Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Spokojnie, Drogie Panie, nie będzie żadnych nowotworów :!: My tylko mamy nerwicę :evil: Ja też raz mam większe raz mniejsze, albo to subiektywne odczucie w zależności czy sobie wkręciłem czy nie. Teraz jak macam, ten z tyłu szyi, heh, jest większy, ale jak sobie pomacam i pomyślę jaki był, wydaje się mniejszy i miększy.

 

-- 19 sie 2013, 01:50 --

 

No dobra, zrobiłem sobie kawę, usiadłem, macam i wydaje się mniejszy...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich gorąco.Czas dołączyć na stałe do sympatycznej grupy nerwicowców, bo choroba towarzyszy mi w sumie od bardzo dawna. Jestem osobą spokojną, opanowaną ( tak mnie postrzegają inni), potrafię nie płakać kilka miesięcy. Ale bardzo przeżywam,a później odreagowuję. Np. teraz mam od miesiąca problemy z oddychaniem i przełykaniem. Miałam nawet podejrzenie miasteni, która została wykluczona (a może sama ją sobie wkręciłam), leżałam 3 dni na neurologi, byłam u pulmunologa ( spirometria, rtg płuc), miałam gazometrię, 4 razy byłam na pogotowiu, laryngolog, interniści, tarczyca ok, badania krwi przeróżne i wszystko wychodzi ok, a ja się męczę. Przeczytałam o fagofobii na tym forum i widzę,że dużo osób tak ma,że rano normalnie przełyka, a problemy zaczynają się wraz z upływem czasu. Do tego nie mam okresu od 4 miesięcy. To już 3 taki epizod w moim życiu: stres brak okresu plus inne objawy i lęk przed wychodzeniem z domu. Jedyne co, to jeszcze myślę o zrobieniu gastroskopii, bo rzeczywiście kiedyś miałam problem z helicobacter pylori i miałam takie mdłości i ściskanie w mostku jak teraz oraz dusznośći.

Pozdro dla wszystkich.

 

Dodam, że 1 epizod był głównie z problemami żołądkowymi, a okazało się ,że tylko jestem zakażona, gastroskopia nie wykazała żadnych zmian( a ja już rak żołądka, chłoniak), drugi epizod był w październiku, miałam drętwienia w różnych częściach ciała, okazało się że to od przesuniętych kręgów szyjnych, a ja już sobie zdążyłam wkręcić stwardnienie rozsiane. Teraz miastenia, a że badania nic nie wykazały, to sobie wkręcam dalej. Swoją drogą, w życiu nie przyszło by mi do głowy że można mieć problemy z przełykaniem wynikające z psychiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem po gastroskopii , ble ,ble dla mnie to był po prostu DRAMAT z oczu łzy, bekanie , wymiotywanie etc... także nie polecam żadnemu hipochondrykowi zafundowania sobie tego badania :D. Z wyniku ,że mam "bardzo żywe odruchy żołądka i stan zapalny żołądka dwunastnicy i przełyku" nie pobrali mi wycinka na hist :shock: pad i już szaleje !! kurde, czemu Oni mi tego nie pobrali?? przecież mam jakieś "Zaczerwienienie" no niee?? . Może od tego mam te węzły? mogę to mieć od stresu czy co.. :shock:

PROSZĘ niech ktoś mi sprawdzi o co chodzi z tym zaczerwieniem przełyku, żołądka i XII stnicy oraz żywymi odruchami żołądka

Jak zacznę czytać to będzie koniec :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem , bo ostatnio jak miałam gastroskopie , kilka lat temu - to też miałam ten sam wynik, zapalenie błony śluzowej żołądka i XII stnicy ;/ a teraz jeszcze doszło t zdanie 'bardzo żywe odruchy żoładka' ?. Możliwe jest żebym miała raka żołądka , a wyszło to tylko w hist pat? chyba byłoby coś widać, jakieś zmiany, nacieki itd.? kurde czemu Oni nie wzięli tego wycinka jak tak się namęczyłam ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Carlos kaszlu może aż tak nie mam jedynie nieraz odkaszlne, ale podobno nie zawsze musi występować kaszel tak mnie się wydaje.

A co twojej babci było?Mojej koleżanki znajoma w wieku 28 lat zmarła na raka płuc męczyła się wchodzac po schodach jak wykryli jej guz był duży i zmarła po tygodniu. Nie wiem czy wczęsniej miała objawy.

Jeśli chodzi o wejście po schodach to węjde, ale jak sprzątam szybko się męcze musze odpocząć itp to mnie też martwi.

Co do raka trzustki niestety młodych też to dotyka słynna Anna Przybylska miała guza.

A masz jakie objawy od strony żołądka, że robiłas gastro? Ja miałam końcem kwietnia.

 

Miro ja tak miałam jak miałam faze na węzły co wstałam to pierwze szyja :)

 

Aniu gratulacje :)

 

Kn24 miewałam tak trzy lata temu nogi strasznie słabe, ręce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, Z tyłu szyi? ja tam mam węzeł, symetrycznie, tzn. nie symetrycznie bo po prawej mam większy, stary i się do niego przyczepiłem. Hmm dziś jest ten dzień gdzie Hipo powinno przyatakować, jak na razie nowotworu nie stwierdzam. to pewnie przez Was. tak to przez Was nowotworu nie stwierdzam ;)

 

-- 19 sie 2013, 19:10 --

 

"jakiesik czary na forum odprawiajo! nowotwora leczo!"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niedawno przy okazji emisji jakiegoś programu,poświęconemu różnym chorobom i deformacjom w następstwie infekcji prenatalnej moja matka wspomniała, że w drugim trymestrze ciąży sama zaraziła się od siostry (mojej) różyczką :? Po zapoznaniu się z literaturą w temacie i zestawieniu najczęstszych powikłań płodu oraz moich objawów, nadszedł czas na grad pytań i wyrzutów skierowanych w ich stronę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perła moja babcia miała okropny kaszel, z krwiopluciem i nie zmarła tak szybko jak mogłoby się wydawać, walczyła dość długo, ale ze świadomością że leczy się paliatywnie.

Jak ja sprzątam to też jestem zmęczona! i to jak :).

Ja trochę uspokoiłam się z tym rakiem żołądka, w sumie ja nie mam jakichś szczególnych dolegliwości ,ale dość często mi niedobrze no i pomyślałam, że może to da mi odpowiedź skąd moje węzły, ale związku z tym , że nie pobrali mi wycinka, to chyba się nie dowiem skąd te zapalenia etc.. STRASZNIE boli mnie przełyk ;/.

 

Ciągle macam te węzły i wydaje mi się , że największy jakby się "rozwala" jest taką miekką kluchą;/ i taki jakby nie gładki :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carols, Mój, ten z tyłu szyi, też dziś jakiś większy, ale jakoś nie dostaję źle do głowy, analizuję na zimno, to nie może być nowotwór. No bez jaj, nie coś wielkości paznokcia które mam XX lat (tak 2 ixy) ;)

 

-- 19 sie 2013, 22:24 --

 

perla86, jeżeli jest ciepło a nie uprawiasz sportu to dyszysz, normalne, ja po kilkuset pompkach też padam na pysk, a dawniej to był pikuś ;)

 

-- 19 sie 2013, 22:26 --

 

perla86, Ja mam z tyłu na linii włosów, wysyłałem link z tematem i obrazkiem, tam nie powinno być węzłów. No i w kącie zuchwy mam wyczuwalne, różności mam w kącie zuchwy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, Perła, miałem to, podejrzewali astmę, nie mogłem złapać oddechu, miałem robione wszelkiego rodzaju spirometrie (wyszły OK) pomimo tego po wysiłku miałem jak gdyby ataki astmy, to było ponad 10 lat temu jak już nerwica rozgościła się na dobre. Wyszło że na tle nerwowym a z czasem zanikło.

 

A mąż ma stricte na czaszce? bo ja mam tak na dwa palce pod potylicą

 

-- 19 sie 2013, 23:06 --

 

perla86, Ataki astmy którym towarzyszył taki wyrąbany w kosmos lęk miałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perła, nie kombinuj ok :D każdego boli brzuch przed załatwianiem, wątpie by kogoś nie bolał, to by dopiero było...chore ;).

mnie nadal atakują węzły, w dodatku gardło mnie boli od tej gastroskopii jak nie wiem, w sumie konkretnie przełyk mnie boli , ale wszystko można przetrwać wiedząc od czego to jest i pod warunkiem, że nie jest to rak, nowotwór etc. itd. itp. zastanawiam się.. czy te węzły mi kiedyś ZNIKNĄ? ehhhhhh

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, Perła, miałem to, podejrzewali astmę, nie mogłem złapać oddechu, miałem robione wszelkiego rodzaju spirometrie (wyszły OK) pomimo tego po wysiłku miałem jak gdyby ataki astmy, to było ponad 10 lat temu jak już nerwica rozgościła się na dobre. Wyszło że na tle nerwowym a z czasem zanikło.

A długo czekałeś ,żeby te problemy z oddechem zniknęły? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, u mnie był spokój 1,5 miesiąca dzisiaj od rana mam gorzki smak w ustach. No i oczywiście wkręciłam sobie wszystkie możliwe raki - żołądka, trzustki, kamienie, itd. Cały czas wsłuchuję się we własne jelita, to jest jakiś obłęd...

 

-- 20 sie 2013, 10:11 --

 

Carols, Miro, to mi teraz potrzebne jest wsparcie ze nie mam sla sm albo jakiegos zaniku miesni ... :(:(

 

 

KN24 - przeczytaj sobie moje posty sprzed chyba półtora miesiąca czy dwóch, też byłam przekonana że mam SM - im bardziej o tym myślałam, tym większe objawy miałam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perla86, Perła, miałem to, podejrzewali astmę, nie mogłem złapać oddechu, miałem robione wszelkiego rodzaju spirometrie (wyszły OK) pomimo tego po wysiłku miałem jak gdyby ataki astmy, to było ponad 10 lat temu jak już nerwica rozgościła się na dobre. Wyszło że na tle nerwowym a z czasem zanikło.

A długo czekałeś ,żeby te problemy z oddechem zniknęły? ;)

 

Tu niestety muszę Was zasmucić. nie wiem czy był to efekt źle dobranego leku, nikt nie ma pojęcia co to było, ciągnęło się to ponad rok. Zacząłem ćwiczyć żeby doprowadzać do lekkich duszności, i tak coraz dalej i dalej, aż sobie pojszło...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja też miałam duszności.. również podejrzewali astmę, byłam u pulmonologa , miałam spirometrię i NIC! nie wiadomo skąd przyszło i jak poszło.. aczkolwiek u mnie to trwało z 2-3 miesiące, więc nieźle, tak samo miałam z zawrotami głowy, czułam się jabym chodziła wciąż po schodach ruchomych, ziemia mi się ruszała pod nogami sama jakby, neurolog nic złego u mnie nie wyczaił, dostałam skierowanie na rezonans głowy i też nic nie wykazało (na szczęście) zawroty mijały po lekach na uspokojenie ,a później minęły po prostu i póki co nie wróciły, ale czasem wracają co jakiś czas -na jakiś czas!.

 

Kurdę a ja mam dziś dzień KUPY.. koleżanka mi wysłała zdjęcie swojego nowo narodzonego dziecka, jest idealny :( czuję wielką beznadziejność, jestem taką egoistką , myślę tylko o sobie, o swoich węzłach, ze strachu boję się zajść w ciąże , ze strachu nie tylko o dziecko, ale też o siebie, w końcu zostane całkiem sama, jak palec :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam to niezależnie od dnia cyklu , ciągle coś mi tam skacze, w rowie pachy , na środku pachy w górnym odcinku , nie wiem może to są jakieś ścięgna, bo mam to jakby symetrycznie, pod drugą pachą też .. Ogólnie mam problemy z hormonami więc różnie to tam może być u mnie , dziś mam bardziej doła egzystencjonalnego , bo jak żyć z takim kimś jak ja, kto ciągle mówi o chorobach i symptomach , mając 22 lata;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×