Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

dzięki za odpowiedź, pozdr

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:56 pm ]

Zażywam już sulpiryd ponad dwa tygodnie powinien już działać a wczoraj poczułam się źle czy to jest normalne, pozdr

 

[ Dodano: Dzisiaj o godz. 12:46 pm ]

pojawił się u mnie mlekotok czy to normalne przy zażywaniu tego leku?pozdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wera, Edyta- słyszałam, że po Sulpirydzie są jakieś dziwne zdarzenia tego typu (przyrost piersi-tak!) zatrzymanie miesiączki- na dłuższy okres czasu jest niebezpieczne, wiadomo.

 

Brałam, to był mój pierwszy lek, lekarz przypisał mi go po tym jak miałam dziwny, bezsenny napad w nocy, pobudzenie, sen taki, że nawet nie wiem czy spałam, wrażenia oddechu, dzwonienia telefonu, nawet nie wiem co to było PO FEVARINIE

Aha- niedawno mi się to powtórzyło, drugi raz- PO EFFECTINIE.

 

Dodam- miałam wtedy NIECALE 14 LAT, LEZALAM NA ODDZIALE.

Nie wiem, ja tego nie rozumiem jak lekarze-prowadzący, ordynatorka i reszta mogli wepchnąć neuroleptyk dzieciakowi z jakąś dziwną depresją- bo samo jej nie rozumiało i nie umiało wytłumaczyć.

 

Na dodatek Sulpiryd był fatalny, ojejej, jak od dziecka byłam taka troszkę pulchniutka tak waga podskoczyła z hukiem

 

Sulpiryd nie działał jak trzeba?

 

Dali Zyprexe- ten sam, ale silniejszy.

Miał usunąć 93% objaw.

 

O matko, gdybym spotkała tego lekarza to bym ze skóry obdarła XD Aż szkoda gadać- dzieci 13-letnie na oddziałach lekką ręką wprowadzają w neuroleptyki.

Parkinson- i tak sie spodziewam niezłej jazdy na starość, chyba zainwestuję w malowanie białego pokoiku z kratami w oknach.

 

CO DO KRECKOW SZYI, ITD- normalka, tzw. Złośliwy Zespół Neuroleptyczny, do każdego neuro lekarz dopisuje receptę z lekiem hamującym działanie i uprzedza, że tak się może zdarzyć.

Pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sulpiryd biorę od trzech tygodni. 200 mg/dzień. Jak dla mnie lek jest ok. Chociaż czasami czuję, że jednak biorę za małą dawkę. Prawie całkowicie zniknęły mi lęki, przez co jestem znacznie bardziej spokojna. Tylko humorek mi strasznie się zmienia w ciągu dnia. A podobno Sulpiryd pozytywnie na to wpływa. Jak mam większy 'napad lęku' wolę zamknąć się w pokoju i wsadzić nos pod poduszkę. Za jakieś dwadzieścia minut się uspokoję pogadam z kimś i wszystko jest jak wcześniej.

Nie mam mlekotoku, ale piersi faktycznie troszkę nabrzmiały i bolą.

Co do miesiączki będę wiedziała za jakieś trzy dni.

Przytyłam może 1,5 kg. Ale muszę przyznać, że zjadłam taką ilość wypieków świątecznych, że 1,5 kg to wręcz mało.

Co do kawy to piję dużo i często (mam za niskie ciśnienie jak dla mnie) i nie zauważyłam nic 'dziwnego'

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hejka.Postanowiłam zwrócić się do was z nastepującym pytaniem. Czy lek sulpiryd biorą tylko0 schizofrenicy? Mam kolegę który zazywa ten lek bodajze dwa razy dziennie ale twierdzi ż eleczy nim nerwicę. Tymczasem jak byk wszędzie jest napisane że to lek neuroleptyczny atypowy. Boję się ż emój kolega ukrywa przede mną to na co naprawdę jest chory. Tak więc od czego to jest lek?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od paru dni czuje sie przerażajaco. Cos jakby nie miała poczucia wlasnego ciała. Może to jest wina odstawienia Sulpirydu? W sumie nagle go odstawiłam na pare dni, później wróciłam do jednej tabletki dziennie i znów go odstawiłam. Nie orientujecie sie w tym temacie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore sulpiryd wtedy kiedy wiem, ze nie poradze sobie sama np. ze stresem. Wiem, ze nalezy go przyjmowac systematycznie, ale boje sie skutkow ubocznych jakie wywoluje sulpiryd. Wystarcza mi, ze zarzyje go np. przed jakims zaliczeniem lub egzaminem i stres, lęk, niepokój odpływaja...Mnie pomaga, choc nie wiem do konca czy on sam czy takze pomaga mi swiadomosc, ze go polknelam..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dawno temu miałem przygodę z tym sulpirydem, to stary lek i na mnie działał okropnie... wtedy miałem jazdy jakieś po dragach i nie wiem czy 'leczenie' nie było gorsze niż świr po LSD i trawie, przez kilka miesięcy przeszedłem przez takie piekło, że nie życzyłbym tego nikomu

 

może dla kogoś to działa, ja wtedy byłem bardzo młody i dla mnie to była masakra totalna

być może teraz działanie tego 'leku' byłoby inne, ale nie polecam go z własnego doświadczenia, dla mnie to był straszny syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja czasami tez po sulpirydzie mam dziwne jazdy...oczywiscie uspakaja mnie, rozluznia, powoduje totalny chillout, ale zauwazam czasem, ze jestem za bardzo na luzie po polknieciu, tzn. nawet w towarzystwie strasznie spietych wazniakow, ktorych sie na ogol strasznie boje (moi wykladowcy), potrafie zartowac, smiac sie i sympatycznie z nich sie nabijac...to dziwne, bo tak jak wspomnialam, zazwyczaj paralizuje mnie stres. Ostatnio takze, okazjonalnie, łykam seronil, ktory sprawdza sie takze na innym polu...oprocz uspakajania hamuje troche apetyt, a co najwazniejsze nie jest psychotropem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Bralem ten lek , to zaraza , strsaszna plaga , przytylem po nim ze 20 kg , do dzisaj mam zaburzenia apetytu po nim nie moge dosc do siebie a mienlo juz 15 lat jak go nie biore , osoby ktore znalem i ten lek braly rowniez przytyly , bez wyjatku kazda jedna , wszystka ta chemie o kant ...potluc i w kosmos wyslac :mrgreen:

 

pozdrawiam Marek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trochę mnie tu nastraszono. Właśnie odstawiam Seronil bo fatalnie na mnie działał. Pozostaję przy Efectinie i właśnie lekarka dorzuciła mi Sulpiryd. Trochę mnie to jakby zaniepokoiło. Czy rzeczywiście pobudza i działa "antyautystycznie"? Moja depresja doprowadziła mnie do stanu kompletnej obojętności, braku sił, chęci. Mam nadzieję, że ten lek zadziała. Choć mam trochę obaw... Ale się zobaczy. Co lekarz powie. Po jakim czasie widać efekty działania?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę Sulpiryd ponad 3 tygodnie i tak jak u większości: przytyłem, poza tym zniknęły lęki i wróciło poczucie bezpieczeństwa ale czuję że na dłuższą metę muszę spróbować czegoś innego, działanie antydepresyjne ma raczej małe, przynajmniej w dawce 200mg dziennie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:shock: Jeju. To co tu piszecie o tym leku - zastanawiam się, czy go nie wysłać do ścieków jak radzi Blue... :shock: Jak komuś po anoreksji można przepisać ten lek???!!! Niby się wyleczyłam, ale na litość boską, pewne odchyły się już nie wykorzeni z mojej głowy!!!

Psychiatra zmienił mi wczoraj lek z anafralinu na sulpiryd. Anafralinu nie moge brać, bo nasila u mnie pewne niebezpieczne objawy, a tu taka jazda z sulpirydem! Tego to nawet palcem nie tknę! :shock:

I tak od razu 800 dawka! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Marianku, mój drogi, praaaaaawie mnie przekonałeś :lol: szczególnie mnie kusi wyregulowanie pracy żołądka i jelit :mrgreen:

No może spróbuję, ale na pewno nie od takiej dawki.

Cmok Ciebie!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

He, ja trochę kombinuję. Biegunka nie przeszkadza prawie byłej anorektyczce. Taki tok myślenia - chory wiem, pracuję nad tym. Ale zastanawiam się, czy ten lek ograniczy dolegliwości, które najbardziej mi dokuczają w chwili obecnej (omamy słuchowe i chwilowe zaniki pamięci), a które utrudniają mi codzienne funkcjonowanie i stwarzają zagrożenie zdrowia i życia dla mnie i innych (w pracy)!!! :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×