Skocz do zawartości
Nerwica.com

Hipochondria - jakie choroby sobie przypisywaliście..?


LINA

Rekomendowane odpowiedzi

Miro ! kurdee.. szkoda że moje węzły też nie maja 10 lat albo i więcej :( :( Ja nie mogę obiecać ,że nie będę macała , bo zwykle tak to sobie obiecuje dziennie, a za chwilę znów muszę sprawdzić czy aby na pewno coś się nie zwiększyło, stwardniało, złączyło :shock:

Kurde myślicie że od grudnia do teraz wiedziałabym już ,że to rak , gdyby było to rakiem? dlaczego ja wcześniej nie znalazłam tych węzłow , w sensie nie badałam :( .

Tak swoją drogą mam te zaczerwienie przełyku, żołądka i XII stnicy , nie mogę mieć od tego węzłów??

 

Ja bym chciała groszki choć na 1 dzień :D

Ania Witaj, my jesteśmy na etapie węzłowej, znaczna większość czyli chłoniaki, ziarnica, biaczki, przerzuty do węzłów :bezradny::bezradny::bezradny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ania2004, Witamy na końcach internetów :papa: trafiłaś do ludzi chorych na wyimaginowane choroby :papa:

 

-- 20 sie 2013, 19:24 --

 

Ania Witaj, my jesteśmy na etapie węzłowej, znaczna większość czyli chłoniaki, ziarnica, biaczki, przerzuty do węzłów :bezradny::bezradny::bezradny:

 

Dokładnie, coś jak zmyśleni przyjaciele tylko w drugą stronę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nooo, niestety :shock: mam nadzieję, że niebawem na temat węzła to tylko Sośnickiego będzie rozmawiać, ale gdzie mi tam do 10lat z tymi węzłami, jak nawet jeszcze pełny rok nie minął :( Miro , a Ciebie od 10lat ciągle te węzły męczą? czy miałeś jakieś przerwy ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przerabiałam to w liceum, ogólnie wszystko wtedy kręciło się u mnie wokół guzów i guzków które sama sobie wynajdywałam a ściślej wymacywałam, pamietam że kiedy bałam się białaczki to miałam wszystkie jej objawy włącznie z gorączka i silnikami na całym ciele, cieżko uwierzyć... Stare czasy

 

-- 20 sie 2013, 19:42 --

 

Miałam na myśli siniaki. Silniki może tez jakieś były nie pamietam... :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heja,

 

Carols, a czy ty byłaś u onkologa z tymi więzłami???z Twoich wpisów wynika, ze strasznie się nakręcasz. Węzły faktycznie czasami włóknieją, gdy się już przepracują na maxa, np podczas częstych infekcji, już za któymś razem nie dają rady i włóknieją. Twoje są odczynowe, tzn, ze nie zdązyły jeszcze zwłóknieć, czyli pracują podczas stanu zapalnego, ale nie napracowały się jeszcze dość, żeby zwłóknieć właśnie. Piszesz, że masz niedoczynność. Niedoczynność to choroba autoimmunologiczna, czyli taka kiedy organizm sam siebie atakuje, PCO zresztą też. Powiększenie węzłów chłonnych w tego typu schorzeniach to norma. Czy ktoś kiedyś zwórcił Ci na to uwagę???Poza tym przy PCO prawdopodbieństwo zajścia w ciążę maleje z każdym kolejnym cyklem, więc raczej nie ma się nad czym zastanawiać...

 

MIRO, daj spokój już z tym 20 letnim staruszkiem węzłem, to nie nowotwór tylko zwłókniały starzec....

 

 

Perla, biegunki i nudnności to moze być efekt ciąży...

 

 

Ania, witaj:-)

 

 

Malibu, jakie to choroby CIę spotykają???

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

perełko.. mnie też jeździ, każdemu kto się wsłucha w swój organizm coś się rusza, coś jeździ , coś kluje.

Ja np. ciągle mam wzdęcia non stop. a wypróżniam się nie całkiem tak jak powinno być, chodzi o konsystencje :D i jestem przebadana od góry do dołu [ no w sumie oprócz kolonoskopii] jakoś nic z moimi jelitami się nie dzieje, a już dłuuuugo mam takie problemy !. Naprawdę ;)

 

Kochani ! a ja jutro wyjeżdżam w góry do soboty ! kurdee.. jak ja bez Was wytrzymam ! powiedzcie coś co uspokoi mojego węzłowego świra :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŻycieJestPiękne nudności to już mam od stycznia praktycznie ale biegunka od niedzieli cos mnie trzyma wlasnie i boli brzusio już myslalam ze okres dostane dzisiaj ale cisza poki pokaze ci mój wykres koro się znasz.http://enpr.pl/5896

Carlos ale ja zaraz po tym odwiedzam wc i mam biegunke :( z twoimi węzłami na pewno wszystko ok :great:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś nakręciłam się na węzeł, były to czasy kiedy jeszcze opinia mojego ukochanego doktorka zupełnie mi wystarczała ... Ech piękne czasy... :105: Pewnego dnia wyczułam go sobie na szyi, taka kulka ok. 10mm oczywiście tego samego dnia byłam w gabinecie i on powiedział mi ze z węzłami jest jak z brzuchem po ciąży tzn jak już raz się powiększy rzadko wraca do poprzedniego stanu to mnie uspokoiło Czasem przy infekcji jest troszkę większy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ŻycieJestPiekne z węzłami byłam u hematologa, pomacała mnie trochę, ale wydaję mi się że tego największego węzła nie zbadała, bo musiałam jej pokazywać gdzie je mam, a tamtego jeszcze nie "znałam". Niedoczynność tarczycy mam z przyczyny nieznanej , ale nie wynika z przyczyny autoimmunologicznej (potwierdzone badaniami AntyTPO i AntyTG przeciwciała są bardzo niskie) z tego co wiem PCOS również nie jest chorobą autoimmunologiczną, tylko chorobą spowodowaną zaburzeniami hormonalnymi, więc to odpada.

Wiem o tym, że przy PCOS jest taki problem , ale strasznie się boję , jestem tak słaba psychicznie. :(

 

Poza tym jem leki na alergie a ciagle mam katar :evil:

Edytowane przez Gość

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja rzadko mam takie odczucie, że nic mi nie jest, miałam chwilkę zapomnienia, po czym znów wyczułam tam coś pod pachą, tam coś na szyi i zaczęło się na nowo świrowanie. U mnie to się chyba nigdy nie skończy :( Jem te leki na alergię i mam nadzieje, że te węzły mi zejdą, ale raczej wątpie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Carols, też jak tu przedmówczyni pisała wiem że węzeł powiększony rzadko kiedy powraca do pierwotnego rozmiaru, jest coraz większy i większy, z każdą infekcją, aż włóknieje i zostaje...

 

Będzie dobrze, zobaczysz, kiedyś się wrócimy ten tysiąc stron i się pośmiejemy ;)

 

-- 20 sie 2013, 22:26 --

 

Ania2004, You make my day :!: Siedzę i aż poplułem monitor, chodzi o te SILNIKI na ciele ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieje Miro !! :).

Strasznie mi pomagacie, dziękuje Wam za to :).

W ogóle co sądzicie o tym powiedzeniu ,że "Takim gadaniem "[ w sensie mówieniu ,że boimy się że mamy raka] możemy sobie wygadać , to czy tamto". To jest taka moja druga zmora, boję się że wygadam w jakiś sposób, ale nie mogę przestać o tym myśleć. :(.

 

Macie jakieś facebooki :D?.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hah. no właśnie ciężko o chorego hipochondryka, choć pewnie się zdarza ;) [ zaraz myśli, pewnie ja będę wyjątkiem :D ). W moim domu wszyscy się śmieją,że tak przebadany jak ja , to mało kto jest :D a ja i tak wciąż sobie coś wymyślę, faza na węzły została , bo o ich charakterze jedynie może powiedzieć wycięcię i zbadanie pod mikroskopem. Morfologię mam w sumie lepszą niż 2 i 3 miesiące temu, bo miałam odchylenia a po lekach na alergię mi się poprawiło, w rozmazie z automatu mam trochę za mało granulocytów, ale za to w ręcznym tzw leukogramie, jest wszystko jak najbardziej ok, no może poza monocytami które ciągle mam albo na granicy, albo o 1 za dużo :shock:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Perla, pracuję w poradni małżeńskiej, prowadzę pary, które starają się o dziecko...

 

 

Carols, myślę, ze nawet gdyby wycieli Ci węzeł to za jakiś czas znów byś doszukała kolejnego i maszyna ponownie ruszyłaby. Trzeba zmienić myślenie...wiem, że się łatwo gada, ale to prawda jest...ja zaczęłam dziś macać nadobojcza, zupełnie bez sensu...

Apropo węzłów pachowych...antyterspirany zawierają sól aluminium, która działa drażniąco na węzły...na USG to było pierwsze pytanie lekarza kiedy się goliłam i czy używam ogólno dostępnego "fa w kulce", odpowiedź brmiała twierdząco...w komentarzu pod wynikiem mam napisane:"pacjentka wczoraj goliła pachy". Przy alergii (nawet bez azs)węzły pachowe i pachwinowe mogą być powiększone. Przy chorbach tarczycy szyjne to również norma-tak mi się wydaje...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem.. ale z węzłami bym się uspokoiła chyba po wycięciu, takie mam wrażenie. Pewnie! wkręciłabym sobie coś nowego na 150% ale może łatwiej byłoby zweryfikować czy to prawda, czy blef. a tak to wycięcie jest jedyną odpowiedzią :(.

Ja ostatnio używam Garniera, ale w sumie też w kulcę :> choć wcześniej używałam dezodorantów w spray'u typu nivea ;). Byłam na USG piersi i w wyniku miałam napisane "pachy z węzłami o prawidłowej wielkości, kształcie , bla bla" ale też dzień wcześniej się goliłam, choć te węzły czuję , albo nie wiem co to jak nie węzły.

Właśnie z tą alergią to nie wiem, bo jedni lekarze mówią ,że tak ,tak przy alergii (radiolodzy i jeden laryngolog) a inni mówią, absolutnie nie -mam alergię wziewną, więc te węzly szyjne mogłyby być. Nie wiem czy nie mam też pokarmowej, bo w gastroskopii wyszło zaczerwienienie przełyku, żołądka i XII stniy na pewno nie toleruję laktozy..

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra to teraz ja ...co mam zrobic w chwili obecnej?? Zaczelo mnie wieczorem kluc w lewej lopatce podczas oddychania i potem nagle poczułam jakbym nie mogla przelknac sliny jakbym miala wiatkie gardlo no i co chwile doslownie co chwile czuje takie zamieranie serca...jakies 3 tygodnie temu mialam ekg i bylo wszystko okey a teraz to nie wiem co robic w dodatku jakos sucho mam w nosie i buzi uspokoilam sie ale czuje sie taka zatkana i jak wezme wiekszy oddech to to uczucie zamierania sie powtarza...Co mam zrobic?? jechac teraz do szpitala? bo o dziwo nie panikuje ani nic jedynie mi to przeszkadza w oddychaniu no i nie mam leku ani paniki wiec czy cos takiego moze byc od nerwicy?? pomozcie...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×