Skocz do zawartości
Nerwica.com

PREGABALINA (Egzysta, Linefor, Lyrica, Naxalgan, Pragiola, Preato, Pregabalin Accord/Mylan/ Pfizer/ Sandoz/ Sandoz GmbH/ STADA/ Zentiva, Pregamid, Tabagine)


tekla67

Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?  

193 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy pregabalina pomogła Ci w Twoich zaburzeniach?

    • Tak
      138
    • Nie
      42
    • Zaszkodziła
      16


Rekomendowane odpowiedzi

Sluchajcie mam okropny problem bo nie wiem co robic. Weszlem ponad rok temu w leki poniewaz nie wiedzialem co sie ze mna dzieje. Zaliczalem lekarzy po lekarzach z dziwnymi objawami na poczatku somatycznymi a potem doszly lęki caly czas pod jakims strachem, stres przed kontaktami z ludzmi. Dodam ze wczosniej za mlodu naduzywalem alkoholu. Nie bylo ciekawie. Myslalem ze jak przestane pic to wszystko sie ulozy. I tak bylo. Mam piekne zycie. Zero powodow do zmartwien a mimo to dopadly mnie te dziwnne stany. Ponad rok temu zaczalem brac parogenu 1 tabl dziennie i egzyste 75 rano i 150 wieczorem. Wiekszosc tego ponad roku czasu minela dobrze. Leki pomogly. Zaczolem sie czuc idealnie. Ale troche sie obstrachalem i pomyslalem ze juz ponad rok minol to moze warto sprobowac bez wspomagaczy. Egzyste zmniejszylem ostatni miesiac ze bralem juz tylko wieczorem 75 a od tygodnia odstawilem calkowicie. I wlasnie jak zeszlem na zero egzysty dodam ze pragen caly czas jeszcze biore 1 tabl dziennie to znowu zaczelo mnie wszystko bolec, brak energii do zycia. Na poczatku jeszcze jakieś stany odstawienne mialem typu dreszcze czy poty. Teraz to minelo a naszlo dno psychiczne. Czy jeszcze czekac ze moze bedzie lepiej??? Tak sie zastanawiam. Mysle sobie czy jestem juz skazany na leki do konca zycia??? Okropnie mi smutno ze tak sie mecze. Odstawial ktos z Was to??? Polepszylo sie w koncu??? Moze to jeszcze za wczesnie, musze poczekqc, nie wiem 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.03.2021 o 18:07, Petek napisał:

Ważę 160 kg . Leki biorę od 15 lat.

 

Ale w ostatnim czasie przytyłem 20 kg.

 

Mam taki wielki wzdęty brzuch niewiem czego to wina brałem Paroksetyne 40 mg od wczoraj Sertraline 100 mg + Pregabaline 600 mg + Chlorprotriksen 150 mg i to co w podpisie

 

Bardzo możliwe że przez chlorprotiksen. Zwróć uwagę, że bierzesz go w niewielkiej dawce 150mg, ale brany długotrwale ma strasznie silne działanie na receptory serotoninowe 5-HT2, dopaminowe, histaminowe H1 - blokady tych receptorów powodują przyrost masy ciała, szczególnie te przeciwhistaminowe i przeciwserotoninergiczne.

 

A wzdęty brzuch może wypełniony wodą masz albo zaparcia albo tłuszcz trzewny ci się nazbierał... idź z tym do lekarza chłopie, bo będzie jeszcze gorzej i jak w szpitalu zobaczą cię z tyloma lekami to ci je wszystkie poodstawiają gwarantuję ci

 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

 

Bardzo możliwe że przez chlorprotiksen. Zwróć uwagę, że bierzesz go w niewielkiej dawce 150mg, ale brany długotrwale ma strasznie silne działanie na receptory serotoninowe 5-HT2, dopaminowe, histaminowe H1 - blokady tych receptorów powodują przyrost masy ciała, szczególnie te przeciwhistaminowe i przeciwserotoninergiczne.

 

A wzdęty brzuch może wypełniony wodą masz albo zaparcia albo tłuszcz trzewny ci się nazbierał... idź z tym do lekarza chłopie, bo będzie jeszcze gorzej i jak w szpitalu zobaczą cię z tyloma lekami to ci je wszystkie poodstawiają gwarantuję ci

 

Wodą nie. Robiłem USG . To tłuszcz trzewny. Ja niewiem co mam robić . Apetyt ogromny i na jedzenie i na słodkie. Nie mogę przestać chlora brać tylko on na mnie działa. Nie mogę ćwiczyć bo mam wieloogniskową neuropatię ruchową rodzaj polineuropati obwodowej. Uszkodzenie nerwów w nogach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Petek napisał:

To tłuszcz trzewny. Ja niewiem co mam robić . Apetyt ogromny i na jedzenie i na słodkie.

 

No to ścisła dieta jak nie możesz ćwiczyć. Idź do dietetyka. Ja też mam tłuszcz trzewny i apetyt na słodkie rzeczy szczególnie po treningu co świadczy o moich problemach z kortyzolem. Idę do dietetyka 6 maja. Z tym apetytem to już nie wiem, skoro leki ci go powodują to spróbuj może zmienić te leki co najwyżej, ale to z lekarzem oczywiście... 

 

Chlorprotiksen tak ci apetyt zwiększa hmm.... z neuroleptyków, które nie zwiększają apetytu to za bardzo nie wiem... ale musisz brać neuroleptyki? Aż tak mocny niepokój masz? Myśli samobójcze? Bo ja to aż chyba muszę brać te pieprzone neuroleptyki bo mam naprawdę silne te niepokoje chyba... żadne przeciwlękowe nie pomagają. Choć jeszcze Spamilanu nie próbowałem 

 

Kurde z tą neuropatią to nieciekawie... przykro mi ziomuś

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, MarekWawka01 napisał:

 

No to ścisła dieta jak nie możesz ćwiczyć. Idź do dietetyka. Ja też mam tłuszcz trzewny i apetyt na słodkie rzeczy szczególnie po treningu co świadczy o moich problemach z kortyzolem. Idę do dietetyka 6 maja. Z tym apetytem to już nie wiem, skoro leki ci go powodują to spróbuj może zmienić te leki co najwyżej, ale to z lekarzem oczywiście... 

 

Chlorprotiksen tak ci apetyt zwiększa hmm.... z neuroleptyków, które nie zwiększają apetytu to za bardzo nie wiem... ale musisz brać neuroleptyki? Aż tak mocny niepokój masz? Myśli samobójcze? Bo ja to aż chyba muszę brać te pieprzone neuroleptyki bo mam naprawdę silne te niepokoje chyba... żadne przeciwlękowe nie pomagają. Choć jeszcze Spamilanu nie próbowałem 

 

Kurde z tą neuropatią to nieciekawie... przykro mi ziomuś

Mam bardzo silne lęki ale też obniżony nastrój. Paroksetyna nie działa u.mnie na depresje ale działa na lęki . Sertralina odwrotnie działa na depresje nie działa na lęki. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Petek napisał:

Sertralina odwrotnie działa na depresje nie działa na lęki.

Zależy jak dużą dawkę bierzesz. SSRI działają przeciwlękowo w bardzo dużych dawkach, sertralina tak od 150-200mg powinna być przeciwlękowa tak mi lekarz mówił jeśli chodzi o SSRI to najwyższe dawki. Jak w najwyższych dawkach dalej nie mają działania przeciwlękowego to do SSRI dorzuca się np. trazodon, mirtazapinę, kwetiapinę, perazynę... albo w ogóle zmienia SSRI na SNRI albo TLPD bardzo rzadko daje się inne "mocniejsze" neuroleptyki np. arypiprazol, amisulpryd itd - taki jest algorytm leczenia lęku podobno

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Petek napisał:

Połączyłem . Nie dało rady za dużo serotoniny aż musiałem odsypiać.

No bo serotonina powoduje u niektórych taką dość mocną senność... wówczas zawsze można spróbować czegoś na noradrenalinę albo dopaminę np. dlatego do SSRI czasem daje się Wellbutrin 

Edytowane przez MarekWawka01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej. Jestem w trakcie redukcji pregabaliny. Udało mi zejść z 225 na 150g. (od stycznia schodzę z 300 mg, wcześniej max brałam 375 mg).

Mija właśnie miesiąc. Powiem szczerze, że nie jest najłatwiej bo psycha mi płata figle o pojawiły się state wkręty ale daje rade gdy o tym nie myślę oczywiście. 

Natomiast wyć mi się chce bo nie mogę schudnąć ani 1 kg. Prega dorzuciła mi na przestrzeni roku i 3 miesięcy z 5 kg i to jest dla mnie trudne bo jestem niska i wcześniej też miałam nadwagę. 

Naprawdę się staram ćwiczę, jeżdżę na rowerze.. A tu ani 1 kg.  Mam wrażenie że tyje od samego patrzenia na jedzenie. 

I tu pytanie do was, czy ktoś też miał taki problem podczas branai pregi i jak soboe z tym poradzil????? 

Z góry dziękuję za wszystkie informacje ❤️

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@misha777 Dla mnie Pregabalina to najgorszy lek. Przytyłem 10kg, chodziłem pijany i głodny. Lęki zaleczyła ale za jaką cenę. Podniosła też cholesterol. Długo nie mogłem schudnąć, mimo diety i sportu, namieszała w metabolizmie. Ale wróci wszystko do normy. 3 miesiące i spadło 15 kg, więc nie poddawaj się. Nigdy tego do ust nie wezmę. Zdrowia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, chester napisał:

 Dla mnie Pregabalina to najgorszy lek. Przytyłem 10kg, chodziłem pijany i głodny. Lęki zaleczyła ale za jaką cenę. Podniosła też cholesterol.

 

Jeśli zaleczyła lęki, to jak możesz pisać, ze to najgorszy lek. Ja biorę 225mg i póki co nie będę schodzić. Na mnie działa dobrze , ale razem z sertraliną. Biorę drugi rok i tez przytyłam. Nawet nie zorientowałam się kiedy. Seroxat też sie do tego przyczynił. Tez mam tłuszcz na brzuchu, wodobrzusza nie mam. I przechodzę do sedna. Żarłam słodycze jak świnka, 5 chałwowych batoników dziennie koniecznie. Pożerałam całą lodówkę.  I zero ruchu. no to mi sie to odłożyło w postaci tłuszczu, wzdęcia, zatrzymanie wody.

Wzięłam sie za siebie-dieta, ruch, picie 2l. wody, dbanie o jelita i wątrobę. Waga leci w dół, nie czuję głodu i tak będę trzymała. Innego wyjścia nie ma. Za dwa miesiące zrobię powtórne badania, bo też wyniki mam nieciekawe,zwłaszcza trójglicerydy poszybowały w górę bardzo mocno. Jeśli nic się nie zmieni, lek odstawię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, chester napisał:

@misha777 Dla mnie Pregabalina to najgorszy lek. Przytyłem 10kg, chodziłem pijany i głodny. Lęki zaleczyła ale za jaką cenę. Podniosła też cholesterol. Długo nie mogłem schudnąć, mimo diety i sportu, namieszała w metabolizmie. Ale wróci wszystko do normy. 3 miesiące i spadło 15 kg, więc nie poddawaj się. Nigdy tego do ust nie wezmę. Zdrowia.

Dzieki za odpowiedź. Mi również prega  pomogła na leki dlatego schodzę z tego

 Ale ten. Metabolizm to jakaś porażka.  Czy waga spadła Ci jak już kompletnie odstawiłeś ten lek??? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, buraczek58 napisał:

 

Jeśli zaleczyła lęki, to jak możesz pisać, ze to najgorszy lek. Ja biorę 225mg i póki co nie będę schodzić. Na mnie działa dobrze , ale razem z sertraliną. Biorę drugi rok i tez przytyłam. Nawet nie zorientowałam się kiedy. Seroxat też sie do tego przyczynił. Tez mam tłuszcz na brzuchu, wodobrzusza nie mam. I przechodzę do sedna. Żarłam słodycze jak świnka, 5 chałwowych batoników dziennie koniecznie. Pożerałam całą lodówkę.  I zero ruchu. no to mi sie to odłożyło w postaci tłuszczu, wzdęcia, zatrzymanie wody.

Wzięłam sie za siebie-dieta, ruch, picie 2l. wody, dbanie o jelita i wątrobę. Waga leci w dół, nie czuję głodu i tak będę trzymała. Innego wyjścia nie ma. Za dwa miesiące zrobię powtórne badania, bo też wyniki mam nieciekawe,zwłaszcza trójglicerydy poszybowały w górę bardzo mocno. Jeśli nic się nie zmieni, lek odstawię.

Ooo właśnie u mnie cholesterol skoczył do góry a zwłaszcza te 3 glicerydy. 🙈 

Jeśli chodzi o dietę i treningi.. Naprawdę ćwiczę i jem około 1800 kcal. W ostatnim miesiącu wykonałam 22 treningi.. Naprawdę.. Nie spadło mi nawet 0.5 kg.. A wystarczy że nie ruszę się przez jakiś tydzień i brzuch już sterczy. Może mam złą dietę.. Bo już nie mam pomysłu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeść się powinno 5xdziennie, ale malutko. Ja jem głównie warzywa i troche białka-ser biały plasterek , plasterek wędliny z sałatą np, liść kapusty pekińskiej posmarowany pasztetem warzywnym( najczęściej), idą rzodkiewki, szczypior, sałatki warzywne ,  brokuł gotowany, zupy warzywne, humusy. Nie jem CHLEBA. Z jajka tylko białko, żółtka mąż smaży sobie ;) . Biorę heparegen, essentiale forte, łykam espumisan,. I mój wynalazek oczyszczający jelita-syrop Lactulosum od czasu do czasu, ja pije z gwinta chyba za duzo, bo nie mogę oddalić się od kibelka przez dłuższy czas ha ha. Ja nie twierdzę , że na pewno  pomoże, nikogo nie zachęcam do moich pomysłów, ale zdecydowanie zachęcam do stosowania diety obniżającej hiperlipidemię. Można znaleźć w necie.

Nawiasem mówiąc ja trochę grzeszyłam z likierem jajecznym, słodziutki jest i pyszny, małe ilosci, ale ile kalorii,   pochłaniałam sumując tych kalorii od cholery.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chester napisał:

@Petek Nie chcę Cię martwić, ale na tym nie schudniesz. Później cukrzyca, otyłość, serce. Sami niech sobie to jedzą pożal się Boże lekarze

Żałuje że w ogóle to wziąłem . Bo teraz z odstawieniem trudno. Poprostu chciałbym to odstawić. Ja już mam otyłość i wagę 165 kg . Niewiem co robić . Jutro mam konsultacje telefoniczną z psychiatrą.

 

Mam brzuch jakbym codziennie pił po 10 browarów . Twarz okrągła.

Edytowane przez Petek

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, buraczek58 napisał:

Jeść się powinno 5xdziennie, ale malutko. Ja jem głównie warzywa i troche białka-ser biały plasterek , plasterek wędliny z sałatą np, liść kapusty pekińskiej posmarowany pasztetem warzywnym( najczęściej), idą rzodkiewki, szczypior, sałatki warzywne ,  brokuł gotowany, zupy warzywne, humusy. Nie jem CHLEBA. Z jajka tylko białko, żółtka mąż smaży sobie ;) . Biorę heparegen, essentiale forte, łykam espumisan,. I mój wynalazek oczyszczający jelita-syrop Lactulosum od czasu do czasu, ja pije z gwinta chyba za duzo, bo nie mogę oddalić się od kibelka przez dłuższy czas ha ha. Ja nie twierdzę , że na pewno  pomoże, nikogo nie zachęcam do moich pomysłów, ale zdecydowanie zachęcam do stosowania diety obniżającej hiperlipidemię. Można znaleźć w necie.

Nawiasem mówiąc ja trochę grzeszyłam z likierem jajecznym, słodziutki jest i pyszny, małe ilosci, ale ile kalorii,   pochłaniałam sumując tych kalorii od cholery.

To naprawdę masz dietkę 🙂 U mnie bez chleba to moze być ciężko 🙂 Nie dam rady w pracy na sałatkach ..no może latem 🙂  ...Może ograniczę inne węglowodany? Staram się pić dużo wody z cytryną , dodaję siemię lniane do jogurtów , nasiona chia ...jem dużo jabłek. No i sport !!! Mój mąż po takim miesiącu czy dwóch patrzył na mnie i sam mówi..ze az się dziwi , że NIC mi nie spada po tym co ja robię. Więc ...wierzę już chyba tylko w odstawienie tego leku. Pomógl. Postawil mnie na nogi. Ale biorę go od Stycznia 2020..więc już czas aby samemu stanąć na nogi. Taki plan 🙂

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Petek napisał:

@chester@misha777  Mi psychiatra tego niechce odstawić pregabaliny a na samą myśl boję się . Wiem że przez nią przytyłem bardzo dużo .

hmmm tak z drugiej strony ...jeśli ona ci pomaga i to bardzo , to ja cię rozumiem ! Jest strach przed odstawieniem ! Moja redukcja z 375 na 300 i z 300 na 225 to nie był dramat. Ale teraz z 225 na 150 moja psychika zaczęła płatać filge i przypominać mi MOJE DOZNANIA sprzed pregi. Dużo zależny od naszego myślenia. U mnie mija miesiąc od ostatniej redukcji i dopiero teraz czuję delikatną równowagę. Nie mniej jednak , jak czujesz się juz lepiej ..może pytaj lekarza o zmianę dawki ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, chester napisał:

@misha777 Poczekaj trochę  u mnie było tak samo. Trzymaj dietę, a waga zacznie spadać. I dużo ruchu. 

Tak jest 🙂 Sport i dietka musi być , nie popuszczę. Jest szansa , że do czerwca będę już bez leku. ( OBY ) . To wtedy całe lato będę "rzeżbić " 🙂 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim, którym podskoczył cholesterol itp polecam OSTROPEST PLAMISTY. Ja rok temu, gdy go piłam miałam wzorcowe wyniki. Niestety, on zmienia metabolizm i dogrzebałam sie, ze razem z niektórymi psychotropami np Seroxatem, który brałam, może powodować mikro krwawienia w mózgu ( u niewielkiego procenta ludzisk), więc przestałam pić. O sertralinie nie było napisane, więc  od dziś zaczynam znów  pić, ale już w normalnych ilościach ilościach, bo poprzednio przekraczałam dawki.

No i dupa, przy sertralinie też niewskazany, ale chyba spróbuje, ale malutko, Jestem na 50mg Zoloftu, więc najwyżej troche wzmocnię jego działanie.

https://www.rynekaptek.pl/farmakologia/interakcje-lekow-roslinnych-z-syntetycznymi,888_1.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×