Skocz do zawartości
Nerwica.com

WENLAFAKSYNA (Alventa, Exyven, Efectin ER, Efevelon SR, Faxigen XL, Faxolet ER, Lafactin, Oriven, Prefaxine, Symfaxin ER, Velaxin ER, Venlafaxine Aurovitas/ Bluefish XL, Venlectine)


Miss Worldwide

Rekomendowane odpowiedzi

Tak! Miałem "prąd" w głowie, który również przechodził na nerwy w kończynach. Musisz bardzo powoli odstawiać Effectin - odsypuj po kuleczce co dwa dni np., bo inaczej to jest masakra. Ja "prądy w głowie" miałem przez jakieś trzy miesiące, oczywiście z różnym nasileniem, ale Effectin brałem przez 3 lata z przerwami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere

 

Mam skierowanie - dziś odebrałem na oddział nerwic na Akademię Medyczną ale spóźniłem się o kilka minut na izbę przyjęć (tylko do 14 :( ). Dziwne bo w moim skierowaniu lekarz wpisał mi F32 czyli epizod depresyjny :mhm: Musze śmigać tam z rana, mam nadzieję że będzie jakieś wolne miejsce, z tego co słyszałem od pielęgniarki jedna osoba jutro wychodzi ale nie wykluczone że ktoś już jest zapisany na jej miejsce. Mają tam kontrakt na 14 i PÓŁ łóżka (dosłownie) :roll:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matt FX, mnie tam za pierwszym razem przyjęli,ale ja zwiałam,bo wydało mi się tam ohydnie,a za drugim razem gdy już byłam zdeterminowana do podjęcia leczenia,nie przyjęli.dziwna sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może dlatego że zwiałaś? :smile: By the way chciałbym żeby mnie tam wzięli, jak byłem dziś tam przez chwile poczułem taki spokój w tym sensie że robię coś dla siebie żeby poprawić swoje samopoczucie. To już sam nie wiem co lepsze czy pójście tam czy na "sreberko" :? Dziś rozmawiałem z terapeutą na temat tych myśli to wyjaśnił mi że potrafię odróżnić dobre od złego, że np popełnienie czegoś, zrobienie sobie krzywdy jest złe i nie tracę świadomości wiem gdzie jestem itd, pomimo tego że mam takie jazdy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przyjmowałem Seroxat od 9 lutego (miesiąc, na lęki i nerwice ale przyszła depresja), później Citabax i Spamilan przez 5 dni (nie wytrzymałem, skutki uboczne, myśli samobójcze strasznie nasilone - odstawienie), przez 4 dni było spoko miałem tylko derealizację a później wskoczyłem na Effectin i tak męczę się na nim do dziś, najpierw przez tydzień 37,5 a później aż do teraz 75 (czyli jedną kapsułkę). Lęki że stracę kontrolę, natrętne myśli samobójcze, skojarzenia ze śmiercią, poczucie winy, bycie bezużytecznym, poczucie beznadziei i niskie poczucie własnej wartości nasilają się i nic nie przechodzi od 5 tygodni brania Effectinu :( Albo jestem ciężkim przypadkiem albo nie wiem co, boję się o swoje życie bardzo i np jest tak że przychodzi lęk i myśl "zaraz mi coś odpierdzieli!" i chodzenie w kółko albo płacz i przeczekiwanie tego stanu. Te gówniane myśli są cały czas :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To sie nie dzieje dobrze - hmmm - effectin to naprawde swietne lekarstwo- pech, ze nie dziala.

 

 

Dzialanie lekarstw (pelne) zwykle nastepuje po 2-3 miechach, ale po 5 tygach cos powinno ruszyc.

 

 

Jak jest tak zle to musisz isc do psychiatry no i pewne szpital- innego wyjscia nie ma.

 

 

Trojpierscieniowe dostaniesz i bedzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tym bardziej że Effectin pomógł mojemu ojcu kiedyś na depresję (fakt że w większych dawkach) :( Także sam nie wiem co robić. Boje się że żadne leki u mnie nie zadziałają i że jestem jakimś nieuleczalnym przypadkiem :(

 

[Dodane po edycji:]

 

Poza tym mój terapeuta mi mówi że zbyt wierzę w leki, heh ja teraz nie wierzę już w żadne leki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale te leki naprawde dzialaja ! Nie ma kichy, ze nie zadzialaja.

 

Masz tyle opcji :

np

 

- Effectin wieksza dawka plus Leviron

-2 x SSRI naraz

-TLPD

-TLPD + SSRI

- TLPD + SNRI

-TLPD + SSRI + neuroleptyk

- Amitryptilina plus IMAO (w warunkach szpitalnych)

- IMAO

 

Elektrowstrzasy.

 

Myslisz, ze takie kuracje nie dzialaja ? Dzialaja - na pewno sie wyleczysz. Bedziesz mial jescze hipomanie :P.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gówno.właśnie wróciłam z akademii,zaszyli mi szyję,którą sobie rozkroiłam nożykiem modelarskim.

"u pacjentów młodych(18-25) istnieje zwiększone ryzyko wystąpienia myśli samobójczych,zachowań agresywnych szczególnie z przejawami wrogości i gniewu."

Jest to fatalny lek dla mnie,najgorszy z jakim miałam do czynienia.

Zenonku skoro bierzesz lek slabszy i zadziałał po trzech tygodniach to wychodzi na to,że efectin który uważasz za mocniejszy powinien działać już.Reguły nie ma.Ja też sie naczytałam,że efectin to wspaniały,cudowny lek i dlatego próbowałam sie przemęczyć.Ale nie slyszalam by ktoś sie z nim męczył tak jak ja na początku,a potem "nagle" mu pomogło.jak dla mnie to ścierwo.

Pa Pa efectinku!!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere! Czyli kurna też powinienem go odstawić w pizdu! :( Na mnie też kilka razy zadziałał "pobudzająco" niczym jakaś amfa i w zeszłym tygodniu też nie mogłem spać po nocach i się katowałem filmami jakimiś żeby zasnąć ale z kolei nie miałem takich silnych jazd jak w tym tygodniu lęków że pójdę i się potnę z byle tego że ludzie są szczęśliwi a ja nie :( Szczerze stany zwyżkowe mógłbym wymienić na palcach jednej ręki i były to raczej wieczory tylko - nic szczególnego - kiedy te myśli mnie odpuszczały i miałem w miarę spoko samopoczucie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matt FX, nie wiem ile masz lat,ale jeśli jesteś młodym osobnikiem (jak i ja) i ten lek nasila Ci myśli samobójcze to go poprostu odstaw w pizdu.2godziny temu usiłowałam sobie przepiłować tętnicę (dodam,że nie jest to mój naturalny,codzienny rytułał).A jesli Ty sie tak męczysz 5 tygodni,no to dzięki bardzo;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem wenlafaksyna sprawdza sie najlepiej w depresjach endogennych z silnym zachamowaniem ruchowym choc zawsze znajdzie sie człowiek z danej kategorii który zareaguje źle na lek..na wszelkiego rodzaju nerwice zalecane sa przede wszystkim SSRI ... pomimo ze słabiej wychwytuje noradrenaline niz paroksetyna która do grupy SNRI nie należy to jednak wenlafaksyna ze wzgledu na zrównowazony jej wpływ na wychwyt serotoniny i noradrenaliny ma wiekszy od paroksetyny potencjał pobudzania norepinefryny...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere No to są lęki że mógłbym coś zrobić sobie i lęk przed utratą kontroli że mi coś odwali i podetnę sobie żyły z byle gównianego powodu :( Aha, mam 25 lat (26 rocznikowo)

Zbychu Możesz mieć rację, bez kitu!

 

Aha co do tych - myśli - one się pojawiły w momencie kiedy zacząłem brać Citabax i miałem z nim mnóstwo problemów, skutków ubocznych itd dlatego go odstawiłem po 5 dniach, przez 4 dni był spokój i znów mnie naszły jakieś natrętne myśli na ten temat, następnego dnia zacząłem brać Effectin i te myśli są nadal i mnie nie opuszczają nic a nic a przecież chce żyć! (czyli ta zmiana leków SSRI z Seroxatu na Citabax mogła mnie popieprzyć - sam to przyznał mój pierwszy lekarz psychiatra i powiedział "sorry" :( ). Effectin przepisał bo brał go mój ojciec i jemu akurat pomógł na depresję (zastosował jakby "wywiad rodzinny").

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zbychu, paroksetyna należy do ssri-sprawdź sobie na wiki lub gdziekolwiek,jestem tego pewna.nic nie jest podane nigdzie o jej wplywie na noradrenaline.

Nie mam nerwicy.Mam depresje w przebiegu borderline personality disorder.Nie mam energii ,motywacji i chęci do życia,więc sądziłam,że to lek dla mnie.Niestety najwyraźniej myliłam się.

 

Matt FX, spróbuj sobie fevarin,łagodny delikatnie poprawiający nastrój i okay na lęki i natrectwa.dla mnie osobiście najlepszy jak dotąd na depresję i myśli samobójcze był seroxat.bioxetin też był okay,chociaż trochę mnie usypiał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere

 

Brałem Seroxat ale ten mój lekarz zamiast mi powiedzieć żebym odczekał z tym lekiem i przeczekał "ciężkie chwile" (to był 4 tydzień) zmienił mi go na Citabax. Ja nie wiem kurde co w końcu mi jest, czy to depresja z nerwicą czy sama nerwica czy sama depresja, naprawdę te myśli mnie wykańczają powoli :( Non stop jestem w lęku że np widzę jak znajomi mówią o mnie w czasie przeszłym jakbym już nie żył itd. I boję się że tego nie wytrzymam czy coś, jakiś hardkore! Czy to możliwe żeby trzeci lek i nie działał na mnie? :why:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matt FX, na mój gust to Ty masz natręctwa po prostu.A,że dotyczą one myśli samobójczych i samobójstwa,to Twój doc podciągnął to pod depresje.U mnie seroxat usunął lęki w połączeniu z psychoterapią.Co do efrectinu i citabaxu,to działają na mnie tak jak i na Ciebie-źle.Weź sobie afobam czy co tam masz doraźnego wypij herbatkę i włącz sobie coś w tv.A efectin do kosza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Shadowmere

 

Coś w tym jest z tymi natręctwami, nie potrafię sobie poradzić jakoś :? Kurde mam nadzieję że przyjmą mnie na ten oddział nerwic jutro (że będą miejsca) bo jak nie - pakuję się (tzn spakowany już będę) i śmigam na srebrzysko w pizdu bo nie widzę innego wyjścia. Terapię dokończę jak się wyciszę odpowiednimi lekami i naładuje "baterię". Na tym oddziale nerwic najbardziej mi zależy w zasadzie ale na srebrzysku też mi pomogą przecież.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×