Skocz do zawartości
Nerwica.com

FLUOKSETYNA(Andepin, Bioxetin, Fluoksetyna EGIS, Fluoxetin Polpharma, Fluoxetine Aurovitas/ Vitabalans, Fluxemed, Seronil)


shadow_no

Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

242 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy fluoksetyna pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      155
    • Nie
      69
    • Zaszkodziła
      38


Rekomendowane odpowiedzi

dzień 37 pustka w emocjach,brak pozytywnych jak i negatywnych uczuć coraz bardziej zaczynam myśleć ze mam coś jednak z negatywnych objawów schizy tak jak pierwszy lekarz podejrzewał.I ten brak potrzeby przebywania z ludźmi ;/ Wiem ze neuroleptyki są gorsze ale jak patrzę z perspektywy czasu to chyba miałem więcej chęci na nich i jako takie uczucia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tydzien temu zwiekszylem z 20 do 40 mg. 20 dzialalo ale potrzebuje wiekszego stepienia emocji. tymczasem pogorszenie, myslalem ze to kwestia kilku dni, ale nie.. wciaz mam nasilenie depresji i lekow, dzisiaj sie nawet poplakalem, co normalnie jest dla mnie nie do pomyslenia na SSRI. Pytanie do osob ktore zwiekszaly: dlugo taki stan potrwa?? Lorafenu nie chce brac bo ryje beret, na tym nie da sie normalnie funkcjonowac, przynajmniej ja nie potrafie

 

Nobody - ja bralem Seronil razem z Trittico.. Po Trittico lepiej sie zasypia ale zmula moze byc odnosze wrazenie ze te dwa leki gryza sie ze soba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorę 11 dzień Bioxetin. Od 5 dni dawkę 20 mg i od tego czasu coraz gorzej się czuję. Lęki mi się nasiliły, a do tego mam okropne nudności. Poprzednio brałam paroksetynę przez 6 miesięcy, która przyniosła efekty po kilku tygodniach dopiero, ale nie przypominam sobie takich efektów ubocznych. Leczyłam się paroksetyną na nerwicę lękową z objawami somatycznymi. W trakcie przyjmowania leku wszystkie objawy mi przeszły, ale bardzo dużo przytyłam. Po odstawieniu paroksetyny część objawów wróciło, zdarzały mi się też napady lękowe, więc lekarka przepisała mi fluo. Mieliście też takie doświadczenia ze strony układu pokarmowego przy fluoksetynie? Jak długo to się utrzymuje?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Brałam Bioxetin i Fluoksetynę kilka lat temu. Od stycznia 2012 nie zażywałam żadnych antydepresantów. Teraz wszystkie leki i strachy wróciły, poza tym katastrofalna deprecha, brak chęci życia i 30 kg więcej. Wczoraj lekarz przepisał mi Andepin, ale gdzieś czytałam że zażywana drugi raz fluoksetyna juz nie będzie działać. Dostałam ten lek na depresję i obżeranie kię kompulsywne. Czy mieliście podobne doświadczenia?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Xandra a w jakiej dawce brałaś lek? Pomogły Ci? Ja teraz biorę 20 mg już 6 dzień i strasznie mi dokuczają bóle brzucha, ucisk w klatce piersiowej, a wieczorem lęki. Wciąż też mam nudności. Przy paroksetynie nie miałam takich okropnych uboków, chociaż mój stan wyjściowy był dużo gorszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Murbeton, pomogło :)

Najpierw brałam 20 mg przez 2 miesiące, potem 40 mg przez kolejne 2, ale stwierdziłam, że na 20-tu mi było lepiej, więc wróciłam do 20 i jest ok :) Pomogło na brak motywacji i napady lęku.

 

Ja też zmniejszyłam dawkę sertraliny ze 100 mg na 50 i o dziwo lepiej się czuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amelia83, czyli to od leków? Zaczynam się już wkręcać, że coś się ze mną dzieje złego :( Psychiatra powiedziała mi, że fluo ma małe efekty uboczne i szybko zaczyna działać. Wasze doświadczenia jednak wskazują na coś zupełnie innego... Za miesiąc planuję wakacje i zakładałam, że do tego czasu leki już zaczną działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A czy jest ktoś kto brał fluo i nagle przestał i chce się podzielić doświadczeniami?

 

Ja brałam przez pół roku, 3 dni temu przestałam i czuję się źle i dziwnie ale nie wiem czy to sobie wkręcam czy na prawdę coś ze mną nie tak.

Sama nie wiem czemu przestałam brać te tabletki, jakoś doszłam do wniosku że nie są mi potrzebne i nie chcę się niczym faszerować. No a teraz jakby okazuje się że jednak są mi potrzebne..nie wiem czy mam to przeczekać, czy wrócić do fluo...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie piję kawy w ogóle. te bóle zaczęły się w trakcie przyjmowania leków. Miałam takie uciski w klatce piersiowej w zeszłym roku, ale teraz, zanim zaczęłam przyjmować fluo nic a nic. Dzisiaj jest 17 dzień bioxetinu, a ja wciąż to mam. Oprócz tego wieczorem jestem mocno pobudzona, budzę się w nocy z takim nieprzyjemnym pobudzeniem. Czy to tak długo mogą się utrzymywać początkowe skutki uboczne?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

murbeton, ja ze skutkow ubocznych uderzenia gorąca, rozszerzone zrenice, takie dziwne pobudzenie czasem a najbardziej mam problemy z pamiecia, koncentracja a te kłucia w klatce to mam rzadko...

 

-- 06 sie 2014, 13:09 --

 

i nie mam apetytu rano, i taki ogólny niepokój

nie wiem czy wszystkie są od zazywania lekow, a w jakim stopniu wynikają z choroby

 

ale najbardziej mi przeszkadzaja problemy z pamiecia :hide::hide:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

amelia83, a długo już bierzesz fluo?

 

-- 06 sie 2014, 15:30 --

 

zaczęłam się zastanawiać czy jednak nie wrócić do paroksetyny, która w zeszłym roku mi pomogła. 2,5 tygodnia bioxetinu to jakiś koszmar. Nie wiecie czy trzeba robić przerwę między przyjmowaniem kolejnego SSRI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja brałam Fluo ostatni raz w styczniu 2012, podobno drugi raz zażywana nie działa (zwłaszcza jak bierze sie na bulimie). Teraz zażywam od 5 dni i nie mam raczej skutków ubocznych, poza może lekką sennością po południu, i faktycznie zmniejszyło apetyt (na czym najbardziej mi zależy). Wczoraj jednak trochę mnie wymiotowało, ale wszystko przetrwam, żeby tylko działało. Z obserwacji wiem, że przy tych wszystkich lekach z SSRI musi być dłuższa przerwa, żeby był pełen efekt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja wczoraj miałam już taki hardocore, że dzisiaj nie wzięłam bioxetinu. Klatka piersiowa mi się rozrywa, mega lęki, drżenia. Z każdym dniem jest coraz gorzej. Brałam fluo 17 dni, więc te efekty uboczne powinny się raczej zmniejszać niż zwiększać. Dzisiaj nie byłam w stanie pójść do pracy. Po południu idę do lekarza,zobaczymy co powie. Myślę o powrocie do paroksetyny.

 

-- 07 sie 2014, 18:59 --

 

Po dzisiejszej wizycie u lekarza zmieniam bioxetin na mozarin (escitalopram). Moja przygoda zatem kończy się z fluo. Żegnam się z nią bez żalu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×