat 28. Mam nadzieję, że dociągnę do 80-tki bez rzyga.
Gdybym miała do wyboru wygrać szóstkę w totku czy mieć gwarancję nierzygania do końca życia to brałabym to drugie.

A tak w ogóle to dziś czuję się całkiem normalnie, ciekawe kiedy to się skończy, obstawiam, że niedługo :105:
alu

Doradca Nerwica.com

przez Doradca Nerwica.com
Polecam tych psychologów i psychoterapeutów z Twojej okolicy
Doradca Nerwica.com

przez arminn 06 maja 2015, 22:16
alu, uf ja ostatni raz jakoś z rok temu,więc po raz kolejny-szczęściara :mrgreen:
Heh właśnie tego Ci życzę ;) Żeby życie oszczędziło Ci rzygania.

Nie myśl o tym.
Ciesz się tym w tym momencie :smile:
Mam wrażenie,że to samopoczucie zagości z Tobą do jutra..i nawet dalej :yeah:

przez Arasha 07 maja 2015, 00:43
arminn, witam Cię także serdecznie w naszym wątku ( chociaż już wcześniej zachęcałam Cię do wstąpienia do Jęczarni, ale teraz już wiesz, gdzie możesz się wyżalić :mrgreen: ). Jak widzisz nasza fobia wcale taka rzadka nie jest ... dla porównania na forum jest wątek o Fagofobii ( czyli lęku przed połykaniem ) i liczy on bodajże 20 parę stron, a jakby się tak bliżej przyjrzeć, to jest to zdecydowanie bardziej pospolita czynność :bezradny: Ja się już dziwakiem z powodu mojej fobii nie czuję, ale nie zmienia to faktu, że wcale jakoś lepiej mi z tym nie jest :?

Potwierdzam, że gastroskopię robi się w znieczuleniu i nie ma w trakcie ani po żadnych nieprzyjemnych odczuć! Inna sprawa, że większości z nas gastro w ogóle nie jest potrzebna :roll: Co do miętowego smaku, to już pisałam kiedyś, że ja noszę ze sobą wszędzie krople miętowe i wodę w butelce ( ostatnio rzadko korzystam, ale było tak, że buteleczka szła na tydz. :roll: ).
A gumy miętowe nie bardzo mi podchodzą, zdecydowanie wolę jabłkowe i w zasadzie tylko takie ( innych owocowych nie lubię ) ;)

alu, na wspólne to my się możemy umówić, ale ... picie herbatki imbirowej :mrgreen: Żadna terapia szokowa nie wchodzi w grę :nono: ( dobrze o tym wiesz ).

Aha ... próbowałam brać niedawno Eliceę i wytrzymałam aż 8 dni! ( do godz. od zażycia były mdłości i musiałam się ratować Clonem, dlatego rzuciłam w cholerę ). Niestety bardzo dużo ludzi ma na początku brania tych leków nudności, ale jakoś są w stanie wytrzymać te 2-3 tyg. ( w sumie nigdy nie wiadomo dokładnie ile? ). Tyle, że nie mają ... emetofobii ...
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

Gdybym mówił językami ludzi i aniołów,
a miłości bym nie miał,
stałbym się jak miedź brzęcząca
albo cymbał brzmiący.
zbanowany
dostałam ostrzeżenie, bo się broniłam... sprawiedliwość... to fikcja!

przez alu 07 maja 2015, 12:30
wczoraj wieczorem tak dobrze się czułam, że aż nie wiedziałam co ze sobą zrobić. Nie mogłam zasnąć ze stresu i pytania "co się dzieje, ze nic się nie dzieje?" "Na szczęście" od rana wszystko w normie, mdłości-mdłości-mdłości :105:
alu

przez Arasha 07 maja 2015, 16:15
alu, na drugi raz nie pytaj ;) Ciesz się po prostu tą chwilą, w której jest dobrze ... tak niewiele mamy takich momentów, dlatego tym bardziej trzeba je chwytać garściami!
Nie zamierzam się pod nikogo ustawiać, zamykać gęby, bo innym coś się nie podoba i brać na klatę czyichś zażaleń. Jestem sobą i sobą zamierzam pozostać.

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez arminn 07 maja 2015, 17:26
Arasha, No witam po raz kolejny :smile:
Fajnie,że nawet w takim wątku można się spotkać i miło zaskoczyć ;)
Co do gum miętowych to ja żuję prawie codziennie :roll: Z drugiej strony lubię i tak się też nauczyłam z "tamtych" czasów...

alu, Arasha ma rację :great: Ciesz się chwilą wytchnienia i radości ;)
Nie zadręczaj się pytaniami.Staraj zająć umysł czymś innym.Pomyśl sobie,że taki żołądek to mało ma do gadania,nie to co na przykład takie serce 8)
Pozdrawiam.

przez zmęczona_wszystkim 07 maja 2015, 17:56
Arasha napisał(a):
Aha ... próbowałam brać niedawno Eliceę i wytrzymałam aż 8 dni! ( do godz. od zażycia były mdłości i musiałam się ratować Clonem, dlatego rzuciłam w cholerę ). Niestety bardzo dużo ludzi ma na początku brania tych leków nudności, ale jakoś są w stanie wytrzymać te 2-3 tyg. ( w sumie nigdy nie wiadomo dokładnie ile? ). Tyle, że nie mają ... emetofobii ...

Ale da się wytrzymać te mdłości, nawet mając emetofobię, więc czemu odpuściłaś, zwłaszcza że wytrzymałaś aż 8 dni. Kilka dni więcej i mdłości by przeszły.

przez Arasha 07 maja 2015, 18:47
zmęczona_wszystkim, bo musiałam za każdym razem dowalać Clonem, a jestem i tak już mega wpakowana w benzo i bez tego mam problem! Poza tym nie miałam żadnej gwarancji, że mi ten lek pomoże :roll: Robiłam też przymiarki do doksepiny ( liczyłam, że jest to lek o innym mechanizmie działania i innym profilu skutków ubocznych, ale oczywiście mdłości też się pojawiły, tylko nieco później niż po Elicei :roll: ). Czemu nie mogę się np. pocić w nocy albo żeby mi serce łomotało? Już nawet zamieściłam ogłoszenie, że się zamienię skutkami ubocznymi :pirate:

A Ty nadal bierzesz paro? Widzę, że w ostatnim czasie jesteś bardziej zajęta, bo dawno Cię nie było na forum ;) Jak odbierasz to miejsce po liftingu?

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez JERZY62 07 maja 2015, 19:33
Arasha, po Doxepinie miałaś nudności? Ja kiedyś ten lek zażywałem i w ten czas nazywał się Sinequan ;)
To takie jak dobrze pamiętam kapsułki chyba coś z czerwieni, były 10mg i 25mg.
W jakich teraz postaci jest ten lek, kapsułki czy tabletki i jakiego koloru? :smile: Ciekawość ;)
♪♪♪

przez Arasha 07 maja 2015, 20:07
JERZY1962 napisał(a):Arasha, po Doxepinie miałaś nudności? Ja kiedyś ten lek zażywałem i w ten czas nazywał się Sinequan ;)
To takie jak dobrze pamiętam kapsułki chyba coś z czerwieni, były 10mg i 25mg.
W jakich teraz postaci jest ten lek, kapsułki czy tabletki i jakiego koloru? :smile: Ciekawość ;)

Takie nadal są - czerwono - różowe. Próbowałam obu dawek. Jak widać jestem skazana na benzo ... dobrze, że chociaż mirtę mogę brać :uklon:

a miłości bym nie miał,
albo cymbał brzmiący.
zbanowany

przez JERZY62 07 maja 2015, 20:11
Arasha, a po mircie nie masz jakiś dużych snów bo podobno po niej się dużo śni ;) ?
Interesuje mnie ten lek.
♪♪♪

przez zmęczona_wszystkim 08 maja 2015, 12:34
Arasha napisał(a):Poza tym nie miałam żadnej gwarancji, że mi ten lek pomoże :roll:

Nigdy nie ma takiej gwarancji, ale jak poświęciłaś tyle dni, to warto było pociągnąć dłużej i spróbować :D

A Ty nadal bierzesz paro? Widzę, że w ostatnim czasie jesteś bardziej zajęta, bo dawno Cię nie było na forum ;) Jak odbierasz to miejsce po liftingu?

Tak, biorę. Dalej w tej samej dawce. Nie przebywam tu często, bo ostatnio dokonuję wielu zmian i bardziej realizuję się w realu :D Poza tym coraz mniej podobają mi się ludzie na forum. Pojedyncze osobniki potrafią rzucać cień na całość :D Zresztą ostatnio nie mam takiej potrzeby, żeby tu częściej zaglądać. Szata graficzna jest mi obojętna, bo do wszystkiego można się przyzwyczaić :D

Sortuj wg