Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 6.08.2019 o 19:43, Sharon456 napisał:
5 godzin temu, Sharon456 napisał:

 

Może za krótko jeszcze bierzesz i dawka po prostu za mała, 75 mg to jak nic 🙂 U mnie przy 150 mg na nowo się odrodziły lęki i pojawiły nowe. 

No to mnie pocieszyłas. Nowe lęki

nie wytrzymam tego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja już zglupialem, zamienilem Ranofren na Ketrel, bo lekarz powiedział że moje obrzęki nóg to na pewno od olanzapiny. Olanzapiny nie biorę już drugi dzień, a obrzęki ani drgnely. Czyżby to naprawdę pregabalina ? W artykule w necie o obrzekach limfatycznych pregabalina jest wymieniona jako jeden z leków je wywolujacych. A biorę dawkę maksymalną. Sek w tym ze biorę pregabaline pół roku i tak nie było. Spróbuję drastycznie zmniejszyć prege do 150 mg i zobaczę co się będzie działo. Mam kilka słoiczków baclofenu na czarną godzinę i dwa dni wolnego, więc może jakoś przeżyje. Jak to nie pomoże, to czas do specjalisty naczyniowego. Nie mam zamiaru jakiegoś zatoru dostać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłam odstawić pregabalinę, braną od kwietnia. Była spoko. Ciągle na dawce 75 jechałam, i zaczęła mnie usypiać. Byłam mniej zmotywowana, miałam problemy z decyzjami itd.

Teraz odstawiam 3 dzień. Biorę cytrynian magnezu, witaminy B i preparat Wigor - ma różne rzeczy, w tym witamine D, guaranę, kawę itd to jest na spadek energii.

Jeszcze olejek cbd dorzucę.

Schodząc czuję się ok, nawet dużo energii, zgaduję, że jestem na początku drogi bo zawsze jak odstawiam coś najpierw jest fajnie. Na początku odstawiania miałam naprawdę silne wędrujące bóle ciała zaraz po przebudzeniu i w nocy, ale się już zmniejszają. No i czasami pojawia się to, czego sie boje przy odstawianiu najbardziej czyli mega anhedonii + lekliwości. Dzisiaj bałam się wyrzucić śmieci oraz nowego znajomego dodanego na FB. Wczoraj ciemności. Normalnie tak nie mam..

Odstawiam też dlatego, że mam wrażenie że nie powinno się tego leku brać zbyt długo.. znalazłam jakieś dziwne artykuły jak np wpisałam brainfog + pregabalin. Nie wiem na ile to było prawdziwe ale pisano między innymi,  że pregaba zmienia coś tam w ciele na stałe. Niestety zapomniałam szczegółów.

 

Zauważyłam za to, że Pregabalina bardzo poprawiła mi wytrzymałość. Normalnie jak się ruszałam, to bolało mnie serce. Od dziecka by łam słabsza od dzieciaków z podwórka. A teraz mam wytrzymałość jak normalny człowiek. I co przeczytałam o tym leku: ma właściwości przeciwzapalne. To wspaniale ! Idę kupić piperynę i kurkuminę w tabletkach i sprawdzę efekty. Ale to może być jakąś odpowiedzią, na jakieś pytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ku mojej radości okazało się, że obrzęki nie były spowodowane pregabalina, a jednak olanzapina. Tydzień po odstawieniu mi wszystko zeszło, a ja pozostalem przy swoich 600 mg. Upier....ące neuroleptykj całkiem odstawilem. Bo Ketrel nie nadaje się u mnie do normalnego funkcjonowania. Sen się nie pogorszyl. Jedyne co to są bardziej zeschizowane poranki, trochę lękowe, dlatego całe 600 mg pregabaliny biorę z rana i jest git, spokój cały dzień.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja od niedzieli biorę już dawkę 150 mg.

Mam zawroty głowy, czasem znaczne, czasem lekkie.

Dodatkowo biorę tez hormon (na endometriozę) i np. wczoraj i dzisiaj jakoś kiepsko się czuję. Kręci mi się w głowie i mam niesmak, niedobrze mi. Miał ktoś tak na początku? Mam nadzieję, że to przejdzie. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś nadal kiepsko. Zastanawiam się, czy wrócić do 75 mg, czy się przemęczyć? Jak to u Was było?

Mam taką głowę jak w hełmie, rano też spora drażliwość. Teraz chwilę lepiej się czuję, bo słyszałam też, że pregabalina może obniżać ciśnienie i właśnie warto się poruszać.

Edytowane przez Kanashimi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 15:37, Lilith napisał:

@Pericoou mnie utrzymywały się przez jakieś półtora tygodnia. Jak się organizm przyzwyczaił, to i te efekty uboczne zniknęły. Rozdrażnienie utrzymywało się kilka dni dłużej. Za każdym razem, kiedy lekarz zmienia dawki, to są objawy uboczne. Obecnie jestem od dłuższego czasu niezmiennie na 225 mg i nie mam żadnych objawów ubocznych. 

To trochę brzmi jak u mnie. Mam nadzieję, że już jakoś po weekendzie będzie lepiej, bo wiadomo, człowiek musi pracować i być sprawny fizycznie i umysłowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od wczoraj zaczęłam odstawianie Pregabaliny. Brałam 150 mg przez 5 dni, ale totalnie mnie rozregulowała. Nie jestem sobą. Mam objawy i psychiczne i fizycznie. Zawroty głowy, niedobrze mi, senność, poczucie odrealnienia. Rozdrażnienie, nasilone lęki, strach przez to, jak się czuję...A wiadomo że życie toczy się dalej i trzeba pracować, a nie leżeć i wyć cały dzień. Postanowiłam zacząć odstawiać lek, najpierw wrócić do dawki 75 mg na noc, którą brałam przez miesiąc. 

Naprawdę chyba nigdy się tak źle nie czułam. 

Jestem przerażona.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×