Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

U mnie jakis czas był spokój i od nowa sie zaczyna.

jestem juz w 13 tygodniu ciąży.

Miałam badania na toksoplazmoze i nie mam przeciwciał. w ciąży ta choroba jest bardzo niebezpieczna dla dziecka. lekarz powiedział zeby nie jesc surowego mięsa, ani niedopieczonego np krwiste steki i dokładnie myc owoce i warzywa.

W sobote miała rodzinnego griila i jadłam grillowany boczek. Nie pamietam ale wydaje mi sie ze były w jednym miejcu takie różowawe włokna moze o długosci 1cm. generalnie kawałek był dobrze wypieczony, nawet miejscami przypalony, w środku był szary. Mój tata spojrzał i powiedział ze mięso jest dobrze wypieczone. Moze ten rózowawy kolor był resztka marynaty? Zreszta był na zewnatrz a calutki srodek był idealnie wypieczony wiec niemozliwe zeby mięso upiekło sie w śodku a na wierzchu nie.

Tak na pierwszy rzut oka było ok ale jak sie tak bardzo dokładnie przyjżałam to widac było takie różowawe. Wszyscy spojrzeli na mnie jak na wariatke. Stwierdziłam ze przesadzam i zjadłam mięso i zapomniałam o sprawie a teraz schizuje ze jesli tam była toksoplazmoza to skrzywdziłam własne dziecko! Ryczec mi sie chce.

Z drigiej strony przez całe zycie ( mam 28 lat) jadłam tatara, mieso z grilla, różne wędliny i nigdy toksoplazmozy nie miałam o czym śiadczą wyniki wiec czemu akutar teraz miałabym to złapac.

Ech... jestem załamana. Nikt mnie nie rozumie. Wszyscy bagatalizują sprawe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem przerąbaną noc... Coś mnie boli między żebrami tam gdzie pikawa, nawet nie patrzę w gogle, faza węzłowa jest w najlepsze, do tego zdechła mi szczurzyca :-| ehhh kur** co za pech....

 

-- 26 sie 2013, 18:05 --

 

Za dużo tego, walnę sobie Relanium, piąteczkę, od czasu do czasu mogę....

 

-- 26 sie 2013, 18:09 --

 

Albo nie! nie biorę tej Rolki...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mightman wiem ze masz racje. To jest bez sensu. Wczesniej jadłam potrawy z grilla i nie wgapiałam się w mięso i nie analizowałam nic tylko jadłam a teraz zachowuje się jak świr. Nerwice natręctw miała moja mama a teraz z tym cholerstwem męczy się moja siostra. Cała rodzina popieprzona. Siostry mi naprawdę szkoda bo strasznie się męczy z tym. Chodzi na terapie i bierze leki ale na razie poprawy niewidac.

Rzuciłam się wir gotowania i pieczenia i nerwy przeszły.

 

Miro przykro mi z powodu twojego szczura

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udar, wylew, zawał, zakrzepica, kandydoza, jaskra (mam astygmatyzm), alergie pokarmowe (chyba jestem uczulona na jajka, bo zawsze jak zjem na kolację łzawią i swędzą mnie oczy), rak jelita, celiaklia, hashimoto (to mam), borelioza, cukrzyca, nadciśnienie, niedociśnienie, tętniak, rak mózgu, hipotermia, refluks żołądkowy, schizofrenia, przedwczesne wygasanie funkcji jajników (mam niedoczynność, więc coś podobnego), zespół jelita drażliwego (mam zrosty w brzuchu po operacji stąd bóle).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dawno mnie tu nie było. Mam wakacyjną przerwę w psychoterapii i choć się starałam jakoś przetrwać NIE JEST ŁATWO ...

Bywały nawet całkiem przyzwoite dni, czy tygodnie ale teraz zaczynam się nakręcać i panikować. Zauważyłam, że na stres reaguję od jakiegoś czasu problemami gastrycznymi.

Bardzo często boli mnie brzuch, mam wrażenie wzdęcia a bóle są przemieszczające się. Podczas ostatniej miesiączki odczuwałam ból - kłucie w dole brzucha po lewej stronie. Pomyślałam, ze to pewnie jajnik i że to powiedzmy NORMALNE. Ale 9 dnia cyklu ból pojawił się ponownie i trwa to z przerwami już 4 dni. To takie jakby ciągnięcie, pobolewanie w dole brzucha, najgorzej jest gdy zakaszle albo np. podnoszę się z pozycji leżącej. Jestem po 2 cesarkach ale zazwyczaj nie miałam takich problemów a teraz czuję miejsce blizny. Staram się nie panikować i tłumaczę ten ból jajeczkowaniem, bo po pierwszym dniu bólu pojawił się śluz płodny. Ale trwa to już 4 dni i powinno mijać ... tymczasem dodatkowo mam wrażenie jakbym połknęła małą piłeczke i miała wzdęty brzuch. Od ok. tygodnia boli mnie też żołądek i tył pleców na dole. Mam ostatnio sporo stresów i dziś już niestety spanikowałam, że to wszystko razem wskazuje na coś poważnego. Gdy zaczęam o tym myśleć i się na tym skupiać ból był coraz silniejszy. Najchętniej poleciałabym od razu do ginekologa ale ostatnio latałam co miesiąc i już się najzwyczajniej wstydzę. Jakieś 3 miesiące temu miałam torbiel na jajniku ale po miesiącu się sam wchłonął. Chyba jakieś 2 miesiące temu miałam usg dopochwowe i wszystko było ok. WIĘC LOGICZNIE MYŚLĄC NIE POWINNAM SIĘ BAĆ. Ale ja już panikuję !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!CZY TO MOŻLIWE, ŻE TE WSZYSTKIE BÓLE SĄ NA TLE NERWOWYM ?????????????????????????????????????

Kurcze boję się. A już tak się cieszyłam, bo udało mi się wyeliminować wszystkie wcześniejsze lęki związane ze zdrowiem a TU ZNOWU COS NOWEGO.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej pralinka. Ja też mam bóle w dole brzucha po lewej stronie, kilka dni temu też miałam, a jeszcze jakiś czas temu po prawej. Uspokajam się tym, że w styczniu jak miałam nawet większe bóle robiłam usg i było ok. Poza tym ostatnio proktolog powiedział, że po każdej operacji w brzuchu robią się zrosty i nie ma na to rady. Takie bóle mogą mieć z tym związek i ja tak sobie to tłumaczę. Nie umiem ci odpowiedzieć czy to może być tylko nerwowe. Mam dopiero pół roku doświadczenia z nerwicą. Też mam przejścia ginekologiczne, bo jestem po 2 laparoskopiach usuwania torbieli obustronnych na jajnikach w związku z endometriozą. W tej chorobie torbiele odrastają i ja osobiście świruję, bo nigdy nie wiadomo gdzie i kiedy. Wykańcza mnie ciągła myśl o szpitalu i operacji po raz kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety od wielu miesięcy prześladuje mnie to,że mam przerzuty na kości nogi(od nierozpoznanego źródła...)

Noga boli, kostka spuchnięta, przeczytałam mnóstwo historii i artykułóe na ten temat:(((jestem w ciąży i niemogę iśc nawet na rtg, ale tak się boję opisu, że w kościach mogę mieć zmiany osteolityczne(destrukcja kostna)...nigdy te myśli mnie nie opuszczą, druga myśl taka, ze napewno z tego powodu nie zdąże wychować swoich dzieci...:(

 

Czy ktoś z Was też tak ma?nieustający od 1,5 roku ból kości udowej, jakby ktoś dźgał szpilką

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może to po prostu np. tłuszczak lub włókniak, który naciska na nerw i powoduje ból? Albo wyrośl kostna, chrzęstniak, kostniak ?

 

Ja byłam u lekarza z nogą, dał mi skierowanie na rtg ale stwierdził, że te guzki to pewnie tłuszczaki, bo są w tkance podskórnej. Moja ciocia masażystka masowała mi tę nogę i stwierdziła tak samo. Natomiast ja się zastanawiam, czy to nie tłuszczakomięsak. :zonk:

 

Po drugie, od jakiegoś czasu co jakiś czas (nie codziennie) boli mnie pod żuchwą. Myślicie, że może to być od zaciskania mocnego zębów? Zauważyłam, że jak się denerwuję, to tak właśnie robię.

 

A po trzecie, miałam kuleczki na szyi. Pokazałam pani doktor, która stwierdziła, że to węzły chłonne pozostałe po infekcjach z dzieciństwa (dużo chorowałam np na anginę, miałam też krztusiec).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w ostatnich niecalych 2 tygodniach badalo mnie juz 4 neurologow ale powiedzieli ze nie ma wskazan do hospitalizacji no i 4 lata temu niecale mialam pelna diagnostyke na neurologii rezonans glowy tomografia glowy angiotomografia eeg punkcja rezonans kregoslupa wiec lekarze tez na to patrza...a ja juz sama nie wiem...psychiatra mi stwierdzil zaburzenia depresyjno lekowe na tle hipochondrii ale ja w to nie wierze tymbardizej od wczoraj leki zaczelam brac i jakos roznicy nie widze jestem tylko senna bardziej a objawy sa w ogole codziennie mierze sobie obie nogi zeby sprawdzic czy nie ma gdzies zaniku miesnia i mam wrazenie ze mam oslabione miesnie posladkow i ud :( nie mgoe juz mam 2 dzieci nie wiem jak ja to przezyje :(:( wszyscy dookola mowia ze to ciezka nerwica ale ja w to nie moge uwierzyc kiedy sa te objawy ...nie chce jeszcze umierac :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś z Was bóle pod żebrami od wczoraj cos mnie boli pod prawym tam gdzie wątroba raz kuj potem taki przezywający :bezradny: czy mogą być tam bóle od gazów wczoraj to myślałam, że wybuchnę straszne bole jelit gazy odchodzą straszne plus połaczenie jakby bóli okresowych ( a ja jestem w ciąży) masakra te kłocia mnie denerwują dochodzą aż do tego miejsca co kończy się mostek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

takie kłucie to czasem od nerek :) ale Cie nie strasze ani nic :) ja tak i moja mama ma że właśnie boli od żeber przeszywający bół i idzie pod mostek :D Najczesciej jak mam piasek czy kamyczki ale wtedy duzoooooo wody na raz tak z 2-3 litry lub z 2-3 piwka i przechodzi. Może być od gazów :D:mrgreen:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, moze byc tez po prostu nerwobol miedzyzebrowy. Ja kiedys pamietam, ze tak mialam (ledwo moglam sie podniesc z łóżka, tak bolalo - i juz bylam pewna, ze to odma opłucna. Wystraszylam sie i poszlam do lekarza. Jak mu powiedzialam co podejrzewam, to sie smiac zaczal :) Powiedzial, ze takie nerwobole sie zdarzaja i tylko kazal brac cos przeciwbolowego. Po paru dniach przeszlo samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, po chwilowych problemach z zalogowaniem się ( musiałam zrobić to od nowa i mam nowy login: evi zamiast evi82)powracam z moja histeria temperaturową. Nerwa - tak wiem doskonale, ze w drugiej fazie cyklu może być wyzsza temperatura, znam doskonale swój cykl i niestety stany podgorączkowe pojawiły się w 3 dniu cyklu kiedy to zazwyczaj mam 36.1-36.4 gora. Ze względu na to, ze mam ok 30 dniowe cykle, sok temperatury mam po 15 dc. lecz nigdy więcej niż 37.1. W tej chwili to już 11 dzień podwyższonej temperatury, dwie wizyty u mojej zaufanej Pani Dr, która twierdzi,ze njaprawdopodobiej to wszystko od gardła, dziś z wymazu podobno wyszły jakieś grzybki i mam nadzieje ze one sa przyczyna tych co prawda niewlkich stanow podgorączkowych ale jednak spędzających mi sen z powiek. Czemu ja nigdy nie mogę mieć jakiś oczywistych infekcji typu angina, na to antybiotyk i po 3 dniach powinno przejść jak normalnemu człowiekowi a tu 11 dni i myśl człowieku co tto może być. Czy Wy również reagujecie niespaniem, brakiem apetytu i brakiem checi do zycia kiedy macie faze na jakas chorobę? Ja momentalnie przestaje cokolwiek planować bo po co skoro to może być to najgorsze i zyje sobie tak w zawieszeniu dopóki temperatura nie opadnie a czy tym razem się uda? nie wiadomo :(

 

-- 30 sie 2013, 02:57 --

 

Perla86 myślę, ze mogą to być bóle jelitowe, ból okrężnicy, nie cierpisz przypadkiem na zaparcia? W ciąży metabolizm spowalnia się i nalezaloby wprowadzić jakos diete bo bogatą w błonnik. Słyszalam już od kilku lekarzy, ze wątroba nie boli. Ja kiedyś wyladowalam na w szpitalu na izbie przyjęć w nocy bo miałam dziwne bole w dole po prawej stronie a internista z przychodni spanikowal ze to na bank wyrostek robaczkowy i wypisal skierowanie, pognałam jak glupia, zrobili usg, chirurg mnie wybadal i stwierdzili zapchane jelito! ( a to młode chłopaki były na tej zmianie hehe)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

scooby,

 

Jest kilka rzeczy, które powinnaś zrobić jeśli chcesz z tego wyjść. Po pierwsze zaprzyjaźnić się z myślą o śmierci. wiem, wiem wiele osób na samą myśl się trzęsie ze strachu ale dla hipochondryków to świetna procedura. Bardzo dużo napięcia i lęku uwalnia.

 

Druga sprawa - skąd ten lęk w Tobie? choroba taty to był tylko zapalnik. Czy kiedyś w jakikolwiek sposób było zagrożone Twoje życie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem podłamana. Od 9 dni mam przemieszczające się bóle brzucha i wzdęcia. Jak już wcześniej pisałam zaczęło się w zeszłą sobotę kłuciem na dole po lewej stronie ( jakby jajnika ) i pieczeniem żołądka. Ból w dole brzucha nasilał się podczas kaszlu i podczas podnoszenia się z pozycji leżącej. Całkowicie skupiłam się na NIM i od rana zaczynałam dzień od sprawdzenia czy boli czy nie. Cały dzień martwiłam się CO I DLACZEGO BOLI !!!

Ból się przemieszcza. Boli np. w dole brzucha a za kilka minut przenosi się na dół pleców, po czym plecy przestają boleć a zaczyna żołądek. Towarzyszy temu wzdęty brzuch, mam uczucie pełności .Wydaje mi się, że najgorzej jest po posiłkach i gdy o tym myślę. Zaczynam się już nakręcać i bać. Dlaczego to nie ustępuje. Mam wrażenie połkniętej piłki, bardzo się denerwuję i chwilami wpadam już w panikę. Najchętniej pobiegłabym już na jakieś badania ... Nie mam z kim pogadać, rodzina ma dość mojej hipochondrii i nie traktuje moich skarg poważnie bo przecież od zawsze na coś narzekam, zmienia się tylko lokalizacja moich bóli i lęków.

Nie wiem co mam zrobić, BOJĘ SIĘ a strach podsuwa najgorsze scenariusze.

2 tyg. temu miałam bardzo stresującą sytuację - wspólnie z mężem zostaliśmy napadnięci przez agresywnego sąsiada. Bardzo to przeżyłam i przypłaciłam ogromnym stresem. Następnego dnia bolał mnie brzuch, wpadłam w stany lękowe, bałam się spać ... Trwało to tydzień, nie potrafiłam sobie z tym poradzić. Po tygodniu doszedł dodatkowy stres - oddałam dziecko do przedszkola. I od tamtej pory trwają moje bóle ...

Mam wrażenie, że jest coraz gorzej, boję się, że ten brzuch mi zaraz pęknie. Nie boli tylko w nocy i przez chwile po przebudzeniu. Gdy wstaję rano brzuch jest płaski, po pierwszym posiłku pojawia się już wzdęcie i ból ... Cały dzień jestem zestresowana i smutna. Mam wrażenie, że duszę w sobie wiele negatywnych emocji, nie mam z kim pogadać. Są momenty kiedy najchętniej bym się rozbeczała ale nie pozwalam sobie na to. Bardzo się boję, że to coś poważnego ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×