Skocz do zawartości
Nerwica.com

Dzienne Wrony - Nocne Darki (czynne 24 h na dobę)


Dryagan

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie poruszanego hasła szczepień, to śledziłam tą kwestię w temacie aptek w zimie 2023. Teraz zerknęłam, dzięki waszej dyskusji, że w kwietniu 2024 pojawiły się już placówki, które szczepią. 

 

Edytowane przez Wirginia Zachodnia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2024 o 22:32, Dryagan napisał(a):

Mam nadzieję, że nie zaraziłem nikogo. W każdym razie ani Żona, ani córka nie zachorowały, do ojca nie chodziłem - ma pielęgniarki wynajęte. A objawy na początku faktycznie były niespecyficzne, gardło mnie bolało trochę, dopiero po trzech dniach mnie rozłożyło kompletnie. Rzeczywiście kaszel był taki bardzo inny niż przy grypie. Lekarz stwierdził zapalenie płuc, ale w sumie to nie wiem 

 

Teraz krzusiec właśnie się często pojawia. Ja miałam kontakt z osobą, która miała kontakt z chorym, więc przez chwilę się bałam. Współczuję Ci, to poważna choroba.

 

Czy Wam też ciężko wrócić do "normalności" po majówce?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, initium napisał(a):

Teraz krzusiec właśnie się często pojawia. Ja miałam kontakt z osobą, która miała kontakt z chorym, więc przez chwilę się bałam. Współczuję Ci, to poważna choroba.

Sam krztusiec jest niegroźny ale męczący. Niebezpieczny jest dla małych dzieci i osób starszych.

Ja jakby się do mnie zbliżył ktokolwiek z krztuścem i się nie przyznał, to bym pozabijała chyba, bo ja nie byłam szczepiona nigdy na krztusiec, byłam zwolniona z tego szczepienia, nikt nie wie dlaczego. Wszystkie pozostałe szczepienia mam, poza tym.

 

4 minuty temu, initium napisał(a):

 

Czy Wam też ciężko wrócić do "normalności" po majówce?

I to jak.... właśnie siedzę w pracy po 9 dniach wolnego i nie mam mocy na nic, a trzeba się za robotę wziąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, acherontia styx napisał(a):

Ja jakby się do mnie zbliżył ktokolwiek z krztuścem i się nie przyznał, to bym pozabijała chyba, bo ja nie byłam szczepiona nigdy na krztusiec, byłam zwolniona z tego szczepienia, nikt nie wie dlaczego. Wszystkie pozostałe szczepienia mam, poza tym.

 

Ja byłam szczepiona, ale jako dziecko i do tego jedną dawkę pominęłam. Muszę się zaszczepić, ale znalezienie dogodnego terminu na wizytę u lekarza to dramat u mnie.

 

3 minuty temu, acherontia styx napisał(a):

I to jak.... właśnie siedzę w pracy po 9 dniach wolnego i nie mam mocy na nic, a trzeba się za robotę wziąć.

Ja nie mogę się przyzwyczaić, że to już koniec wolnego. Nie czuję się jakbym była w pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, initium napisał(a):

Ja byłam szczepiona, ale jako dziecko i do tego jedną dawkę pominęłam. Muszę się zaszczepić, ale znalezienie dogodnego terminu na wizytę u lekarza to dramat u mnie.

Ja w sumie zadzwonię dzisiaj do przychodni, poproszę o receptę na szczepionkę i umówię się od razu na termin. Od biedy koleżanka w pracy mnie może zaszczepić nawet, recepta mi tylko potrzebna :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie zdałam egzamin praktyczny na prawo jazdy. Za trzecim podejściem. Nie macie pojęcia, ile mnie to kosztowało. Parę lat temu robiłam 3 kursy, jazdy doszkalające i 7 niezdanych egzaminów. Stres potworny. Musiałam przejść swego rodzaju autoterapię, żeby dać radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Jurecki napisał(a):

Posiałem fasolkę jakieś tydzień temu i już wschodzi. Tak bardzo z tego się ucieszyłem :D

@Szczebiotka a jak tam Twoje siewy czy sadzonki? A zdrówko jak?

 

Witam ;)

Ja jeszcze nie siałam nic bo u mnie mega zimno. Mam na oknie seler dosyć duże sadzonki, a pod prysznicem sadzonki takie do kolan pomidorów koktajlowe czerwone i czarne, bawole serca i malinowe. W tym tygodniu wyjeżdżam do mamy bo siostra będzie miała komunie córki, więc jak wrócę po weekendzie to wtedy zacznę działać. Czekam do Zośki chociaż dużo ludzi mówi że już była bo były mrozy u mnie. 

 

Za to miałam akcje z pszczołami któregoś dnia. Syn mówi "mamo chodź". Wyszłam z domu a na murze cały rój pszczół 😱 szukałam pszczelarza, na szczęście się udało bo to majówka była. Ale w drugiej ścianie domu już nie mogli zabrać bo królowa już w murze w środku. I facet się śmiał że jest to stare budownictwo to między cegłami prawdopodobnie mam całe plastry miodu. 😏 

A zdrowie tak sobie. Jakoś mega zmęczona ostatnio ciągle jestem. 

pszczoy.thumb.jpg.27f758613071fdb95f703979598a79c8.jpgpszczoy2.thumb.jpg.89ff57cdd77b27be4e02612e99195588.jpg

W dniu 6.05.2024 o 08:15, initium napisał(a):

 

Teraz krzusiec właśnie się często pojawia. Ja miałam kontakt z osobą, która miała kontakt z chorym, więc przez chwilę się bałam. Współczuję Ci, to poważna choroba.

 

Czy Wam też ciężko wrócić do "normalności" po majówce?

A u nas ospa. Siostra z córką została przewieziona z sor do innego miasta na zakaźny. Mam nadzieję że moje dzieci nie dostaną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, acherontia styx napisał(a):

Ja kiedyś do gniazda pszczół wzywałam straż pożarną. Usunęli i po sprawie. Tak samo jak na drzewie szerszenie miały gniazdo - też od razu straż pożarna i ogarnęli bardzo szybko.

Teraz straż tego nie robi. Nawet szerszeni nie chcieli usunąć, kazali znaleźć prywatną firmę 😏 a co do pszczół to straż gdyby nawet przyjechała to obawiam się że pszczoły by źle skończyły. A tak to już są w ulu. 

 

2 godziny temu, Jurecki napisał(a):

@Szczebiotka a to nie można jakoś zamurować tego wejścia tam gdzie są  pszczoły?

Ja mam między niemal każdej cegły jakieś dziury😅 wyobraź sobie teraz że biegam i cały dom muruje 😅 raz kiedyś zrobiłam z kilkoma takimi wejściami jak miałam osy, to i tak wygryzły 😳

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plotę od rzeczy. Mała awaria, mianowicie to już szósta noc podczas której śpię ok. 2 godziny, a od 1-2 w nocy wychodzę na dwór bo nie ma opcji o śnie. Troszkę mi palma odbija, nie jestem w stanie stwierdzić dlaczego. Problemy z czytaniem na przykład. Trochę mnie to nie pokoi. Skończyła mi się mirtazapina, ale wątpię żeby to były skutki jej braku. Młody jestem, oby wkrótce było lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Fobic napisał(a):

Plotę od rzeczy. Mała awaria, mianowicie to już szósta noc podczas której śpię ok. 2 godziny, a od 1-2 w nocy wychodzę na dwór bo nie ma opcji o śnie. Troszkę mi palma odbija, nie jestem w stanie stwierdzić dlaczego. Problemy z czytaniem na przykład. Trochę mnie to nie pokoi. Skończyła mi się mirtazapina, ale wątpię żeby to były skutki jej braku. Młody jestem, oby wkrótce było lepiej.

 

mirtazapina ma działanie nasenne. Na mnie wręcz działała tak, że jak już wziąłem wieczorną dawkę i o czymś zapomniałem przed snem to już nie byłem w stanie sie zwlec z łóżka 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Dryagan Ze mną może nie jest tak źle, w końcu byłem świadkiem wielu dużo gorszych rzeczy po spożyciu różnych środków psychoaktywnych, ale jednak 6 dni z dużym deficytem snu, to już chyba lekkie tortury. Dziwne, ponieważ w ciągu dnia, kiedy nic mnie nie angażuje i sobie siedzę, głowa leci mi w dół, jakby odrobinę zbyt mocno weszła morfina. Jestem senny, ale poza tą godziną nie potrafię spać.

Tak, biorę, a raczej brałem 45 mg mirtazapiny, tylko kilka dni temu skończyła mi się i tak wyszło, że tymczasowo zostałem bez tego leku. W ciągu dnia mam trudności ze składnią zdań. Wolniej i ogólnie gorzej się wypowiadam. Jestem rozkojarzony. Do manii to jednak mi daleko (chyba:classic_biggrin:), a do psychozy tym bardziej, ale nie jest najlepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dryagan napisał(a):

ja po 6 nocach niespania byłbym już w pełnej manii 🙂 i by mi odwalało na całego. Zwykle po 4 nocach się zaczyna

Ja po ponad 3 dobach bez snu byłam pełna energii i nawet mi się spać nie chciało😆 ale już takich epizodów nie mam na szczęście😀

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, acherontia styx napisał(a):

Ja po ponad 3 dobach bez snu byłam pełna energii i nawet mi się spać nie chciało😆 ale już takich epizodów nie mam na szczęście😀

Jesteś pełna niespodzianek. Po podaniu uspokajającego Relanium, kiedy ja odbijałem się od ścian i przespałem resztę dnia na sali, ty dla odmiany wpadasz w furię i niszczysz sprzęt 🙃 

3 nieprzespane noce? Ktoś może mieć zalążki objawów psychotycznych, ale dla ciebie to jak wypicie dużej kawy - full energy ☕💥

🤯

 

Na szczęście dziś normalny sen - do 4 rano. Od razu czuję jakby troszkę IQ przybyło, nie za dużo, ale i to cieszy 😄

Edytowane przez Fobic

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fobic napisał(a):

3 nieprzespane noce? Ktoś może mieć zalążki objawów psychotycznych, ale dla ciebie to jak wypicie dużej kawy - full energy ☕💥

Kawa na mnie nie działa 😅 taki długi epizod bez nawet minuty snu był tylko raz, jeszcze jak na studiach byłam, później np. 2 noce nieprzespane się zdarzały, ale już daaawno takich epizodów nie było. Lekarka wtedy obserwowała mnie pod kątem CHAD, ale uznała, że to nie to.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×