Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, zarr napisał:

Hej zaciekawiła  mnie twoja odpowiedz ja byłam u kardiologa, miałam holter załozony ktory w nocy zapisał mój puls na 45 na co pani dr kardiolog powiedziala ze nie ma obaw do niepokoju bo to dobry puls (a  w pracy , praca fizyczna puls do 140) mowo ze wszystko wporządku nie ma obaw do niepokoju

Lekarz miał racje. Bradykardia nocna jest fizjologią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, zarr napisał:

Hej zaciekawiła  mnie twoja odpowiedz ja byłam u kardiologa, miałam holter załozony ktory w nocy zapisał mój puls na 45 na co pani dr kardiolog powiedziala ze nie ma obaw do niepokoju bo to dobry puls (a  w pracy , praca fizyczna puls do 140) mowo ze wszystko wporządku nie ma obaw do niepokoju

Zgadza sie. Nocą puls jest zdecydowanie nizszy. Mowilem o pulsie w dzien i dodatkowo w spoczynku. Jesli w dzien powiedzmy jest 60 to nocą moze spasc ponizej 30 i wtedy kiepsko krotko mowiac 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze byc od pregabaliny ale i nie musi. Cholera wie. Co robić. Mamy koronawirusa. Trzeba sie nauczyc chyba zyc z bólami i najlepiej umierać bo do szpitali strach chodzic bo mozna sie zarazić. A wlasnie odnosnie szpitali orientujecie sie np jakby z takimi silnymi bolami brzucha pojechal karetka do szpitala to oni maja dla takich osób osobną sale czy lezy sie razem z chorymi na koronawirusa????

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, oko.grzegorz napisał:

Moze byc od pregabaliny ale i nie musi. Cholera wie. Co robić. Mamy koronawirusa. Trzeba sie nauczyc chyba zyc z bólami i najlepiej umierać bo do szpitali strach chodzic bo mozna sie zarazić. A wlasnie odnosnie szpitali orientujecie sie np jakby z takimi silnymi bolami brzucha pojechal karetka do szpitala to oni maja dla takich osób osobną sale czy lezy sie razem z chorymi na koronawirusa????

W karetce masz teraz robiony szybki wymaz i co z Tobą zrobią zależy od wyniku: albo zakaźny jak wynik dodatni, albo normalny SOR.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, 

Czy ktoś brał Prege doraźnie w dawce np 75 mg na raz? Można się w ten sposób kurować z np niepokoju, który z czasem za bardzo daje się we znaki?

No i czy Prega brana doraźnie może również lekko poprawić nastrój? Nie piję alkoholu od prawie dwóch lat i przydało by się coś co choć trochę wyluzuje w tych ciekawych czasach 😉

Pozdro 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, acherontia styx napisał:

W karetce masz teraz robiony szybki wymaz i co z Tobą zrobią zależy od wyniku: albo zakaźny jak wynik dodatni, albo normalny SOR.

Czyli osoby bez koronawirusa leza oddzielnie? A czy szpitale sa podzielone ze np w szpitalu takim i takim leza ci z koronawirusem a w takim i takim vez koronawirusa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, oko.grzegorz napisał:

Czyli osoby bez koronawirusa leza oddzielnie? A czy szpitale sa podzielone ze np w szpitalu takim i takim leza ci z koronawirusem a w takim i takim vez koronawirusa?

A czy ja wyglądam na osobę która zna wszystkie szpitale? Mogę się wypowiedzieć tylko odnośnie tych, których organizacje znam w czasie pandemii. W moim mieście każdy szpital ma wydzielony oddział covidowy i jak jest człowiek dodatni to trafia na covidowy, jak nie to normalnie na oddział docelowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 7 latach prawie bez psychotropów znowu cos łykam. Kiedys leczyłem dystymię a teraz zaatakowała nerwica. No i tego wolno płynącego lęku plus od zawsze występujących myśli, że chcę umrzeć ( w zasadzie bez myśli samobójczych) postanowiłem się pozbyć.
Na pregabalinie doszedłem do tego, że to nerwica wykańczała mnie całe życie ale nie tak wprost tylko wywołując cały czas stan przewlekłej depresji czyli dystymii.
Zacząłem 4 miesiące temu od dawki Pregabalinu 2 x 25mg oraz do tego elicea 10 mg rano i trittico 50 mg (1/3 tabletki 150mg) wieczorem. Potem dawka rosła do  2 x 50mg Pregabalinu.
Początek ok, potem już gorzej bo odurzenie i koszmarne problemy z pamięcią krótkotrwała. Potrafiłem w trakcie czynności zapomnieć co robię, myliłem słowa i pisząc myliłem litery. Problemy ze wzrokiem zostały do teraz.
Do tego byłem ciągle zamulony i zakręcony. Po konsultacji po 2 miesiącach odstawiłem trittico, które dostałem od początku aby nie mieć problemów seksualnych ( które dawniej zawsze występowały przy leczeniu dystymii). I to było to bo ożyłem i chwilę później odstawiłem elicea bo bez zamulenia ten lek mnie przekręcał i nie mogłem się skupić nad niczym ( może go kiedyś użyję przy bieganiu bo chyba daje kopa ;) )
Jestem teraz tylko na Pregabalinie i moja dawka oscyluje obecnie 125 – 200 mg w zależności od tego jak się czuję. Biorę trzy razy dziennie, czasami dorzucam 25mg gdy czuję, że serducho mi gwałtowniej zaczyna bić. Prawie całkiem odstawiłem małe dawki zomirenu, który brałem od kilku lat w kryzysowych sytuacjach lub gdy lęk się nasilał za bardzo samoistnie.
Jest dobrze bo stanu lękowego od samego początku stasowania tego leku nie mam. Dopiero teraz zacząłem czytać o działaniu i stosowaniu a, że do końca lektury tego wątku mam jeszcze daleko to mam kilka pytań do weteranów.
Czy dobrze rozumiem, że ten lek nie leczy tylko ma działanie doraźne i po odstawieniu od razu lęki wracają? Lecząc dystymię ze względu na uboki brałem leki góra 4 miesiące, potem odstawiałem i miałem spokój na jakiś czas. Czy z Pregabalinem też tak się da a jeśli nie to jaki lek LECZY podobnie jak Pregabalin ale bardziej trwale? Czy jak będę zażywał jeszcze przykładowo 2 miesiące i odstawię stopniowo to da się chwilę żyć bez leków? Czy zostawać na dawce, która pomaga, czy tez zwiększać dawkę do jakiegoś poziomu?
Co z alkoholem, który lubię choć nie jestem uzależniony bo wprowadza ten element bajkowy do zwykłego życia. ;)  . Nie piłem od początku brania leków, teraz już na samym pregabalinie spożyłem w dwóch podejściach litrowe wino. Efekt był taki jak kiedyś, bez skutków ubocznych.Można, nie można, ile można? Ja wiem, że się nie powinno ale jak się stosuje ten lek, żeby się leczyć a nie da się wyleczyć to może to trwać latami.
Trochę pytań do Was bo z psycho nie widziałem się od 3 miesięcy. Na moją prośbę o receptę po 2 miechach zapytała co trzeba :D . Z poprzednią psychiatrą też było tak, że proponowałem leki a ona je akceptowała. Leczenie zaburzeń psychicznych to jeden wielki eksperyment z doborem leków.
Podpowiedzcie co dalej?
 


 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalina biorę od dwóch tygodni razem z Dulsevia (duoletyksyna) oba leki biorę na noc duoletyksyny 30 +Pregabalina 50 - lekarka mówiła że mogewziasc 100 na noc .Moim problemem jest lęk uogólniony ,często czuje się źle w pracy ,spięta ,podnosi mi się ciśnienie krwi ,mam tachykardię - zażywam betablokery .Nie wiem który lek na początku skutkował strasznym refluksem i bólem żołądka ,zmniejszonym apetytem ,ale teraz po 2 tygodniach jest całkiem ok nie czuje takiego napięcia ,lęku w pracy czy np przy większej grupie ludzi ,ale wydaje mi się ,że dawka 50 czy 100 nie działa terapeutycznie ,czy mam rację ? Rano poza jakimś 15 minutowym roztrzesieniem ,czasem wstaje jak pijana ,nie mam innych skutków ubocznych .Ale tu też moje pytanie ponieważ mam szmyrgla na punkcie mierzenia ciśnienia - kiedyś byłam niskociśnieniowcem ,potem nagle poszłam do lekarza w bardzo stresującym dla mnie czasie nagle bach 170/90 czy takie połączenie leków nie działa przypadkiem na wzrost ciśnienia ? Dulsevia działa również na neoadrenaline .czy w tak niskiej dawce może podnosić ciśnienie ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Gagatka napisał:

.Nie wiem który lek na początku skutkował strasznym refluksem i bólem żołądka ,zmniejszonym apetytem ,ale teraz po 2 tygodniach jest całkiem ok

To na pewno duloksetyna spowodowała, bo też na początku jej brania tak miałam - z czasem mija.

 

39 minut temu, Gagatka napisał:

w bardzo stresującym dla mnie czasie nagle bach 170/90

No jak byłaś w stresie to stres spowodował taki skok ciśnienia, nie leki.

Leki raczej nie wpływają jakoś znacznie na ciśnienie. A jak bierzesz beta-blokery to one jeszcze ciśnienie obniżają. 

Także tu na pewno emocje spowodowały wzrost ciśnienia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, alfabetyczna napisał:

Biorę od miesiąca Dulsevia 30mg i Pregabalin 50mg. 

Cały czas mam problemy z snem, wybudzam się w nocy, nie czuje senności. Doszły zaparcia. 

Po którym leku mogą być te skutki? Ten sen to przeżyje jakoś ale zaparcia mnie martwią. Nie miałam tak. 

W sumie to oba, ale bardziej na Dulsevie bym stawiała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

czy ktoś z was miał podobnie na Pregabalinie? a mianowicie:

budze się w nocy ze zdrętwiałymi ramionami, pełnym pęcherzem i całkowicie zaschniętymi ustami, pomimo że do toalety pare kroków to nie jestem w stanie zmusić się do wstania, usta zaschniete na popiół, woda obok łóżka a ja nie jestem w stanie sięgnąć po butelke. 

Biore aktuanie 3*150 i do tego Efectin 75 mg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ponawiam pytanie. Czy pregabalina leczy czy działa tylko podczas stosowania? Swoją sytucję opisałem trochę wyżej. Teraz na mnie fajnie działa ale ma i swoje skutki uboczne. Czy jak odstawię ją za miesiąc czy dwa to lęk wolnopłynący wróci od razu czy też uda mi się pożyć trochę w spokoju bez stosowania psychotropów.

 

ps.

w zeszłym tygodniu pozwoliłem sobie z alkoholem i negatywnych skutków nie odczułem / butelkę ginu wypiłem w ciągu wieczoru i subiektywnie działał słabiej niż bez brania pregabaliny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2021 o 10:21, alfabetyczna napisał:

Biorę od miesiąca Dulsevia 30mg i Pregabalin 50mg. 

Cały czas mam problemy z snem, wybudzam się w nocy, nie czuje senności. Doszły zaparcia. 

Po którym leku mogą być te skutki? Ten sen to przeżyje jakoś ale zaparcia mnie martwią. Nie miałam tak. 

Jeśli o zaparcia chodzi to miałam je po pregabalinie, brałam tylko pregabaline.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tutaj nowy.  Od miesiąca biorę pregabalin stada. Pierwszy tydzień była to dawka 75mg . Później dwa kolejne 150mg. Od 5ciu dni biorę 300mg. I teraz przy tej dawce czuje się fatalnie. Drżenie całego ciała że nie idzie ustać na nogach , zwiększone lęki , osłabienie takie se ledwie daje coś robić. Czy to efekt zwiększenia dawki ? I trzeba przeczekać ? Dajcie znać bo zwariuje już od tej nerwicy. Cierpię na lęk napadowy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, MuminIDM napisał:

Witam. Jestem tutaj nowy.  Od miesiąca biorę pregabalin stada. Pierwszy tydzień była to dawka 75mg . Później dwa kolejne 150mg. Od 5ciu dni biorę 300mg. I teraz przy tej dawce czuje się fatalnie. Drżenie całego ciała że nie idzie ustać na nogach , zwiększone lęki , osłabienie takie se ledwie daje coś robić. Czy to efekt zwiększenia dawki ? I trzeba przeczekać ? Dajcie znać bo zwariuje już od tej nerwicy. Cierpię na lęk napadowy. 

Hej, miałam tak samo na dawce 225 mg, u mnie to niestety nie mijało, czułam się okroponie, objawy jak u Ciebie. Skontaktowałam się z lekarzem i mnie była zmiana leku. Z tym, że ja wróciłam do pregabaliny, po nieudanym odstawieniu i już w ogóle na mnie nie działała. Najlepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, palinka95 napisał:

Hej, miałam tak samo na dawce 225 mg, u mnie to niestety nie mijało, czułam się okroponie, objawy jak u Ciebie. Skontaktowałam się z lekarzem i mnie była zmiana leku. Z tym, że ja wróciłam do pregabaliny, po nieudanym odstawieniu i już w ogóle na mnie nie działała. Najlepiej skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Siemka palinka95. Dzięki za odpowiedź. Właśnie dzwoniłem do lekarza i kazała mi zmniejszyć dawke z 300 na 225 mg. Zobaczymy co będzie... Jak będzie dalej źle to mam dzwonić. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MuminIDM napisał:

Siemka palinka95. Dzięki za odpowiedź. Właśnie dzwoniłem do lekarza i kazała mi zmniejszyć dawke z 300 na 225 mg. Zobaczymy co będzie... Jak będzie dalej źle to mam dzwonić. Pozdrawiam.

Ja dostałam elicee, biorę rano 10 mg i w południe i wieczorem pregabaline 75mg. Nie ma uczucia upojenia, jest coraz lepiej. Czekam na maksymalny efekt terapeutyczny elicei, bo czasem jest już dobrze, a chwilami znajdzie się gorszy dzień

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz, palinka95 napisał:

 

 

 

18 minut temu, MuminIDM napisał:

Siemka palinka95. Dzięki za odpowiedź. Właśnie dzwoniłem do lekarza i kazała mi zmniejszyć dawke z 300 na 225 mg. Zobaczymy co będzie... Jak będzie dalej źle to mam dzwonić. Pozdrawiam.

Musisz się obserwować, jak będzie słabo to telefon do lekarza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×