Skocz do zawartości
Nerwica.com

KW. WALPROINOWY/KW. WALPROINOWY + WALPROINIAN SODU/ WALPROINIAN SODU(Convulex/Depakine Chrono, Depakine Chronosphere, ValproLEK/ Absenor, Convival Chrono, Depakine)


Mizer

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      37
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      18


Rekomendowane odpowiedzi

czarnobiała mery, nie

 

myślę jednak ,że pisarze mogą brać dorażnie Dekapine ,by nie stracić szajboweny pisarskiej

Wczoraj na noc wzięłam tę depakinę i się wyspałam, ale nie mogłabym się dobudzić i myślę, że depakiny starczy mi już na jakiś czas. Teraz czas na dalszą twórczość! :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

coma, i jak Ci na tym licie?

 

 

elfrid, skomplikowana sytuacja u mnie bo odstawiałam część leków, a z drugiej strony dostałam lit i teraz nie wiem czy zle się czuję od litu czy z powodu odstawienia tamtych leków; a generalnie jest nieciekawie, jest napięcie mięśni, mrowienia, drętwienia, tiki, drżenia no i niepokój ruchowy pomimo odstawienia fluoksetyny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że mogę powiedzieć lekarce, że sobie restartuję system biorąc depakinę doraźnie co kilka tygodni? Czy lepiej nie mówić?

Ale doraźnie ona działa zajebiście. Jest nowa moc do pisania.

Bo ciągle jakbym to brała, to bym była zamulona i z mojej twórczości byłyby nici.

A tak jest moc! I mogę tak tworzyć przez nawet 2o godzin dziennie, bez zmęczenia.

 

Ale myślę, że średnio co 2 tygodnie przydałby się restart w postaci depakiny ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od poniedziałku przyjmuje Depakine Chrono 300 (przyjmuje już Wenlafaksyne 187,5mg oraz Fluanxol 1,5mg) no i pierwszy dzień był wspaniały: pięknie mnie ustabilizowało, żadnych epizodów CHAD, przyszła chęć do życia, powróciła koncentracja, bylem spokojny, nic mnie nie denerwowało, nie czułem się w ogóle zmęczony ani nie chciało się spać, po prostu było tak jak powinno być. Parę godzin później coś we mnie pękło i znowu wszystko zaczęło wracać do poprzedniego stanu. Dzisiaj już w ogóle wszystko wróciło do normy, najpierw mania, teraz dorwał mnie stan depresyjny, znowu wszystkiego odechciało się. Ten lek działa z czasem i nastąpi jeszcze poprawa czy już swoje zrobił? Do tego naczytałem się skutków ubocznych i jestem w szoku, tycie jak tycie i tak przytyłem już ponad 20kg w ciągu roku i miałbym jeszcze, wypadanie włosów, do tego cały czas boli mnie wątroba i zastanawiam się jaki jest sens brania tego leku...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odstawiam depakine i zastanawiam się, czy od tego mogłam mieć drgawki. Obudziłam się w jakimś szoku i cała drżąca.

Podobno po odstawieniu depakiny można mieć padaczkę.

 

I teraz nie wiem, czy w ogóle dalej brać stabilizator, czy dać sobie spokój.

Mam zapisaną lamotryginę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kojt, ten lek wymaga czasu

jeśli chodzi o skutki uboczne - nie ma co się sugerować ulotką, trzeba sprawdzić na własnej skórze :pirate:

 

czarnobiała mery, stabilizator w ChAD to przymus... lamo to dobry lek, ale ważne też jest w jakiej jesteś fazie

w hipo/manii raczej wymaga więcej czasu i ma słabszą skuteczność niż inne normotymiki

 

http://online.synapsis.pl/Choroba-afektywna-dwubiegunowa-ChAD-podstawowe-informacje/Leczenie-choroby-afektywnej-dwubiegunowej.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czarnobiała mery, to już decyzja Twojego psychiatry i Twoja osobiście co bierzesz

pamiętam, że wypowiadałaś się w temacie o ChAD, więc uznałem, jak się okazuje błędnie, że masz taką diagnozę

 

tak czy inaczej, lamo stosuje się w farmakoterapii nie tylko ChAD

skoro lekarz przepisał, może warto mu zaufać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

guernone, lamo mam bez zniżki, a jak mam tyle płacić, to wolę nic nie brać.

A poza tym to już raczej nie potrzebuję nic na euforię.

Bo depresyjnie się teraz czuję.

A w temacie chad wypowiadałam się, bo biorę wasze leki, i to chyba jedyny temat dla ludzi, którzy mieli epizody hipomanii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się nie znam, lekarka mówiła mi, że 3 tabletki po 100 mg. A ja już chyba wolę mieć dalej swoje jazdy niż płacić tyle za leki. Ja i tak wydaję ok 250 zł miesięcznie na leki, nie mam ochoty już płacić więcej. Jak ona by chciała, to by mi wpisała tę refundację. A jak nie chce, to nie będę brała nic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

niemożliwe, dawki lecznicze lamo to od 50 w górę do 200 i tych dawek się nie przekracza (była tu jedna panna, co brała 225 czy 275, ale to było po leczeniu szpitalnym)

 

no i lamo nawet w pełnej odpłatności to nie jest drogi lek, nie wiem na co wydajesz te 250 zł, kwetiapina? abilify?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy ten lek wpływa na pamięć? mam zaburzenia pamięci po lamotryginie i myślę nad zmianą stabilizatora...?

 

W jakimś stopniu na pewno choć ciężko stwierdzić bo brałem kwas walproinowy w dużych dawkach z lamotryginą i on zwiększa jej stężenie o połowę.Dla mnie to gorszy syf od lamo tycie,brak koncentracji książki przestałem czytać całkowiecie od kiedy zacząłem brać dupakine bo nie mogłem się wcale skupić,senność,wypadanie włosów(po kilu miechach osłabło) bóle brzucha a najgorsze to cholerne tycie i drżenie że telefon musiałem dwoma rękami ściskać bo taka dilerka,kiedyś kilku żuli się śmiało ze mnie że oni piją dzień w dzień a mi sie ręcę telepią za nich wszystkich razem i za ich picie do śmierci :lol: .Oczywiście po odstawieniu wszystko przeszło.Wpływa na pamięć negatywnie ale czy w większym stopniu od lamo to chyba zależy od dawek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×