Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

medela

Użytkownik
 • Zawartość

  358
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

 1. To rzeczywiście pokazuje, jak taka terapia jest trudna i ciężka i jak bardzo silnie działają mechanizmy obronne .
 2. Lilith, czytałam, że w terapii traumy/ ptsd mogą wystąpić u pacjenta stany dysocjacji, czy doświadczałaś tego, możesz to jakoś opisać (przepraszam, jeśli to zbyt osobiste pytanie ) ?
 3. finlandia, jeżeli nie badałaś to możesz jeszcze oznaczyć poziom przeciwciał przeciwtarczycowych (w kierunku choroby Hashimoto - daje podobne spektrum objawów, mimo dobrych wyników hormonów tarczycowych i tropowych) oraz badania w kierunku boreliozy (choć pewnie robiłaś) ? Pozdrawiam Cię serdecznie.
 4. Co jakiś czas wypływa w wątku temat "przeciwprzeniesienia", postawy terapeuty (czysta karta, góra lodowa, bardziej ludzki etc.). Inga beta wiele o tym pisze, inni również i nie chcę tu cytować bardzo obszernych fragmentów książki ,ale pragnę wszystkim zainteresowanym psychoanalizą /terapią psychodynamiczną polecić niesamowitą i niezwykle ciekawą i bardzo wiele tłumaczącą książkę : Patrick Casement "O uczeniu się od pacjenta". Pozdrawiam wszystkich wątkowiczów nowych i też tych dawnych (jeżeli jeszcze czytają)
 5. Jeżeli to bezpośrednio po sesji, to sorry...ale zachowanie terapeuty bardzo "słabe" i świadczy o pazerności (MOJE zdanie), sama piszesz,że gdybyś NIE chodziła do niej na terapię to byś musiała płacić...no, ale chodzisz. Tak jak napisałam to moje zdanie, bo ja często robię wiele rzeczy bezinteresownie (i TO dopiero może być dla innych naiwne )
 6. Pisalas, ze mialas robione badania - nie wiem czy te też ? Chodzi mi o dokladne badania tarczycy oraz przeciwcial (w kierunku choroby Hashimoto) ? Zawsze warto przebadac sie najpierw w kierunku chorob somatycznych...Pazdrawiam
 7. Kontrast, , ale nie całych terapii jak leci !!!! (ilość sesji , czas terapii , sorry... ), tylko tego co dotyczy przepracowywania uczuć ! i co ewentualnie w innych technikach jest inne od tego co napisałam- A przepracowywanie uczuć nie jest tożsame przecież z całą terapią to jest wycinek/ część/ konkret/ szczegół.
 8. Inga_beta, tylko widzisz TA kłótnia z Kontrastem nic nie wnosi,bo albo on ciebie nie rozumie / mojego słowa "konkret", też nie zrozumiał, a wręcz zrozumiał na opak (nie wiem jakiś defekt, błąd myślowy , skupienie na sobie ?), albo robi to specjalnie, bo zabrnęliście w ślepą uliczkę i teraz będziecie się już tylko wzajemnie obrażać .
 9. Inga_beta, niby tak , CZASAMI... i dobra okazja do przepracowania uczuć (bardziej mi chodziło, o temat wątku, a tak można założyć osobny dział kłótnie i spory )
 10. Inga_beta, Kontrast, , proszę dajcie spokój
 11. Kontrast, cała ta moja pisanina miała na celu " li i jedynie" to aby mhrps ,który zapytał ,wyrobił sobie pojęcie o przepracowaniu uczuć. Jeżeli twoje posty mu w tym pomogły to super . Nie podchodź ksobnie i nie traktuj moich wypowiedzi osobiście, bowiem nie dotyczą Ciebie tylko tematu. I naprawdę zaśmiecamy już wątek.
 12. Kontrast, PLISSSSSS... nie chodzi o opis nurtu czy nurtów, naprawdę nie widzisz , ze to nie jest konkret, czyli wybrana, ograniczona technika tylko do sposobu przepracowania uczuć, a cała i to bardzo ogólna koncepcja ? (wiesz, to tak jakbym chciała,żebyś mi pokazał na mapie konkretne miasto np. w Polsce a Ty byś mi pokazał atlas świata )
 13. Kontrast, Myślę ,że najlepiej na tym zakończmy już ten wątek .Mój post dotyczył bardzo konkretnego opisu "przepracowania uczuć " w t. psychoanalitycznej/psychodynamicznej o co mhrps poprosił. Jeżeli chodzi ogólnie o nurty i założenia poszczególnych terapii to jest góóora literatury fachowei (... no i internet...) i tomy już o tym napisano - nie spamujmy wątku . Pozdrawiam.
 14. Kontrast, napisałam Ci długiego posta , że mój opis trochę faktycznie zawęził sprawę i dlaczego ) i go wcięło... Wiesz piszesz takie "hasła" , oczywiście z różnych technik się korzysta w zależności od b. wielu czynników w obrębie jednego nurtu a tym bardziej innych . Zachęcam, napisz konkretnie coś więcej.
×