Skocz do zawartości
Nerwica.com

SERTRALINA (ApoSerta, Asentra, Asertin, Miravil, Sastium, Sertagen, Sertralina Krka, Sertranorm, Seraloft, Stimuloton, Zoloft, Zotral)


shadow_no

Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

103 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy sertralina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      59
    • Nie
      27
    • Zaszkodziła
      17


Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Kerstina napisał:

A czy przy wchodzeniu na sertrę miałaś lęki, niepokój? Bo z tego co czytałam na 100 tce już ich nie masz.

Z racji tego ze przeszłam płynnie z paro to nie miałam jakiś większych lęków, trochę niepokoju z rana ale to się unormowało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Stimuloton się najszybciej "ładuje" spśród wszystkich SSRI/NRI

 

Zalezy też jaka dawka. Mnie początkowo 150 mg wywaliło z kapci ;)

 

Jak się czuje, lekko pobudzony, czerpie radochę w rozmować z ludźmi., czuję się bardziej pewny siebie.

 

A co do chlania, nie namawiam, choć mnie samemu zdarza się wypić. Biorę sertralinę, olanzapinę i depakinę chrono,

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu pojawił mi się odruch wymiotny najbardziej z rana on dokucza, nie wymiotuje tylko mam odruch wymiotny lub w ciągu dnia bez powodu, brak bólu brzucha, zgagi nic, tylko odruch. Pomaga aviomarin, ale lekarz rodzinna pierwszego kontaktu powiedziała, ze ciagle brać nie można. 
Mysle by się z tym udać do psychiatry ( ogólnie stwierdzona nerwica żołądka i lękowa) znacie jakies dobre leki na odruch wymiotny? Brałam hydroksyzyne ale nie pomaga, jedynie aviomarin 
Obecnie biore Abilify, Fevarin, Propranolol, Imovane nasenna, Afobam doraźnie 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.02.2023 o 20:41, villemo napisał:

Z racji tego ze przeszłam płynnie z paro to nie miałam jakiś większych lęków, trochę niepokoju z rana ale to się unormowało.

Czy przeszły Ci  już uboki na 100 mg sertry, powoli się wkręca? Ja jestem 11 dzień na 50 mg ( 20 ty dzień od początku brania sertry) ale też po kilku dniach brania tej dawki poczułam się gorzej, nie wiem czy to uboki czy za mała dawka, czy to tak musi być na razie zmiennie póki się nie wkręci.

Ale chyba będę zwiększała dawkę, dziś zadzwonię do lekarza co o tym sądzi. 

A Ty po ilu dniach od początku brania sertry zwiększyłaś do 100 mg?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chester napisał:

@Kerstina Tak, sertralina ma okropne wejście. To normalne, że się gorzej po kilku dniach czujesz. Ja zwiększałem po tygodniu na 100 mg, ale ja wolę uboczne mocne przejść od razu i mieć szybsze działanie. Pewnie lekarz każe Ci czekać. 

Dzięki za odpowiedž, a po jakim czasie

100 tka Ci zadziałała?  Poczułeś jakąś większą różnicę/poprawę  w porównaniu z tym jak brałeś 50 mg?Ja to wolę mimo wszystko stopniowo podwyższać dawkę, bo boję się dużych uboków.  Zresztą moj lekarz tak zaleca. Więc jeśli podwyższę do 100 mg to na pewno wcześniej będzie 75 mg.

Edytowane przez Kerstina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Kerstina napisał:

Czy przeszły Ci  już uboki na 100 mg sertry, powoli się wkręca? Ja jestem 11 dzień na 50 mg ( 20 ty dzień od początku brania sertry) ale też po kilku dniach brania tej dawki poczułam się gorzej, nie wiem czy to uboki czy za mała dawka, czy to tak musi być na razie zmiennie póki się nie wkręci.

Ale chyba będę zwiększała dawkę, dziś zadzwonię do lekarza co o tym sądzi. 

A Ty po ilu dniach od początku brania sertry zwiększyłaś do 100 mg?

Cześć, od 2-3 dni już jest lepiej jeśli chodzi o mdłości i rewelacje żołądkowe, zaczynam myśleć ze to był czysty przypadek i jakiegoś wirusa złapałam.. Bo pierwszy tydzień na 100tce był nienajgorszy, takie zmulenie raczej i senność. Potem było już lepiej i wtedy po 12 dniu te mdłości się pojawiły i bóle żołądka nagle.. wiec trochę to dziwne. Teraz jestem w 16 dniu na 100tce i co mi dokucza jeszcze na pewno to taki ścisk w głowie i w oczach w ciągu dnia (tabletkę biorę rano) coś jakby zawroty ale nie do końca. Jest to irytujące ale mam nadzieje ze minie z czasem jak się organizm przyzwyczai. No i jeszcze tez nie mam werwy do niczego, czuje się słaba i bez życia co tez bardzo wkurza. Nerwy są raczej na przyzwoitym poziomie.

Co do zmian dawek to ja zaczynałam od 25mg i miałam wg planu przechodzić co 4 dni o kolejne 25mg aż do 100. Z tym ze ja chciałam spróbować zostać na 50mg i czekałam 2 tyg ale czułam się bardzo średnio i stwierdziłam ze jednak dojdę to tej 100tki. Trzeba stopniowo ale myśle ze czekanie zbyt długo na jednej dawcę będzie tez skutkować nowymi ubokami na wyższej jeśli ktoś jest wrażliwy, ale pewnie nie zawsze.

Edytowane przez villemo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, villemo napisał:

Cześć, od 2-3 dni już jest lepiej jeśli chodzi o mdłości i rewelacje żołądkowe, zaczynam myśleć ze to był czysty przypadek i jakiegoś wirusa złapałam.. Bo pierwszy tydzień na 100tce był nienajgorszy, takie zmulenie raczej i senność. Potem było już lepiej i wtedy po 12 dniu te mdłości się pojawiły i bóle żołądka nagle.. wiec trochę to dziwne. Teraz jestem w 16 dniu na 100tce i co mi dokucza jeszcze na pewno to taki ścisk w głowie i w oczach w ciągu dnia (tabletkę biorę rano) coś jakby zawroty ale nie do końca. Jest to irytujące ale mam nadzieje ze minie z czasem jak się organizm przyzwyczai. No i jeszcze tez nie mam werwy do niczego, czuje się słaba i bez życia co tez bardzo wkurza. Nerwy są raczej na przyzwoitym poziomie.

Co do zmian dawek to ja zaczynałam od 25mg i miałam wg planu przechodzić co 4 dni o kolejne 25mg aż do 100. Z tym ze ja chciałam spróbować zostać na 50mg i czekałam 2 tyg ale czułam się bardzo średnio i stwierdziłam ze jednak dojdę to tej 100tki. Trzeba stopniowo ale myśle ze czekanie zbyt długo na jednej dawcę będzie tez skutkować nowymi ubokami na wyższej jeśli ktoś jest wrażliwy, ale pewnie nie zawsze.

Dzięki za odpowiedź. Myślę, że już zaczyna Ci się wkręcać ta sertra i z każdym dniem będzie coraz lepiej. Ja dopiero będę powoli wchodzić na 100 mg, po konsultacji z lekarzem.  Mam nadzieję, że zadziała jak trzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chester napisał:

@Kerstina Tak po 3 tygodniach na 100 mg było jakieś działanie przeciwlękowe. Przeciwdepresyjne po 7 gdzieś. Ja przy wejściu na sertralinę zawsze czułem się jakbym miał lekką grypę. Zdrówka. 

Dzięki za odpowiedź.  Mam nadzieję, że u mnie też sertra też zaskoczy i odczuję jej pozytywne działanie

Edytowane przez Kerstina

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, tarantula napisał:

Ja po 2tygodniach 100mg przesiadłam się dziś na 200mg. Dobre jest to ,że tym razem mam zmniejszenie apetytu, a nie jak 8lat temu ,że mogłam zjeść całe forum ;)

200 mg to już nie mała dawka, najważniejsze że pomaga, pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, tarantula napisał:

 

Miałam znajomą ze szpitala której 400mg zapodali przy wypisie ale ciekawi mnie czy na forum ktoś podobny jest kto wszedł poza 200mg.

 

Moja lekarka swego czasu rozważała czy nie wrzucić na więcej niż 200mg ale zrezygnowała z tego pomysłu bo stwierdziła, że to i tak w moim przypadku nic nie da zapewne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, acherontia styx napisał:

Moja lekarka swego czasu rozważała czy nie wrzucić na więcej niż 200mg ale zrezygnowała z tego pomysłu bo stwierdziła, że to i tak w moim przypadku nic nie da zapewne.

A teraz na ilu jesteś sertry? I jak szybko zadziałała ta dawka? Ja brałam przez 2 tyg 50 mg, wcześniej tydzień 25 mg  o jednocześnie schodziłam z citalu 25 mg. Zostało mi 10 mg cialu do odstawienia bo schodzę  wolno. Na razie  sertra jeszcze nie działa jak trzeba. W poniedziałek zadzwonię do lekarza czy podwyższać czy czekać na 50mg. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Kerstina napisał:

A teraz na ilu jesteś sertry? I jak szybko zadziałała ta dawka?

Teraz jestem na 100mg i, a to jak moja lekarka rozważała podniesienie powyżej 200mg to już było z 4-5 lat temu.

U mnie sertralina szybko działa z tym że ja nie biorę jej solo. Zawsze jest augumentacja w postaci innego leku, np. aktualnie litu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, acherontia styx napisał:

Teraz jestem na 100mg i, a to jak moja lekarka rozważała podniesienie powyżej 200mg to już było z 4-5 lat temu.

U mnie sertralina szybko działa z tym że ja nie biorę jej solo. Zawsze jest augumentacja w postaci innego leku, np. aktualnie litu.

To super że sertra u Ciebie szybko działa. Mam nadzieję, że w końcu u mnie też zadziała, może jednak na większej dawce.  Dzięki za odpowiedź i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chce opisywac wszystkiego ale od pazdziernika biore asertin po dokladnie 8 tygodniach byla poprawa i duza chec do zycia. Obecnie pomimo kontynuacji leczenenia znowu czuje jakby zawladnely mna ciemne moce... czy mize tak byc ze lek przestaje dzialac?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Anafury napisał:

Nie chce opisywac wszystkiego ale od pazdziernika biore asertin po dokladnie 8 tygodniach byla poprawa i duza chec do zycia. Obecnie pomimo kontynuacji leczenenia znowu czuje jakby zawladnely mna ciemne moce... czy mize tak byc ze lek przestaje dzialac?

A jaką bierzesz dawkę? Powinieneś to skonsultować z lekarzem, na pewno coś doradzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×