Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)


Dryagan

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, 94. napisał(a):

 

Połowa siedzi na l4 i mi każą robić nadgodziny, dodatkowo płatne, ale i tak nie chcę, a nie mam odwagi odmówić, bo się wszystkiego boję.

U mnie też co chwilę ktoś idzie na l4. Podobno normalka przed świętami 🙃. Ja mam pracować po 5h bo mam małe dziecko a mimo to mam wciśnięte po 8h. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry wszystkim, odliczanie czasu do Świąt uważam za rozpoczęte. Ja jeszcze tylko 3 dni do pracy i dwa tygodnie wolnego. U mnie w robocie też sporo ludzi choruje. Covid znowu w natarciu. Mnie na razie nie bierze.

@94. a Ty masz już umowę o pracę? czy nadal jedziesz na zlecenie? 

image.png.c5e13b1e2aea62ca45d790ff7c85e6dd.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry.....i dobranoc🤔😁

U mnie straszna wichura, oby tylko znowu linii nie pozrywało albo netu mi z dachu🤪 nie chce mi się wstawać, zresztą nie muszę tak naprawdę więc idę jeszcze spać 😅 polezalam półtorej godziny po wzięciu leków i zaczyna mnie ścinać.

Miłego dnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dryagan napisał(a):

a Ty masz już umowę o pracę? czy nadal jedziesz na zlecenie? 

 

Na zleceniu, boję się 2-tydogniowych przymusowych urlopów, bo w zeszłym roku na takim w maju wpadłem w dołek :( 

A poza tym nie chcę się wiązać z umową o pracę z tak beznadziejną firmą, co płaci grosze za pracę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, 94. napisał(a):

 

Na zleceniu, boję się 2-tydogniowych przymusowych urlopów, bo w zeszłym roku na takim w maju wpadłem w dołek :( 

A poza tym nie chcę się wiązać z umową o pracę z tak beznadziejną firmą, co płaci grosze za pracę.

 

No to złamanie ręki nic Ci nie da. jak się pracuje na zleceniu zwolnienie nie przysługuje, po prostu nie dostajesz kasy za ten czas, kiedy nie pracujesz. Umowa - zlecenie pod tym względem jest słaba, bo ani zwolnienia ani urlopu. Szukaj innej pracy, która Ci będzie bardziej odpowiadać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dryagan napisał(a):

jak się pracuje na zleceniu zwolnienie nie przysługuje, po prostu nie dostajesz kasy za ten czas, kiedy nie pracujesz. Umowa - zlecenie pod tym względem jest słaba, bo ani zwolnienia ani urlopu. 

To chyba zależy bo np moja siostra chciała żeby jej pobierali jakieś tam składki i normalnie mogła korzystać z wynagrodzeń za L4. Sam pracodawca pytał czy chce z tego korzystać. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, jasia1 napisał(a):

To chyba zależy bo np moja siostra chciała żeby jej pobierali jakieś tam składki i normalnie mogła korzystać z wynagrodzeń za L4. Sam pracodawca pytał czy chce z tego korzystać. 

W przypadku zlecenia i chęci do opłacania zasiłku chorobowego zyskuje się do niego prawo dopiero po 3 miesiącach od wniosku, na uop ma się od razu z dniem umowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Psychotep napisał(a):

W przypadku zlecenia i chęci do opłacania zasiłku chorobowego zyskuje się do niego prawo dopiero po 3 miesiącach od wniosku, na uop ma się od razu z dniem umowy.

Aha rozumiem. No tak, najlepiej mieć umowę o pracę. Też mam o pracę ale z tego co wiem to mi na l4 nie przysługuje póki co nic z racji tego że jeszcze mam urlop rodzicielski 🤷🏼‍♀️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, jasia1 napisał(a):

Aha rozumiem. No tak, najlepiej mieć umowę o pracę. Też mam o pracę ale z tego co wiem to mi na l4 nie przysługuje póki co nic z racji tego że jeszcze mam urlop rodzicielski 🤷🏼‍♀️

Aż tak się nie orientuję, nie pracuję w kadrach niestety. :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Psychotep napisał(a):

Aż tak się nie orientuję, nie pracuję w kadrach niestety. :P

 

Ja się orientuję trochę i tak, można na zleceniu opłacać dobrowolną składkę chorobową, chociaż ja jej nie opłacam. I tak nie wiążę swojej przyszłości z aktualną pracą, po prostu potrzebowałem się gdzieś zaczepić, bo z poprzedniej roboty mnie wyrzucili we wrześniu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Szczebiotka napisał(a):

No właśnie🤔 chociaż ja też nie mogłam zasnąć do 2 ileś 🤪 

Dzień dobry wszystkim

 

Godzinę temu, Dryagan napisał(a):

Też miałem problem z zaśnięciem, chociaż teoretycznie chciało mi się spać.

 

Mi się chciało spać jak cholera, ale musiałem czekać aż się skończy pranie, bo jak zwykle wszystko opóźnianian do maksimum, a potem w nocy walczę z tym, żeby nie usnąć :( Finalnie usnąłem na podłodze w łazience obok pralki i obudziłem się jak zaczęła wirować właśnie około 1:30 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×