Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, zarr napisał:

Ból głowy był tak silny że już nie ledwo wytrzymałam. 

Wczoraj i dziś nie wziąłam tabletki - ból całkowicie minął! 

Ja miałem przez pierwsze dni objawy jakby grypy- połamało mnie tak że musiałem brać przeciwbólowe

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

😂wczoraj całkiem  przypadkowo, przeczytałam że od różnych leków między innymi od pregabaliny można dostać depresji oddechowej a że kiedyś miałam silne  duszności (nie przez leki) to i tak niezle sie nakręciłam 🤣na szczescie wiem ze to moze sie stac tylko przy sporych dawkach

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zoom napisał:

Ja miałem przez pierwsze dni objawy jakby grypy- połamało mnie tak że musiałem brać przeciwbólowe

Odświeżyłam pamięć, tez miałam objawy przeziębienia, owijałam szyję i klatę piersiową szalikami. Potem przeszło.

Na bóle , jeśli pomoże-paracetamol. Pyralgina to silny lek, wydaje mi się , że w ostateczności można, ale lepiej próbować tych lżejszych. Jak brałam Seroxat, to unikałam ibupromu. Zresztą paracetamol mi pomaga, ale osłaniam wątrobę hepatilem i innymi specyfikami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.02.2021 o 18:50, Ricardop napisał:

Ja też nie miałem zadnych uboków przy włączeniu, wrecz przeciwnie, fajne samopoczucie od pierwszej kapsułki. Na początku powiedziałbym że było wręcz euforycznie. 

Jeśli chodzi o działanie przeciwlękowe to przez 18 lat leczenia nigdy nie czułem sie tak dobrze, tak samo z fobią społeczną. 

Jedyny minus z czasem u mnie to wieczorne objadanie i mimo wszysto chyba pogorszony metabolizm, przez co nabieram na wadze. 

 

Mam podobnie. Wzdęty brzuch i przybranie na wadze, to najmniej przyjemne skutki. Fobia społeczna, moja wielka zmora poszła się bujać. Wale miedzy oczy to, czego nigdy bym nie powiedziała "na trzeźwo". Ostatnio lekarzowi, który spaprał mi zabieg, poleciłam dłuższy odpoczynek , zatrudnienie innych chirurgów (bo obsługuje trzech pacjentów na raz, zapomina, co komu) i zrobienie w małpim gaju, jakim jest mała, wąska poczekalnia porządku, bo ludzie siedzą sobie na głowach i nikt nad tym nie panuje. Człowiek ma jakiś problem bez wątpienia.

Takich zdarzeń było kilka, ale to były uzasadnione przypadki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ważę 160 kg . Leki biorę od 15 lat.

 

Ale w ostatnim czasie przytyłem 20 kg.

 

Mam taki wielki wzdęty brzuch niewiem czego to wina brałem Paroksetyne 40 mg od wczoraj Sertraline 100 mg + Pregabaline 600 mg + Chlorprotriksen 150 mg i to co w podpisie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pregabalina powoduje wzdęty brzuch, dużo jej bierzesz. Paroksetyna tez dodaje kilogramów, ale nie u każdego. U mnie tak. Dużo ważysz, za dużo chodzi mi o zdrowie. Ja ważyłam 72 kg po lekach( paro i prega) , które dołożyły mi 14kg. Co ciekawe, brałam w tym czasie antybiotyk, który powodował jadłowstręt, nie jadłam. No i w tym czasie niejedzenia przybyło mi 2kg. Z powietrza.? Po odstawieniu paro waga leci w dół, ale dalej ciężko mi założyć skarpetki, buty.Chcę zejść do 58kg, bo tyle wazyłam, a teraz wyglądam śmiesznie,  kto mnie zobaczy, to sie śmieje, bo zawsze byłam drobniutka i filigranowa. Ja też sie śmieję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja waże od jakiś 2 lat 60 kg przy wzroście 156 cm ale to za duzo... chce schudnąć 5 kg. Kiedyś ważyłam 55 kg i to była moja waga,czułam się dobrze.

 

Gdy miałam teraz 2 dni przerwy od pregabaliny i wróciłam do niej po tych dwóch dniach to też czułam tą euforię. A gdy biorę codziennie to już wtedy ona zanika.

 

Zapomniałam dodać ze ja na pregabalinie mam wilczy apetyt, wiecznie głodna ale staram sie nad tym panować. 🙂

Edytowane przez zarr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, buraczek58 napisał:

Pregabalina powoduje wzdęty brzuch, dużo jej bierzesz. Paroksetyna tez dodaje kilogramów, ale nie u każdego. U mnie tak. Dużo ważysz, za dużo chodzi mi o zdrowie. Ja ważyłam 72 kg po lekach( paro i prega) , które dołożyły mi 14kg. Co ciekawe, brałam w tym czasie antybiotyk, który powodował jadłowstręt, nie jadłam. No i w tym czasie niejedzenia przybyło mi 2kg. Z powietrza.? Po odstawieniu paro waga leci w dół, ale dalej ciężko mi założyć skarpetki, buty.Chcę zejść do 58kg, bo tyle wazyłam, a teraz wyglądam śmiesznie,  kto mnie zobaczy, to sie śmieje, bo zawsze byłam drobniutka i filigranowa. Ja też sie śmieję

No właśnie a ludzie piszą że to nie leki. Przed lekami miałem super sylwetkę.

Nie wiem co zrobić z tą pregabalina bo o odstawce nie ma mowy . Próbowałem były lęki, koszmary, poty , spadek nastroju . Brałem 300 pregi i to samo wszystko wzdęte i ogromny apetyt na jedzenie i słodkie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, buraczek58 napisał:

Ile czasu bierzesz pregę w takiej dawce? Jak sie bardzo chce, to można się spiąć i rzucić. Tylko nie od razu!!!!! Stopniowo, nie wiem, jakie masz tabl., tzn po ile mg. Rzuca się bardzo, bardzo powoli.

Pregabaliny nie trzeba odstawiać powoli. Ja z 200mg do 0 zeszłam w 4 - 5 dni - tak miałam przez lekarza rozpisane, ale ja też musiałam ją szybko odstawić ze względu na problemy z sercem, które spowodowała. 

A 5 lat temu jak mi ją włączyli w klinice to ze 150 do 0 zeszłam w 2 dni, tylko wtedy brałam ją krótko, bo jeszcze w szpitalu ją odstawili.

Ale to zawsze musi być decyzja lekarza w jakim tempie odstawiać lek, bo co osoba to inna reakcja. Jedni będą "zdychać" przy odstawianiu, nawet powolnym, a inni tak jak ja, nawet nie odczują, że coś odstawili.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, acherontia styx napisał:

Pregabaliny nie trzeba odstawiać powoli. Ja z 200mg do 0 zeszłam w 4 - 5 dni - tak miałam przez lekarza rozpisane, ale ja też musiałam ją szybko odstawić ze względu na problemy z sercem, które spowodowała. 

A 5 lat temu jak mi ją włączyli w klinice to ze 150 do 0 zeszłam w 2 dni, tylko wtedy brałam ją krótko, bo jeszcze w szpitalu ją odstawili.

Ale to zawsze musi być decyzja lekarza w jakim tempie odstawiać lek, bo co osoba to inna reakcja. Jedni będą "zdychać" przy odstawianiu, nawet powolnym, a inni tak jak ja, nawet nie odczują, że coś odstawili.

 

Acherontia , ale Ty brałaś mało, z takich dawek można zejść w miarę szybko, można się trochę pomęczyć,  ale niedługo.

Petek napisał , ze bierze 600mg. To jest, moim zdaniem, bardzo duża dawka i jak się bierze długo, to jest hardcorowe zejście.. Wiem od tych, którzy takie i nie tylko takie, bo nawet ponad 1g brali.

Myślę, że dawki do 300mg są bezpieczne, ponad 400mg, to już jest ryzyko.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem wizyte u psychiatry

I stwierdziła że to od pregabaliny wszystko ale mam dołączyć Wellbox czyli odpowiednik tańszy Wellbutrinu .

 

Cierpie na ciężką depresje, lęk napadowy, lęk uogólniony, OCD i CPTSD .

 

Boję się brać Wellboxu przez lęki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, zarr napisał:

No to nieźle...🙄  a wyszlo przy ekg ze coś sie dzieje z sercem czy po jakis specjalistycznych badaniach typu echo serca?(bede wdzięczna za odp).

W ekg wyszło. Dostałam pilne skierowanie do kardiologa, który mnie przyjął od razu następnego dnia i dopiero on zlecał dalsze badania w stylu echo serca, holter ekg, badania krwi i dopplera tt. szyjnych i kręgowych i rozważał lekarz badanie elektrofizjologiczne, ale zrezygnował z niego.

Odstawienie pregabaliny sprawę rozwiązało. Czasami jeszcze wyjdzie coś w ekg, ale to już rzecz totalnie niegroźna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, acherontia styx napisał:

W ekg wyszło. Dostałam pilne skierowanie do kardiologa, który mnie przyjął od razu następnego dnia i dopiero on zlecał dalsze badania w stylu echo serca, holter ekg, badania krwi i dopplera tt. szyjnych i kręgowych i rozważał lekarz badanie elektrofizjologiczne, ale zrezygnował z niego.

Odstawienie pregabaliny sprawę rozwiązało. Czasami jeszcze wyjdzie coś w ekg, ale to już rzecz totalnie niegroźna.

dziękuję za odp.  Niebezpieczna ta Pregabalina. Ale wiem że to sprawa indywidualna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.03.2021 o 10:29, acherontia styx napisał:

Pregabaliny nie trzeba odstawiać powoli. Ja z 200mg do 0 zeszłam w 4 - 5 dni - tak miałam przez lekarza rozpisane, ale ja też musiałam ją szybko odstawić ze względu na problemy z sercem, które spowodowała. 

A 5 lat temu jak mi ją włączyli w klinice to ze 150 do 0 zeszłam w 2 dni, tylko wtedy brałam ją krótko, bo jeszcze w szpitalu ją odstawili.

Ale to zawsze musi być decyzja lekarza w jakim tempie odstawiać lek, bo co osoba to inna reakcja. Jedni będą "zdychać" przy odstawianiu, nawet powolnym, a inni tak jak ja, nawet nie odczują, że coś odstawili.

No to nie chcesz wiedzieć co się dzieje przy 1,2g do 1,8g

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, whiplash napisał:

No to nie chcesz wiedzieć co się dzieje przy 1,2g do 1,8g

 

Tydzień mega smutku, leków i potów, zmęczenia i leżenia w łóżku, chociaż jak musisz, to pójdziesz do pracy (kwestia pewnie indywidualna).

Później jeszcze z trzy-cztery tygodnie osłabienia fizycznego (większego) i psychicznego (trochę mniejszego, jeśli w tle jest jakiś antydepresant).

Generalnie kupa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej . Od tygodnia mam redukcję Pregabaliny. Zamiast 3 x 75 mg , biorę 2 x 75 mg. Specjalnych skutków ubocznych nie mam , ale 6-7 dnia dopadła mnie totalna senność i zmęczenie , lekki lęk. Dziś 9 dzień ..i nadal taka zmęczona jestem...Czy to pogoda czy redukcja ? Może ktoś miał podobnie ? 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×