Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

9 godzin temu, kofel napisał:

Nikt nie ćpa benzo i innych ot tak bo lubi. Zawsze jest to jakiś problem. Albo lęki, albo ból istnienia, albo nieumiejętność wyrażania swoich uczuć, albo, że zupa jest od kilku lat za słona. Pytanie co to jest psychika pominę. Nie jestem biegłym filozofem. Lęk nie pojawia się z niczego, zawsze jest efektem czegoś, podobnie podły nastrój i apatia. Myślisz od pewnego momentu. Zachęcam byś myślał od początku do końca. Samo odstawienie benzo, bo mają ciężki zespół odstawienia to najmniejszy problem. Zastanów się z czym sobie nie radzisz, a zbędne Ci będą jakiekolwiek narkotyki. Ostatnie zdanie traktuję po prostu jako bełkot pt. "Psychologia jest do dupy. Tylko leki!"

Nie napisałem Psychologia jest do dupy, Tylko leki. To przykład tego, że interpretujesz moje słowa na swoje potrzeby. No niestety to prawda. Ogólnie jestem przeciw ostatnio powszechnej nadmiernej psychologizacji psychiatrii. Widać to po prywatnych przychodniach gdzie jest więcej psychologów od psychiatrów. To jest taka moda. niedługo psychiatria zejdzie na psy totalnie bo w  wielu przypadkach depresji, zab depresyjno lękowych psycholog poprzez rozmowe nie za wiele może pomóc a takie gadki, żeby wywrócić swoje życie o 180 stopni to śmiech jak dla mnie. Nawet jeśli to może pomóc psychoterapia poznawcza  to to zajmuje lata. Owszem, jak ktoś ma nerwice to psychoterapia coś tam może wskurać ale nie u mocniej chorych. Co do drugiej części nie napisałem tylko leki bo leki też są złe a przede wszystkim nie ma wystarczającego arsenału leków, to chyba widać po zestawie tych samych antydepresantów od lat.

Edytowane przez OverAndOver

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie na tej dawce 75 mg 0-0-1 do 9 sierpnia czekam, bo wtedy mam wizytę u psychiatry.

Trochę jestem zmulona, ale w sumie najgorzej rano, bo śpię tak 9-10 h i i tak się budzę zaspana. Trochę się obawiam, bo jutro będę musiała wstać wcześniej i nie wiem, jak dam radę.

Zauważyłam też, że po tym leku mam barwne i ciekawe sny 🙂

 

A jak to jest z różnymi używkami przy tym leku? Wiem, że alko niewskazane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Lusesita Dolores, naprawdę nie wiem co Ci doradzić :( A nie wchodzi w grę wizyta u jakiegoś innego lekarza, skoro Twój jest na urlopie, nawet prywatnie? Mój mi zawsze powtarza, że skutki uboczne mogą być i trzeba je przecierpieć, bo później będzie lepiej. Chyba, że nie daje się faktycznie funkcjonować, to wtedy najczęściej zmiana leku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Mam już swoje lata. nerwica plus ataki paniki, fobia spoleczna od 24 roku zycia.

Brałem sertraline, paroksetyne( odrobinke pomogła, po pół roku wywalilem, problemy brzuszne jelitowe).

Po ostatniej panice biore 3 miesiące citalopram, plus teraz zacząłem prebagaline (linefor).

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczęły mi strasznie puchnac łydki i kostki. Przez tydzień szukałem przyczyny, będąc przekonanym, że olanzapina za tym stoi. Nie mogłem nogi wepchnąć nawet w adidasy. Zmniejszylem zolafren z 15 do 5, nic nie pomogło. Wróciłem więc do 15 mg, bo się dobrze na tej dawce czuje. W desperacji zmniejszylem pregabaline z 600 do 300 i ... pomogło natychmiast, obrzęki zniknęły. Szkoda, bo na 600 też się świetnie czułem. Teraz muszę brać o połowę mniej, bo podejrzewam że na 450 będzie już jak na 600 z opuchizna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2019 o 08:25, picziklaki napisał:

, a nie masz problemów z sercem ? 

Lecze nadciśnienie, też myślałem że to nerki albo coś, ale ciśnienie mam ok. Czasami mam dodatkowe skurcze i ciśnieniomierz wykrywa arytmie. Ale to już było przed pregabaliną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.08.2019 o 13:42, Lusesita Dolores napisał:

Powiem wam że chyba powoli się przyzwyczajam do dawki 75mg która biorę na noc bo jak wstaje o 5 to nie mam zawrotów głowy 🙂

 

Super! Czyli Twój organizm zaczyna coraz lepiej akceptować. Za to u mnie chyba przestaje działać, albo coś się działanie pochrzaniło. Bo czuję się jakbym miała dwe osobowości - ostatnio np. jak się okazało że w pociągu muszę siedzieć między ludźmi a nie przy oknie to miałam atak paniki przez 50 min. A 1.5 później grzecznie zwróciłam uwagę jakiejś nastolatce aby wyczyściła siedzenie (bo siedziała z butami na), czego bym nigdy wcześniej nie zrobiła. Wtf?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Sharon456 napisał:

 

Super! Czyli Twój organizm zaczyna coraz lepiej akceptować. Za to u mnie chyba przestaje działać, albo coś się działanie pochrzaniło. Bo czuję się jakbym miała dwe osobowości - ostatnio np. jak się okazało że w pociągu muszę siedzieć między ludźmi a nie przy oknie to miałam atak paniki przez 50 min. A 1.5 później grzecznie zwróciłam uwagę jakiejś nastolatce aby wyczyściła siedzenie (bo siedziała z butami na), czego bym nigdy wcześniej nie zrobiła. Wtf?

Problem w tym że lęki dalej występują.

i muszę brać afobam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×