Skocz do zawartości
Nerwica.com

SULPIRYD (Sulpiryd Hasco/Teva)


Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

112 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sulpiryd pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      78
    • Nie
      24
    • Zaszkodził
      23


Rekomendowane odpowiedzi

Ja już ponad miesiąc łykam Sulpiryd i jakoś nie widzę negatywnych skutków. A wręcz przeciwnie, nie mam tak wielkich problemów z podniesieniem się z łóżka, wyjściem z domu itp. Tak jakbym miała większe chęci do roboty. Nie muszę się tak bardzo zmuszać. Nie zauważyłam żadnych dziwnych objawów. Może jedynie mam jakby puściejszy umysł. Czuję się jakby tak lżej. Tj. mniej myślę, nie mam takich ciągów negatywnych myśli, ale z drugiej strony trudniej mi na czymś się skupić czy przemyśleć. Że tak to określę z mózgu zrobił mi się jakiś budyń. Póki co nie jest to specjalnie uciążliwe ale co będzie dalej zobaczymy. W poniedziałek idę do psychiatry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A mnie sulpiryd przypisał gastrolog,który stwierdził,że moje zaburzenia żołądkowo-jelitowe są spowodowane nerwicą.Powiedział,że to łagodny lek nie powodujący uzależnienia.Odstawiłam go jednak ponieważ

po pierwsze nie widziałam żadnej poprawy,a po drugie szereg skutków ubocznych:od drżenia głowy do mlekotoku i zatrzymania miesiączki.Musiałam brac progesteron w zastrzykach, żeby wywołac miesiączkę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja biore sulpiryd juz prawie rok (na depresje), wczesniej bralem 2 razy dziennie po 50mg, teraz juz tylko raz dziennie. Moze to przez tak mala dawke, ale nie zauwazylem zadnych pozytywnych ani tez negatywnych skutkow. Myslalem, zeby juz odstawic, ale psychiatra jest innego zdania wiec biore.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd brałam jakiś czas temu, jedyne działanie, jakie zauważyłam to zatrzymanie okresu:) Dobrze, że sama odstawiłam bo lekarz oczywiście nie ostrzegł mnie, że można się uzależnić. Jovita, czy to prawda, że nie wolno przez rok brac tego samego leku? Nawet jeśli pomaga??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przeraził mnie ten sulpiryd. Zazywam go razem z asentrą od miesiaca(depresja+zaburzenia lekowe). Na plus- psychicznie faktycznie lepiej. Nie mam juz problemów jelitowych. Niestety sa również minusy. Jem za trzech:(, przytyłam już ze 3 kg.Do tego moje piersi.... Wielkie, obrzmiałe i bolą. Żeby tylko mlekotok sie nie pojawił... Jak tak dalej pójdzie to będę wygladac jak monstrum, co z pewnościa nie pomoże mi w wyjściu z depresji Nie kojarzyłam sulpirydu z tymi objawami. Mam nadzieję, że lekarz zmieni mi to paskudztwo na cos innego. Jak nie zmieni sama odstawie! Czy sa jakieś problemy po odstawieniu tego leku?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jovita, czy to prawda, że nie wolno przez rok brac tego samego leku? Nawet jeśli pomaga??

 

moje zdanie jest takie:nie mozna!!!!!!!!!! przyklad mojej przyjaciolki babcia chorowala na depresja i stosowala rok te same prochy , po roku czasu wyladowala w szpitalu z dziwnymi urojeniami i wizjami , widziala czarne dziury do ktorych wpadala lub rozmawiala z Bogiem - acha byla normalna chora osoba na depresje i co prez lekarza popelnila samobojstwo gdyz faszerowal ja tymi samymi prochami rok czasu!

ROK TO ZA DUZO STANOWCZO!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sulpiryd bralam 3 doby (w szpitalu) najpierw 50 a pozniej 100 dziennie i w drugiej dobie pojawila sie zupelna obojetnosc do zycia, oraz problemy z widzeniem (przyblizanie i oddalanie sie obrazu) do tego zajebiste zawroty glowy. Obchod zdecydowal, ze lek trzeba jak najszybciej odstawic i znowu jestem na lekachz grupy SSRI

 

btw. u mnie w szpitalu kilku babka po sulpirydzie pojawilo sie mleko w piersiach...wiec ponoc to skutek uboczny wystepujacy dosc czesto....

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×