Skocz do zawartości
Nerwica.com

Mój dzisiejszy dzień


daablenart

Rekomendowane odpowiedzi

Na pewno ktoś z nas brał :) jakikolwiek by lek nie przepisała :)

Śmieje się a sam nie wiem z czego, wczoraj zachwalałem dzień a dziś lipa straszna, nie mogę nawet pisać na klawiaturze bo jakoś dziwnie mi się widzi, nie wiem już co jest kaman, może ja się po prostu prześwietle cały!! chciałbym wiedzieć że lecze się na COŚ konkretnego a ta nerwica to jest jakiś kosmos, nie do przewidzenia ani w czasie ani w miejscu. Dostałem ataku dziś z chwili na chwilę i do tego ogólnie dobrze się czułem i to było o tyle koszmarne że czułem się jakby mnie pierwszy raz to złapało :( czemu to wraca, czemu nie mam w sobie tyle silnej woli żeby to gó.wno zmiażdzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Scrat-znalazlem informacje o ukladzie współczulnym i o tej reakcji.i scczerze powiem,ze pare objawów mi nie pasuje:nie mam nadciśnienia a wręcz przeciwnie i nie mam jeszcze innych objawów..Nie wydaje mi sie że psychika moglaby np. spowodować obniżanie cisnienia....i duszności.....najchęytniej cały bym sie prześwietlił ale niestety nie moge tego zrobic........mialem robione RTG płuc i jamy brzusznej.ale tam skupiono się tylko na tym co lekarz napisal a nie na całości obszary zdjęcia............chodż moge sie mylić..........

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hah, a ja jestem na nowych lekach przeciwmigrenowych i paradoksalnie uderzeniowa dawka kofeiny + ergotaminy działa na mnie niemalże rozweselająco, o rozpieraniu energią, optymiźmie i energii do życia nie wspomnę... ciekawe, jak długo to potrwa :roll:

 

i tylko jeden atak lękowy! ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam :) nie chcę zakładać nowego tematu więc pozwolę sobie napisać tutaj.

A mianowicie mam nietypową sprawę : zdarza mi się w nocy że podczas snu w pewnym momencie wiem że śpię ( tzn jestem świadoma we śnie że śnię ) i chcę się obudzić i wpadam w tym śnie w panikę ( I POWTÓRZĘ CHOĆ TO DZIWNE ŻE JESTEM W PEŁNI ŚWIADOMA ŻE ŚPIĘ ) no i tak próbuję się obudzić ale nic z tego i jest taki moment że czuję jakby moją głowę coś ściskało z dwóch stron i wtedy się dopiero budzę I TU MOJE PYTANIE MIAŁ KTOŚ KIEDYŚ COŚ TAKIEGO?? ALBO WICIE CO TO JEST?? TO JAKAŚ PSYCHOZA CZY ZABURZENIE NEUROLOGICZNE? CO Z TYM ZROBIĆ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosiulko dzięki za pomoc, miło mi że poznałem kogoś o tym samym schorzeniu. Rzeczywiście przeczytałem ulotkę od No-Spa forte i działa rozkurczająco. Tyle że nie wydaje mi się aby to był skuteczny lek na refluks, więc poszedłem do szpitala bo już miałem dość tych bóli. Dostałem przynajmniej diagnozę i bardziej celujące w problem leki. Ostatniej nocy znowu bardzo mnie bolało ale dopiero zużyłem po jednej tabletce każdego z leków. Dzisiaj dzwoniła do mnie moja pani doktór i powiedziała że skoro już diagnoza została postawiona to trzeba jeszcze zrobić gastroskopię. Ciekaw jestem co wykaże. Plecy i klatka piersiowa już prawie mnie nie bolą, za to w dołku pod mostkiem i na wylot do pleców po drugiej stronie jest masakra, szczególnie w nocy. W dzień też boli ale w miarę szybko przechodzi. Co do zgagi, to na długo długo zanim zaczęły się moje bóle na początku grudnia to odbijało mi się często po każdym posiłku, lecz było to moim zdaniem takie normalne odbijanie jak u każdego. Natomiast sporadycznie występowało cofanie się gorzkiego kwasu z żołądka aż do ust, ale takie coś miałem również kilka dobrych lat temu, zresztą z opowiadań wiem że inni ludzie też to mają. A co do diety to bym był ci wdzięczny gdybyś napisała mi co konkretnie można jeść a co nie. Trochę poczytałem w necie ale nie ma to jak praktyka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:( matko co za stres... za chiwile mam egzamin a czuje sie już tak fatalnie że szok :/ ledwo oddycham kręci mi się w glowie i w ogóle cala drętwieje ie wiem co mi sie dzieje :( masakra :( trzymajcie kciuki, bo ja musze to przetrwać, a niewyobrażam sobie tego narazie :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że mój dzisiejszy dzień będzie taki jak wczorajszy - okropny. Wczoraj wzięłam nowy lek (alvente) i po 8 godzinach zaczęło sie dziać coś dizwnego , głowa mi sztywniała , szczękościsk ból głowy zwłaszcza w okolicy zatok taki ,że nawet nie mogłam mówić, bo ból nasilał się, ciśnienie się podwyższyło. Masakra. Noc jakoś przeżyłam. Teraz jestem w pracy tylko dlatego ,że w domu bałam się zostać sama.Nadal mam strasznie napięte mięśnie twarzy i głowę jak nie moją. W pracy z moimi koleżankami czuje się bezpieczniej.

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fear, hej przede wszystkim unikaj wszystko co jest związane z miętą (to wzmaga wydzielanie soków żołądkowych) chodzi o cukierki miętowe, napoje a przede wszystkim wszelakiego rodzaju gumy do żucia nawet te owocowe Jeśli chodzi o napoje to nic gazowanego tylko niegazowane i soki. Co do potraw to nie powinno się jeść przede wszystkim grochówek fasolówek itp. Unikaj tak samo kiszonych ogórków i konserwowych, u mnie po konserwowych to tak w plecach dusi że aż ciężko się oddycha tak jakby ktoś mi usiadł na prawym boku tak w okolicy wątroby :? Na początku musisz uważać na potrawy smażone im mniej tłuszczu tym lepiej zresztą na początku powinieneś całkowicie to wyeliminować a póżniej stopniowo dokładać do menu Gotowane potrawy to jest to bo są lekko strawne Jak np. miałam na obiad mielone to inni domownicy mięli smażone a ja gotowane pulpety :mrgreen: Jeśli zażywasz już leki na to to dobrze Jeśli coś zjesz i w tym czasie będziesz czuł ból to sam już zauważysz że tego nie powinieneś jeść ;) Powodzenia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

człowiek nerwica, nie denerwuj się tym tak bardzo bo przez to coraz bardziej się nakręcasz no i co z tego że pulsuje ci w skroni to jest normalka każdemu się takie coś zdarza Nic ci nie jest to po prostu nerwy przecież sam dobrze o tym wiesz ;) Olej to w końcu wszystko po co ci to ??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Gosiulku. Teraz po części rozumiem już. W ostatnich miesiącach nagminnie żułem gumę, potrafiłem żuć po kilka gum miętowych dziennie. "Napychałem" się jedzeniem, podjadałem. To był błąd. Najbardziej się boję, żeby gastroskopia nie wykazała jakiegoś przełyku Baretta albo co gorsze raka przełyku. Boże jak ja się strasznie boję wyniku tego badania, lęki mnie łapią... Badanie mam pod koniec grudnia. Dzisiaj już prawie w ogóle mnie nie boli, nie palę i nigdy nie paliłem, mam 31 lat ale boję się że już w tym wieku coś może być.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fear, nie no zaraz sobie raka nie wmawiaj no co ty !!! Takie objawy jak twoje nawet nie wskazują na jakiegokolwiek raka !!! Tym bardziej że sam napisałeś że żle się odżywiałeś Widocznie masz żołądek rozregulowany i dlatego stąd te objawy. Kawałek żołądka jest po prawej stronie i dlatego plecy ciebie bolą i dusi to jest normalne przy takim schorzeniu ;) nie ma czego się bać Pisałeś też że miałeś już robiona gastroskopie to skąd te obawy ??

A tak w ogóle mój dzisiejszy dzionek taki se Miałam wolne od pracy ale za to musiałam pozałatwiać sprawy w Urzędach i polatać po mieście Nawet nie miałam żadnych lęków ani nic fajnie było kurcze żeby nie zapeszyć bo dzień się jeszcze nie skończył tfu tfu Pozdrawiam wszystkich

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak Gosiulku tylko że ta gastroskopia była robiona w 2001 r. kiedy miałem 24 lata! Pisałem, że kilka lat temu, powinienem to napisać bardziej precyzyjnie. W szpitalu postawiono diagnozę bez zrobienia gastroskopii, chociaż będąc tam myślałem że mi ją zrobią. Pani doktór mnie przebadała, opukała, zmierzyła ciśnienie, naciskała na różne miejsca na brzuchu. Popytała się o wszystko i potem postawiła diagnozę. Oczywiście przed postawieniem diagnozy miałem zrobione EKG i badanie krwi które były OK. Tylko tej gastroskopii nie było robionej. Najgorzej mnie przeraziło to, że na Wikipedii jest napisane że jednym z rzadszych objawów raka przełyku jest ból zamostkowy promieniujący do pleców a ja taki miałem. Fakt że leki pomagają, ale wiesz jak to jest człowiek ma tendencję do zamartwiania się. Chciałbym być silniejszy. Pocieszające jest to, że dzisiaj moja pani doktór rodzinna powiedziała mi że to albo wrzód albo refluks, ale o tym zadecyduje gastroskopia.

 

---- EDIT ----

 

A ty kiedy miałaś robioną gastroskopię? Czy od razu po wystąpieniu objawów? Czy dopiero później?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fear, Gastroskopie robiłam jakoś po około 2 miesiącach ale lekarz mi i tak od razu powiedział w czym rzecz tylko tak dla pewności chciał sprawdzić. A no widzisz nawet doktorka potwierdziła tobie że to nie rak także nie zamartwiaj się na zapas bo po co. Nerwy tez swoje robią jeśli chodzi o żołądek.Początki były kiepskie bo tylko co zjadłam to zaraz wymiotowałam wszystko i te okropne bóle w okolicy pleców Teraz jest lepiej i tylko dorażnie biorę leki jak już no i już mogę normalnie jeść ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wróbelku i co nie piszesz co i jak :) powiedz jak poszło ale chyba dobrze bo jak źle to byś napisała :) Ja dziś miałem wizytę u dentysty, zostałem zmuszony bólem żeby tam pójść :) I w końcu usiadłem na fotelu i zaczeła się jak zawsze jazda, uczucie że muszę stamtąd wybiec, panika w głowie a serducho mi tak biło że aż lampa i jakiś przy boku fotela komputerek skakał w rytm bicia, aż ten lekarz się dziwnie patrzył :) już miałem podziękować ale mówię kurde no raczej nie zwariuję nie umrę więc o co chodzi? jakoś wytrwałem :)

Człowiek nerwica nie wsłuchuj się tak we wszystko co się dzieje w twoim organizmie, ja sam często tak robię i łapę się na tym a później jak dobrze pomyślę to wiem że tak samo mi się niektóre rzeczy robiły np. jakieś bóle czy coś jak nie miałem tego dziadostwa, tyle że teraz skupiam się na tym przez inne objawy, lęki i czuje się jeszcze gorzej

Nosiłeś się z zamiarem pójścia do pracy, moim zdaniem jakbyś dobrze trafił, to by cię ona wyciągneła trochę z tego bagienka :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurwa mam dosyć tego życia,co chwile mi coś jest,jestem sam,nie potrafie wyjśc do ludzi a i jeszcze wszystko musze zawsze spieprzyć...za pare dni mam egzamin i pomimo wielu godzin przerobionych na placu wciąż nie za bardzo sobie na nim radze,wręcz tragicznie:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czlowiek nerwica....czy porobiles badania na cukier,zelazo i ferrytyne? Nie powinienes tak ostro wsluchiwac sie w swoje cialo,masz nerwice i takie wsluchiwanie sie to jeszcze bardziej nakreca te wszystkie objawy.Uwierz nam dobry czlowieku:-)...bo wszyscy przez to przechodzimy i wiemy dokladnie jak bardzo mozna sie wkrecic.Mnie tez czasem pulsuja skronie,nie jest to nic nie zwyklego a Ty sie odrazu tym przejmujesz.Robiles echo serca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie zrobiłem,i nie moge narazie zrobic przez moją matke....nie potrafie jej sie przeciwstawić....... jestem frajerem:(.......jak ja siebie nienawidze:( Ona mi cały czas pieprzy że jestem chory psychicznie i każe mi jeśc tabsy któych kompletnie nie potrzebuje już bo nerwice kontroluje...i daawno ataków lęku nie mialem .Najchętniej to ona by mnie do psychiatryka wysłała...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uff, co za cieżki dzień, oczywiście wszystko przeżyłam, nie zemdlałam i nie dostałam zawału, ale było blisko, hehe :P

 

człowiek nerwica, wiesz co, tak czytam co piszesz i już któyś raz zauważam że cały czas mówisz o swojej mamie... nie poddaj się jej!! wiem że jest ci ciężko, sama ostatnio też z lekarzem doszłam do wniosku że nie mam w ogóle swojego zdania, co baaardzo obniża moją samoocenę i takie tam... tak więc myślę że trzeba zrobić jakiś krok w tym kierunku ;) może porozmawiaj z nią na spokojnie, ale podejdź do tego z pewnością siebie, żeby wiedziała że nie masz już 10 lat, jesteś dorosłym facetem i będziesz sam za siebie decydował!! życze ci powodzenia, moze coś dobrego z tego wyniknie ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam ochotę kogoś zabić i to poważnie dzień się rozpoczął już nad ranem od telefonu osoby która mam cheć zabić że córkę mam w szpitalu a to winna tylko tej osoby teraz prosto ze szpitala przyjechałem do pracy gdzie na mnie wściekli bo wcześnie rano miałem jechać na Śląsk spałem 2 godz i padam na ryj a później znów do szpitala :cry:

 

a tą szm.... to dziś ...... gołymi rękami jak ja tam spotkam bo oczywiście co jak ja przyjechałem to pojechała po rzeczy dobrze wie że jej winna oj trzymajcie mnie :!:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No ja już po wizycie u psychiatry która odbyła sie w sumie wczoraj. Dostałam Seronil czy ktoś z was to brał? Czego mogę sie po tym spodziewać? Pytam bo na ulotce wyczytałam takie rzeczy, że strach się bać;/ zresztą to chyba jakiś polski odpowiednik prozaku^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×