Skocz do zawartości
Nerwica.com
Szukaj w
 • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...

buraczek58

Użytkownik
 • Zawartość

  269
 • Rejestracja

 1. Mam identycznie , ileż to razy, będąc w piekle piekieł pt "depresja lękowa" myślałam o tym, że dobrze byłoby się nie obudzić, albo zamienić w jakikolwiek niebyt, po prostu zniknąć, żeby nie robić rodzinie problemu z pochówkami itp. No ale tak to nie działa. Musiałabym poczynić konkretne kroki, żeby siebie samą unicestwić, a tego bym raczej nie zrobiła , bo mam męża , syna, kota, psa i dwa żółwie. No i kocham ich bardzo .No więc wytrzymuję od remisji do remisji. Teraz lekko mi się o tym pisze, bo jestem na dobrych prochach i cieszy mnie życie nawet z tą cholerną zarazą dookoła, chociaż ja już jestem w grupie podwyższonego ryzyka. Żeby nie zapeszyć, kurczę, bo ja z koronawirusem raczej szans nie mam z uwagi na 60+ i na współistniejące oczywiście choroby i nałóg palenia, niestetyż. Żyję chwilą, dniem, łapię je, cieszę się z drobnych rzeczy , i staram się nie przewidywać przyszłości, nie gmerać nieustannie w necie, nie słuchać TVP info na okrągło. Za progiem mam prawie 2000 własnych m2, masę zajęć , co ma być, to będzie.... jakoś.
 2. Więcej testów, więcej masowych zakażeń w szpitalach, ostatnio w domu opieki itp...no i coraz większy napływ Polaków z zagranicy. Ja z jednej strony po sąsiedzku mam dom objęty kwarantanną, bo przyjechał chłopak z Holandii, a naprzeciwko drugi dom -przyjechał ojciec Z Belgii. Mam okazję obserwować jak przyjeżdża do nich policja, i ich sprawdza, więc kontrole są. Poza tym u nas sąsiedzi są czujni i donoszą.
 3. buraczek58

  Lekomania

  Witaj, czyli jesteś uzależniony od benzodiazepin. Dużo tego bierzesz? Tu masz link do strony jak ludzie sobie z tym radzą. https://www.nerwica.com/topic/14097-benzodiazepiny-moja-walka-z-uzaleznieniem-i-odstawieniem/
 4. "Stosowanie przemocy wynika najczęściej z niemożności rozwiązania przez ludzi podstawowych problemów swojego życia, z niemożności kochania innych, nieumiejętności zrealizowania własnych możliwości. Nie mogąc kochać, człowiek zaczyna poniżać innych ludzi i sprawiać im ból." - Erich Fromm "Wojna w człowieku"
 5. Zburzony, opisz za jakiś czas swoje doświadczenia na fluwo, jeśli oczywiście się na nią zdecydowałeś. W każdym razie, cokolwiek byś łykał, trzymam kciuki.
 6. Kalbex, takoż i poczyniłam, od czterech dni biorę przed spaniem orotan Litu 5mg, śpię dobrym snem , dłużej, wstaję z dobrym samopoczuciem, a d wielu lat tego szczęścia nie doznałam. Leki dobrane na moja miarę. Miłorząb zażywam, ale w mniejszej dawce, no i wreszcie skusiłam się na B complex 50 , z tym , że odsypuję do kapsułki pół dawki, to i tak dużo. Tam i inozytol i niacyna i wszystkie pozostałe witaminy B. Dzięki za rady.
 7. W każdym z nas jest dobro i zło. Jednak większość z nas potrafi zahamować agresję. Ty, jak widać czujesz potrzebę zaznania widoku cierpienia zwierząt, istot żywych. Przez krótką chwile masz z tego satysfakcję, zadowolenie. Potem żałujesz, ale nie zmienia to faktu, ze upajasz się cierpieniem słabszych, niewinnych istot. Coś na nich wyładowujesz, złość lub inne destrukcyjne uczucia, to są poważne zaburzenia emocji , przez moment stajesz się sadystą, to cię uspokaja i po samozadowoleniu za chwile znika, nadrabiasz złe zachowanie i żałujesz.Jakby Twoje emocje wyższe zostały zaburzone w dzieciństwie, pewnie po części z tego to wynika. Nie każdy, kto był bity w dzieciństwie nabiera takich okrutnych wzorców zachowania. Albo pójdziesz na terapię ukierunkowaną na przerobienie tego problemu. Albo oddaj te biedne zwierzęta, bo to się będzie powtarzać. W momencie, gdy czujesz , ze chcesz uderzyć zwierzę, szybko powiedz sobie"klatka stop", natychmiast zostaw stworzenie i idź powalić pięściami w poduszkę, to rozładowuje agresję. Niestety, poduszka nie ucierpi i nie bedzie okazywała strachu i być może nie będzie to skuteczny sposób. Potrafisz np pogłaskać swoje gryzonie, pobawić się z nimi bez odruchów skrzywdzenia ich?
 8. A wybory mam głęboko w dupie, powinny być przesunięte.
 9. No właśnie , otrząśnijcie się i zacznijcie myśleć i ruszcie wyobraźnię. Gdzie to wojsko na ulicach, nie miałabym nic przeciwko temu. Chcecie mieć w Polsce drugie Włochy, ? Kto Ci odbiera wolność, bo mnie nikt.
 10. Jeśli w praktyce tak to ma wyglądać... "Tośmy se pożyli"..... Swoją drogą, w Kielcach, zarażony koroną lekarz (prof. Wojciech Rokita) popełnił samobójstwo. Po prostu nie miał balansu chemicznego w mózgu, to wszystko Nie sądzę , żeby ten filmik był na serio, głupi "żart". Nie wsadzajmy paluchów do buzi, oczu, nie dłubmy w nosie, w ogóle nie dotykajmy twarzy. Generalnie ja jestem za kwarantanną dla wszystkich obywateli, wychodzą tylko ci, którzy muszą -do pracy, do sklepu, do apteki. Mieszkam na Podlasiu w małej miejscowości, ludzie plączą się po sklepach "dla zabicia czasu", tak tłumacza mój mąż pracuje w dużym sklepie przemysłowym, więc wiem, ruch jest ciągle taki sam, duży, matki z dziećmi, kobiety w ciąży, starsze osoby przychodzą, żeby popatrzeć. Noż .urwa, gdzie rozum. Jestem za drastycznym zwiększeniem kar za łamanie kwarantanny, bo wiem, ze u mnie masowo zjeżdżają z pracy zagranicą, głównie z Włoch i w nosie maja kwarantanny, łażą jakby nic, nikt tego nie kontroluje. Makabra.
 11. Witaj, zburzony. Nikt chyba nie ma tu doświadczenia z tymi dwoma lekami ,ja też nie, ale piszę co doświadczyłam z paro.Ja już drugi raz wychodzę z mega depresji i lęków dzięki paroxetynie. Nigdy nie brałam fluwoksaminy, ale zanim ponownie sięgnęłam po paro, sporo czytałam na temat obu leków, zresztą nie tylko tych. Wywnioskowałam, że paro najlepiej działa na lęki , zdecydowanie, nie wiem jak to jest z samą fobią społeczną, bo ja mam , mijający już lęk uogólniony włącznie z fobią społeczną i wszystkimi lękami świata. Paro zadziałało na mnie szybko, mimo, że delikatnie na niego wchodziłam . Drugi raz mnie naprawdę bardzo konkretnie ratuje, choć jestem na 10mg. Z tego, co czytałam, to dzięki paro ludzie zaczęli wychodzić z domu, więc może spróbuj z tym lekiem. Do tego biorę 75mg pregabaliny na wieczór. Może Ci trochę pomogłam w wyborze. Dużo zdrowia, pozdrawiam.
 12. Przestańmy panikować i rozsiewać apokaliptyczne wizje. Jeśli będziemy mądrzy i zastosujemy się do wytycznych MZ, to zahamujemy epidemię. Wszystko zależy od naszej odpowiedzialności. Jak powiedział dr Szumowski, jeśli nie zachowamy się odpowiedzialnie, to nie powstrzymamy epidemii. Proste. Dotyczy to każdego z nas. A więc bądźmy mądrzy!
×