Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, zoom napisał:

Lamo bralem finalnie 100mg dziennie a że mam problemy z braniem lekarstw na noc to często zapominałem i finalnie zostalo tylko 50mg rano. Nie widzę żadnej różnicy odkąd odstawiłem te 50mg żebym znowu chodził wkurwiony na cały świat i szybko się zapalał ale to pewnie zasługa Pregi która mnie otępiła. Najgorsze dla mnie w Predze nie jest senność tylko to zmulenie oraz działanie leku- jakbyś huśtawka nastroju odmulka na chwilę i później zamuła jakby opadnięcie z sił witalnych -brain fog- w domu to pół biedy ale gdzieś na zewnątrz to dramat, a przy jeździe autem to już wogole masakra...

@zarr
kawa jak najbardziej - a co tego też nie wolno przy psychotropach?😊

A kto mówi że nie wolno? 😊Ja nie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MuminIDM napisał:

Czy można pręgę odstawić od razu ? Biorę 2 miesiące koło 225 mg... ale na mnie na lęki nie działa. Za to tak zamula że nie mam na nic siły , tylko bym spał.

Lepiej zrób to chociaz troche stopniowo, zmniejszaj o 75mg co 3 dni i powinno byc ok jesli nie działa u Ciebie przeciwlękowo to nie spodziewałbym się większych problemów przy zejściu 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, max151 napisał:

witam biore ten lek 3razy po 75 ale mam meza w szpitalu ciagle rycze mam mysli samobojcze i strach do tego biore hydro 25 3 razy dziennie lekaz w srode poradzcie cos prosze bo ten strach mnie dobija 

 

Moze sprobuj stopniowo zwiększyć Pregabaline na poczatek 150-75-75 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, zarr napisał:

Rzadko mierze sobie ciśnienie. Tylko wtedy gdy słabo się czuje. I dziś właśnie tak jest. No i mam ciśnienie 98/65 ale ja zawsze mam takie natomiast puls niski - 61

Puls 61 jest super, ale ciśnienie nie powinno być tak niskie przy takim pulsie. Ja mam nadciśnienie , biorę leki, ale mam tendencje do wysokiego pulsu, który zbijam propranololem. Nawet 80 juz czuję w sercu i samopoczuciu, więc zbijam do max 70. Jak mi ciśnienie skoczy do np 180, to zawsze puls mam niski. Jest taka zasada. Na ogół.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, zarr napisał:

Jak wam się śpi na tym leku? Ja mam bardzo głęboki sen, ale rano się budzę taka ciężka, jakby na kacu nieraz 😅 albo przeziębiona. 

 

ja tak miałem na sertralinie, ale po dodaniu pregabaliny śpię krócej, lepiej mi się wstaje i wysypia 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.03.2021 o 15:31, buraczek58 napisał:

Zmniejszanie pregi po roku brania, nie jest łatwe. Jak ominę tabletkę jednego dnia, to ok, ale jak ominę przez dwa dni, to robi się nieciekawie. Na razie testuję.

Ja biorę od stycznia 2020 i redukuję. Moja max dawka wynosiła 450 - ale to było dla mnie za dużo ...Na tą chwilę zeszłam już do 3 x tab dziennie czyli 225 ...i tak trzymałam ostatnie 6 tygodni ...a teraz znów o jedną tab w dół. I hmm sama nie wiem ...czy to pogoda , przesilenie ..lecę z nóg , oczy mi się zamykają , uczucie takiej cięzkości w głowie ...Nie wiem czy to przez redukcję czy tez nie.  Poczekam jeszcze chwilę i poobserwuję. Ja tez przytyłam około 5 kg ...i za nic w swiecie nie potrafię tego zgubić chociaż tyle ćwicze ..:(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 10 dniach się poddalem z Pregą - nie byłem w stanie funkcjonować totalna zamuła i problemy z myśleniem wysławianiem się. Przyznam się szczerze że jeszcze żaden lek mnie tak nie zmiótł i to po 1 tabletce🙂 a i w ogóle nie działał na ocd. Tak czy siak lek ma moc

Edytowane przez zoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie jestem po wizycie u psychiatry. Mam zalecenie zwiększyć dawkę. Rano 150 mg. Wieczorem 75mg.

 

I dostałam skierowanie do psychoterapeuty z czego bardzo się cieszę. 

 

Ja nie mam takich objawów jak wy, że problemy z wysławianiem, ale coś podobnego do wyciszenienia. (Otępienie.. Ciężko powiedzieć). 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bole głowy, bóle gardła, ucha lub nawet przeziębienie to podobno objaw uboczny.

Parę dni temu ktoś tu pisał że rano miał ból gardła, ucha i zatkany nos. 

Ja mam podobne objawy rano. Potem już mija. No ale dziś cały dzień boli mnie głowa..mam chory kręgosłup więc to też może być z tego. 

 

Biorę tylko pregabaline

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się z Lilith , ja sie wspomagałam paracetamolem, bo równolegle brałam Seroxat i nie wiedziałam, od którego leku ta głowa mnie boli.  Z czasem przeszło, Seroxat zrobił wspaniałą robotę, ale tez dzięki predze. Podziękowałam mu z dnia na dzień. !50mg pregi biorę dalej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Lilith napisał:

Pregabalina nie działa od razu. Trzeba przeczekać skutki uboczne i pozwolić jej zadziałać. U mnie to trwało jakiś miesiąc. Dwa tygodnie ostrych uboków, potem rozdrażnienie a dopiero po czasie ulga w lękach.

Być może jest tak jak mówisz ale trzeba jakoś funkcjonowac a ciężko tak jak lek cię rozkłada na lopatki. To pierwszy lek który mnie tak rzucił na glebę przy rozpoczęciu stosowania Poza tym Prega ma chyba głównie działanie przeciwlękowe a na ocd nie pomaga- więc u mnie było tak że

Przyszedłem- zażyłem- poległem 😏

Edytowane przez zoom

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×