Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

audreyhorne

Użytkownik
 • Zawartość

  24
 • Rejestracja

 • Ostatnia wizyta

  nigdy
 1. audreyhorne

  TRAZODON (Trittico CR/XR)

  To u mnie tak samo z zolpidemem. Usypiałam szybko i budziłam się po dwóch/trzech godzinach i resztę nocy miałam z głowy. Lekarz stwierdził, że to dziwna reakcja. Ale nie żałuję, bo nie chciałabym się uzależnić. Raczej nie pójdę do lekarza na NFZ ze względu na specyfikę pracy. Poza tym mój obecny lekarz mi odpowiada i mogę na niego liczyć również poza wizytami, gdy coś się dzieje. Odbiegamy od tematu tego wątku. Zaraz moderator nas pogoni.
 2. audreyhorne

  TRAZODON (Trittico CR/XR)

  Ja właśnie mam iść na terapię behawioralno-poznawczą. Niestety prywatnie, więc to spory wydatek, ale jak ma pomóc, to myślę, że warto. Do lekarza też chodzę prywatnie i wydałam już sporo kasy, na lekarza i na leki. Może poczekaj jeszcze ze zwiększeniem dawki Trittico, aż na 75 mg poczujesz się lepiej. Spytaj lekarza o kwetiapinę do tego na sen. Mój uważa, że to dobry lek i nieszkodliwy w małych dawkach i można łączyć z Trittico. Z tym, że na początku też może zamulać, szczególnie rano. Ja na początku brałam tylko kwetiapinę na sen, usypiała super, Trittico dorzuciłam, jak sama przestała działać, a np. zolpidem w ogóle na mnie nie działał.
 3. audreyhorne

  TRAZODON (Trittico CR/XR)

  A próbowałaś terapii? Mnie lekarz bardzo na nią namawia, bo lekami wszystkiego nie załatwię i chyba się zdecyduję, bo co mam do stracenia oprócz pieniędzy? Z Trittico poczekaj jeszcze. U mnie już jest naprawdę ok z samopoczuciem. 75 mg + 12,5 mg Ketrelu na szczęście działają nasennie. W razie czego mam jeszcze w zapasie Valdoxan, ale póki co zostaję przy Trittico, bo nie chcę ciągle zmieniać. Próbowałaś kwetiapinę na sen? Jeśli chodzi o pozostałe leki, to ja narazie nie będę jednak zmieniać na nic innego fluoksetyny, tylko zwiększę dawkę do 60 mg ze względu na natręctwa.
 4. audreyhorne

  TRAZODON (Trittico CR/XR)

  Ja również zaburzenia lękowe, nerwica natrectw i inne, niewyjaśnione lęki oraz oczywiście bezsenność. U mnie fluoksetyna działa. Moje natręctwa ustąpiły, mam lepszy humor, choć mam wrażenie, że jest to trochę sztuczne. Ostatnio jednak działanie fluo trochę zmalało. Typowych lęków nadal nie mam, ale czasem pojawiają się drobne natręctwa i znowu zaciskam szczękę. Ponadto problemy ze snem mam nadal, nie wiem, jaka jest przyczyna, lekarz twierdzi, że nerwica. Trittico biorę tylko na sen, raczej lekarz nie będzie chciał, żebym tylko ten lek brała. Ostatnio wspominał o zmianie fluo na coś innego. Spytałam o wenlafaksynę i duloksetynę. Powiedział, że ok, możemy spróbować, ale boję się, że znowu dopadną mnie skutki uboczne i tak w kółko 🙁 Z Trittico męczyłam się niesamowicie.
 5. audreyhorne

  TRAZODON (Trittico CR/XR)

  Ciężko... Ja skaczę po tych lekach, że hej. Mam już całą szufladę różnych pudełeczek. Teraz jeszcze mam zmienić fluoksetynę na duloksetynę lub wenlafaksynę, ale zobaczymy, co zasugeruje lekarz. Trittico póki co nawet polubiłam, śpię coraz lepiej i skutki uboczne w zasadzie minęły, a na początku strasznie panikowałam, myślałam, że już totalnie zwariuję i coś sobie zrobię, albo pójdę do lekarza i nakopię mu w tyłek, że mnie tak urządził 😉
 6. audreyhorne

  TRAZODON (Trittico CR/XR)

  Mnie czasem pobolewa głowa po Trittico. Aktualnie biorę 75 mg + 12,5 mg Ketrelu na noc. Bardzo źle się czułam, o czym pisałam powyżej. Teraz jest już lepiej. Objawy niepożądane powoli ustępują, zaczęłam lepiej funkcjonować. Może i u Ciebie tak będzie. Mój lekarz mówi, że po dwóch tygodniach powinny minąć negatywne skutki. A ja biorę ten lek już prawie 2 tygodnie. Z tym, że ja go biorę na sen. Terapeutycznie na nerwicę stosuję fluoksetynę.
 7. Może spytaj lekarza o Trittico. Na mnie zolpidem nie działał. Budziłam się po 2-3 godzinach i nie mogłam usnąć do rana. Trittico usypia mnie aż za bardzo, ciężko się dobudzić, choć teraz jest już troszkę lepiej rano.
 8. audreyhorne

  AGOMELATYNA (Valdoxan)

  Ok, dziękuję za odpowiedź. Ciekawa byłam różnic, choć to oczywiście sprawa indywidualna. Ja póki co się wstrzymuję i męczę dalej z Trittico.
 9. audreyhorne

  AGOMELATYNA (Valdoxan)

  I jak? Przeszedłeś z Trittico na Valdoxan? Mi właśnie lekarz przepisał Valdoxan na sen, bo Trittico z Ketrelem źle na mnie działa (nie mogę się dobudzić, mam mdłości, wzdęcia, boli mnie brzuch, puchnę). Teraz jest już trochę lepiej, więc zastanawiam się, czy poczekać jeszcze z Trittico, czy zaryzykować Valdoxan... Już mam dosyć "skakania" po lekach i ciągłych zmian. Boję się, że już w ogóle wszystko sobie rozreguluję 😞
 10. audreyhorne

  TRAZODON (Trittico CR/XR)

  Orzeszkowa, dzięki za odpowiedź. Mój lekarz twierdzi, że złe samopoczucie po Trittico powinno przejść po dwóch tygodniach stosowania. A myślicie, że od Trittico można utyć? Biorę ten lek od tygodnia i mam wrażenie, że się zaokrągliłam, a jem tyle, co zwykle i ćwiczę. Po samym Ketrelu nie tyłam.
 11. audreyhorne

  TRAZODON (Trittico CR/XR)

  DeathOfTheMotorneuron, Carica Milica Dziękuję za informacje. Dam szansę połączeniu tych leków. Dziś cały czas jestem nieprzytomna. Mam zawroty głowy, brak koordynacji ruchów, drżą mi ręce, czuję się upośledzona fizycznie i intelektualnie. Boję się wyjść z domu, a muszę zrobić zakupy 😞 Już chciałam pisać do mojego lekarza i upewnić się, czy na pewno dobrze mi napisał na kartce, jak brać te leki, ale on już chyba ma mnie i mojej bezsenności dosyć, więc dałam sobie na wstrzymanie.
 12. audreyhorne

  TRAZODON (Trittico CR/XR)

  Czy ktoś z Was stosuje nasennie połączenie Trittico z kwetiapiną? Wzięłam wczoraj 50 mg Trittico i 25 mg Ketrelu na noc. Oczy mi się same zamykały, a i tak nie mogłam dosyć długo usnąć. Jak już usnęłam, to spałam jak zabita 10 godzin. Nie słyszałam wyjącego budzika. Teraz jestem trochę przyćpana, boli mnie głowa, dobrze, że jest sobota i nie muszę być w pracy. Nie wiem, czy lekarz nie przesadził z zaleceniem takiego połączenia. A może organizm musi przyzwyczaić się do tego? Dodam, że sam Ketrel przestał u mnie działać nasennie. Hydroksyzyna, kiedyś usypiała mnie ładnie, dziś nie działa w ogóle. Próbowałam brać zolpidem. Szybko po nim usypiałam, ale równie szybko się budziłam, nie spałam pół nocy, musiałam dospać rano i w ciągu dnia byłam jak na kacu, więc ciężki ze mnie przypadek. A może spróbować brać samo Trittico na sen?
 13. audreyhorne

  FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

  Podobne pytanie było na poprzedniej stronie. U mnie nie poprawia na razie snu. Bez kwetiapiny raczej bym nie usnęła. Mój lekarz powiedział, że fluoksetyna może zaburzać sen, o czym napisałam powyżej, z tym, że ja miałam poważne problemy ze snem przed rozpoczęciem stosowania fluo.
 14. audreyhorne

  KWETIAPINA(Seroquel,Ketrel,Kwetaplex,Kventiax,Ketipinor)

  Ja brałam 25 mg, teraz biorę 37,5 mg (1,5 tabletki, bo 2 to było za dużo). Biorę od niecałych dwóch miesięcy. Działa póki co dobrze. W miarę szybko zasypiam. Zdarzy mi się obudzić w nocy, ale też szybko zasypiam ponownie. Jeśli nie działa nasennie, a tylko w tym celu jest przyjmowany, to chyba trzeba zwrócić się do lekarza po coś innego.
 15. audreyhorne

  FLUOKSETYNA(Andepin,Bioxetin,Deprexetin,Salipax,Seronil)

  Podczas ostatniej wizyty lekarz powiedział mi, że fluoksetyna może zaburzać sen. Co ciekawe, dowiedziałam się, że moje leczenie jest zaplanowane na około 2 lata, a ja już po miesiącu widzę poprawę mojego stanu (NN).
×