Skocz do zawartości
Nerwica.com

KW. WALPROINOWY/KW. WALPROINOWY + WALPROINIAN SODU/ WALPROINIAN SODU(Convulex/Depakine Chrono, Depakine Chronosphere, ValproLEK/ Absenor, Convival Chrono, Depakine)


Mizer

Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?  

58 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy kwas walproinowy/walproinian sodu pomógł Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      37
    • Nie
      11
    • Zaszkodził
      18


Rekomendowane odpowiedzi

8 minut temu, chojrakowa napisał(a):

Czy jest szansa, ze włosy przestaną mi tak lecieć? Biorę już prawie pol roku 1200mg i jak tak dalej pójdzie to zaraz będę miala łyse placki na głowie 🙄

Ja jak brałam Depakinę przez ponad rok (ale jako nastolatka i w niższej dawce) to leciały cały czas. A różne cuda na kiju stosowałam i takie bez recepty środki i na receptę. Nic, null, cały czas wypadały.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.09.2023 o 12:24, chojrakowa napisał(a):

Czy jest szansa, ze włosy przestaną mi tak lecieć? Biorę już prawie pol roku 1200mg i jak tak dalej pójdzie to zaraz będę miala łyse placki na głowie 🙄

Jest. Ja biorę 1400mg dziennie już prawie rok. I na początku faktycznie mocno leciały, aż ścięłam na krótko. Ale pobrałam dwa miesiące biotynę i przeszło. Może warto jej spróbować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie warto, wciąż lecą.

Wiecie może dlaczego właściwie należy badać poziom kwasu walproinowego? I jak dawka i jej wchłanianie ma się do wyników?

Wciaz jestem w dolnej granicy normy, jak to określił moj lekarz i nie wiem co o tym myśleć. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chojrakowa napisał(a):

Pewnie warto, wciąż lecą.

Wiecie może dlaczego właściwie należy badać poziom kwasu walproinowego? I jak dawka i jej wchłanianie ma się do wyników?

Wciaz jestem w dolnej granicy normy, jak to określił moj lekarz i nie wiem co o tym myśleć. 

W przypadku tego leku masa czynników może mieć wpływ na jego stężenie. Chociażby to że popijasz lek wodą sprawia, że poziomy będą niższe. Zacznij popijać sokiem, od razu skoczą trochę w górę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, chojrakowa napisał(a):

@acherontia styx popijam herbatą?🤷🏼‍♀️ Ten wynik przekłada się na działanie?

Czy się przekłada to ciężko powiedzieć, bo to kwestia indywidualna. Ważne jest żeby był w widełkach terapeutycznych. 
Przerzuć się chociażby żeby sprawdzić na sok i zobacz czy wzrośnie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×